Стоматологичен Проблем

  • 450
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте иска да ми помогнете с един  проблем. От доста време не съм ходила на зъболекар поради причината че ме е страх. През тези 2 години съм получила няколко основни кариес и 2 които ме притесняват. Единият ми кариес е на 6ти зъб отгоре в дясно. Той е болен от доста време и вече кариесът го е покрил от всички страни. Притеснява  дали той ще може да бъде поправен и ще боли ли. Другият ми кариес е на вторият ми преден горен зъб той е доста малък и се забелязва трудно но зъбът ми е станал чувствителен. Тук въпросът ми е след като се сложи пломба ще изчезне ли чувствителността и ще личи ли пломбичката.В всички случай зъбките ми трябва да бъдат поправени защото съм само на 16 и не мога да си позволя да загубя някой от тях.вече имам 2 пломби и с тези които трябва да се поправят ще станат общо 6. Това е доста зле при факта че си ги мия по 2 пъти всеки ден. Но сега фокус над проблема. Благодаря на всеки който ми даде съвет.

# 1
  • Мнения: 324
Няма страшно, отивай на зъболекар, поискай си упойка и нищо няма да усетиш. Зависи от степента на разваляне, но щом си ги виждаш, значи е доста и може първо да постоиш с лекарство. Но сложиш ли пломбите не би трябвало да си личи и да има чувствителност, стига зъболекарят да си е свършил работата качествено.
И е важно не само колко пъти ги миеш на ден, а как.
И на мен не са ми приятни посещенията при зъболекаря и затова съм си докарвала проблеми, които са могли да се разрешат много по-лесно, ако бях отишла на време. Така че съветът ми е след като сега се излекуваш, поне веднъж годишно да ходиш на профилактичен преглед. Ще си спестиш доста мъки Simple Smile

# 2
  • Мнения: 46 508
Сега слагат упойки и работят безболезнено.
Отивай спокойно.
Ще ти ги направят и няма да личи, чувстивтелността също ще изчезне.

Скрит текст:
Бях на твоята възраст, когато заради същия страх загубих зъб. Счупи ми се пломба, после част от зъба, накрая целия, получих възпаление на корените и нямаше спасение.
После си намерих добър заболекар, на който имам доверие и вече не ме е страх Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт