Отлепена ретина...съвет?

  • 16 489
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте. Публикувам тук за първи път.
Баща ми страда от отлепена ретина в следствие на диабетна ретинопатия. Препоръчаха ми клиника "Зора" в град София при професор Петкова.
  Какво е мнението ви за тази болница? Баща ми е здравноосигурен. И каква е цената на тази операция? Ако някой е минал през това нещо, ще съм благодарна да сподели.

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 00:17 от Mary1234

# 1
  • Мнения: 1 365
Професор Петкова в единственият офталмолог в България, специализирал в оперативно лечение на ретинални проблеми, така че и да искате да отидете другаде, няма къде. Анестезиологът, с когото работи, също е един от най-добрите в България.

Цената зависи от вида на операцията. Има 3 метода за залепване на ретината - с лента, с газ и със силиконова тампонада. Кой метод ще се избере зависи от начина на отлепване на ретината.

Моята операция с лента излезе 750 лв. Заплащат се консумативи + избор на екип. Самата операция се покрива от ЗК.

Болницата е модерна, с баня и тоалетна в стаите, телевизор, климатик, както и включени три хранения на ден. (Работят с кегъринг фирма). В случай на свободно легло, може да остане член на семейството, като си заплаща нощувките и храната съответно.

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря за отговора.
А веднага ли като отидохте там ви оперираха, или ходихте веднъж на изследвания и после на операция?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Вие сериозно ли мислите, че може човек да влезе през вратата и на мига да го вкарат в операционна? Разбира се, че ще искат преглед и вероятно някакви изследвания, както и време да оправят документите. Моят баща претърпя далеч по-лека операция на окото тук, във Варна, и пак не го метнаха от вратата за краката.

# 4
  • Мнения: 3
Вие не ми разбрахте въпроса.
Много добре знам, че има изследвания.
Въпросът ми е като отидем там само изследвания ще направят и ще ни насрочат друга дата за операция или днес ще са изследванията а утре операцията?

# 5
  • Мнения: 1 365
Ще ви нарочат един ден само за прегледи - при различни офталмолози, както и при самата Професор Петкова, при анестезиолог и при кардиолог. След като се уточни, че в действителност сте за операция, официално ще ви приемат. (Попълват се бланки и прочие, ще ви настанят в стационара на отделен етаж и т.н.).
На следващият ден оперират.

Последна редакция: сб, 06 юни 2020, 13:04 от Reddish Brown

# 6
  • Мнения: 1 417
Само за информация, не е само проф. Петкова специалистът по "отлепена ретина" Wink
В една друга болница Вижън също се прави тази операция. д-р Шандурков
На дъщеря ми я направихме в Белгия при д-р Клас след неуспешна от проф. Петкова.

# 7
  • Мнения: 3
В клиника Зора София е 800 лв.за поставяне на силикон и 700 лв.за премахване на силикон ..

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, може ли координати на д-р Клаас. И при мен нещата вървят към втора операция. Благодаря.Тел ми е 0888520511 или мейл sdm.eood@gmail.com
quote author=kassii link=topic=1222573.msg40926069#msg40926069 date=1592483547]
Само за информация, не е само проф. Петкова специалистът по "отлепена ретина" Wink
В една друга болница Вижън също се прави тази операция. д-р Шандурков
На дъщеря ми я направихме в Белгия при д-р Клас след неуспешна от проф. Петкова.
[/quote]

# 9
  • Мнения: 1 417
00 32 3 238 73 22 това е тел. на болницата.
00 32 3 443 31 72 а това на секретариата.
Болницата е: https://www.gzaziekenhuizen.be/
Д-р Клаес идва да преглежда и в България 2 пъти годишно в очна клиника Вижън : https://www.visionclinic.bg/%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD … D0%B0%D0%B5%D1%81+
Успех!

# 10
  • Мнения: 44
Reddish Brown https://Здравей ще те помоля за малко помощ ако може . .. Може ли да ми кажеш доволна ли сте от операцията на Ретината? Как се чувствате по добре ли вие от преди? Моят съпруг е с отлепена ретина .. през 2019г ходихме при проф.Петкова там ни казажа,че и да се оперира от 100% му дават 5% надеждни,че ще се оправи,че не  е много надеждна операцията и той като чу тези думи се отказа и се отчая напълно 😣 а е само на 25г .. и неможе да вижда добре с окото на което ретината е отлепена дори и изобщо не вижда с него ..
Много ще съм благодарна да изкажете мнението ви! ❤

# 11
  • Мнения: 1 417
През септември д-р Клаес ще идва в България. Идете да ви види и той! Успех!
А при дъщеря ми предстои операция от картата,  което било нормален страничен ефект след операциите за отлепена ретина. Бяхме при Клаес преди 1 мес. и св уговорихме през септември като дойде пак, да я оперира.

# 12
  • Мнения: 44
През септември д-р Клаес ще идва в България. Идете да ви види и той! Успех!
А при дъщеря ми предстои операция от картата,  което било нормален страничен ефект след операциите за отлепена ретина. Бяхме при Клаес преди 1 мес. и св уговорихме през септември като дойде пак, да я оперира.
...



❤Благодаря ти мила,че сподели може ли да кажеш на коя дата ще бъде тук номер за връзка имате ли Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 417
Обадете се във Вижън. 0887 314 479, 0883 511 121, 0700 89 003.
Там ще ви запишат и ще ви се обадят като наближи. Не виждам в сайта им да е обявено това посещение, но нас ни записаха за септември при него след контролния преглед, който беше юни месец.

# 14
  • Мнения: 44
Обадете се във Вижън. 0887 314 479, 0883 511 121, 0700 89 003.
Там ще ви запишат и ще ви се обадят като наближи. Не виждам в сайта им да е обявено това посещение, но нас ни записаха за септември при него след контролния преглед, който беше юни месец.




Благодаря ви от сърце за инф.. бъдете здрави и благословени❤

# 15
  • Мнения: 3
Здравейте!! Бих искала да попитам някой опериран от отлепена ретина със силиконова тампонада, как се чувства след свалянето на силикона и вижда ли добре!! Благодаря предварително !!

# 16
  • Мнения: 3
Здравейте!Някой знае ли дали идват представители от очна клиника Фьодоров?

# 17
  • БГ
  • Мнения: 735
Здравейте, и ние сме същото положение, с препоръка за "Зора" и операция поради отлепена ретина. Моля, споделете как се развиха нещата при вас.Благодаря!

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте, и ние сме същото положение, с препоръка за "Зора" и операция поради отлепена ретина. Моля, споделете как се развиха нещата при вас.Благодаря!
  тел. 0887097288 ако искате да ви разкажа

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Здравейте, след операция на отлепена ретина, мой близък е попитан  дали желае да се махне силикона. Много странен въпрос при положение, че човекът няма медицинско образование. Моля за информация, ако някой знае защо се маха или не този силикон, цени, рискове? Минали са  2-3 месеца от операцията.

# 20
  • Мнения: 1 417
Дъщеря ми изобщо не я питаха. Направо ни казаха след 3 месеца махаме силикона. Може би има различни видове Силикон и различно се процедира. Нека попита за последствията и рисковете я единия и другия случай.

# 21
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Дъщеря ми изобщо не я питаха. Направо ни казаха след 3 месеца махаме силикона. Може би има различни видове Силикон и различно се процедира. Нека попита за последствията и рисковете я единия и другия случай.
Претупали са го набързо, човекът е притеснителен. Отделно друга по-голяма и сложна операция го чака и тази като че ли му на заден план. И като цена нищо не са му казали, за да е подготвен.

# 22
  • Мнения: 1 417
Сложно е положението му. Но да знае, че липсата на зрение променя живота на човек из основи. Не си представях как се преобръща животът когато не виждаш. Вече видях Sad чрез дъщеря ми. Силиконът притиска ретината, за да не се отлепи отново и това е добре. Но ако остане по-дълго в окото, може да създаде и проблеми.
Затова казвам да пита.
На моята дъщеря правиха 3 операции: на първата й сложиха пломба, на втората - силикон + зашиване с лазер и на третата махнаха силокона и сложиха газ (специален, който продължава да притиска ретината и се абсорбира от организма). Втората и третата операции направихме я Белгия.

# 23
  • Мнения: 44
Сложно е положението му. Но да знае, че липсата на зрение променя живота на човек из основи. Не си представях как се преобръща животът когато не виждаш. Вече видях Sad чрез дъщеря ми. Силиконът притиска ретината, за да не се отлепи отново и това е добре. Но ако остане по-дълго в окото, може да създаде и проблеми.
Затова казвам да пита.
На моята дъщеря правиха 3 операции: на първата й сложиха пломба, на втората - силикон + зашиване с лазер и на третата махнаха силокона и сложиха газ (специален, който продължава да притиска ретината и се абсорбира от организма). Втората и третата операции направихме я Белгия.



Здравейте, как се чувства дъщеря ви, вижда ли си добре след операцията?
Защото съм чувала много лоши отзиви за след операциите,че се влошавали повече нещата, поради тази причина мъжа ми отказа да се оперира Sad

# 24
  • Мнения: 1 417
Добре е вече 3-та година. Има си обаче и страничен ефект. Появява се перде, кото също трябва да се оперира след време.

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 077
Kassii, мерси за отговора. Не знам къде да пита, като самият лекар му е казал той да си реши...

# 26
  • Мнения: 1 417
В България знам за 2-ма доктора, специалисти в тази област: проф. Петкова и д-р Шандурков. И двамата, ако мога да избегна, бих! Но вие може да пробвате. Д-р Клаес от Белгия посещава България 2 пъти годишно. 300 лв. е прегледа. Но той оперира дъщеря ми и сега го посещаваме 1 път годишно за контрола.
В частните очни клиники се обадете.

# 27
  • БГ
  • Мнения: 735
Kassii, мерси за отговора. Не знам къде да пита, като самият лекар му е казал той да си реши...
Здравейте, за мен това е несериозно -той да си реши. Как да реши човек, освен само да се информира. Четох в нета, че силиконът е токсичен ако стои  постоянно/години/  в организма. И аз търсих тук информация и момичетата ми споделиха техните истории, за което благодаря на всяка! На мой близък по спешност направиха операция и докторът каза, че силиконът се маха по-късно, има си отделна цена.Останах с впечатление , че слагат различен по вид силикон, дадоха му и сертофикат.  Попитайте докторът на който се спрете. Успех!

# 28
  • Мнения: 1
Извинете, знаете ли дали е възможно отново да се зашие чрез лазер ретината след повторно отлепяне?

# 29
  • Мнения: 1 417
Ами на дъщеря ми я зашиха И с лазер след повторно отлепване. Успех!

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Извинете, знаете ли дали е възможно отново да се зашие чрез лазер ретината след повторно отлепяне?
Моето око го лепиха / шиха 3 пъти с лазер, просто между 2 манипулации трябва да са минали 20 дни.

# 31
  • Мнения: 199
Извинете, знаете ли дали е възможно отново да се зашие чрез лазер ретината след повторно отлепяне?
Моето око го лепиха / шиха 3 пъти с лазер, просто между 2 манипулации трябва да са минали 20 дни.

Изключително много зависи каква точно е причината да се прави лазерната коагулация.Има диагнози,при които обработването се прави много повече от два или три пъти,като се стига дори до  пълен серклаж в цялата циркумференция/т.е.пълен кръг/,който дори може да е направен и на повече от едно ниво,но без дори никъде да има отлепване,а например периферна дегенерация,поради  ексцесивна миопия,може да има тракции,лезии и т.н.Може да има многократни лазерни процедури именно,за да се предотврати аблация на ретината,а не защото вече е имало отлепване,така че,не може да се сравнява така общо на кого колко пъти е бил правен лазер.Всичко се преценява според конкретния случай,но със сигурност са възможни многократни обработвания.

# 32
  • Мнения: 3
Аз също съм с отлепена ретина след 2 неуспешни операции в Бг. Преди 1 седмица се оперирах в Инстанбул. Не ходете да се лекувате в България

# 33
  • Мнения: 913
Аз също съм с отлепена ретина след 2 неуспешни операции в Бг. Преди 1 седмица се оперирах в Инстанбул. Не ходете да се лекувате в България
Може ли да споделиш къде точно? На какъв език беше комуникацията?

# 34
  • Мнения: 3
Операцията ми беше при Професор Хюсей Йетик. Вече минаха 2 месеца след операцията следващата седмица ще ходя да махат силикон и ще споделя след това как съм. Комуникацията е на турски бях с преводач от болницата

# 35
  • Мнения: 21
Здравейте,аз също съм със силиконова тампонада,но не заради отлепена ретина,а язва на роговицата и ендофталмит.След 5-тия месец,започнах да имам по-добро зрение,но силикона ще бъде отстранен,когато мине 1 година.При мен е отстранена и лещата и ще се наложи,да се слага такава.За сега ми дават надежда за 20-30 % възстановяване на зрението.Има ли някой с подобен проблем?

# 36
  • Мнения: 3
Здравейте! Моля ви помогнете!!! Вече направих 6 операции за отлепена ретина и отново съм с отлепена, дайте ми съвет какво да правя. Вече не виждам смисъл да се оперирам, но ме е страх че ще изгубя окото и не като зрение, защото зрение Вече няма, а ме е страх да не побеее или да започне да криви като стой така отлепена...

# 37
  • Мнения: 1 417
Tedid339, къде се оперира? Търсила ли си в чужбина?
Когато на дъщеря ми се отлети ретината я оперирахме в Медицинска академия. Отлети се пак и ни препоръчаха да отидем в Белгия. Там, след силикон и газ, вече 5 година няма отлепване (славя Богу). И тя няма зрение с едното око. И аз се чудих дали да лепим ретината при положение, че няма зрение, но ни казаха, че трябва именно защото окото ще спре да се движи и в един момент ще застане неподвижно в някаква посока. За побеляване не знам, но със сигурност ще промени цвета. Макар и без зрение, окото трябва да се храни чрез ретината.
Д-р Клаес, белгийския лекар, който я оперира, идва и в България да преглежда. Мисля обаче, че е по-добре в Белгия да се опериране. Има и в Германия добри клиники. За Турция също съм чувала, но не знам никакви координати. Само за Белгия.

# 38
  • Мнения: 9
Здравейте! Моля ви помогнете!!! Вече направих 6 операции за отлепена ретина и отново съм с отлепена, дайте ми съвет какво да правя. Вече не виждам смисъл да се оперирам, но ме е страх че ще изгубя окото и не като зрение, защото зрение Вече няма, а ме е страх да не побеее или да започне да криви като стой така отлепена...
Здравей. Аз също от точка стигнах до почти цялостно отлепване след 3 неуспешни  операции при проф. Сивкова. В Сф Вижън2 потърсете д-р Шандурков той ме оперира махна пломби и т .н. На 14 и 15ти юли ще идва др Клаес във Вижън2 .Не губете надежда и успех.

# 39
  • Мнения: 6
Сложно е положението му. Но да знае, че липсата на зрение променя живота на човек из основи. Не си представях как се преобръща животът когато не виждаш. Вече видях Sad чрез дъщеря ми. Силиконът притиска ретината, за да не се отлепи отново и това е добре. Но ако остане по-дълго в окото, може да създаде и проблеми.
Затова казвам да пита.
На моята дъщеря правиха 3 операции: на първата й сложиха пломба, на втората - силикон + зашиване с лазер и на третата махнаха силокона и сложиха газ (специален, който продължава да притиска ретината и се абсорбира от организма). Втората и третата операции направихме я Белгия.
Здравейте, бих искала да Ви задам няколко въпроса относно операциите и лечението, което сте проверили. Ще съм благодарна, ако разговаряме! Тел: 0886424307

# 40
  • Мнения: 1 417
Сори, не бях влизала отдавна. Може да се чуем утре след 10.00 тел. На лични

Общи условия

Активация на акаунт