Бременна и самотна, дайте ми съвет

  • 11 073
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте мили майчета, пиша ви с голяма болка не за да се оплаквам илк търся съчувствие, а съвет. На 25 години съм, бременна в почти 8 месец, разбрах късно за бременноста си и затова не направих аборт а и тайно се надявах това дете да промени въпросния баща... Той е на 39 живее в друг град в момента, запознахме се в Мадрид преди години и пт 1.5 години живеехме заедно и там и тук в България за последно при родителите му, които много ме харесаха. Скарахме се заради това кой какво е причинил нс другия аз се върнах в Испания при майка ми, той не може да се върне там, защото има дело което хо грози да влезе в затвор и остана в България. Започна да ми звъни отново, постоянно ме търсеше и наблюдаваше в соц мрежите аз се поддадох на обещанията му и хоп ето ме сега бременна, депресирана и объркана, каза че не му трябва дете има друго на 5 години и да видя какво е да няма детето ми родител решил да ми го върне... Радваше се в началото като му казах правеше планове да се съберем, но уви пак не удържа на думата си всеки път се сеща зс минали неща и се дразни с мен... Не знам какво ще правя с дете на ръце лежаща на гърба на родителите си които не ме оставиха и за миг. Дайте ми съвет моля ви!!!

# 1
  • Мнения: 7 261
Спокойно, ще получаваш социални помощи.

# 2
  • Мнения: 12 003
Ами имате два варианта.
Вариант А - гледате си детето до 1 годинка, давате го на ясла и започвате работа. Постепенно ще станете самостоятелна, макар, че доста години ще имате нужда от помощ около детето в различни ситуации. Тази помощ би могла да е от страна на баба и дядо, а може и да е платена.
Вариант Б - раждане детето и го оставяте за осиновяване, след което си намирате работа и не лежите на ръцете на родителите си. А следващия път внимателно си подбирате мъжа, от който да имате дете.

# 3
  • Мнения: 977
Как ще си остави детето за осиновяване...Моля ви не давайте такива съвети!!
Мила,всичко ще се подреди,само бъди спокойна! Ако имаш стаж все пак ще получаваш и майчинство,а и родителите ще ти помагат!

# 4
  • Мнения: 2 755
И на мен ми прави впечатление, често се дава съвет за оставяне на дете...като ненужна вещ. Нормалните хора не изоставят животно, камо ли дете, част от себе си.
Майката няма избор, търси начини и трябва да се справи.  Не е лесно, но така трябва!  По добре ще ви бъде да пишете, че бащата е неизвестен. Този човек може да ви донесе големи неприятности, явно таи голяма злоба.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 601
В крайна сметка ти в България ли си сега или в Испания? Какво да правиш... Раждаш детето, гледаш си го и като тръгне на ясла/градина ти започваш работа за да не си в тежест на родителите си. За боклука, който щял да ти го връща като остави детето си без баща, че да видиш ти какво е, не смей да съжаляваш. Дано влезе в пандиза и да го ощастливяват мъже всекидневно. Не го записвай като баща и не натискай един ден да има връзка с детето. Тръшваш тази врата зад гърба си и гледаш напред, а този го отпиши.

Мама Ру не е казала да си остави детето. Тя само изброи вариантите. Не е дала мнение за никой от тях. Какво се чудите, не разбирам. Има и такива, които изоставят децата си.

# 6
  • Мнения: 25 737
Не става ясно авторката в БГ ли ще ражда и отглежда детето или в Испания. Има значение.
Иначе и аз я съветвам, тоя пич да го отпише от живота си, защото само ядове ще бере.

# 7
  • Мнения: 12 003
И на мен ми прави впечатление, често се дава съвет за оставяне на дете...като ненужна вещ. Нормалните хора не изоставят животно, камо ли дете, част от себе си.
Майката няма избор, търси начини и трябва да се справи.  Не е лесно, но така трябва!  По добре ще ви бъде да пишете, че бащата е неизвестен. Този човек може да ви донесе големи неприятности, явно таи голяма злоба.
Разбира се, че не бих я посъветвала да даде детето си за осиновяване, само изброявам двата варианта - или да се стегне, да приеме временно помощта на родителите си и да гледа напред или ... Защото тя реално трети вариант няма. Макар, че не съм убедена доколко иска детето си щом казва, че не е направила аборт, защото разбрала.късно за бременността си, както и, че се надявала така да задържи мъжа. Не ми се струва готова да бъде майка в истинския смисъл на тази дума. Разбира се, че най-доброто за детето е тя да се стегне и да го отгледа. Ясно е, че без помощ от родителите й няма да стане.
Колкото да въпросния господин, може да го съди за бащинство и издръжка, но дали ще е добре за детето да има такъв "баща"? Аз също смятам, че е най-добре в случая детето да има само майка и да не се занимава изобщо с този мъж.

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 01:06 от Mama Ru

# 8
  • Мнения: 20
И на мен ми прави впечатление, често се дава съвет за оставяне на дете...като ненужна вещ. Нормалните хора не изоставят животно, камо ли дете, част от себе си.
Майката няма избор, търси начини и трябва да се справи.  Не е лесно, но така трябва!  По добре ще ви бъде да пишете, че бащата е неизвестен. Този човек може да ви донесе големи неприятности, явно таи голяма злоба.
Разбира се, че не бих я посъветвала да даде детето си за осиновяване, само изброявам двата варианта - или да се стегне, да приеме временно помощта на родителите си и да гледа напред или ... Защото тя реално трети вариант няма. Макар, че не съм убедена доколко иска детето си щом казва, че не е направила аборт, защото разбрала.късно за бременността си, както и, че се надявала така да задържи мъжа. Не ми се струва готова да бъде майка в истинския смисъл на тази дума. Разбира се, че най-доброто за детето е тя да се стегне и да го отгледа. Ясно е, че без помощ от родителите й няма да стане.
Колкото да въпросния господин, може да го съди за бащинство и издръжка, но дали ще е добре за детето да има такъв "баща"? Аз също смятам, че е най-добре в случая детето да има само майка и да не се занимава изобщо с този мъж.
В България ще раждам и тъй като нямам осигуровки и стаж тук всичко е с върховни цени и пряко силите на родителите ми... Не искам да мисля за даване на детенце в дом то е част от мен но сама ми е много трудно да се справя а в крайна сметка искам то да има всичко... Пуснала съм нужните документи за майчинство. Благодаря ви за отговорите момичета, поне вдъхвате голям кураж, което ми е нужно наистина! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 12 003
Това, че нямате осигуровки и съответно няма да имате майчинство наистина не е добре. Ще получавате някаква минимална помощ, така нареченото социално майчинство, което изобщо не е достатъчно дори и само за разходите на детето. Ако имате кърма ще спестите поне от АМ. Помислете за някаква работа онлайн или почасово по време, по което родителите Ви ще могат да гледат детето. Потърсете креватче и количка от ОЛХ (втора ръка) и ще спестите доста пари. Дрешките също са перо в бюджета, но ако имате приятелки или роднини, които да прехвърлят вземайте без да се срамувате. А и в Пепко има големи намаления, а цените по принцип са много ниски. Друг вариант е (след 6-я месец) Вие да започнете работа, а да прехвърлите майчинството на бабата, ако работи. Това в случай, че можете да намерите работа.
Да сте живи и здрави нещата ще се наредят, още повече , че имате подкрепата на родителите си. Не се занимавайте с т.нар. баща, за детето и за Вас ще е по-добре да е на Ваше име или на името на баща Ви (с негово съгласие може да му бъде дадено за презиме името на дядото). Вярно, няма да получавате издръжка, но ще си спестите и много проблеми. Децата растат като гъбки, на помощта за детенце ще Ви е нужна поне докъм десетата му година. Имам предвид физическата помощ - водене на ясла/ градина/ училище/ извънкласни дейности, редуване с болнични, гледане на детето през летните ваканции... Колкото до желанието Ви детето да има всичко, разбираемо е, но повярвайте ми не е нужно да е най-скъпото. Количка за 200 или за 1200 на бебето му е все тая. Важното за Вас е да Ви е лека за управление и удобна за вдигане в ГТ или по стъпала например.
Дрешки на Пепко или на Майорал на детето няма да ме направят впечатление. Дала ще има акумулаторна кола или кола за бутане - препоръчвам второто и то не само заради цената. Баланс байк също е супер или тротинетка. Не струват твърде много, но са добра за равновесието и подтикват към активност детето. Велосипеди има и втора ръка и то много запазени. Извънкласни дейности има и безплатни или на минимална цена (спортни). Почивката също може да е в бг, не е нужно да е олинклузив в голям курорт или на Малдивите. А и до тогава Вие ще започнете работа. Имате ли висше? Ако нямате запишете. Така и така ще гледате дете, можете и да учите, а студентките получават стипендия, ако имат дете. В момента  започват приемите. В дългосрочен план висше образование ще даде възможности за работа, променя и разширява хоризонта. Най-важното обаче за детето Ви е да има семейство, дом, любов. Дете се гледа с пари, но най-вече с любов и отдаденост. Материалното започва да ги интересува на доста по-късен етап.

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 06:52 от Mama Ru

# 10
  • Мнения: 7 261
Аз мислех, че си в Испания. В България ще ти бъде малко по- трудно от финансова страна. Ти си млада, ще се справиш. Този мъж го забрави.

# 11
  • Мнения: 31 669
Така ще е, като се събираш с престъпник.
И за какво е делото?
Следващия път избери нормален на който не му предстои да лежи на топло.
А той грижи ли се за другото дете?

# 12
  • Мнения: 20
Така ще е, като се събираш с престъпник.
И за какво е делото?
Следващия път избери нормален на който не му предстои да лежи на топло.
А той грижи ли се за другото дете?
За другото дете се грижат майката и баба и, тъй като нейната майка е починала, то е на 5 годинки, живее в Испания. Права сте да ме упреквате, че главата наистина не ми беше на място...

