Намаляване броя кърмения

  • 1 424
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Здравейте 😊 Моля за помощ!!! Бебчо е на 11м., но имам чувството, че при мен всичко е излязло извън контрол, не разбрах кога и къде сгреших 😭

"Периодът" на неядене вече тече от месец, такова подбиране прави, че се съсипвам. Лъжица към устата му не може да се насочи, нямаме проблеми с парчета, но количествата са просто символични. Нонстоп виси на гърдите ми! На разходка с раницата през цяяялото време смуче, цока и т.н. Как да разредя тези кърмения? Удачно ли е да се мъча сега, при положение, че твърдата храна е в оскъдни количества?! Не се препирам да отбивам, просто искам поне да намаля кърменията. Тук е някакъв хаос - само цооа, пак само така заспива, напоследък и часовете за дневните дремки променя, ад!

Дайте ми някакви съвети, как да постъпя?! Чувствам се психически изцедена вече, също и виновна, че направо си е "изтървана работа". 😐😔

# 1
  • Мнения: 7 775
Детето е малко,вероятно изпитва болка от зъбоникнене,нормално е да суче. Начинът е да сте търпелива  и да не слушате безумните оценки на околните. Дори да искате да премахвате кърмения, трябва да се заменят с АМ, детето трябва да пие мляко.
Нищо от описаното не  "изтърваване", не  е ненормално, не е извън контрол. Попитайте се защо изпитвате вина? Защото отговаряте на нуждите на детето си ли? Защото не е като детето на съседката,приятелката, колежката? Защото не яде точен грамаж според педиатъра ли?

# 2
  • Мнения: 335
Притеснявам се дали реално само кърменето ще може да задоволи хранителните му нужди. Той е много активен, има нужда от енергия и калории. Също, тъкмо закрепихме желязото и хемогл. (от 102 хемоглобин на 122), но вече от месец с това близване само пак ще му падне. Страх ме е да не се лиши пт важни хранителни вещества. С този хаос около мен много се обърках и потиснах. Защото той беше почнал да си хапва с много хубав апетит - пак се кърмехме, но приемаше и голямо разнообразие от друга храна.

# 3
  • Мнения: 305
energy, с моя мъник на 1 годинка сме по абсолютно същия начин. Преди месец отказа твърда храна и това е, хапва символични количества. Той много обича хляб( имам машина за хляб и му правя най различни пълнозърнести) и с хляба се залъгва да хапне малко. Но символично е количеството и е предимно на кърма.

# 4
  • Мнения: 335
energy, с моя мъник на 1 годинка сме по абсолютно същия начин. Преди месец отказа твърда храна и това е, хапва символични количества. Той много обича хляб( имам машина за хляб и му правя най различни пълнозърнести) и с хляба се залъгва да хапне малко. Но символично е количеството и е предимно на кърма.

Глупав въпрос, но по колко хляб горе-долу изяжда на ден? И моят обича, но напоследък и него подбира, но все е нещо... Колко пъти го кърмиш? Аз от самото начало давам на поислване.

# 5
  • Мнения: 7 775
Кърмата е 80 процента от приетия протеин. Ако има нисък хемоглобин,той няма да се вдигне със     незначителните нива в манджа със спанак например или кюфте, а със назначен прием на добавка желязо,малтофер например.

Ето пак се сравнявате с чуждо дете. Защо?

Предлагате храна на детето поне час след кърмене, за да е гладно. Нека са неща, които може да яде само - плодове и зеленчуци на пара/печени, зърнени продукти на мъфин със зеленчук и яйце, филийка, намазана с дип или друго, сирене, кашкавал, кюфтенца и т.н. При зъбоникнене обичат и предпочитат студени храни - кисело мляко от хладилника, домашен сладолед и твърди храни, с които чешат венците - филийки най-вече. Дъщеря ми понася и банани в подобни моменти. Изобщо пресни плодове. Разни домашни гризини, питчици, тиганици?палачинки.
Предлага се на детето, колкото пъти сядате и вие на масата, може и да оставяте нещо според ваша преценка на негова масичка/холна, да ходи да си взема, когато иска, ако вече ходи. След хранене се предлага гърда. Може да се предложе вече айрян, прясно мляко, АМ в чаша, ако не искате да кърмите.

Но е  факт, че децата имат период на неядене, особено ако пробиват няколко зъба едновременно.

Запазете спокойствие и се водете по детето и нуждите му. Човек насила не се храни.

И моето дете е активно и енергично. И на две години има периоди на неядене. Още й избиват зъби. Тежи 9.500 някъде. В перфектно здраве.

Успокойте се.

# 6
  • Мнения: 335
Кърмата е 80 процента от приетия протеин. Ако има нисък хемоглобин,той няма да се вдигне със     незначителните нива в манджа със спанак например или кюфте, а със назначен прием на добавка желязо,малтофер например.

Ето пак се сравнявате с чуждо дете. Защо?

Предлагате храна на детето поне час след кърмене, за да е гладно. Нека са неща, които може да яде само - плодове и зеленчуци на пара/печени, зърнени продукти на мъфин със зеленчук и яйце, филийка, намазана с дип или друго, сирене, кашкавал, кюфтенца и т.н. При зъбоникнене обичат и предпочитат студени храни - кисело мляко от хладилника, домашен сладолед и твърди храни, с които чешат венците - филийки най-вече. Дъщеря ми понася и банани в подобни моменти. Изобщо пресни плодове. Разни домашни гризини, питчици, тиганици?палачинки.
Предлага се на детето, колкото пъти сядате и вие на масата, може и да оставяте нещо според ваша преценка на негова масичка/холна, да ходи да си взема, когато иска, ако вече ходи. След хранене се предлага гърда. Може да се предложе вече айрян, прясно мляко, АМ в чаша, ако не искате да кърмите.

Но е  факт, че децата имат период на неядене, особено ако пробиват няколко зъба едновременно.

Запазете спокойствие и се водете по детето и нуждите му. Човек насила не се храни.

И моето дете е активно и енергично. И на две години има периоди на неядене. Още й избиват зъби. Тежи 9.500 някъде. В перфектно здраве.

Успокойте се.

Много благодаря за изчерпателния отговор. Точно това и правя и забелязах, че от няколко дни преоткри бананите, а преди не ги харесваше. Ох, дано да са зъбки! От кисело мляко обаче е потресен.

Казвате поне час след кърмене, но при нас няма такова понятие... Най-много половин час пауза да се получи, ако се е разсеял с нещо. И след това идва, цоква и пак тръгва (не ходи, а пълзи или подпрян за дивана се движи и там му оставям разни работи, за да взема).

Ами значи продължавам в същия дух, пък докъдето стигнем 😊

# 7
  • Мнения: 305
Ами аз честно казано не зная колко трябва да изяжда, кърмя на поискване, когато той поиска, напоследък е доста често( задължително за заспиване, няколко пъти на нощ, и докато играя също се присеща). Аз следвам съветите, които Кактусчето ти е дала. При нас се харесва: филинчйка със намачкан сварен жълтък и масло, принцеса с кайма, и много обича кашкавал. Можеш да прибваш и филийка с авокадо и извара ( също на почит). Ние утре ще даваме кръв - честно казано и аз малко св притеснявам за хемоглобина( на 6 месеца беше на границата).

# 8
  • Мнения: 6 408
Според мен е период. Може да никнат зъбки например. Моят син също имаше такъв период, когато избиваха предните зъби. Тогава го кърмех за хранене, беше към 10 мес. След това (към 11 мес.) пак прояде и използвах момента да спра да кърмя с цел нахранване и оставих само кърменията за приспиване (едно денем,едно вечер и после вече през нощта, колкото се събуди). Сега скоро имаше пак такъв период като избиваха долните. Беше около десетина дни, може и две седмици да е било. Но въпреки, че отказваше пюрета/готвено като огладнееше много (не съм го кърмила за нахранване) и хапваше неща за гризане, бисквитки, мъфини, соленки. Хем си чеше зъбите, хем яде. Също студена храна предпочита. Кисело мляко с плод, мюсли с прясно мляко(от три дни давам и много се харесаха), плодове всякакви от хладилника. Още забелязах, че предпочита сам да си взема храната и да се храни сам. Лъжица отказваше. Много течности също, вода, айрян, сок. И така изкарахме без да кърмя за нахранване. Постепенно започна и към пюретата да се връща като изби единия зъб. Сега чакам втория. Според мен е нормално да има такива периоди. Може пък просто да не е гладен, след като суче толкова често. Пробвай да изчакаш да огладнее повече/но не много, за да не се изнерви прекалено/ и предложи най-любимото за хапване или дай да пие нещо. Опитай се да отложиш кърменето като го разсееш с игра докато огладнее. Може и навън в количката, на площадка. Обикновено се ангажират навън и не се сещат. Или пък на гости някъде пак става като е горещо. Просто да енещо, което ще му е интересно. Аз използвах котката в такива моменти Sunglasses

# 9
  • Мнения: 335
Според мен е период. Може да никнат зъбки например. Моят син също имаше такъв период, когато избиваха предните зъби. Тогава го кърмех за хранене, беше към 10 мес. След това (към 11 мес.) пак прояде и използвах момента да спра да кърмя с цел нахранване и оставих само кърменията за приспиване (едно денем,едно вечер и после вече през нощта, колкото се събуди). Сега скоро имаше пак такъв период като избиваха долните. Беше около десетина дни, може и две седмици да е било. Но въпреки, че отказваше пюрета/готвено като огладнееше много (не съм го кърмила за нахранване) и хапваше неща за гризане, бисквитки, мъфини, соленки. Хем си чеше зъбите, хем яде. Също студена храна предпочита. Кисело мляко с плод, мюсли с прясно мляко(от три дни давам и много се харесаха), плодове всякакви от хладилника. Още забелязах, че предпочита сам да си взема храната и да се храни сам. Лъжица отказваше. Много течности също, вода, айрян, сок. И така изкарахме без да кърмя за нахранване. Постепенно започна и към пюретата да се връща като изби единия зъб. Сега чакам втория. Според мен е нормално да има такива периоди. Може пък просто да не е гладен, след като суче толкова често. Пробвай да изчакаш да огладнее повече/но не много, за да не се изнерви прекалено/ и предложи най-любимото за хапване или дай да пие нещо. Опитай се да отложиш кърменето като го разсееш с игра докато огладнее. Може и навън в количката, на площадка. Обикновено се ангажират навън и не се сещат. Или пък на гости някъде пак става като е горещо. Просто да енещо, което ще му е интересно. Аз използвах котката в такива моменти Sunglasses

Хей, благодаря за отговора! Вече 2 месеца станаха... Сега проби долното 4-то зъбче (общо вече са Sunglasses, но все си мисля, че и кътници го мъчат.

Лъжицата преди 2 месеца я отказа и това е положението. Опитвам се да отлагам кърменията, но когато много настоява, му давам. Не знам, може би трябва да съм по-твърда?!

Искам да огранича/сведа до минимум дневните кърмения, за през нощта нека си цока. Идеята ми е точно да може да огладнява и пак да предизвикам интерес с другата храна. Моят сега също набляга на плодовете. Притеснява ме липсата на месо в менюто, заради желязото, но каквото такова. Правя му крем супи от зеленчуци и ги приема от шише/чаша. Мляко - кисело или прясно - хич не обича, само като подуши, отвръща глава. И айрян не пие съответно :/

Общи условия

Активация на акаунт