Пенсионери убиха коте по особено жесток начин

  • 4 462
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 795
Само чух, не съм гледала, защото ще припадна буквално. Не ми пука дали са се озлобили и за какво тия малоумници. Само им желая да ги застигне същото, което са причинили на горкото животинче. Изроди!

# 31
  • Мнения: 31 648
Не искам да гледам.
Но тия заслужават да ги утрепат.
Не ме интересува колко са възрастни. Заслужават затвор.
За съжаление едва ли ще има последствия.
Закони има, ама ей така за красота. Не се спазват. Нито се осъждат.

# 32
  • Мнения: 22 867
Сега по някоя от тв даваха жената, случайно я хванах, тя продължава да твърди, че котето е живо и отивала да го вземе от ........не разбрах къде. От коридора тичах да я видя.  Ще потърся специално новините да видя какво точно даваха. Аз, като едната наивничка на.......някаква си възраст, продължавам да се надявам да е живо котето. Бабата или казва вярно или си мисли, че може да излъже с друго коте, абе и на мен в главата конспирации ми се завъртяха. Дано е оцеляла животинката.

# 33
  • Мнения: 561
Щеше да отнеме 1 минута на който снима да отреже връвта на котката, за да избяга.Пълно безхаберие от страна на това ,,дете ".
Или идеята е била да види колко харесвания ще събере.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 082
Бабата каза, че е била котката, защото си е разкъсала котенцата. Уж била жива.
Детето не бих го обвинявала. Чува се, че моли, плаче и вика. Явно не е посмяло да се приближи. Хора са дошли на виковете, но е било късно, това казаха в новините. Не виждам как уплашено дете ще влезе в чужд заключен двор да се саморазправя с двама възрастни.

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 22:28 от Fever Ray

# 35
  • Мнения: 8 948
labrex, едва ли е живо...
То като онзи циганин, дето хвърляше едно черно кученце в някакъв чакъл. Нали после показа друго куче и каза, че е живо.
А и честно казано, май по-добре да не е оцеляло - вероятно би било в ужасно физическо състояние след подобен побой....

# 36
  • Мнения: 1 839
И аз чух детето да вика много разстроено, дори ми се стори, че плачеше. Не разбирам защо му вменяват вина. На тази възраст са свикнали да гледат света през телефона и правенето на клип е инстинкт. Вероятно е в шок, а и да не беше, ако техните ги няма кого да отиде да викне. От 112 знаем колко щяха да помогнат  на дете, което се обади за "бият котето".

# 37
  • Мнения: 541
Убиването е такова без значение дали е бавно или бързо.И нищо не го оправдава.  И изобщо кой има правото да определя кой ще живее и кой не? Като не обичаш животни, не ги вземай в дома си. Ако твой близък направи нещо, което не ти харесва и него ли ще убиеш???

# 38
  • Мнения: 3 865
Хората са зли и остаряването явно не помага

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Не съм чела новите мнения, включвам се, за да напиша какво мисли мъжът ми по въпроса. Той е малко гавраджия, така че мнението си е в негов стил, но не се шегува силно в случая. Той твърди, че убиването на животно с тояга принципно не е израз на желание да го мъчиш, а просто начин да го убиеш с подръчни средства. Дядо ми (моят) имал пушка и убил кучето с пушката, който няма пушка, ползва квото има - брадва, тояга и пр. Самото убиване според него си е нормално действие на всеки, който живее на село или в къща с двор - убиваш мишки, къртици, кучета, котки, изобщо всеки вредител. Животът на животното не ти е ценен. Твърди също така, че и неговите дядовци (на село, връстници на тези двамата пенсионери) са убивали кучета с подръчни средства, както и техните съседи и т.н., съседът на село например убил куче в чувал. Живият му дядо, баща на майка му, според ММ обаче криел от женорята в семейството - дъщери и внучка, това, че има в актива си убийства на кучета, щото те, както и се очаква, нямало да го разберат, но пред ММ не криел. Аз, между другото, се сетих, че и майка ми беше убила, когато бях малка, мишка или плъх в мазето на блока с лопата. Та така. Както казах, той е гавраджия, но искам просто да хвърля още малко светлина откъм другата посока върху случката и отношението на средностатистическия живеещ в къща 90-годишен към котките и кучетата.
Бабето вчера по телевизията също изглеждаше зло и неприятно, де. И най-вероятно лъжеше безочливо, че котката не е умряла.

------

П.П. Потребителят, който сравни шамаренето на деца, "и чужди", с пребиването до смърт на котката, утрепа коня, както е казал поетът. Дето имаше един виц, ти днес крадеш, утре и цигари ще вземеш да пушиш.


------
Както е простотия и приравняването на това деяние с убиване въобще ("убиват хора, вчера сгазиха един на улицата, на вас не ви пука, за котките сте се загрижили"). ...
Убийството си е убийство, независимо дали е на човек или животно.
....
Зависимо е, и още как. Животът на животното е много по-малко важен за човека, това е съвсем нормално, и убиването на животно не може да се сравни с убиване на човек. Иначе аз имах предвид, че в случая не става дума за обикновено убиване, а за умишлено измъчване, затова е неуместно прилагането на argumentum a fortiori. Wink

Последна редакция: вт, 16 юни 2020, 10:51 от Магдена

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Дано да им се върне всичко на тези двама психопати.

# 41
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не мога да гледам такова нещо, обожавам котките, имам четири които обичам като деца, пътувам 200км до клиника, за да ги лекувам. Миналата година едното ми коте беше натровени и почина в адски мъки, при което аз изпаднах в истерия, мъжът ми остана с нея до последно.
За мен това е пълна гадост, и тук на село съседите не кастрират котките, хранят ги, размножават се. Да, има естествен подбор, но котките са много полезни в борбата с гризачи.
А детето вместо да снима, да беше извикало майка си, баща си.... Моя син и на починала мишка плаче, хем е на 14г.

# 42
  • Мнения: 1 716
Някои възрастни хора, особено по селата, имат много особено отношение към животните. Ужасно е. Няма оправия с това.

# 43
  • Мнения: 168
Някои възрастни хора, особено по селата, имат много особено отношение към животните. Ужасно е. Няма оправия с това.

Напротив, има оправия. Нарича се карма, но сме твърде малки и живеем кратко, за да я наблюдаваме.
Тези двамата ще се преродят за страшни мъки.

# 44
  • Мнения: 1 153
Някои възрастни хора, особено по селата, имат много особено отношение към животните. Ужасно е. Няма оправия с това.

Напротив, има оправия. Нарича се карма, но сме твърде малки и живеем кратко, за да я наблюдаваме.
Тези двамата ще се преродят за страшни мъки.

   Лошото е, че няма да знаят защо търпят мъките.

Общи условия

Активация на акаунт