Работа, CV-та, HR-и, съвети - 72

  • 42 881
  • 746
  •   1
Отговори

Анкета

Приканиха ли ви да си взимате отпуск заради ИП?

Опции:

# 240
  • Мнения: 555
Бихте ли постнали пример за добро СВ? Как е добре да се подреди информацията в едно св? Описвате ли детайлно отговорностите си?

# 241
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Мери-ан, във връзка с газопровода и заплататите там, сериозно се разместват цифрите дори във вашия район

при нас за 4ри обяви, 9 кандидати, абсурдни кандидати, хора няма, пари шефа не ще да дава....
Не го разбрах това, какво за газопровода?

# 242
  • Мнения: 28 850
при нас за 4ри обяви, 9 кандидати, абсурдни кандидати, хора няма, пари шефа не ще да дава....

Ето го разковничето...

# 243
  • Мнения: 7 987
Бихте ли постнали пример за добро СВ? Как е добре да се подреди информацията в едно св? Описвате ли детайлно отговорностите си?

Точно няколко поста назад беше публикуван сайтът на някоя си Зорница. И без да са толкова арт, така подредени, са добри. Моите също съм ги публикувала назад. Добре е да се подреди така, че най-лесно да се намира информацията, която е най-важна за позицията, за която кандидастваш. Дали описвам детайлно зависи от това колко имам да напиша и колко мога да събера на една страница.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 09:45 от celika

# 244
  • София
  • Мнения: 23 036
Мери, сега видях, че си ми писала, за което ти благодаря. Hug Съвсем случайно щракнах върху темата. От 13 юли се върнах във фирмата, от която ме освободиха по време на ИП. Но аз съм избирателно злопаметна и когато се стабилизират нещата ще се огледам за друга работа. Поне бяха достатъчно коректни да ми пуснат безсрочен трудов договор, или както там му се казва, плюс уговореното предварително повишение на заплатата след изтичането на изпитателния срок. Така че в момента при мен нещата са окей.
Успех на всички търсещи работа!

Аз имам много хубаво CV, но съм си го правила в CorelDraw. По-готино от моето не съм виждала, колкото и нескромно да звучи. Joy Говоря чисто като предпечат и дизайн.

От любопитство погледнах сайта на въпросната Зорица и останах втрещена. Мацката бърка дизайн за учебник с автобиография. Ужасно папагалски и претенциозни оформления, които могат да ти докарат разногледство. За мен едно CV трябва да е добре структурирано, подредено, изчистено и стилно. Ако исках да шашкам с графични умения, това е друг въпрос, но не и предмет на автобиография.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 21:30 от Тонка*

# 245
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Радвам се Тони, дано все така да са нещата - наред!

# 246
  • Мнения: 7 987
Скрит текст:
Дано съм го размазала добре и не личи какво пише. Идеята ми е да покажа едно от моите СВ-та, въпреки, че те винаги са различни и специфични, според позицията.

Ето ви още едно
Скрит текст:

По-старите ми са в.различни стилове, нямащи нищо общо с този.

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 12:38 от celika

# 247
  • Мнения: 555
celika, благодаря. Помолих за примери заради мнението на някои потребители, че СВ-тата на Зорница не са много ок, а на мен като съдържание и структура ми се сториха нелоши.

Аз използвам все още европейския формат, но го индивидуализирам, като смятам сега да го подменя с някой от форматите на Canva, те са май подобни на твоите версии.

# 248
  • Мнения: 28 850
СВ-тата на Зорница изобщо не ми допадат. Шарения и разхвърляна информация, в която не можеш да се ориентираш. Обичам изчистени документи, без излишни украси и свободни съчинения....

# 249
  • Мнения: 855
Скрит текст:
Когато става въпрос за формат, подобни са ми правили винаги добро впечатление - изчистени и структурирани, мога бързо да се ориентирам за нещата, които ме интересуват.
Вече според позицията и нивото в йерархията си зависи какви компоненти биха били добре да бъдат включени, но професионалният опит трябва да е приоритет и да се набива в окото (длъжност, компания, продължителност и кратко описание на задълженията), докато графа като интереси ми е най-неприоритетна освен ако не става въпрос за кандидастване за стаж/учебна програма или джуниър позиция.
Хубавото на тези дизайни е, че няма много графични елементи и шансът за проблеми при разчитане се намаля.

# 250
  • Мнения: 7 987
Подборът е двустранен процес. В моя случай първото СВ започва с графа "професионални интереси", защото бих искала да ме одобрят за интервю, само ако до някаква степен това, което могат да ми предложат покрива интересите ми. Защото дори и на някои да не им се вярва, понякога се налага да кандидатстваш за позиции, които изобщо не са ти ясни или пък само с надеждата просто да влезеш в компанията.

# 251
  • Мнения: 4 150
Как запазвате мотивацията си, когато ходите на интервюта, но не стигате до оферта за работа? Колко при вас беше времето от първото интервю до предложението за започване на работа?

# 252
  • Мнения: 28 850
Казвам си, че не е била "моята" работа.

Времето от интервюто до започване на работа или поне предложение е различно. Средно 10-ина дни, ако няма второ интервю.

# 253
  • Мнения: 7 987
Хммм, винаги съм имала мотивация да се развивам. Няма начин един отказ да ми я счупи. Помня едни около 8 месеца от първо интервю до започване на работа. (Ако разбирам правилно въпоса). Друтите такива периоди не ги помня.

# 254
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 850
Аз не разбирам съвсем въпроса. Ако не ми пратят оферта, продължавам да търся. Мотивация няма как да загубя, след като трябва да храня детето си.

Лично за мен времето от интервюто до офертата е варирало от един ден до десетина дни.

Общи условия

Активация на акаунт