Основно училище

  • 778
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте, имам няколко въпроса тъй като ми предстои да записвам детето си в предучилищна. Първо се чудя каква е разликата в парите е случай, че детето посещава държавно училище и е необходимо да се закупуват учебници, храна и тн и в случай, че посещава частно, където всичко влиза в таксата. Ще съм благодарна ако майките чийто деца са в държавни училища ме ориентират горе долу. Вторият ми въпрос е тъй като живеем в кв Драгалевци, а училищата наоколо изобщо не са на ниво има ли майки покрай Драгалевци, Симеоново, Бояна, Гоце Делчев изобщо в този район, които да ме насочат към добро училище, което да не е много далече? Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
В първи клас (до 4-ти клас, ако не се лъжа) и предучилищна възраст учебниците и учебните тетрадки са безплатни. Закупуват се единствено допълнителни помагала и пособия. До момента за 2-те години предучилищна и първи клас са ми стрували грубо около 100 лв. на година, за първи клас малко повече - около 130 лв.
Храната, доколкото съм запозната, е около 3-4 лв. на ден за обяд, междинната закуска е безплатна. В зависимост от частното училище, храната и транспортът обикновено се таксуват допълнително. Поне в тези, които аз проверявах, беше така.

# 2
  • Мнения: 12 752
В Гоце Делчев 73то училище ти препоръчвам.
Ето инфо:
http://uchilishta.guide-bulgaria.com/a/1580/vladislav_gramatik_s … ondary_school.htm

# 3
  • България
  • Мнения: 240
В 73 е невъзможно да се влезе за хора, които живеят отсреща на училището камо ли някой от съседен квартал. Виж ако някой има връзки дебели това е друг въпрос. Добро училище в района не съм чула да има.

# 4
  • София
  • Мнения: 374
Разгледайте ЕСПА, Света София, Британика Парк Скул

Общи условия

Активация на акаунт