# 13
  • Мнения: 31 669
Така ще е, като се събираш с престъпник.
И за какво е делото?
Следващия път избери нормален на който не му предстои да лежи на топло.
А той грижи ли се за другото дете?
За другото дете се грижат майката и баба и, тъй като нейната майка е починала, то е на 5 годинки, живее в Испания. Права сте да ме упреквате, че главата наистина не ми беше на място...
Ще да е нещо сериозно, щом не искаш да споделиш защо го съдят.
Значи, дай да видим.
Събираш с 40 годишен комплексар, който е престъпник и се укрива от закона.
Знаеш, че не се грижи за детето си.
И се чудя нещо.
Защо си си въобразила, че си нещо специално и заради теб и това, че си бременна Мунчо ще се промени?
Хората са каквито са. Те не се променят заради някой друг. Това че е искал да си ляга с теб няколко пъти, не означава, че е влюбен и ще стена мега и гига любящ баща и съпруг.
Голям червен светофар е мъж, който е престъпник, има друго дете, не се грижи за него, и не удържа на думата си няколко пъти.
Ами ще си живееш с грешките.
Ако имаш акъл ще си вземеш поука и ще мислиш следващия път.
Сега или даваш за осиновяване, ако не си способна да се грижиш за детето или си налягаш парцалките и си гледаш детето някак си. С помощта на родителите си.
И ако поне малко акъл ти е останал, ще прекъснеш контакти с този индивид напълно.

# 14
  • Мнения: 20
Така ще е, като се събираш с престъпник.
И за какво е делото?
Следващия път избери нормален на който не му предстои да лежи на топло.
А той грижи ли се за другото дете?
За другото дете се грижат майката и баба и, тъй като нейната майка е починала, то е на 5 годинки, живее в Испания. Права сте да ме упреквате, че главата наистина не ми беше на място...
Ще да е нещо сериозно, щом не искаш да споделиш защо го съдят.
Значи, дай да видим.
Събираш с 40 годишен комплексар, който е престъпник и се укрива от закона.
Знаеш, че не се грижи за детето си.
И се чудя нещо.
Защо си си въобразила, че си нещо специално и заради теб и това, че си бременна Мунчо ще се промени?
Хората са каквито са. Те не се променят заради някой друг. Това че е искал да си ляга с теб няколко пъти, не означава, че е влюбен и ще стена мега и гига любящ баща и съпруг.
Голям червен светофар е мъж, който е престъпник, има друго дете, не се грижи за него, и не удържа на думата си няколко пъти.
Ами ще си живееш с грешките.
Ако имаш акъл ще си вземеш поука и ще мислиш следващия път.
Сега или даваш за осиновяване, ако не си способна да се грижиш за детето или си налягаш парцалките и си гледаш детето някак си. С помощта на родителите си.
И ако поне малко акъл ти е останал, ще прекъснеш контакти с този индивид напълно.
Делата са му 2 в чужбина за посягане на жена (бившата му с детето което има) и второто не съм много сигурна, но мисля че е за неплатени глоби към държавата.

# 15
  • Мнения: 31 669
Олелеее.
Посягал на жена и ти зор да му раждаш и да го променяш Unamused
Човек сам си прави живота.
И какво точно му хареса на този?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Боже... Все по-забавно става, ама в лошия смисъл.

Авторке, оставам с усещането, че ти още тъжиш за боклука. Също имам лошото усещане, че в бъдеще ще използваш детето като лост да го върнеш обратно. Опичай си акъла хубаво.

# 17
  • Мнения: 20
Боже... Все по-забавно става, ама в лошия смисъл.

Авторке, оставам с усещането, че ти още тъжиш за боклука. Също имам лошото усещане, че в бъдеще ще използваш детето като лост да го върнеш обратно. Опичай си акъла хубаво.
Тъжа, защото ми е нужен в момента и после след раждането както всеки мъж е нужен на една бременна жена и майка, но да използвам детето си да се върне той при мен няма как просто нито смисъл има, нито надежда...

# 18
  • Мнения: 12 003
Боже... Все по-забавно става, ама в лошия смисъл.

Авторке, оставам с усещането, че ти още тъжиш за боклука. Също имам лошото усещане, че в бъдеще ще използваш детето като лост да го върнеш обратно. Опичай си акъла хубаво.
Тъжа, защото ми е нужен в момента и после след раждането както всеки мъж е нужен на една бременна жена и майка, но да използвам детето си да се върне той при мен няма как просто нито смисъл има, нито надежда...
Повярвайте ми, повярвайте и на останалите тук - такъв мъж и баща не ви е нужен нито на Вас, нито на детето Ви. Стойте далеч от него, за да не леете горчиви сълзи после. Който веднъж е посегнал на жена и майка, той ще го направи пак. Спасете се докато е време и не му давайте път назад. Щом не може да стъпи в Испания, вървете там и там си гледайте детето. На 25 години сте, как така нямате никакъв стаж и осигуровки нито тук, нито там след като не сте  и от заможно семейство?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Не всеки мъж. Само читавите. Останалите на никой не са нужни.

# 20
  • Мнения: 31 669
Боже... Все по-забавно става, ама в лошия смисъл.

Авторке, оставам с усещането, че ти още тъжиш за боклука. Също имам лошото усещане, че в бъдеще ще използваш детето като лост да го върнеш обратно. Опичай си акъла хубаво.

О да, и аз останах с впечатлението, че тя още си иска Мунчо. Независимо че е пълен боклук.
Трагедия.
Има жени могат да преценяват. И не точно до преценка, а до самоуважение.
Не е нормално един мъж да е като гореописания,  а жената да драпа за него, че и деца да му ражда.
За да роди жена от един мъж, трябва да го прецени. Дали този става за баща и съпруг. Дали ще може да се грижи качествено за детето.
Но не, авторката без доходи, без да има брак с него, без да е сметнала червените точки, забременява.
Принципно подобното привлича подобно.
Когато авторката си вдигне нивото, може и да намери читав. Дотогава ще си страда.
Аз дори и да нямам стабилни доходи, дори да имам мъж до себе си, пак не бих тръгнала да раждам. Всичко се случва. Лошо няма да разчиташ на човека до теб, ама нищо сигурно няма в тоя живот.

# 21
  • Мнения: 7 261
Мъжете боклуци не са нужни на никого, само пречат. Жалко, че не си го разбрала това. Няма ли възможност да се преместиш в Испания?

# 22
  • Мнения: 20
Боже... Все по-забавно става, ама в лошия смисъл.

Авторке, оставам с усещането, че ти още тъжиш за боклука. Също имам лошото усещане, че в бъдеще ще използваш детето като лост да го върнеш обратно. Опичай си акъла хубаво.
Тъжа, защото ми е нужен в момента и после след раждането както всеки мъж е нужен на една бременна жена и майка, но да използвам детето си да се върне той при мен няма как просто нито смисъл има, нито надежда...
Повярвайте ми, повярвайте и на останалите тук - такъв мъж и баща не ви е нужен нито на Вас, нито на детето Ви. Стойте далеч от него, за да не леете горчиви сълзи после. Който веднъж е посегнал на жена и майка, той ще го направи пак. Спасете се докато е време и не му давайте път назад. Щом не може да стъпи в Испания, вървете там и там си гледайте детето. На 25 години сте, как така нямате никакъв стаж и осигуровки нито тук, нито там след като не сте  и от заможно семейство?
Стаж имам тук, но е разпокъсан и е от преди години и милата последно съм работила, но договора който са ми пуснали тогава не отговаря на това което имам заработено... Точно това обмислям след раждането да мине малко време и да замина в Испания при майка ми..

# 23
  • Мнения: 12 003
Важното е, бе все пак ще вземате някакво майчинство, ако Ви се събират 12 месеца работни през последните две години. И ако към момента все пак сте на трудов договор някъде. Щом майка Ви е в Испания защо не заминете от сега там? Сигурно и там ще имате право на някакви помощи и детски, все няма да е по-зле отколкото тук, а майка Ви ще помага чисто физически, така, че да започнете и Вие работа. Доколкото разбрах, той е тук в България и не може да припари в Испания. Аз не бих се колебала и секунда при това положение.

# 24
  • Мнения: 31 669
Мъжете боклуци не са нужни на никого, само пречат. Жалко, че не си го разбрала това. Няма ли възможност да се преместиш в Испания?
Така е права сте, но той преди всичко е и велик манипулатор и може би затова се вързах на думите му и някой действия които предприе преди време. В Испания ще се върна евентуално след раждането, тъй като другия месец на 25ти ми е термина, слава богу поне детенце е добре и се развива нормално.

Мда, другите винаги си виновни. Ти си малко невинно цветенце.
Айде не на мен тия. Погледни първо себе си, своите действия, неговите и после помисли пак.
Въобще не никакъв манипулатор.
Проблемът е основно в теб.
Наивността не е хубаво качество.
Ти си от тези жени, които и да ги бият, пак ще твърдят колко много биещия ги е обичал и как между шамарите е бил мил и нежен.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Защо не отидеш отсега при майка си?

# 26
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Боже... Все по-забавно става, ама в лошия смисъл.

Авторке, оставам с усещането, че ти още тъжиш за боклука. Също имам лошото усещане, че в бъдеще ще използваш детето като лост да го върнеш обратно. Опичай си акъла хубаво.
Тъжа, защото ми е нужен в момента и после след раждането както всеки мъж е нужен на една бременна жена и майка, но да използвам детето си да се върне той при мен няма как просто нито смисъл има, нито надежда...

Todorova955, всеки мъж не е нужен, нужен е добрият, загрижен и отговорен мъж. Точно този на теб не ти е нужен, освен да ти създаде още главоболия. Че няма смисъл си права, за надеждата - изобщо не ти трябва такава надежда. В това, че я няма ти е късметът. Мисли за детенцето си, ще се справиш, жените се справят с какво ли не, та и с повече от едно дете, пък и децата са силен стимулиращ фактор в такива моменти. Не е лесно, но то на кого му е лесно. Но поне ще си свободна и няма да зависиш от манипулатор престъпник. Аз допускам, че си била много влюбена, затова си пренебрегнала неща, за които не би трябвало да си затваряш очите, а да ти светне червената лампичка. Каквото било-било, по-добре да си далече от него, ще се справиш, просто нямаш друг вариант. И още по-добре е той да не сеща за вас.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Да, смисъл няма. Ама надеждата защо я слагаш в списъка? Значи бях права, ти още се надяваш той да се промени и да се върне.

# 28
  • Мнения: 4 347
Мъжете не се променят!
Не се променят!
Не се променят!
Това се случва в сладникавите мелодрами, романчета и други подобни сценарии, далеч от живота.
Стягай се, стой далеч от него, даже не искай да си дава името на детето - нямаш представа колко проблеми може да ти докара, по-добре стой далеч от него.
Ще намериш истински мъж. И ще видиш разликата между двамата. Ще бъдеш щастлива. Стига само да не се събереш с него. В противен случай сама се вкарваш в пещерата на мечката стръвница.

# 29
  • Мнения: 25 737
Защо не отидеш отсега при майка си?
С този корона вирус, не бих я съветвала да пътува.
Отделно е бременна в 8-9 м, дори и да има полет, няма да я качат...
Абе, цялата история е "късно е либе за китка".

# 30
  • Мнения: 900
Дано имаш и такива любящи баба и дядо за да остонеш при тях.Възрастните хора правят чудеса.Пестят, въпреки нищожните си пинсийки, плетат какви ли не неща за бебоците, дядовците правят люлка, креватче от дърво.Хапват, каквото са отгледали в градината.Така са си живели те едно време.

Сама ще ти е трудно, но по-добре от колкото с неудачник като въпросния господин.Дори да бяхте се събрали, нищо чудно дни преди раждането да ти сервира пак нещо и да е задържан и пак да родиш сама и години наред да срами и теб и детето.
Дори за твое добро не му позволявай да го припознае ,  защото ще има да го молиш и търсиш за бележка от бащата за идеш при родителите си в Испания, когато решиш.
Мотивирай се заради детето и всичко ще е наред!

# 31
  • Мнения: 20
Важното е, бе все пак ще вземате някакво майчинство, ако Ви се събират 12 месеца работни през последните две години. И ако към момента все пак сте на трудов договор някъде. Щом майка Ви е в Испания защо не заминете от сега там? Сигурно и там ще имате право на някакви помощи и детски, все няма да е по-зле отколкото тук, а майка Ви ще помага чисто физически, така, че да започнете и Вие работа. Доколкото разбрах, той е тук в България и не може да припари в Испания. Аз не бих се колебала и секунда при това положение.
Като се роди бебето живот и здраве, ще замина сега няма как остава ми малко до раждането, в началото на 8мия месец съм.

# 32
  • Мнения: 4 611
Самият факт, че Тодорова е по-грамотна от въпросния господин, който 2 изречения не може да върже без грешки й дава "точки" достоверност. По-склонна съм да вярвам на нея. Той много удобно е пропуснал, че има и друго дете.
Тодорова, в кофти ситуация си, все ще се справиш криво ляво. Но за нищо на света не се връщай при тоя! Щом и посяга. Ако не припознае детето - по-добре за вас.

# 33
  • Мнения: 20
Самият факт, че Тодорова е по-грамотна от въпросния господин, който 2 изречения не може да върже без грешки й дава "точки" достоверност. По-склонна съм да вярвам на нея. Той много удобно е пропуснал, че има и друго дете.
Тодорова, в кофти ситуация си, все ще се справиш криво ляво. Но за нищо на света не се връщай при тоя! Щом и посяга. Ако не припознае детето - по-добре за вас.
Няма как да се добере до мен нито пък до детето ми, не е едно а 2 деца има.. Първото не го бил припознал, защото мислел че не е от него, а второто е уж от него припознал го е и за времето което сме заедно му купи едно долнище, маратонки и бургер кинг, сега се опрсвдава, че е далече от него заради мен и не работи (незнайно защо) и не може да му праща пари... Да сме живи и здрави трите майки с неговите наследници, които един ден няма да го погледнат, да е жив и здрав и той да чуе "татко"...

# 34
  • Мнения: 14 966
Ами ти защо забременя от такъв човек. Едно, че е с тежка лична, че и криминална история, друго- не можеш и финансово да разчиташ.
Да си родиш здраво бебче , явно няма да има баща в картинката.

