Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LV

  • 63 875
  • 748
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 075
Американското кино (примерно) в последните 20 години също не открива топлата вода, ама се гледа до откат.
Има съвсем нелоши съвременни български филми. А шедьоврите по принцип, не само у нас, са един на сто.

# 616
  • Мнения: 2 817
Всичките испански ги изгледахме, дето ми препоръчахте тук. Ама тоя, Дивите истории, снощи направо ни разсъни Simple Smile . Уж за приспиване си го пуснахме Simple Smile . Голям филм Simple Smile
Благодаря ви отново за препоръките, другите също ни харесаха.

Може ли линк към ibmb към тези Диви истории Simple Smile Благодаря предварително Simple Smile

# 617
  • Мнения: 6 577
Не съм хомофоб, не съм и расист, но някои неща( като посоченото, например) минават всякакви мои граници.
А, бе, и аз не бях, но бавно и сигурно почвам да ставам Sad

Да, това е другата страна на нещата... С това навиране на гейове и черни в очите ни, дотам ще стигнат много хора. Не ми пречат изобщо, имам любими актьори евър, които са негри, но Ана Каренина черна?!?!?! Не, някои неща не мога да преглътна( поне не и на този етап)!

Преди 20-тина години излезе американски "исторически" филм за похода на аргонавтите до Колхида, та в него Орфей беше негър Simple Smile Тоест не е от скоро тая работа.

# 618
  • Мнения: 2 280
Ето го, страхотен е https://www.imdb.com/title/tt3011894/?ref_=nv_sr_srsg_0

6 различни истории са.

п.п. сега видях, че филма има БАФТА за чуждоезичен филм. Както и номинация за Оскар за чуждестранен филм.
Като го гледах преди няколко години не знаех тези факти, но толкова ми хареса, че му дадох 10 звезди в ИМДБ Simple Smile

# 619
  • Мнения: 4 347
Гледах  Desert Flower. Някой го препоръча в темата ( или май не беше в тази тема 🤔) Филмът не е от новите, но е адаптация по автобиографията на Валис Дири (Waris Dirie). Тя е била модел на 80-те, често лице по списанията на Вог, Базар и пр., участвала в епизод на Джеймс Бонд.  Филмът е интересен, тъжен, но е много истински за мен. Предава историята ѝ - в Африка и проследява пътят ѝ до модните подиуми. Тя взима присърце каузата за женското обрязване, понеже тя самата го е преживяла. Благодаря на съфорумката, която го препоръча.   🌺🌼🍀🍀🍀🍀🍀

# 620
  • Мнения: 474
от 26 01 започва 4 сезон на Marcella   с Anna Friel по iTV,значи скоро и по Netflix Simple Smile
https://www.instagram.com/p/CKCNJ6NAV7S/

# 621
  • Мнения: 14 488
Всичките испански ги изгледахме, дето ми препоръчахте тук. Ама тоя, Дивите истории, снощи направо ни разсъни Simple Smile . Уж за приспиване си го пуснахме Simple Smile . Голям филм Simple Smile
Благодаря ви отново за препоръките, другите също ни харесаха.

"Краят на тунела" гледали ли сте?

https://www.imdb.com/title/tt5133308/?ref_=nm_flmg_act_24

Един от най-добрите трилъри, които съм гледала последните няколко години.

# 622
  • Мнения: 7 703
Препоръчвам Another round (или както е оригиналното заглавие на продукцията – Druk). Истинско шампанско за очите е този филм. Мадс Микелсен също е изключителен (отново).

Благодаря за препоръката. Изгледах го. Хареса ми.

# 623
  • Мнения: 474
от 26 01 започва 4 сезон на Marcella   с Anna Friel по iTV,значи скоро и по Netflix Simple Smile
https://www.instagram.com/p/CKCNJ6NAV7S/

Грешка, пишеше нови епизоди, а като прочетох преди малко се оказа сезон 3,ще повтарят... Те трите сезона ги има още у Netflix, заблуждава народа... 😢

# 624
  • София
  • Мнения: 27 160
Ненормален (Unhinged)
https://www.imdb.com/title/tt10059518/
 
Идеята на филма е до какво може да доведе забързаното и напрегнато ежедневие на което сме подложени и заради което сме толкова стресирани. В случая по-скоро акцентът пада върху ежедневния трафик по улиците и какво не трябва да правим, защото не се знае на каква откачалка може да попаднем. За момент ми напомни на великия ‘’Дуел’’ на Стивън Спилбърг, но онзи беше класика и изобщо не бива да бъдат сравнявани. Тази идея обаче за изнервените хора по пътищата някак си се разми от толкова много излишна кръв и небивалици. Плюсовете са само два, Ръсел Кроу и ефектните улични каскади. Ръсел Кроу обаче не мога и не мога да го приема толкова запуснат и дебел. Справя се обаче наистина добре и имаше завършен вид на психопат. Карън Пасториус обаче е пълна скръб. В нито един момент не можах да и повярвам, че е уплашена или шокирана, физиономията и беше като на човек, който всеки момент ще прихне да се смее. Минусите много. Играта на всички извън Кроу, смешните ‘джъмпинг’ моменти, безумното поведение на хората и полицията като цяло, дразнещите реплики клишета в абсолютно неподходящи моменти. Накрая оставаше само да сложат едни мигащи титри, ‘’Внимавайте как се държите зад волана и не натискайте клаксона за щяло и нещяло.’’
Всъщност филмът има още един плюс. Кратък е.
-
5.5 / 5.0
 
 
Druk / Another Round
https://www.imdb.com/title/tt10288566/
 
Сюжетът се завърта около четирима приятели на средна възраст, които са учители в гимназия. Те решават да направят социален експеримент и да се уверят дали е вярно твърдението на норвежкия философ и психиатър, Фин Скордеруд, че човек се ражда с липсата на 0.5 промила алкохол в кръвта и че организмът през целия живот си ги иска обратно. Разбират се да пият делниците, но до 17:00 ч. т.е. сутрин и по време на работа и никога през уикендите. Може ли чашката да ги реабилитира в очите на техните ученици и близки? Ще станат ли по-приятни за околните? Ще имат ли по-голям успех в работата и изобщо в живота. Филмът задава изконни, екзистенциални въпроси за битието. Нещата потръгват, но не, това не е реклама на алкохола и посланието не е, ‘пий народе и се весели.’ Да, алкохолът много добре знаем развързва езика и къса задръжките, но това е по-скоро философска дилема. А не е ли така, защото ние очакваме резултатът да е точно това и имаме извинението, че като сме пийнали имаме правото да се държим по един по-различен начин от обикновеното? Защото няма да бъдем съдени толкова остро... Ето тук е разковничето. И четиримата имаха успех и всичко им потръгна, но в момента в който се опияниха от успеха, моментът в който нарушиха собствените си правила и са полакомиха всичко пропада. Всъщност режисьорът показва какво не бива да се прави и как четиримата приятели опитвайки се да решат един проблем попадат в друг такъв, но по-голям. Много книги са изписани за човешката психика и поведение, а тук за 2 ч. се разказва за всичко това. И то стегнато, с хумор, с идея и с отлична актьорска игра. Мадс Микелсен е невероятен както почти винаги, но много приятна изненада са неговите трима партньори по чашка. Важен е балансът, важно е истинското приятелство.
Филмът е едновременно тежък и лек, минава бързо и те зарежда приятно. Една много приятна изненада. Много ми хареса, препоръчвам!
-
8.0
 
 
The Midnight Sky
https://www.imdb.com/title/tt10539608/
 
Уф, какво по дяволите бе това? Каква бе генералната идея? А жанрът? НФ, драма или мистерия с уау момент тип ‘’Шесто чувство’’ Само дето това ‘уау’ при мен го нямаше, защото още в началото имаше подсказка, а в средата на филма вече бях сигурен и не бях изненадан от финала. Или може би древногръцка трагедия? Да, депресиращ е, но не можаха да ме трогнат и въвлекат във филма. Така и не се разбра какво точно е причинило гибелта за живите организми на Земята. Разбира се обаче, че сме обречени, но видиш ли имаме втори шанс на някаква луна на Юпитер. Ама с какво, с ‘инцест’ ли ще се продължава човешкия род? То и тук имаме някаква препратка към Адам и Ева и Ноевия ковчег. Ама и тук греда.
Не ми хареса и играта на актьорите, включително и на Клуни. Най-готиния образ бе момиченцето. Сладурана. Иначе е красив визуално, правен е с пари, личи си. Но само това филм не прави. Историята не ми стои убедително, актьорската игра е слаба и филмът като цяло въпреки хубава опаковка е празен отвътре.
-
5.5 / 6.0
 
 
Лоши момчета завинаги (Bad Boys for Life)
https://www.imdb.com/title/tt1502397/
 
Този филм си е откровена обида. Знаех, че ще е тъп и обикновено когато гледам с такава предварителна нагласа не се разочаровам чак толкова, но този път даже съм го бил надценил.
Изобщо няма да коментирам режисурата и сценарият, които са покъртително зле. Екшънът, самият екшън бе на плачевно ниво. Екшъните от 80 и 90-те години са с класи като ефекти и хореография в сравнение с тази бутафория. Героите също са уморени, защото и хуморът не им се получаваше така както в миналото. А скалъпената мексиканска сапунка в края бе ‘’върхът на сладоледа.’’ Филм за кошчето, не си го причинявайте. Едно нещо все пак ще запомня и това е гротеската в която се е превърнал Мартин Лорънс с тази квадратна глава и шия.
-
3.0

# 625
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 052
Толкова сладък филм във всяко едно отношение не си спомням да ми е попадал,а Лорън Холи която съм гледал не в един и два филма,тук освен много красива е и невероятно харизматична.
https://www.imdb.com/title/tt0363728/?ref_=fn_al_tt_2

# 626
  • Мнения: 3 509
Всъщност... този (силно казано) филм Ненормален (Unhinged) е толкова... зле, че човек като го гледа и почва да се чуди дали заглавието не се отнася за него и за мазохизма, който си причинява, в случай че го понесе до финала.
Аз поне няколко пъти си го помислих. И за мен, и за Ръсел Кроу.
5 е много висока оценка...

# 627
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269

 
The Midnight Sky
https://www.imdb.com/title/tt10539608/
 
Уф, какво по дяволите бе това? Каква бе генералната идея? А жанрът? НФ, драма или мистерия с уау момент тип ‘’Шесто чувство’’ Само дето това ‘уау’ при мен го нямаше, защото още в началото имаше подсказка, а в средата на филма вече бях сигурен и не бях изненадан от финала. Или може би древногръцка трагедия? Да, депресиращ е, но не можаха да ме трогнат и въвлекат във филма. Така и не се разбра какво точно е причинило гибелта за живите организми на Земята. Разбира се обаче, че сме обречени, но видиш ли имаме втори шанс на някаква луна на Юпитер. Ама с какво, с ‘инцест’ ли ще се продължава човешкия род? То и тук имаме някаква препратка към Адам и Ева и Ноевия ковчег. Ама и тук греда.
Не ми хареса и играта на актьорите, включително и на Клуни. Най-готиния образ бе момиченцето. Сладурана. Иначе е красив визуално, правен е с пари, личи си. Но само това филм не прави. Историята не ми стои убедително, актьорската игра е слаба и филмът като цяло въпреки хубава опаковка е празен отвътре.
-
5.5 / 6.0

Ако бях прочела отзива ти по- рано, нямаше да загубя два часа от съботния си следобед в гледане на този филм. Много се надявах да ме изненада с нещо, а след два часа( повече от половин час сигурно са "празни" сцени, пълнеж, като дългото вървене в снега) така и нищо не ми стана ясно... Клуни не ме разочарова напълно като актьорска игра, дори режисьорската му работа ми хареса, но що за тъп сценарий?!

# 628
  • Мнения: 4 012
Толкова сладък филм във всяко едно отношение не си спомням да ми е попадал,а Лорън Холи която съм гледал не в един и два филма,тук освен много красива е и невероятно харизматична.
https://www.imdb.com/title/tt0363728/?ref_=fn_al_tt_2
Веднага го свалих и изхледах след твоята препоръка и много ми хареса. Класи над плоските Халмарк-ски филми от последното десетилетие!
И аз го препоръчвам. Приятно и увлекателно филмче е! 👍

# 629
  • София
  • Мнения: 1 253
Много харесах и ме докосна немският филм по действителен случай "Обикновена жена"/A Regular Woman. Разказва за историята на младо момиче в семейството на турски емигранти със закостенели разбирания, омъжено на крехка възраст съгласно традициите на тази общност. Мъжът и се оказва насилник и тя избягва при родителите си в Берлин, с малко дете на ръце, "посрамила" семейството си. Следва нейната борба за свобода и независимост (да живее по собствени правила, да работи...), за което плаща висока цена от ръката на собствения си фанатизиран брат, който не може да приеме "светския" образ на сестра си и противопоставянето на консервативните ценности.

Много силна игра на главната героиня, която и част и от следващия филм, по-скоро криминален сериал в 3 сезона, който ще препоръчам - "4 блока":
https://m.imdb.com/title/tt5754602/
Много силен каст - няма актьор, който да не си е на мястото и ролята да не му лепва като ръкавица, както се казва😄

Последна редакция: сб, 16 яну 2021, 23:34 от Velina25

Общи условия

Активация на акаунт