Бебе и варицела

  • 667
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте мами 😊 Имам бебче на 2 месеца и половина и при нас дойде човек болен от шарка и сега умирам от страх дали моето бебче ще хване и то.... кърмя го надявам се кърмата ми да го пази

# 1
  • Мнения: 921
и
Не искам да ви плаша, но е възможно. И аз съм се заразила с варицела на месец и половина от сестра ми. Докторите са казали, че е кърмата ще ме предпази, ама не.

# 2
  • Мнения: 450
Да по принцип чрез кърмата би трябвало да го предпазиш,но ако не беше приела госта с шарката сега нямаше да се чудиш,за симптоми звънни на педиатъра,но мисля че две седмици беше инкубационният период

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Няма какво да направите, освен да чакате да мине инкубационния период, който е до 7 до 21 дни.
Това са силно заразни болести и за друг път, ако знаете, че някой е болен, не го пускайте вкъщи. Да не говорим, че болен от варицела не трябва да се разхожда на гости при други хора.

# 4
  • Мнения: 823
Кърмата няма да го опази.
Защо пускате болни вкъщи при толкова малко бебе ?

# 5
  • Мнения: 13
Не знаехме, че е болен от варицела

# 6
  • Мнения: 823
По-нагоре са написали момичетата ,че инкубационния период е от 1 до 3 седмици .
Препоръчително е и вие с бебето да не излизате много ,че ако евентуално е заразен ,да не разнася и той заразата .
Вие боледували ли сте ? Около 10-20 % от преболедувалите варицела развиват по-късно херпес зостер в резултат на рецидив на вируса. Причините най-често са контакт с болен от варицела.

# 7
  • Мнения: 327
Едно време, брат ми зарази братовчедка ни докато беше на 4-5 месеца. Ее това бебе изкара толкова леко варицелата, че до ден днешен майка ѝ се благодари, че се е случило тогава, нищо че изкара сума безсънни нощи тогава от страх. Така, че дори да сте я лепнали се надявайте, че е за добро, защото повечето деца я карат рано или късно.

Общи условия

Активация на акаунт