Права на децата ни с ТЕЛК - 3

  • 47 545
  • 789
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 069
Момичета, дали се удължават още решенията на ТЕЛК, като се удължи извънредната епидемична ситуация? Нали важаха три месеца след края ѝ, има ли промяна?

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Момичета, дали се удължават още решенията на ТЕЛК, като се удължи извънредната епидемична ситуация? Нали важаха три месеца след края ѝ, има ли промяна?
За момента няма промяна, важат и 3 месеца след отмяна на изв. еп. обстановка.

# 437
  • Мнения: 163
Няма промяна. Имайте предвид, обаче че важат за изплащането на сумата от социалните, но за някои други неща не важат, за съжаление. Половинчата работа.
Момичета, дали се удължават още решенията на ТЕЛК, като се удължи извънредната епидемична ситуация? Нали важаха три месеца след края ѝ, има ли промяна?

# 438
  • Мнения: 2 069
Няма промяна. Имайте предвид, обаче че важат за изплащането на сумата от социалните, но за някои други неща не важат, за съжаление. Половинчата работа.
Момичета, дали се удължават още решенията на ТЕЛК, като се удължи извънредната епидемична ситуация? Нали важаха три месеца след края ѝ, има ли промяна?
За кое не важат? Отказали ли са ви да ползвате нещо, основаващо се на ТЕЛК решение?

# 439
  • Мнения: 1 429
Това какво ще рече, че мога да не подавам като изтече ТЕЛК-а или задължително не трябва да подавам? Нашият е до 1.10, мислех септември да подавам, но ако удължат извънредната епидемична обстановка, трябва да изчакам ли? Че досега много не ги следях нещата, защото имаше време, но вече наближава да изтече и трябва да съм подготвена.

# 440
  • Мнения: 2 346
Не, не трябва да чакате задължително. Можете спокойно да си подавате документи за нов ТЕЛК.

# 441
  • Мнения: 1 429
Не, не трябва да чакате задължително. Можете спокойно да си подавате документи за нов ТЕЛК.
Благодаря! Аз преди всеки ТЕЛК ходя при завеждащата лекарската комисия (незнам така ли се нарича точно🙂) и тя ми казва какво да правя.

# 442
  • Мнения: 2 891
Ние подадохме сега, два месеца след изтичането на ТЕЛК решението. Предпочетох да направим така, за да не се налага евентуално да връщаме пари, ако процентът падне.
В тези два месеца получавахме каквото и по принцип.

# 443
  • Мнения: 2 084
Момичета този Телк, има ли пряко касателство към зъболекарски услуги?

# 444
  • Мнения: 163
Няма промяна. Имайте предвид, обаче че важат за изплащането на сумата от социалните, но за някои други неща не важат, за съжаление. Половинчата работа.
Момичета, дали се удължават още решенията на ТЕЛК, като се удължи извънредната епидемична ситуация? Нали важаха три месеца след края ѝ, има ли промяна?
За кое не важат? Отказали ли са ви да ползвате нещо, основаващо се на ТЕЛК решение?
Да, отказаха ни - например синия талон за паркиране (ходих на място в социалните) и винетка (обаждах се по телефона).

# 445
  • Мнения: 2 069
Няма промяна. Имайте предвид, обаче че важат за изплащането на сумата от социалните, но за някои други неща не важат, за съжаление. Половинчата работа.
Момичета, дали се удължават още решенията на ТЕЛК, като се удължи извънредната епидемична ситуация? Нали важаха три месеца след края ѝ, има ли промяна?
За кое не важат? Отказали ли са ви да ползвате нещо, основаващо се на ТЕЛК решение?
Да, отказаха ни - например синия талон за паркиране (ходих на място в социалните) и винетка (обаждах се по телефона).
На нас ни дадоха винетка. Не трябва да отказват - телкът е с удължено действие, тоест всички права, произтичащи от него, следва да продължат!

# 446
  • Мнения: 163

На нас ни дадоха винетка. Не трябва да отказват - телкът е с удължено действие, тоест всички права, произтичащи от него, следва да продължат!
[/quote]
За кой град това? Освен да ходя пак на място да видя. Наложи ли се да им цитирате закон или нещо? Как процедирахте, за да го издадат? Ние сме задвижили процедура по преосвидетелстване - освен, че няколко пъти ме овикаха по телефона, че не сме си продължили на време ТЕЛКа, друго не постигам. А за синия талон като отидох с такава насмешка ме погледна, че все едно искам лична услуга. На моменти ме хваща срам. А така би ни улеснил, т.к. предстои операция в чужбина на детето и намирането на синьо място е по-лесно в сравнение с нормално.
Благодаря, че споделихте!

# 447
  • Мнения: 2 069

На нас ни дадоха винетка. Не трябва да отказват - телкът е с удължено действие, тоест всички права, произтичащи от него, следва да продължат!
За кой град това? Освен да ходя пак на място да видя. Наложи ли се да им цитирате закон или нещо? Как процедирахте, за да го издадат? Ние сме задвижили процедура по преосвидетелстване - освен, че няколко пъти ме овикаха по телефона, че не сме си продължили на време ТЕЛКа, друго не постигам. А за синия талон като отидох с такава насмешка ме погледна, че все едно искам лична услуга. На моменти ме хваща срам. А така би ни улеснил, т.к. предстои операция в чужбина на детето и намирането на синьо място е по-лесно в сравнение с нормално.
Благодаря, че споделихте!
[/quote]
Пиша на лично

# 448
  • Мнения: 56
Здравейте, искам да попитам следното- имаме ТЕЛК 50% с чужда помощ. За тази чужда помощ може да се сключи договор с асистент, но тъй тако съм в майчинство доколкото разбрах аз не мога да бъда асистент на детето, ако някой друг примерно баба му стане асистент дали ще се спре майчинството и парите, който се плащат на асистента от тези 350 лв. ли се спира, който се полагат за 50%?

# 449
  • Мнения: 2 346
Асистентите към общината са на трудов договор и май не може да са пенсионери.
За дете с 50% не се вземат за асистената парите,от тези които получавате за детето.

Общи условия

Активация на акаунт