# 35
  • Мнения: 20
Самият факт, че Тодорова е по-грамотна от въпросния господин, който 2 изречения не може да върже без грешки й дава "точки" достоверност. По-склонна съм да вярвам на нея. Той много удобно е пропуснал, че има и друго дете.
Тодорова, в кофти ситуация си, все ще се справиш криво ляво. Но за нищо на света не се връщай при тоя! Щом и посяга. Ако не припознае детето - по-добре за вас.
И на мен посегна в Мадрид пуснах му жалба, но я махнах защото знам че все пак има дете и си казах че не съм аз тази, която да го вкарва в затвор... Там ми беше грешката, дойде и почна да се моли и аз от съжаление махнах всичко, бях като под пробация 2 седмици там, защото им беше съмнително че пускам оплакване и така бързо го махам питаха ме 2000 пъти дали той не ме подтиква да го правя, аз лъжех че не е и пак добра да бъда изядох дървото...

Ами ти защо забременя от такъв човек. Едно, че е с тежка лична, че и криминална история, друго- не можеш и финансово да разчиташ.
Да си родиш здраво бебче , явно няма да има баща в картинката.
От цялата история наистина най - хубаво е че беболина е здрава и скоро ще се появи, въпреки че имах доста страхове понеже ми е посягал последно когато съм била бременна а все още не съм знаела и ред други причини. Исках да му покажа че съм до него и ще му помогна да се промени, но съм се заблуждавала толкова много с неговите манипулативни действия...

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 13:25 от bubanka

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Значи като го чуя това "той ще се промени" и ми идва да хвана една гьостерица... Добре бе, хора, стойте с такива дебили, търпете да ви бият, крийте ги и лъжете заради тях ама не създавайте деца бе! Не правете едно невинно същество заложник на такъв боклук.

# 37
  • Мнения: 39 296
Пичът ме кефи- прави деца и да се оправят майките.
Ма.....баницата.....нали.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ама и майките са за бой и то голям щом записват децата на такива.

# 39
  • Мнения: 39 296
Никой не е записал дете на него.Първото е неприпознато, на второто го гледа бабата защото майката почива и  за третото като гледам не припиня....Нищо де, следващата.

# 40
  • Мнения: 20
Ама и майките са за бой и то голям щом записват децата на такива.
Надяват се на издръжка, а той е по - съгласен да гладува и да краде по магазините, но да не се хваща на работа с договор, за да няма доказуеми доходи и съответно да не плаща издръжка, знам че на такива "тарикати" псевдо по - скоро, им се връща един ден тъпкано с ддс-то, но вярвате или не аз лошо не му желая, напротив да си стъпи на краката и да си поеме реално грижа за всяко дете което е създал, аз на негово място така бих се почувствала стойностен човек...

# 41
  • Мнения: 31 669
Самият факт, че Тодорова е по-грамотна от въпросния господин, който 2 изречения не може да върже без грешки й дава "точки" достоверност. По-склонна съм да вярвам на нея. Той много удобно е пропуснал, че има и друго дете.
Тодорова, в кофти ситуация си, все ще се справиш криво ляво. Но за нищо на света не се връщай при тоя! Щом и посяга. Ако не припознае детето - по-добре за вас.
Всъщност никакви точки не и дава.
Познавам много грамотни и лъжат като разпрани.
Познавам и доста неграмотни и шапка им свалям колко са честни и почтени.
Така че няма точки. Грамотността не доказва нищо, освен самата грамотност.
Всъщност се замислям дали и двете теми не са пързалка Grinning

# 42
  • Мнения: 14 966
Той затова иска да е с тебе, ти още вярваш в преобращения, житейски метаморфози. Чрез теб да се реабилитира. Ми не става така.
Наивно е да се очаква от  мъж на 40, с такава история, да вземе да миряса. Ще търси друга бяла птица.
Жалко за децата.
Щом на 40 не е стабилен, за кога.

# 43
  • Мнения: 20
Самият факт, че Тодорова е по-грамотна от въпросния господин, който 2 изречения не може да върже без грешки й дава "точки" достоверност. По-склонна съм да вярвам на нея. Той много удобно е пропуснал, че има и друго дете.
Тодорова, в кофти ситуация си, все ще се справиш криво ляво. Но за нищо на света не се връщай при тоя! Щом и посяга. Ако не припознае детето - по-добре за вас.
Всъщност никакви точки не и дава.
Познавам много грамотни и лъжат като разпрани.
Познавам и доста неграмотни и шапка им свалям колко са честни и почтени.
Така че няма точки. Грамотността не доказва нищо, освен самата грамотност.
Всъщност се замислям дали и двете теми не са пързалка Grinning
Искрено ти завиждам за филма който си създаваш и вярваш в него. Да създам тема която да не е истина (както и на мен ми се иска повярвай ми) и цял да вися и да следя отговорите, няма как ако си малко поне мислещ човек... Колкото до грамотно и неграмотно писане, права си всеки може да се самоизтъкне по какъвто и да е начин, но ако забеляза още в самото начало написах, че не търся нито подкрепа, нито съчувствия, а само съвет... Видяла съм къде е грешката ми, ще я поправя в името на детето което очаквам и ще му се отдам напълно, а той да си обикаля света, да продължава да лъже и прави деца и после да ги изоставя като ненужни (най - малкото от цялата ситуация това го прави виновен) и дано пък му провърви видиш ли по някакъв начин, блажени са вярващите...

# 44
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Този е на 40. По-млад и по-вървежен няма да става, но ще става по-хитър и тарикат. Утре (образно казано утре) ще светне, че вече не му се връзват толкова лесно жените, ще усети някоя друга болежка и ще се замисли, че на дърти години ще трябва някой да го гледа и да му угажда. И ще почука на твоята врата, авторке, защото си голяма бяла птица и той го знае. Ще се подмаже, ще ти наговори куп лъжи как е разбрал, че е сгрешил, как иска да има връзка с детето си, защото то "трябва да има баща", ще се моли, ще се влачи. И ти ще го прибереш. Бас хващам.

# 45
  • Мнения: 20
Този е на 40. По-млад и по-вървежен няма да става, но ще става по-хитър и тарикат. Утре (образно казано утре) ще светне, че вече не му се връзват толкова лесно жените, ще усети някоя друга болежка и ще се замисли, че на дърти години ще трябва някой да го гледа и да му угажда. И ще почука на твоята врата, авторке, защото си голяма бяла птица и той го знае. Ще се подмаже, ще ти наговори куп лъжи как е разбрал, че е сгрешил, как иска да има връзка с детето си, защото то "трябва да има баща", ще се моли, ще се влачи. И ти ще го прибереш. Бас хващам.
Много си права, няма да има друга идиотка, 25 годишна да му роди и гледа детето и да му се отдаде за цял живот, на ред е следващата заблудена кукувица, която да му се върже на мазните клетви в другото му дете което припознал и манипулациите с които уж доказва колко я обича и държи на нея, а после ще и се подиграва в очите...

# 46
  • Мнения: 39 296
Добре де, ти с какъв акъл забременя от тоя?

# 47
  • Мнения: 31 669
Е тя каза. Бил велик манипулатор Grinning

# 48
  • Мнения: 20
Спокойно, ще получаваш социални помощи.
Знам, вече съм подала нужните документи и съм се регистрирала.

# 49
  • Мнения: 39 296
Манипулатор?
Боже Господи, как човек който няма елементарно ниво на писане ще седне да омайва? Нали му видяхме и начина на изразяване...
Не, отказвам да повярвам, освен ако всичко не се е случило насила.

# 50
  • Мнения: 20
Е да той винаги се изкарва жертва милия, никога за нищо не е виновен. Пиша и поддържам връзка единствено с майка ми, която е далече 1 позната моя която е в Германия също и мъжа и ми пише, но когато тя е там нищо скрито покрито няма при мен о тукашни роднини, които не са в града. Колкото до проблема с моя бивш в Испания, да имаше подобен случай. Бил намерил мои 2 3 дрехи в тях и ми звънна, за да ме пита какво да прави, защото не иска да ги хвърля, при което болестта на нашия анимационен герой проговори и ми посегна за 1ви път, нормално че ще му викна полиция и ще го стресна по някакъв начин в държава в която закона ме защитава, а той не го прави за 1ви път (и на бившата си посегнал от ревност и тя има белег от него) тогава няма да забравя думите на бившия ми "ти патко такава къде го намери най - долния българин в Мадрид сред всички" мислех че просто злобее понеже не съм с него, но малко по - късно се убедих, че е прав и то много прав...

# 51
  • Мнения: 25 737
Мамин убавец, и неграмотен. Но любов където има, другото е излишно.
Авторката, ти сега какво искаш да се случи? Да се върне при теб и бебето и да се грижи за вас с обич ли? Няма да стане, почти убедена съм.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аз съм напълно убедена. Познавам такъв типаж. С ходенето по жени, пиене, биене, неглижиране на децата. И фалшивите опити за разкайване на дърти години. Като по учебник.

# 53
  • Мнения: 20
Мамин убавец, и неграмотен. Но любов където има, другото е излишно.
Авторката, ти сега какво искаш да се случи? Да се върне при теб и бебето и да се грижи за вас с обич ли? Няма да стане, почти убедена съм.
По - вероятно е да ме удари 6ца от лотарията от колкото да си поеме отговорност за детето... 😂😂

# 54
  • Мнения: 25 737
Мамин убавец, и неграмотен. Но любов където има, другото е излишно.
Авторката, ти сега какво искаш да се случи? Да се върне при теб и бебето и да се грижи за вас с обич ли? Няма да стане, почти убедена съм.
По - вероятно е да ме удари 6ца от лотарията от колкото да си поеме отговорност за детето... 😂😂
Виждам, че си го преценила добре. Тогава защо реши да му раждаш?

# 55
  • Мнения: 39 296
Е, на тоя въпрос няма да ти отговори. Вече я питах.

# 56
  • Мнения: 25 737
Е, на тоя въпрос няма да ти отговори. Вече я питах.
Аз отговор имам, интересно ми е,  дали тя си дава сметка Wink

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Каза си, не четете ли ? Щото твърде късно разбрала, че е бременна за да направи аборт. Как става това късно разбиране, на мен не ми е твърде ясно ама нейсе.

# 58
  • Мнения: 20
Мамин убавец, и неграмотен. Но любов където има, другото е излишно.
Авторката, ти сега какво искаш да се случи? Да се върне при теб и бебето и да се грижи за вас с обич ли? Няма да стане, почти убедена съм.
По - вероятно е да ме удари 6ца от лотарията от колкото да си поеме отговорност за детето... 😂😂
Виждам, че си го преценила добре. Тогава защо реши да му раждаш?
Късно разбрах че съм бременна, в моя роден град 3ма АГ отказаха да направя аборт при тях, просто го знаех този момент че няма да дойде и да поеме грижа за детето и след това вече нямах избор казах на родителите си и той започна да звъни на мен, на тях, заплахи, обиди и т. нат.

# 59
  • Мнения: 12 003
Каза си, не четете ли ? Щото твърде късно разбрала, че е бременна за да направи аборт. Как става това късно разбиране, на мен не ми е твърде ясно ама нейсе.
Може да е било цветна бременност или да има нередовен цикъл. Да, има и такива случаи.

# 60
  • Мнения: 20
Виж сега, човек, виж и ти, авторке, няма нужда да си изкарвате тука кирливите ризи. Ние не сме съд, не сме каквато и да е инстанция. Ясно е като бял ден, че вие двамата не мелите заедно, не сте един за друг. Какви грешки имате си е само ваша работа. Разделете се по живо по здраво, забравете се един друг и си нареждайте живота както смятате за нужно. От панаири тука полза няма никой.
Точно поради тази причина не качвам чатове, защото това не е върховния съд, може да помогнете със съвет, критика или друго, но не и за решаването на личен спор, спокойни бъдете тези чатове се качват и в други сайтове и в групи на фейсбук не знам дали вече не ги е разпечатил на хартия и ги разлепва из града а цел някой да почне да плюе по мен, за да го направи него щастлив това е начина му на мислене...

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Обаче на теб яко ти пука за него и за мнението му. Личи ти от всеки пост. Класически случай на отхвърлена жена, която не може да го преживее.

# 62
  • Мнения: 22 867
Да не се приема като оправдаване на въпросния господин, но да напишеш на мъж, че щял да гледа чуждо дете и си го въртяла на малкия си пръст с полицията......който и да е, няма да го подмине. Не знам дали е верно или е писано в яд, но не е било нужно. Не се научиха хората да се разделят нормално, като не върви - не върви, поемай си пътя и не се оливай с помия в стремежа си до олееш другия.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Тя не ще да си хваща пътя обаче. Иска си го обратно. Да си гледа детето, че и нея, да стане принца от мечтите. И като не става, дай да го олеем с помия публично, да го изложим пред приятели и познати, да мъстим. Не че и той не й помага де...

# 64
  • Мнения: 20
Обаче на теб яко ти пука за него и за мнението му. Личи ти от всеки пост. Класически случай на отхвърлена жена, която не може да го преживее.
В огромна грешка си, нито ме засяга мнението му, нито го искам, нито съм отхвърлена или поне не се чувствам такава, не знам как лепиш етикет без да ме познаваш лично, аз съм на 25 той на 39 години, нито съм първата самотна майка, вярвам че не съм и последната, така че пък най - малко се чувствам отхвърлена 😁

# 65
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Като не ти пука защо се занимаваш да пускаш теми? Защо те вълнува дали гледал другите си деца? Защо полагаш усилия тука да го очерниш яко? Ако не ти пука отдавна щеше да си сложила кръст на този човек и даже да не ти минава през ума каквото и да е за него. Ти не си приключила, но още не си го осъзнала.

# 66
  • Мнения: 20
Като не ти пука защо се занимаваш да пускаш теми? Защо те вълнува дали гледал другите си деца? Защо полагаш усилия тука да го очерниш яко? Ако не ти пука отдавна щеше да си сложила кръст на този човек и даже да не ти минава през ума каквото и да е за него. Ти не си приключила, но още не си го осъзнала.
Къде видя аз да опитвам да го очерням? Как няма да ме интересува дали си е гледал децата, след като и аз съм бременна в момента от него?!... Пуснала съм темата не за критики или упреци към него и към мен то е ясно кой с каква безотговорност се е докарал до тук, а за съвет от жени преживели подобно нещо, защото и одеве споменах че нито съм първата, нито последната самотна майка бременна, казах че не ми пука за него и мнението му, това е...

# 67
  • Мнения: 14 966
Смяташ ли да водиш дело за произход ?
А мислила ли си какво би се случило, ако той отиде и припознае детето ?

# 68
  • Мнения: 35 962
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт