С какво ви дразнят свекървите? – 123

  • 34 132
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 142
Разбира се, че трябва да каже на майката. Днеска е мед, утре ще е нещо друго пак толкова малоумно. Тази свекърва на колко години е? Не вярвам да е под 60.  Много ме дразни "ти ли ще ми кажеш, 2 деца съм изгледала и нищо им няма", казано от баба на внуче, без значение свекърва или тъща. Нищо, че е било преди 40 г. То да те е страх да отидеш до тоалетната или за хляб, не знаеш кой какво ще му набута в устата на бебето.

# 46
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, пак да те питам, как да е установено има ли я, няма ли я тази непоносимост, имайки предвид, че бебето е на 2 месеца и никой нормален човек не би му дал мед? На този въпрос дай ти адекватен отговор, а престани да го задаваш. Обсъдихме вече характеристиките на хората, на които тези неща трябва да им се обясняват, а ти май за първенството се бориш. Поздравления!


То, хубаво питаш, но ако си наложиш и да чуваш какво ти се отговаря, комуникацията няма да се затруднява толкова!
Няма пак да ти обяснявам- върни се, прочети какво съм писала и дано схванеш кой е адекватен в отговорите и кой въобще не е схванал за какво е темата.

ПП. И защото съм добричка, накратко.
Темата не е дали да се дава мед на 2 месечно бебе, а как да се ОБЯСНИ  какво и защо да не се дава, вместо да се ЗАПОВЯДВА.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Не знам за какво спорите всъщност. Всички сме единодушни, че бабата е постъпила безотговорно с меда. Изчакването снахата да излезе за да може умишлено да го направи е подло. Снахата да каже на другата снаха и всеки да си действа както реши за своето дете. Пробваш човешки да обясниш, отсреща или вдяват, или не. Ако вдянат, има поле за добри отношения в бъдеще. Ако не вдянат, вижданията се разреждат и то в присъствие на родителите. Тук очевидно ще е вторият вариант.

# 48
  • Мнения: 191
Нищо лично, но точно veni да е навлязла в "сферата на озлоблението си"....в повече ми дойде. Тя точно пише доста балансирано и не злобно.
Абсолютно подкрепям тези думи!

# 49
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Абсурт, пак да те питам, как да е установено има ли я, няма ли я тази непоносимост, имайки предвид, че бебето е на 2 месеца и никой нормален човек не би му дал мед? На този въпрос дай ти адекватен отговор, а престани да го задаваш. Обсъдихме вече характеристиките на хората, на които тези неща трябва да им се обясняват, а ти май за първенството се бориш. Поздравления!


То, хубаво питаш, но ако си наложиш и да чуваш какво ти се отговаря, комуникацията няма да се затруднява толкова!
Няма пак да ти обяснявам- върни се, прочети какво съм писала и дано схванеш кой е адекватен в отговорите и кой въобще не е схванал за какво е темата.

ПП. И защото съм добричка, накратко.
Темата не е дали да се дава мед на 2 месечно бебе, а как да се ОБЯСНИ  какво и защо да не се дава, вместо да се ЗАПОВЯДВА.
И както стана ясно, твоите съвети за обяснения не работят. Как да ти се каже, че на свекървата е било обяснено? Нали виждаш, че пак го е направила, въпреки обяснението. И това ли не схвана?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Да било й е обяснено и тя не вдява. Взимат се мерки. Въпросът е, че първо трябва да се направи опит за обяснение и после (ако той не постигне ефект) да се заповядва, нарежда и реже. А не без опит за нормална комуникация, по дефолт да се приема, че бабата е негодна да гледа дете без надзор щото ще го умори. Това се опитваме да кажем. Първо комуникацията, после мерките. Обаче учудващо много хора тук застъпиха мнението, че те са първа и последна инстанция за храненето на детето и никакви аргументи не са длъжни да дават на никого, както и че педиатърът е глас божи и евентуално само той може да посмее да изкаже мнение. За мен поне беше учудващо голям броя.

# 51
  • София
  • Мнения: 28 465
Е, педиатърът има много по-голям опит от която и да било баба (в общия случай). Логично е той да бъде слушан, а не бабата.

# 52
  • София
  • Мнения: 24 839
HighSpeed
Аз ли нещо пропускам?
Къде пише, че на бабата е било обяснено ЗАЩО майката не иска да дава мед до навършване на 1 годинка, /ако не бъркам възрастта/?
Прочетох само, че снахата е казала, че не иска да се дава.
И цялата полемика, поне за мен- полезната й част се върти около начина, по който ще кажеш какво искаш да се съблюдава когато ти гледат детето.
Другото, основното и ти си обяснила за кой ли път, но явно, болшинството снахи харесват командния подход.

# 53
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Свекърва ми е в инвалидна количка от години.
Не е в състояние дори за себе си да се грижи,има болногледачка.
Работата на майка ми е свързана с пътуване.Отсъства по 4 дни в седмицата.Освен това си има социална среда-излиза с приятелки,ходят си на гости,има си и хоби,не е вкопчена в мен.

Абсурд,теб те дразни това,че майката може да взема решения относно важни неща свързани с детето и не е длъжна да ги обсъжда ,нито да дава обяснения на свекървата.
Ами да,може.
Такива решения се вземат единствено от родителите.

Майката гласува доверие на свекървата ,след като и поверява детето си.
И да-свекървата ,ако има достатъчно акъл в главата  ще се съобразява с режима на детето и няма да си позволява да го нарушава.

Всъщност твоите постове са много показателни и много полезни.
Особено за младите майчета.
Защото има не малко свекърви с твоето мислене.
Майчета внимавайте на кого се доверявате.


# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Етърва ми много подробно е обяснила на свекърва ми, че медът е алерген и не иска да го дава на детето преди първата годинка. Това е било обяснено, защото свекървата е обяснявала как е топила биберона в мед и го е давала на синовете си и нищо не им е ставало. Имаше и коментар от стран на свекървата: Ама какви са тези алергии, едно време нямаше такива неща.

Е, явно тази снаха е обяснила. Има си и такива хора като конкретната свекърва, които не вдяват. За щастие, са по-малко от по-разбраните. Поне по мое мнение.

# 55
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
HighSpeed
Аз ли нещо пропускам?
Къде пише, че на бабата е било обяснено ЗАЩО майката не иска да дава мед до навършване на 1 годинка, /ако не бъркам възрастта/?
 
Пропускаш. Импресита каза, че е обсъждано, не, че само снахата е казала.

Хай, става въпрос за това, че бабите не зачитат решението на родителите. Това е проблема. Независимо дали са им казали защо или не, това по никакъв начин не променя този факт. Това, което за теб и Абсурт е заповед, за мен е уведомяване. Съвсем спокойно казвам какво може и какво не може да се дава на бебето и толкоз. Независимо дали снахата е обяснила или не е защо, не променя задължението на бабата да се съобрази. Да, именно длъжна е да се съобрази. Като обясниш, пък после се започват едни спорове с бабата, ако тя е на друго мнение, как това не е вярно и се стига до тук. А при тези, които биха се съобразили така или иначе, дори обяснения не са нужни. Няма и да го приемат за заповед

# 56
  • Мнения: X
АбсурТ, напълно съгласна съм с твоите аргументи за комуникацията. Но си представям, ако аз съм баба на внуче, защо, за Бога, бих се напъвала да получа обяснение от майка му за нещата които дава или не дава на собственото си дете?! Ми, нейно си е детето, ако ще печени киселици да му дава. На моите деца съм давала и давам каквото аз преценя, тя да дава на своите каквото иска. Ама защо дава или не, все ми е тая. Та, не мога да вляза в обувките на клетата женица, която се е изправила на кътните си зъби от зор да даде мед на бебето. За чий, бре?!

# 57
  • София
  • Мнения: 24 839

Абсурд,теб те дразни това,че майката може да взема решения относно важни неща свързани с детето и не е длъжна да ги обсъжда ,нито да дава обяснения на свекървата.
Ами да,може.
Такива решения се вземат единствено от родителите.
........................

Всъщност твоите постове са много показателни и много полезни.
Особено за младите майчета.
Защото има не малко свекърви с твоето мислене.
Майчета внимавайте на кого се доверявате.

За пореден път изопачаваш писаното от мен и правиш нелепи внушения и заключения.
Каква ти е ползата, така и не мога да схвана, но едно се набива в очи.

Ти не приемаш за редно да обясниш мотивите си, когато искаш някой, който ти прави услуга, да я направи така, както за теб е правилно.
Искаш насреща си робот, на когото да заповядаш и той безропотно и без въпроси да изпълни задачата.
Е, за твое съжаление, хората не са роботи и оттам ти идва проблема с осмислянето на написаното вече сто пъти не само от мен.

Що се отнася до патетиката в последното ти изречение- ми, смешничко е за всеки индивид с поне средна интелигентност.

ПП. Виждам, че късно снощи се е появило сведението, че снахата е обяснила защо не иска да се дава меда.
Малко късно, като се има предвид откога се дърляме за обясненията, но както и да е.
В случая, свекървата е с доста нисък интелект и застинала в миналото, затова и само това обяснение не е било достатъчно да я спре да постъпи както е постъпвала със сина си.
Пак стигаме до това- или да се постигне разбиране и консенсус, за да приеме като своя задача да пази бебето от това "лошо" , или да не се оставя въобще и така да се избегне риска.
Но, да заповядваш и да изискваш подчинение и изпълнение, е напълно неработещо.

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 14:07 от absurT

# 58
  • София
  • Мнения: 28 465
Защо свекървата да прави услуга на снаха си, когато гледа детето на сина си? Прави услуга на него.

# 59
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Защо свекървата да прави услуга на снаха си, когато гледа детето на сина си? Прави услуга на него.
И този въпрос вече няколко пъти се зададе към свекървите, но отговор няма. Защо ли?

Общи условия

Активация на акаунт