Пенсионери убиха коте по особено жесток начин

  • 4 464
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Тая противна бабишкера е много кръвожадна. Уби животното за нищо. Но възмездието така или иначе ще я застигне.
На такива празноглави екземпляри съдбата се отплаща подобаващо.
Аз се надявам не съдбата ами държавата да се намеси с цялата строгост на закона. И е крайно време обществото да стане крайно нетолерантно към подобни прояви и не само да ги осъжда в интернет ами да ги осъжда и на протести. По този начин о-вото ще кара държавата да си върши работата в престъпленията срещу животни а това е много важно за мен първо защото подобна жестокост възпитава в жестокост в поведението не само срещу животни но и срещу хора, и второ хората ще се отнасят по добре един към друг ако в о-вото се възпитава нетолератност към жестокост към всяко живо същество. Което става със силна реакция на държавата и с прилагане на закона в цялата му строгост за подобни престъпления. Възрастта на извършителите не трябва да се взима под внимание а деянието, защото то е недопустимо независимо на каква възраст са извършителите му.

# 46
  • Мнения: 10 598
Пуснали ги срещу 20 лв мизерните откачалки!!!

Rage

Пожелавам им същата мъчителна смърт, ама преди това някой трябва да ги вкара в диспансера! Такива откачалки не трябва да се разхождат свободно по улиците!

# 47
  • Мнения: 1 876
Как така ?? Какви 20 лв? Аз как се ядосах на позицията на един БГ писател от Франция, дето са го публикували в Лентата...

# 48
  • Мнения: 1 716
Далеч не смятам, че случилото се е нормално, но едва ли хората са откачалки. Съдите ги на база на днешни възприятия и морал, а те кой знае как са възпитани. По селата давят животни от типа на котета, кучетата ги държат вързани на дворовете на дълъг синджир цял живот. Това не е окей също, но така са възпитани поколения. За тия диспансер, другите не съществуват? Трябва да се вземат законови мерки, с които населени места с подобни склонности да бъдат надлежно запознати. И да бъде следено, и да им се взимат животните ако трябва.

# 49
  • Мнения: 1 153
Далеч не смятам, че случилото се е нормално, но едва ли хората са откачалки. Съдите ги на база на днешни възприятия и морал, а те кой знае как са възпитани. По селата давят животни от типа на котета, кучетата ги държат вързани на дворовете на дълъг синджир цял живот. Това не е окей също, но така са възпитани поколения. За тия диспансер, другите не съществуват? Трябва да се вземат законови мерки, с които населени места с подобни склонности да бъдат надлежно запознати. И да бъде следено, и да им се взимат животните ако трябва.

Ignorantia legis neminem excusat, или "непознаването на закона не извинява никого". Отнесено към възпитанието може да се каже "Възпитанието, което си получил, не оправдава постъпките ти".  Тоест, можеш да си поправиш грешките, които си получил като възпитание. Ако ги осъзнаваш и имаш желание.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Бабата изобщо не приличаше на нормална. Възможно е да са оскотели и озлобени. Интересно, имат ли деца, близки?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
Как така ?? Какви 20 лв? Аз как се ядосах на позицията на един БГ писател от Франция, дето са го публикували в Лентата...
Димо Райков ли? Не съм чела позицията му по случая, но отговаря на описанието. Навремето, докато майка ми беше жива, четях покрай нея жълтия вестник "Уикенд" и ревливите му статии там. Според мен е пълен смешник, що се отнася до позициите му. Смяла съм се с глас на някои.
Това за 20-те лева е някаква глупост. Иначе наистина са "пуснати", тоест не са задържани, а с мярка подписка. Задържането не е наказание, а мярка да не се укрият, в случая подписката е достатъчна.

# 52
  • Мнения: 1 716
Далеч не смятам, че случилото се е нормално, но едва ли хората са откачалки. Съдите ги на база на днешни възприятия и морал, а те кой знае как са възпитани. По селата давят животни от типа на котета, кучетата ги държат вързани на дворовете на дълъг синджир цял живот. Това не е окей също, но така са възпитани поколения. За тия диспансер, другите не съществуват? Трябва да се вземат законови мерки, с които населени места с подобни склонности да бъдат надлежно запознати. И да бъде следено, и да им се взимат животните ако трябва.

Ignorantia legis neminem excusat, или "непознаването на закона не извинява никого". Отнесено към възпитанието може да се каже "Възпитанието, което си получил, не оправдава постъпките ти".  Тоест, можеш да си поправиш грешките, които си получил като възпитание. Ако ги осъзнаваш и имаш желание.
И какво като не са извинени те и всички останали? Последствия няма; животните си умират в мъки и живеят в тормоз. Както и да и наричаме и да ги съдим, все тая. Това не са реални мерки и нищо не се променя.

# 53
  • Мнения: 10 598
Какво възпитание бе?! Моите баби и дядовци що не са убивали котки по такъв начин? За диспансера или за затвор са. Причинение на мъчителна смърт. Да си затваряме очите за тва че са пенсионери ли? Да, бе, да...!
Нали аз ако видя такова деяние и се втурна да бия пенсионерите, за да спася котката, и им причиня телесна повреда, после и мен ще ме съдят? Няма такива истории, да страдат животни и хора, заради такива индивиди!

# 54
  • Мнения: X
Далеч не смятам, че случилото се е нормално, но едва ли хората са откачалки. Съдите ги на база на днешни възприятия и морал, а те кой знае как са възпитани. По селата давят животни от типа на котета, кучетата ги държат вързани на дворовете на дълъг синджир цял живот. Това не е окей също, но така са възпитани поколения. За тия диспансер, другите не съществуват? Трябва да се вземат законови мерки, с които населени места с подобни склонности да бъдат надлежно запознати. И да бъде следено, и да им се взимат животните ако трябва.

Ignorantia legis neminem excusat, или "непознаването на закона не извинява никого". Отнесено към възпитанието може да се каже "Възпитанието, което си получил, не оправдава постъпките ти".  Тоест, можеш да си поправиш грешките, които си получил като възпитание. Ако ги осъзнаваш и имаш желание.
И какво като не са извинени те и всички останали? Последствия няма; животните си умират в мъки и живеят в тормоз. Както и да и наричаме и да ги съдим, все тая. Това не са реални мерки и нищо не се променя.
За да се промени нещо, трябва държавата да покаже че това е недопустимо. Като например наложи строги санкции на тези хора за да се замислят хората от всички поколения че тази жестокост е недопустима в едно цивилизовано общество в 21 век. Без значение кой в какви времена е живял и как е възпитан. Мернах някаква статия че то било ясно че няма да отнесат заради възрастта си максималното наказание за това деяние което било 3 години затвор и глоба от 5 хиляди. Добре хубаво айде да не ги осъждат на 3 години затвор че заради възрастта си може и да не излязат от него живи, въпреки че те тая милост не са я проявили към котката. Ама малко поне трябва да полежат ефективно най вече с цел това да е урок за цялото о-во че вече сме в 21 век и това което са направили е недопустимо, защото това възпитава в жестокост към животните, а жестокостта към животни възпитава и в жестокост към хора. Защото човек който никога не би направил подобно нещо на котка, никога не би навредил по никакъв начин и на човек.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 378
За мен тези хора са били тотална гад цял живот, правейки лошо далеч не само на животни. Някъде из първите мнение прочетох мнение, че това са хора от старо поколение, които едва ли не са възпитани така. Съжалявам, познавам доволно количество стари хора и на никой не би му хрумнало да нарани, камо ли да убие животинка. Не, не е от поколението и не, монетата няма две страни, а само една - гадни хора с мръсни души. Мразя насилието, независимо от формата му и насочеността му - хора, животни... Ако е вярно, че всичко се връща, то на такива уроди освен един жалък и болезнен завършен на безсмисленото съществуване не знам какво  друго бих могла да им пожелая.

# 56
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Според мен такъв изрод,който е способен да убие животно по жесток начин е напълно способен да убие и човек.

# 57
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Според мен такъв изрод,който е способен да убие животно по жесток начин е напълно способен да убие и човек.


Ами те са като скотове тия хора. Аз имам позната, която като хване плъх в капан, дава на сина си на 7г  да го дави. За мен това е пълна изродщина! Деца мъчители и убийци на животни после стават такива към хората.

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Двойката пенсионери не са единствените.
Този път е по-лошо.
Тези малки психопати снимали с телефоните си как кучетата им разкъсват жива коза.
Ами това не са нормални деца за мен,.
https://petel.bg/Detsa-prinesoha-v-zhertva-koza-na-svoite-kuchet … yahovitsa__369219
И се чудя що за родители са ги възпитавали.

Крайно време е да се вземат някакви по-строги мерки и да има сурови наказания за такива деяния.

# 59
  • Мнения: 859
Точно за това говорех в един коментар по-нагоре, след който потребителка се присмя, че съм "избила рибата". Това насилие не пада от небето, не идва на празно. То е култура, възпитава се и се толерира. Децата ще ги извиним, че са малки и невинни, не разбират, ами възрастните? Които вече имат свои деца и внуци и така ги възпитават, моделират? Че те човешкия живот, своя или на другите, не ценят, карат пияни, бият, псуват и заплашват за щяло и не щяло, ние се чудим защо не ценят природата и всички същества в нея. Днес детенцето ще го извиним, че ритнало куче, утре - подпалило коте, вдругиден нещо трето.. И то свиква, че може и така трябва. Утре ще е насилник, който си бори личните демони с терор. Едни келеши ги осъдиха за смешни присъди, че биха дете или изнасилиха и убиха хора, какво да очакваме за такова деяние? Аз даже съм изненадана, че арестуват за убийство на котка, явно има надежда.
За бабата и дядото не се и изненадвам - какво друго да им направят? На тези години ще се промениш ли, ще осъзнаеш ли какво си направил? И наистина, точно такива нямат скрупули да "възпитават" с шамари деца, свои и чужди.
Аз за "невинните" дечица с чудовищни прояви за първо регистрирано провинение съм твърдо "за" общественополезен труд - в приюти за животни, в болници и старчески домове, в сиропиталища - където преценят властите, но така, че да се вземе поука. След консултация с психолог, обаче, за да се види къде е проблемът, защото подобни патологии може да са се получили от всичко. За следващи такива невинни лудории - в затвора и без излишно жалене, че им се провалял животът.

Общи условия

Активация на акаунт