Нашите кухни - 83

  • 42 041
  • 796
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 40 284
   Иска ми се, ако сложа плочки, да са с грапава повърхност

Сакън, недей. Може да са гланц, сатен или мат, но да са гладки, без никакви дупчици и вдлъбнатинки. Иначе ще клечиш да изчопляш захабеното от различни вдлъбнатинки. Уж няма, няма, а след няколко време гледаш, че се чернее тук таме и си иска здраво чоплене.

# 256
  • Мнения: 68 350
Не съм по килимчетата пред мивката, ама в лидл от четвъртък ще има такава на 17.99 лв.



Като идея само...

# 257
  • Г. О.
  • Мнения: 1 704
Ще ви послушам, определено няма нужда да си усложнявам излишно живота. Понеже не искам да се хлъзга, а гланцът ми гарантира тази "екстра", затова се замислих за грапави:)
Сега отново по темата. Търсихме латекс за кухнята, като предпочитаме да е миещ се. Консултантката ни посъветва да вземем гръцки , който бил първи клас. В друг магазин ми казаха, че въпросният латекс не е първи клас..
Вие имате ли предпочитания и можете ли да кажете към кой вид да се ориентираме? Със сребърни йони, сатен или някой друг? Извинете, но има толкова много на пазара, във всеки магазин чувам различни препоръки и се обърквам.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 09:09 от НефертитиЯ

# 258
  • Мнения: 3 821
Някой слагал ли е гръбче на кухня това, което имитира и на цвят се води бетон? Обикновено му казват бял бетон.

# 259
  • София
  • Мнения: 736
Ще ви послушам, определено няма нужда да си усложнявам излишно живота. Понеже не искам да се хлъзга, а гланцът ми гарантира тази "екстра", затова се замислих за грапави:)
Сега отново по темата. Търсихме латекс за кухнята, като предпочитаме да е миещ се. Консултантката ни посъветва да вземем гръцки , който бил първи клас. В друг магазин ми казаха, че въпросният латекс не е първи клас..
Вие имате ли предпочитания и можете ли да кажете към кой вид да се ориентираме? Със сребърни йони, сатен или някой друг? Извинете, но има толкова много на пазара, във всеки магазин чувам различни препоръки и се обърквам.
От моя опит: Витекс е супер покривен. Ярко червено и цвят горчица ги покри с 2 ръце. Остана ми много боя, бях предвидила за 3. Брат ми боядиса с йоните и сложи 3 ръце за да покрие поправените пукнатини. От сатенените ме отказаха, изисквали супер шпакловка.

# 260
  • Мнения: 7 081
Аз съм доволна от Спирит, мат, също 2 ръце, чудесно покритие.

# 261
  • Мнения: 9 685
Crown Paints за кухня, също са с чудесно качество. Супер покривни, бърше се, не се променя цветът. Латексът им за кухня (и за баня) е сатен или полугланц да го наречем - една идея по-лъскаво от мат. С една кофичка от 2,5 л. се боядисва стандартна панелна кухня на 2 ръце (повече не са нужни) и остава малко за корекции, ако се наложи.
Минусът е, че фабричните им цветове за кухня и баня не са много. Мисля, че има възможност за тониране, обаче. Друг минус е, че имат магазини в София и Пловдив само, май. Но може да се поръчва онлайн. Имат и мостри по 4,50 лв., които също могат да се поръчват онлайн.

# 262
  • Г. О.
  • Мнения: 1 704
   Здравейте, момичета. Значи в първия магазин консултантката не ме е подвела. Каза ми точно Витекс и Спирит, както и още една, която беше на двойна цена. В другия магазин твърдяха, че Витекс не е първо качество, не си струвала.
   Мислим да купим Витекс за кухнята, а тъй като ще боядисваме и коридор, ако нещо не ни допадне гръцката, може да пробваме Спирит. Казаха ми за коридор, че било препоръчително да е сатен. Щом сте доволни от тях, хич няма да се чудя. Crown Paints четох, че е много покривна, но аз съм в малък град..остава ми като вариант да поръчам онлайн.
   Много благодарности на всички, чудесни сте. За сега спирам с въпросите, но познавайки се, все ще изникне някоя нова питанка:)

# 263
  • Мнения: 782
Привет,
Имам въпрос относно механизмите, тъй като монтирахме нова кухня и стана лек фал...
Имам колона с няколко чекмеджета, които са  с издълбана дръжка и мехянизъм с плавно затваряне. Поради това,че е доста стегнато малко се сучат и  жулят в една колона.
Интересувам се 2 неща:
1. Може ли да се регулира  силата на издърпване на чекмеджетата?
2. Може ли този механизъм да се смени с пуш?

# 264
  • Мнения: 68 350
Може би ако качиш снимка ще е по ясно.
Има водачи с пуш механизъм.
Първото излязло в гугъл
https://balkanyug.bg/bg/vodachi-chekmedje/vodachi-push-open/

# 265
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Привет,
Имам въпрос относно механизмите, тъй като монтирахме нова кухня и стана лек фал...
Имам колона с няколко чекмеджета, които са  с издълбана дръжка и мехянизъм с плавно затваряне. Поради това,че е доста стегнато малко се сучат и  жулят в една колона.
Интересувам се 2 неща:
1. Може ли да се регулира  силата на издърпване на чекмеджетата?
2. Може ли този механизъм да се смени с пуш?

Пиши каква марка са водачите и размера на шкафа.

# 266
  • Раковски
  • Мнения: 2 165
Клапан за аспиратор, казват, че е направен да спира миризмата на комшиите ако сте в един комин.

https://b2b.haco.cz/ventilacni-potrubi-prumer-100-125-a-150-mm/3 … 590229005143.html

# 267
  • София
  • Мнения: 10 825
Имам питане за ето този сифон https://formabania.bg/duravit-005076-sifon
Подходящ ли е за монтаж под мивка в баня в шкаф с изтеглящи се чекмеджета без да са зарязани за сифон (Икейските например)?

П.П. Извинявам се, сега видях, че съм в темата за кухни, а не за бани. Не мога да изтрия поста, а само да редактирам Flushed

# 268
  • Мнения: 6 843
Дилема стара като света в планирането на кухните. Хиляда пъти дискутирана, но нас сега ни мъчи. Роси или Блум за чекмеджета. Майсторът каза, че и Роси били добри - говореше за модел Сигма. Моето четене обаче по ме тика в друга посока... Обаче се и оскъпява, разбира се.
Другият проблем е ъгълът. Предложиха ни механизъм тип бъбрек на цена 410 лева, която ми е твърде висока. Има ли нещо от този тип на по-достъпна цена? Къде да търся?

# 269
  • Мнения: 68 350
Аз съм с най-обикновени механизми при чекмеджетата ми. Единствено бих препоръчала да са с пълно изтегляне - по-удобно е и има видимост и назад, по-лесно се и вадят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт