Диария при дете на 1 г Humana

  • 460
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте,от 4 дена малката има диария,днес и взех лвчебна храна на Хумана за диария и напитка Hipp ORS 200. Въпроса ми е тази каша изцяло ли замества другите хранения или я давам веднъж на ден?   Вечер да и давам ли мляко или не трябва? Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 28 469
Давай според указанията на педиатъра и следи за обезводняване, защото 4 дни не е малко.

# 2
  • Мнения: 1 153
Като бебе дъщеря ми също имаше диария, че и повръщаше на фонтан от другите млека и беше на лечебна Хумана около две години. Изцяло си замества другите млека. Като я захраних и давах Хумана и пюретата.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 986
Спрете другата храна и да кара само на лечебното мляко и често предлагайте вода. Не давайте друго мляко и заведете детето на лекар, опасно е да не се обезводни, при бебетата става по-бързо.

# 4
  • Мнения: 11 918
А пробиотик не давате ли?
Купете контейнерче от аптеката и дайте проба от акото за изследване. Важно е да се разбере за какво точно става въпрос, защото ротавирусът продължава да се разпространява 15-45 дни след отшумяване на симптомите. Не поставям диагноза, а споменавам факт, който аз научих по трудния начин - бебето ми беше заразено от позната, която две седмици по-рано беше прекарала "някакъв вирус" за 1-2 дена.
4 дни диария е много време. Ако детето на 1 година яде и друго освен мляко давайте варен ориз, варен картоф, сухар, изцедено сирене, кисел, банан, ябълка, дренки или компот от дренки, обикновени бисквитки, солети.
Мляко доколкото помня не се дава.
Заведете на лекар, най-добре инфекционист. Вероятно ще предпишат и Ентерол. След възстановяване на стомахчето продължете с диетата още две седмици. Давайте по-продължително време пробиотик (около месец след това).

# 5
  • Мнения: 1 153
О, ама няма ли консултация с лекар преди това? Така на своя глава не се прави. Дъщеря ми беше на лечебна хумана, но след консултация и изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт