Зле ми е, съвет?

  • 2 907
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Много ми беше странно да прочета темата, защото имам същите симптоми, с изключение на алкохола, но аз по принцип не пия. Жалко,  че не попаднах тук преди седмица, защото миналият петък си пуснах разни изследвания, вкл. за Хелиобактер пилори. Дотук за себе си знам, че са ми влошени чернодробните показатели, а по принцип съм и с инсулинова резистентност. Но аз нея от години имам, а повечето от тези симптоми, особено гастроентерологичните и осезаемата умора се появиха някак заедно.
За автора основната ми препоръка е бързо да отива на зъболекар! От един неправилно лекуван горен кътник започнаха всичките ми проблеми! Оказа се, че заради него се образува киста в синуса. Това наруши дишането и кислорода, от което започнаха и кардиологични и хормонални проблеми. Никак никак не е за подценяване  зъба, това си е инфекция в главата!

# 16
  • София
  • Мнения: 265
Изследване за лаймска болест бих добавила

# 17
  • Мнения: 81
Добър ден на всички.
Едвам днес си направих изследванията, понеже намерех време.

Ето резултатите:







Да потвърдя, преди точно година и половина като ми беше пак зле, бяха подобни резултатите. Пак липса на Витамин Д и завишен пролактин. За пролактина тогава пиех 3 мес Достинекс и след това ми беше нормализиран. Но сега пак? От какво се получава... Накрая сега да не излезе, че възпалението от корена на зъба ми прави цялото състояние?

Също да попитам, може ли да оказва и влияние на зъбната ми коронка, ако е правена с метален щифт и като цяло метала ако не ми влияе добре на организма? Не съм си правил изследване за поносимост към метали..

Вашите мнения като цяло?

Благодаря!

# 18
  • Мнения: 54 402
А за вит. Д какво си пил?
За високият пролактин изследвана ли ти е хипофизата?

# 19
  • Мнения: 81
Витамин Д си пръсках в устата 1 спрейче мин. година...
Но и там не ми е ясно, защо е все нисък, като постоянно съм на слънце, разодки и живея до морето...

Хипофизата не ми е изследвана, кой лекар трябва да посетя? Пак ли ендокринолога я изследва?

# 20
  • Мнения: 6 085
Витамин Д може да е нисък при лаймски инфекции. Но в БГ изследват само антитела. А ако сте от хората които не създават антитела ще ви излязат отрицателни изследванията. Иначе при такъв дефицит на витамин Д би трябвало да взимате повече от посочената на опаковката дневна доза.

# 21
  • Мнения: 54 402
Нямам личен опит с хипофизата, но би трябвало пак ендокринолог да я гледа. Всъщност това със скенер и ЯМР става.

# 22
  • Мнения: 81
Здравейте,
Мина още над месец, но нищо.

Бях на 4 лекари и никакво подобрение.
Гастрото след преглед на видеозон, нищо. Синдром на дебелото черво, някакъв пробиотик и до там и той не помогна. 
Ендокринологът ми изписа терапия за 6 мес. за териодит, въпреки, че щитовидните хормони са ок, но на видеозон там ми каза, че не функционира добре жлезата и от това било умората и главоболието, но надали...
Вече над месец пия тези хапове - глюкофаж 500 (всеки ден), l-тироксин 50 ( всеки ден) Вигантол 1 седмично и няма никакво подобрение.
Даже постоянно се подува стомаха ми. Абсолютно никакъв апетит нямам, нито секс. желание, постоянно уморен, отпаднал, разсеян, главата тежи и изпитвам често стрес и сърцебиене вече. Направо жив човек не се чувствам.

Никакъв алкохол не мога да пия, понеже ептем лошо ми става. И симптомите са най-силни лятото. Декември до февруари съм 2-3 пъти по-добре.

Отделно си направих и изследване за кортизол, че някой беше споменал в темата и ето резултата и там:


Тоест обобщено, имам високи стресови хормони (пролактин, кортизол + витамин Д нисък), явно те пречат на организма и ензимите ми, убиват ми либидото, пречат на серотонина, докарват ми паники и унищожават апетита ми за хранене, както и усвояването на алкохола. Така го виждам аз, не знам вече...

Кажете при какъв лекар да ходя? Някой във Варна много добър диагностик лекар, нещо?

Писна ми да ходя по изследвания и да се тестват някакви диагнози и медикаменти върху мене без видиме резултати.
Искам просто една истинска диагноза и лечение.....

# 23
  • Мнения: 54 402
Майка ми имаше голям проблем с Глюкофаж, до болница стигна.
Имаше гадене, болки в корема, подуване, запек, отпадналост, беше си въобразила, че е болна от някакъв рак. Толкова зле беше, отслабна много.
Правиха ѝ гастро и колоноскопия, всичко наред, само хемороиди, но той няма.
Аз ѝ предложих да смени Глюкофажа с Метфогама и за много кратко време всичко се оправи.
Сега се храни нормално, жизнена е, апетит има завиден.
Пробвай и ти.

# 24
  • Мнения: 10 598
Какво значи стомаха на видеозон? Направиха ли ти гастроендоскопия или не? За мен, това че не толерираш алкохол е признак, че има стомашен проблем. Искай гастроендоскопия задължително.

Общи условия

Активация на акаунт