Математически турнири 1-4 клас. Тема №57

  • 59 392
  • 751
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравей,
Мисля, че няма шанс. Би имало, ако долната граница за прием е около 30 т.

# 91
  • Мнения: 363
При тези коефиценти  и формули и при 30 ще е невъзможно.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
Нашето училище е малко и съответно квота има само 1 дете, от няколко с по 2 златни медала. Допълнителните квоти са за да се запълнят повече места, но така или иначе всяка година има полуфинал, на който пак се решават задачи, за да се определят допълнителните финалисти.

А от нашето училище ще ходят и деца без златни медали... Едно е с 2 бронзови медала, друго със сертификат от есенния кръг и сребро от зимния. Не че има много квоти, но явно масово са отказвали да ходят предложените деца. Така от 6 бройки, 4 са второкласници, от които двете споменати деца (не че няма други с по-добри показани резултати...) и 2 други с по 2 златни медала. И по едно дете съответно от 1 и от 4 клас. Чак ми е леко странно, имайки предвид колко деца са ходили до Стара Загора за допълнителните места, а при нас едва да запълват бройките...

Дали е възможно, някой да ми изпрати задачите от полуфинала за 2 клас?

# 93
  • Мнения: 28 894
Преди нямаше корона вирус. Хората се страхуват и се отказват.

# 94
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
Преди нямаше корона вирус. Хората се страхуват и се отказват.

Навсякъде финалът ще е дистанционен. Има още месец и се чудя дали няма да има и още отказали се от записаните. Трудно ще е с присъствен кръг, ако не се нормализират нещата. За жалост сами се "прецакахме" като доказахме, че не може да се има доверие на болните амбиции и не ставаме за дистанционене кръг.

# 95
  • Мнения: 6 269
Ама как ще е дистанционен?! Аз вече платих 54 лв. такса за участие, и освен това резервирах хотел в Несебър за датите на състезанието.
Ако е дистанционен, не съм съгласен да плащам такива пари и бих отказал участие.

Официално на сайта им няма обявено нищо такова. Пише, че ще е присъствено при спазване на мерки за сигурност.

Ето и последното, което виждам - The Final will be held locally on 16th and 17th August in Nessebar, Bulgaria for Bulgarian contestants, as well as remotely for all other countries.

# 96
  • Мнения: 3 872
Имформация за финала и класиралите се подаваше от училищата. Срока за записване бе до 10.07.2020 г. Ако има класирани не подали заявка за участие, то техните места се заемат от резервите или класиралите се с допълнително квоти ( имаше онлайн състезание) Училищата понякога не винаги коректно отразяват подадената им информация!

# 97
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
Ама как ще е дистанционен?! Аз вече платих 54 лв. такса за участие, и освен това резервирах хотел в Несебър за датите на състезанието.
Ако е дистанционен, не съм съгласен да плащам такива пари и бих отказал участие.

Официално на сайта им няма обявено нищо такова. Пише, че ще е присъствено при спазване на мерки за сигурност.

Ето и последното, което виждам - The Final will be held locally on 16th and 17th August in Nessebar, Bulgaria for Bulgarian contestants, as well as remotely for all other countries.

Имах в предвид освен тук, но не съм го написала (мой пропуск, мислих, че го написах). Тук ще си е присъствен в Несебър, точно защото няма как да го организират дистанционно.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 757
Ние затова се отказахме тази година. Изобщо не мога да си представя как ще успеят да организират нещата, че да избегнат обичайната бутаница от родители.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 612
Аз също платих таксата, но ще решим в последния момент дали ще отидем. Поне ще го накарам да порешава малко задачи, че с това дистанционно обучение и липса на състезания съвсем се е разложил 😀.
Мисля, че в регламента имаше опция да върнат част от таксата при неявяване.

# 100
  • Мнения: 28 894
Всеки си решава.  Тази година не е като предишните.

# 101
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
Аз също платих таксата, но ще решим в последния момент дали ще отидем. Поне ще го накарам да порешава малко задачи, че с това дистанционно обучение и липса на състезания съвсем се е разложил 😀.
Мисля, че в регламента имаше опция да върнат част от таксата при неявяване.

И ние сме така, както и още няколко мои познати. Май ще се решава в последния момент.  Плюсът остава в решаването на задачите, че и при нас ДО и липсата на състезания се отразиха по същия начин.

# 102
  • Мнения: 96
Някой има ли задачите от МБГ от финала 2018г и 2019г за 3-ти клас?

# 103
  • Мнения: 1 003
От къде мога да намеря всички финали на математика без граници за 1-ви клас?

# 104
  • Мнения: 1 800
От къде мога да намеря всички финали на математика без граници за 1-ви клас?

https://klasirane.com/MBG.asp
https://www.mathematicalmail.com/category.php?id=59

Общи условия

Активация на акаунт