Керамична преса за коса! - 8

  • 54 427
  • 765
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 32
Преди около месец поръчах Елипсис от немския амазон. Първоначално я пробвах на ниски градуси понеже използвах старата си преса така, но не видях никакъв резултат. Увеличавах по малко като стигнах до 210 градуса и изобщо не получавам ефекта, за който вие говорите... Дори бих казала, че малко ми скубе понякога като минавам, нито ми я изправя успешно, което ме учудва страшно, косата ми е гъста, но тънка, преди години като я изправех не мърдаше до следващото къпане, а сега изобщо не успявам да я изправя добре с тази преса... Толкова положителни коментари четох за нея, с такова желание я поръчах, та умирам от яд какво се случва и защо не се получава изправянето с нея, аз ли не правя нещо като хората, не мога да разбера... Продуктите са същите, които използвах и преди, вече обмислям и да я продам, просто не ми върши работа, някой имал ли е сходен проблем? Като цяло останах с впечатление, че всички са доволни от нея, от косата ми ли да е, но тя моята си е почти права, само краищата се начупват, а и преди нямах такъв проблем, дори няколкото пъти използвах старата си преса, а не Елипсис, макар че и със старата не получавам вече онзи ефект, но тя е все пак на 8-9 години...

# 421
  • София
  • Мнения: 351
Не знам, същото е положението и при мен с Дива Дженесис. Толкова хвалби, а при мен не е нищо впечатляващо. Имам я от две години и така и не можах да я харесам. Съвсем нормална ми е косата, средна дължина, нормална гъстота.
Обмислях елипсис, сега и за нея се разколебах.

# 422
  • Popovo
  • Мнения: 1 629
Преди около месец поръчах Елипсис от немския амазон. Първоначално я пробвах на ниски градуси понеже използвах старата си преса така, но не видях никакъв резултат. Увеличавах по малко като стигнах до 210 градуса и изобщо не получавам ефекта, за който вие говорите... Дори бих казала, че малко ми скубе понякога като минавам, нито ми я изправя успешно, което ме учудва страшно, косата ми е гъста, но тънка, преди години като я изправех не мърдаше до следващото къпане, а сега изобщо не успявам да я изправя добре с тази преса... Толкова положителни коментари четох за нея, с такова желание я поръчах, та умирам от яд какво се случва и защо не се получава изправянето с нея, аз ли не правя нещо като хората, не мога да разбера... Продуктите са същите, които използвах и преди, вече обмислям и да я продам, просто не ми върши работа, някой имал ли е сходен проблем? Като цяло останах с впечатление, че всички са доволни от нея, от косата ми ли да е, но тя моята си е почти права, само краищата се начупват, а и преди нямах такъв проблем, дори няколкото пъти използвах старата си преса, а не Елипсис, макар че и със старата не получавам вече онзи ефект, но тя е все пак на 8-9 години...

И аз съм като теб.Получих я от Амазон миналата седмица, но резултатите са точно като при теб.
Не виждам разлика от предишната ми Ремингтон.

# 423
  • Мнения: 4 239
Мис, увеличи до 230 градуса. Краищата ми бяха изгорели и като ги минех с елипсиса буквално все едно вече не бяха.
Винаги се изправям на най-високи градуси, за да ми задържи изправена косата.

# 424
  • Мнения: 32
Благодаря, ще я пробвам и на максималните градуси, за мен е странно понеже никога не съм се изправяла на повече от 200 градуса, но явно просто са различни, може би и косата ми е различна, преди беше по-изтощена, изтормозена, все пак такава коса по-лесно се отдава на обработка. Иначе и аз разглеждах Дива, в крайна сметка хубаво, че се отказах, поръчах Парлукс, та да се пробвам и с него😆 Само въртящите четки тип сешоар не съм пробвала все още май😂

# 425
  • Мнения: 4 239
И хубава термозащита.

# 426
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета, много се чудя коя преса за коса да си взема - Отто или Ъпгрейд. Косата ми е тънка и не е от най-гъстите. В началото бях хвърлила око на Отто, но малко ме притеснява това, че е произведена в Китай. Имам инфраред машата на Отто и не съм много доволна - косата ми не издържа и 1 ден къдрава, но да кажем, че по принцип по-трудно се задържам накъдрена. Иначе машата загрява бързо и къдриците са меки и бляскави.

# 427
  • Мнения: 4 239
Ъпгрейд твърдо. Отто според мен са поръчани от алиекспрес и  лепнали тяхната си марка, не знам .. хаха. Но определено между двете Ъпгрейд е класи над Отто!

# 428
  • Мнения: 331
Здравейте, намерих пресата на Babyliss на добра цена тук https://edigital.bg/presi-za-kosa/babyliss-pro-bp3000epe-elipsis … p;utm_term=462411

Това е въпросният модел, нали?

Бихте ли ми препоръчал термозащита, която също така да фиксира, тъй като съм подстригана на черта и краищата ми непрекъснато се подвиват, защото се "опират" в рамената ми 🙂
Благодаря ви.

# 429
  • Мнения: 4 239
Напура е термозащита, с която косата стои изправена до следващо измиване, но все пак не сте споменали типа на косата си!
Друг вариант е термиците на Керастаз, например Цимент термика, доколкото знам придава лека твърдост, но аз не съм го използвала! Simple Smile

# 430
  • Мнения: 331
Косата ми е гъста, твърда, къдрава и суха.

# 431
  • Мнения: 4 239
В такъв случай бих добавила и дисциплин термика.
Попитайте и в темата за професионални серии, там има много дами с подобни коси, те ще споделят своя опит. Simple Smile

# 432
  • Мнения: 3 994
Наскоро си купих обикновенна преса и въпреки че имам 3 термика на Керастаз косата ми стана много суха Sad
Искам да попитам при вас Елипсис изсушава ли така косата?
Пресата я ползвам на 220 градуса от 235 максимални.

# 433
  • Мнения: 4 239
Не, въобще не изсушава. Аз използвам екстеншънист термик, нектар термик, термото на Напура, глоси нектара на  oway и още няколко защити и не съм имала изсушаващ ефект с тази преса.

# 434
  • Мнения: 3 994
Аз имам l'incoible blowdry, dicipline и extentioniste, но много ми изсушава със всичките за съжаление. Смятам да пробвам последно с нектар термик и ако не става ще сменя пресата, защото ще да е в нея причината.
Взех си тази ако някой я има също може да сподели мнение дали и при него е така.

Общи условия

Активация на акаунт