COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 248 309
  • 29 195
  •   2
Отговори

Анкета

Трябва ли маските да останат задължителни за закрити пространства?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 07 юли 2020, 17:17

# 20 250
  • Мнения: 2 901
С това съм абсолютно съгласна-доц,Петрунов за протестите. https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/imunolog-z … priemlivo-6113086

# 20 251
  • Мнения: 3 866
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

# 20 252
  • Мнения: 868
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?

# 20 253
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?
На полицаите правят безплатни тестове, затова има заразени. Протестиращите не си правят тестове, затова няма установени заразени.

# 20 254
  • Мнения: 3 866
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?

Да, да как има 5-6 полицая и по 50 човека още в цяла София, след като на протестите няма ДДД+К

# 20 255
  • София
  • Мнения: 4 878
Принципно сте права, ако не се ваксинира голяма част от човечеството вируса няма да изчезне.

Но има едно голямо но, ако недоизпипаната ваксина увреди вас или вашето дете, едва ли ще ви пука за световната икономика и децата останали без образование. Едва ли ще ви пука дали сме се върнали 20те години на миналия век или сме прескочили един век в развитието си.
Ако умрете от коронавирус или детето ви получи изменения в белия дроб, които му пречат да води нормален начин на живот, а като капак на това и баща му не може да го гледа, защото трябва да работи, за да яде. Също няма да ви пука дали ваксината дава странични ефекти или не.
Значи да обобщя - всички искат вирусът да изчезне, той е супер смъртоносен и опасен, дава неизяснени изменения. В някои случаи лекарите даже се опасяват от дългосрочни проблеми. НО щом стане дума за лекарство и ваксина се оказва, че те са по-опасни. Даже и простата ваксина срещу грип, която е тествана от години, няма да си сложим. Все пак може би има нещо положително в цялата история... Ще се оставим на естествен подбор. Да видим кое ще пази повече - ваксината или маската. Имам предположение, ама няма да ви го кажа.

Откъде го измъдри това, че вирусът бил супер смъртносен? Смъртността от тоя вирус е супер ниска.
Колкото до ваксината, няма смисъл да спорим за нероден Петко. Такава може изобщо да не създадат и по всяка вероятност няма да създадат, защото по всичко изглежда, че не се създава имунитет с/у вируса.
Простата ваксина с/у грип да си слагат простите. Аз не се ваксинирам с/у грип и не боледувам.

# 20 256
  • Мнения: 1 838
За протестиращите вирус не съществува, само конспирация и манипулация, мислиш ли, че ще се тестват преди да стигнат до интензивно? От протестите ефект чакаме средата на август, още в началото им го писах. А и там колко са - десетина, пряко сили 20 хиляди за цялата страна? Ами те дискотеките в центъра събират повече.

# 20 257
  • Мнения: 868
За протестиращите вирус не съществува, само конспирация и манипулация, мислиш ли, че ще се тестват преди да стигнат до интензивно? От протестите ефект чакаме средата на август, още в началото им го писах. А и там колко са - десетина, пряко сили 20 хиляди за цялата страна? Ами те дискотеките в центъра събират повече.
Аз това се притеснявам, да не си седят у дома, да не потърсят помощ и да се озоват в болница.То и иначе няма гаранции, знаем защо, а без хич.
За дискотеките не знам как са като посещаемост, но най- вероятно и там е фул.

# 20 258
  • София
  • Мнения: 17 591
Сега по телевизията - за старческия дом щели да се въртят на ротационен принцип лекари и сестри от различни болници. Не вярвам на ушите си. Ротационно искат да заразят персонал от всяка болница и да си разнесат по къщите и отделенията, в които работят!?!


Трудно си представям как ще ги задължат да приемат...

# 20 259
  • Мнения: 5 979
Откъде го измъдри това, че вирусът бил супер смъртносен? Смъртността от тоя вирус е супер ниска.
Колкото до ваксината, няма смисъл да спорим за нероден Петко. Такава може изобщо да не създадат и по всяка вероятност няма да създадат, защото по всичко изглежда, че не се създава имунитет с/у вируса.
Простата ваксина с/у грип да си слагат простите. Аз не се ваксинирам с/у грип и не боледувам.
Рядко може да се прочетат толкова глупости накуп дори и във фейсбук, за днес печелиш черешката на тортата.

# 20 260
  • София
  • Мнения: 1 082
Тук някои хора не разбират как работи капитализма. Големите частни работодатели няма да вземат на работа неваксинирани. Няма кой да плаща болнични, затваряне, дезинфекции, загуби. И ние ще сме последни, това ще тръгне от мега заводите - за коли, хранителни-вкусовата промишленост, частните болници.
В по-малките фирми, може би няма да се стигне до уволнения по тази причина, но за по -ниско квалифициран персонал, като продавачки или сервитьорки, ще е задължително.
Ако, не се преборим в рамките на няколко години с този вирус, икономиката няма да е същата. Сега още се движим по инерция, има резерви, подпомагат се работни места. Другата гидина, ако продължаваме така, никое правителство няма да има пари, да плаща такива екстри, а цели отрасли ще фалират.
Да четат упътванията на ваксините и да преценяват вреди/ползи ще имат много малко хора.
Дано сме сред тях!

# 20 261
  • Мнения: 1 219
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?
На полицаите правят безплатни тестове, затова има заразени. Протестиращите не си правят тестове, затова няма установени заразени.
Това беше яко, признавам Simple Smile Който тест прави, от тест се заразява Simple Smile Логично, мда Simple Smile

# 20 262
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:

Тук гъмжи от откровенни глупости.
Не знам да ми е тъжно ли или да се смея, че толкова хора в темата са буквално като дадено животно и накъдето го поведат. Чете се избирателно само според възприятието, а не информативно.
Прекрасно е, че се появихте да ни го съобщите.
посмейте се, потъжете и си изберете друго място в мрежата - има за всеки вкус.

Мда, появих се специално днес. Пак ли съм. трол?!

Има все още нормално мислещи хора, пускащи полезни постове.
Но не мога да си сдържа пръстите на откровени.... Щуротии. Нали сега трябва да внимаваме в изказа, че има много чувствителни.
trikitil, бих се радвала да са щуроти. Твоето мнение едва ли е засегнало някой чувствителен, както си написала, напротив, бих се радвала ако си права за гъмжилото от глупости. : - )
Информирам се, постоянно : не избирателно, и не според възприятието, а обективно, стремейки се да претегля полза/ вреда. Явно ( според теб) съм чела фейк материали, т.е. глупости. 
В твоята публикация нямаше полезна  информация, а само лични преценки.
Така или иначе, темата за ваксините и съвременните средства за медицински изследвания е огромна, поле за проучвания , поводи за дискусии " за" и " против" и пр.
Обаче едва ли ще отречеш, че винаги, дори и в листовката за витамини има предупреждения и за рисковете.

# 20 263
  • София
  • Мнения: 499
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?
На полицаите правят безплатни тестове, затова има заразени. Протестиращите не си правят тестове, затова няма установени заразени.
Това беше яко, признавам Simple Smile Който тест прави, от тест се заразява Simple Smile Логично, мда Simple Smile

Еми логично е но на теб не ти достига багажа да го асимилираш.

# 20 264
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Скрит текст:
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?
На полицаите правят безплатни тестове, затова има заразени. Протестиращите не си правят тестове, затова няма установени заразени.
Това беше яко, признавам Simple Smile Който тест прави, от тест се заразява Simple Smile Логично, мда Simple Smile
Никъде не твърдя, че се заразяват от теста.Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт