С какво ви дразнят свекървите? – 123

  • 34 091
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • при късмета
  • Мнения: 23 868
Във всеки е заложен някакъв характер, човек се ражда с него и не подлежи на промяна, а той зависи от темперамента. Не можеш да направиш от флегматика холерик, както и сангвиник или меланхолик и всички обратни примери. Но и не се наследява, за всеки си е според него си, не според гените на родителите или роднинските връзки.
А ценностна система и светоглед не се формират само и единствено в семейството. Даже по-скоро е обратното, защото крайната фаза на това формиране не е на 5 години. Продължава доста дълго и в този период, всеки нормален човек се влияе много повече от среда и други външни фактори, а родителите даже са на последните места. Да сте виждали тинейджър, на когото мама е най-добър приятел? И тук гените нямат нищо общо.
По себе си, другия родител и роднини, може единствено да предполагаш за физически дадености на детето. И е само предположение, никога не се знае от кого, какво ще вземе. Това вече са гени

# 451
  • Мнения: 1 735
Мако, недей така, и аз съм споменавала, че етървата не даваше детето на свекървата. Просто тя е възпитавана, че свекървата е чудовище и се мрази ✌ Сега покрай раждането на второто се кротна, защото "големия" е на 3 и с проблеми (които те доста дълго пренебрегваха), с бебе и работещ мъж понякога и трябва помощ. Но пък при аз виждам грешка в свеки, ако тя ги беше отрязала от самотл начало нямаше да е така. А тя не, като и се обадят хвърчи щото не се знае кога пак 😒

Вивиян, ако човек си е на място няма значение какви са родителите му. Първо със сестра ми сме гледани еднакво, а сме в 2те крайности, второ съм живяла с майка ми, но и с нея сме от различни полюси. И най вече когато започна да ми се меси в семейния живот прекъснах контакти с нея, това са вече 6г ✌Хич ми е не жива ли е, добре ли... Даже не се и сещам за нея

# 452
  • Мнения: X
Тук не разбрах да става дума за изнудване, а за неконтактуване с хора, които те обвиняват, че си уморил родителите си. С плещещи подобни идиотии, контакта с деца и без това е с препоръчителен родителски надзор.
Изнудване в никакъв случай не бих използвала. Но и не бих и дала шанс да бъде до децата ми сама. Тя няма цедка на приказките си.

# 453
  • Мнения: 1 998
Гал, след всички предупрежения за крушката и опашката да кажа  - имам пред очите си приятели. Съпругът на място - отрязал майка си още с раждането на децата, че той ще си ги гледа. Сега вече са големи мъже. И баща им не е допуснал намеса от страна на майка му в семейството.

# 454
  • Мнения: X
Гал, след всички предупрежения за крушката и опашката да кажа  - имам пред очите си приятели. Съпругът на място - отрязал майка си още с раждането на децата, че той ще си ги гледа. Сега вече са големи мъже. И баща им не е допуснал намеса от страна на майка му в семейството.
Смятам, че и при нас ще е така. Той изобщо не одобрява възпитателните методи на майка му.

# 455
  • София
  • Мнения: 19 143
Не съм много сигурна, че мъжете с авторитарни майки бягат от тях. Или впоследствие пак се сближават.
В неделя ММ заяви, че ще ходи на село, защото ще докарат дърва на баща му и явно трябва да се подреждат.
Нищо лошо, ако ММ не беше с дискова херния и в последните 4-5 години доста се пази.
Есента сигурно и ракия ще се вари, т.е. пренасяне на сливи, на бидони с джибри и т.н. Но нека... майка му не го жали, та аз ще се напъвам

# 456
  • Мнения: 5 340
То пък аз, за да не ангажирам никой, сама местих хладилника и  секцията, за да чистя зад тях. Вече трети ден  едва ходя от радикулит.  Толкова ми е акъла!

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 19:58 от K.A.G.

# 457
  • Мнения: 2 166
Явно той сам не се жали. Който сам не си помогне, нали знаеш...

# 458
  • Мнения: X
Куку, мъжът ти да взема децата и да им организира фитнес под формата на прибиране на дърва.

# 459
  • Мнения: 13 682
То пък аз, за да не ангажирам никой, сама местих хладилника и  секцията, за да чистя зад тях. Вече трети ден  едва ходя от радикулит.  Толкова ми е акъла!
Ами то всяка нормална свекърва, като се начете в темата, няма да смее да шукне сигурно вече, какво остава да поиска помощ от сина си. От тия снахи орлици над одъртелите синчета Wink
Ето и Боряна, толкова се напрегна вече тук, че дори и явни снахински простотии оправдава с готовност. Мазохистка стана горката Simple Smile

Куко, не трябва да носи тежко мъжа ти, но не може и да не помогне на баща си, който сигурно още по не може! На колко години е свекърът? Платете на някой млад и як съсед да свърши работата. Все ще се намери такъв в селото.

# 460
  • Мнения: 2 166
Платена помощ има по селата, често не е и скъпа. Тя се знае, ако ще и от вчера да живееш на мястото. Има хора, обаче, въпрос на чест е да се впрегне родата за такива ангажименти - сина, внука и т.н. В подобни случаи не се обръща много внимание на здравословни проблеми, защото "О, как, ама какво ще кажат хората?!"

# 461
  • Мнения: 18 361
Птица ,бъркаш темите.
 Жалко че писах там доста дано ме разеберте, но не се случи.В този форум всички са от ангелче нагоре и с успешни бизнеси  за милиони.
Не разбират другите.Аз се поставям на тяхно място и като събера с опита на годините ,не само личе3н, но най-вече личен.
И понеже ми костваше много години да се отърся от послушното поведение, да козирувам , да чистя на жена, дето щяла да умре и хората ще видят непочистено щото и дошло, може да роди, но се държи като старейшина на рода.
Утре идва снахата с внуците ,синът има работа , после ще намине, дали да не  я накарам да прекопае двора по липса на дърва...
Повечето неща правя още сама, но вече не мога  и доста станаха .
Синовете се отнасят с мен както аз съм се отнасяла с тях-като равни и с грижа.
И още не са забогатели, макар доста години рабоят и живеят добре ,но излишъци няма.Та ценя което отделят  и за мен.

# 462
  • Мнения: 9 292
K.A.G.,
Едно намигване към теб😉, през живота си не съм местила секции и други мебели, за да чистя зад тях, освен при ремонт. Колкото може отстрани с метлата или маркуча на прахосмукачката.

# 463
  • София
  • Мнения: 24 839
Платена помощ има по селата, често не е и скъпа. Тя се знае, ако ще и от вчера да живееш на мястото. Има хора, обаче, въпрос на чест е да се впрегне родата за такива ангажименти - сина, внука и т.н. В подобни случаи не се обръща много внимание на здравословни проблеми, защото "О, как, ама какво ще кажат хората?!"

Има, ама не навсякъде.
И не е вярно, че ако успееш да склониш някой да се размърда, ще ти излезе евтино.
Тревата при мен стигна до кръста и цялото село изръчках- не и не.
Не искат, а са без работа.
Накрая от съседното село ходих да докарам един, който се съгласи.
За няма и 1 декар- 45 лева и докарване, и откарване, и после отново назад- 30 километра.

Колко пенсионери могат да си позволят такива услуги?

# 464
  • Мнения: 2 166
Платена помощ има по селата, често не е и скъпа. Тя се знае, ако ще и от вчера да живееш на мястото. Има хора, обаче, въпрос на чест е да се впрегне родата за такива ангажименти - сина, внука и т.н. В подобни случаи не се обръща много внимание на здравословни проблеми, защото "О, как, ама какво ще кажат хората?!"

Има, ама не навсякъде.
И не е вярно, че ако успееш да склониш някой да се размърда, ще ти излезе евтино.
Тревата при мен стигна до кръста и цялото село изръчках- не и не.
Не искат, а са без работа.
Накрая от съседното село ходих да докарам един, който се съгласи.
За няма и 1 декар- 45 лева и докарване, и откарване, и после отново назад- 30 километра.

Колко пенсионери могат да си позволят такива услуги?
Съжалявам за неудобствата ти, не е лесно на село, факт.
Нямах предвид пенсионерите да си ги позволяват. За сина им ще е разход и пътя до там, предполага се че може да поеме такъв за платена помощ. Куко най-добре знае.

Общи условия

Активация на акаунт