Нашите орхидеи – тема 30

  • 26 146
  • 743
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 351
Вещи, това е първият дендробиум който се осмелих да пресадя, тогава оревах темата от страх Grinning
По съвет от темата (за който благодаря отново Flowers Hibiscus) го посадих в смес от кори и ситни камъчета, и явно е много доволен, откакто е пресаден расте много бързо.

Аз също не можах да се сдържа и се сдобих с нови хубавици. Под мотото - спасени от големия лош магазин, който ги оставя да умрат от удавяне в тъмното Grinning Направо се изумявам в този магазин, градинските и саксийни цветя са пресъхнали, очевидно никой не ги полива, затова пък орхидеите плуват във вода Confused

Бях се зарекла, че няма да купувам повече, вече наистина нямам място, но те нали обичат да са си нагъсто сгушени, все се намира още малко местенце....

# 601
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996
  почти Simple Smile

# 602
  • Мнения: 6 386
Ко е туй? И аз ще чакам с нетърпение да се отвори Smiley

# 603
  • София
  • Мнения: 1 210
Момичета, лятото преваля вече, а имам още много цвят по фалчетата ...... Започвам да поглеждам често към ножицата.... ама все ми е жал Worried При вас как вървят нещата?

След лятото се режат ли? Не че имам много цъфтящи сега, ама 2-3 упорито си държат цветовете.

# 604
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996
Ко е туй? И аз ще чакам с нетърпение да се отвори Smiley

онази неизвестно каква орха, дето я купих за село.
някой каза онцидиум... Simple Smile ще я видим скоро.

# 605
  • Мнения: 8 007
Аз препарати купувам предимно от Бриколаж, имат си аптека в градинския център и консултантите са доста по-компетентни от агроаптеките относно цветята... Избор има

# 606
  • Мнения: 2 787
На път съм да уморя и орхидеята с централен цветонос. Споменах ви, че е дехидратирана, само тя другите не. Повдигнах я и ми остана в ръката. Всичкото корен изсъхнало. Добре, че беше в кори та са изсъхнали, в противен случай щеше да изгние до шийката. Орязах до здраво, обработих и остана с два здрави корена и един на половина. Сега е във вода и ще я наблюдавам пък да видим. Sad

# 607
  • Мнения: 1 711
Моята с централен цветенос, вече пусна две бебета. Имат си по три листенца, много им се радвам. Още много ще чакам да станат готови за отделяне, с корени, но поне за сега се развиват чудесно. Чудя се самият цветенос какво да го правя. Цъфти вече 4-ти месец, останали са две цветчета. Ако беше нормален цветенос, бих го отрязала. Ама е централен, с някакви странни листа по него... Какво ще кажете? Да го държа за всеки случай?



А едно мини беше на път да умре, след два дни на слунчев прозорец. Направо изгоря, паднаха му три листа и остана с две, едното в лошо състояние. Корените изсъхнали, останало е с два. Но сега гледам че ударно пуска листа и корени. Живее му се, въпреки мен.

# 608
  • Русе
  • Мнения: 679
Здравейте,
имам орхидея, която е на 3 години, но явно е преполята и започна да гние.
Купих топсин и смятам да я обработя- въпросът ми е колко време да накисна в  разтвора?
 Корените също ли да ги потопя?
Въпросите ми може да изглеждат смешни, но да сега всички орхидеи са живели дълги години без
особени проблеми при мен и за първи път се сблъсквам с гиене.

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 09:44 от BOSS SAMORAI

# 609
  • София
  • Мнения: 771
топиш в разтвора, все едно поливаш. Примерно половин час. Как иначе смяташ да накиснеш ако не потопиш корените?

# 610
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996

# 611
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Добри, Oncidium Sherry Baby (Sweet Fragrance) Heart Eyes
На мен ми мирише на шоколад с ванилия...

РумиК идеята е да си почине растението от цъфтежа и да събере сили за новия. По това време обикновено цветовете са окапали по естествен път, но някои доста се задържат, а времето минава, затова понякога принудително ги махам.

Пенева загложди ме любопитството с този Бриколаж. Ама май у наше село Бриколажа няма аптека.... Thinking Ще се проверява явно Grinning

# 612
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996
да, да,да.... Simple Smile Simple Smile Simple Smile ще я проверявам.

# 613
  • Мнения: 8 007
Тя стои на скрото място до градинския център в едни съклени витринки... в единия до семената, в другия до саксии и кашпи... И в двата служителките, които бяха най-близо казаха, че ще извикат "колежката за агроаптеката" с ключето Smirk Имат малки и средни разхадовки.

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 13 451


Привет в красивата ви тема. Не съм цветарка, но пък искам поне да има нещо в саксия из вкъщи.
Цветовете окапаха, до къде да резна, махнах част от върха, но и след това е сухо? Нещо друго има ли каквото сега трябва да се направи?

Общи условия

Активация на акаунт