Детето ми има мания към врати и лампи

  • 9 109
  • 63
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Отглеждам си един палав дзвер на 3.3 г, който в мига щом проходи, реши, че най-интересното нещо на света, са вратите /всякакви по вид и размер/ и лампите. Вече почти 2 години не можем да го отлепим от тях. Докато другите майки играеха с децата си по площадките, моя милост се чекнеше по входовете, възпирайки набезите на детето си към всяка входна врата /сега поне малко повече си играе по площадки/. На разходка се минава през всеки вход и се проверява дали вратата е отворена, дали лампата ще светне /нали са с фотоклетки/. Всяка лампа в квартала е инспектирана, знае се коя свети, коя е развалена, коя мъждука.
Онзи ден, за пръв път го заведохме в мола. Като видя плъзгащите врати полудя от радост /по време на извънредното положение постоянно се обясняваше как имало микроби и затова затворили вратата/. Снощи бълнува през нощта ..........познайте за какво. В къщи също обича да тръшка вратите, да играе с плъзгащите врати на гардероба, макар че напоследък не го прави толкова често, колкото когато е навън или при бабите /те нали имат по сто секции и гардероби от онези грамадните с многото вратички/.
Миналата година ходих на психолог да се консултирам доколко е нормално това влечение към вратите. Въпросната психоложка въобще отказа да види детето, зададе ми само няколко въпроса и заключи, че на детето му няма нищо /как става тая работа без дори да е виждала детето, не знам/. След като отказа да се види и с мъжа ми, за да обсъдим тримата положението и евентуално да види дали причината не е някъде в някой от нас, я отсвирих тотално.
Сега се чудя какво да правя - да го оставя да му мине, макар че вече втора година не му минава, или да търся нов психолог. Не знам доколко тази мания е нормална и се притеснявам да не си отгледам някой циклофреник.
Има ли някоя посестрима с такова диване като моето да обменим опит.........или евентуално някоя рецепта за транквиланти? Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 38 475
Джулай, какво ти става?
Моите минаха през всякакви мании. Малкия си имаше един "чуч" - ключ, който завираше в дръжката на бутащото колело, да го "пали". От тогава /ваша възраст 2-3/ си има мания по дребни метални предмети. Аз ги прибирам, после пак започват да се "разхождат" из цялата къща.
Та така са децата. Напълно нормално е.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Ами не знам. За ваше успокоение посетете и друг психолог. Има ли и други неща в поведението му, които ви притесняват?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ами не знам. За ваше успокоение посетете и друг психолог. Има ли и други неща в поведението му, които ви притесняват?
Уж не, обаче тази обсесия ме притеснява..... и изнервя много. Тръгнеш да излизаш и той се увисва на всяка врата, покрай която мине.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 475
Теб те изнервя. Това е забелязала и психоложката.
Моят син обича да си играе с бравата на неговата стая, която беше нова. Вече скърца. И мен ме изнервя.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Към 4-5г спират или еволюират 🤪
При моето дете манията към лампи еволюира в диско оборудване 😆
За вратите: намери си кафе близо до автоматични врати. Ти пиеш кафе, той зяпа вратите 🤣

# 6
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Познавам едно с увлечения към тоалетни. С години се рисуваха тоалетни с плочки, чешми, гърне с казанче, дори чарковете в казанчето. Съвсем нормален човек си стана. Е леко асоциален е, но това го отдавам основно на нон стоп висенето на компютъра.
Ако те притеснява си потърси друг психолог, но ако се развива като връсниците си, говори и общува с тях, не мисля че има кой знае какъв проблем.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 865
Детето на една позната (на 5г.), има мания към тонколони. Рисуват тонколони, купуват тонколони, във всеки магазин за техника, висят по 1 час пред тонколоните. Това е така от 1година. Мисля, че няма нищо притеснително.

# 8
  • Мнения: 2 203
На мен ми изглежда като любознателност, но проявена с постоянство. Което не изглежда притеснително, а напротив. Че е изнервящо, обаче, изнервящо е. При детски психолог ли ходи?

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На мен ми изглежда като любознателност, но проявена с постоянство. Което не изглежда притеснително, а напротив. Че е изнервящо, обаче, изнервящо е. При детски психолог ли ходи?
Уж да. Похвалиха я в групата Мамите на Бургас 🙂 В първия момент и психологът се озадачи като разказах за вратоманията, но после ми зададе няколко въпроса, след чиито отговори заключи, че е ок детето. Обаче на мен ми е супер несериозно един специалист да потвърждава или отхвърля диагнози без да се срещне с пациента си. Като отказа да се види и с мъжа ми, съвсем ми се стори несериозно.

Pospalancho, и моя не е най-социалния. Има си една приятелка, с която много си играят, но определено не играе с всеки. Одеве бяхме пред блока с децата и майките от входа. Той си играеше на вратата. Трябваше да я затворя да не може да я отваря, че да се занимае с нещо друго. Все пак поигра малко с децата и ги достои с вниманието си 😄

# 10
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз нямам опит или лични наблюдения понеже детето ми е ое малко, но мога да препоръчам страхотен детски психолог в София. Можете да говорите за вариант да се чуете по Скайп за начало.

# 11
  • Мнения: 11 566
Моя стана на 10 вече, и продължава да е запален по гсм- и.
Приятно ми е!
Имаме наблизо малко мол- че с магазин на ТехМарк, или там, както се казва.
От пет години, всеки ден, когато сме заедно с детето, ние сме в магазина.
В началото ми беше неудобно, ама вече ни научиха. То, толкова години.
Имаме определен маршрут в магазина- лаптопи, геймърски джаджи и телефоните за финал.
Почти всеки ден са едни и същи, но той обожава да ги гледа и гледа.
Не мисля, че има обсесия, то все едно ние да зяпаме някоя витрина с обувки или чанти всеки ден.
Отделно, ако съм на кеф, минаваме през петте магазина на разните му оператори и там да зяпаме телефоните.
Не мисля, че имат отклонения, ако нещо ги кефи и са вманиачени, образно казано.
Абсурд!
Спокойно, нищо му няма на детето.Simple Smile

# 12
  • Мнения: 75
Всички малки деца са така. Ще спре да му е интересно след 1-2 месеца. Не виждам нищо притеснително. Досадно е но ще мине.

# 13
  • Мнения: 2 203
На мен ми изглежда като любознателност, но проявена с постоянство. Което не изглежда притеснително, а напротив. Че е изнервящо, обаче, изнервящо е. При детски психолог ли ходи?
Уж да. Похвалиха я в групата Мамите на Бургас 🙂 В първия момент и психологът се озадачи като разказах за вратоманията, но после ми зададе няколко въпроса, след чиито отговори заключи, че е ок детето. Обаче на мен ми е супер несериозно един специалист да потвърждава или отхвърля диагнози без да се срещне с пациента си. Като отказа да се види и с мъжа ми, съвсем ми се стори несериозно.

Възможно е наистина да не е сметнала за нужно да ви товари с още една, две срещи. Сред децата има откровени социопатчета, наред с всякакви "редови" проблеми, така че може да не ѝ се вижда тревожна девиация манията по лампи и врати. Поне на този етап. За майките транквиланти си трябват. Не е лесно. Направо си представих как се мъчиш да го отлепиш от някоя фотоклетка.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Всички малки деца са така. Ще спре да му е интересно след 1-2 месеца. Не виждам нищо притеснително. Досадно е но ще мине.
Той е така вече втора година. 2018 та бяхме на почивка в Анталия в страхотен хотел с всякакви забавления за деца. На моето му бяха най-интересни еднометровите лампи, сложени да осветяват алеите. Той си е бяс по принцип. Овърша хотела - разглоби ключа за осветлението на банята, стоеше на плъзгащите врати на ресторанта с търкалката си и рускините и шведите едва не се пребиваха барабар с чиниите си. Направо нямах търпение да се приберем в къщи, че ми се отели вола 😄

# 15
  • Мнения: 2 170
Нищо му няма на детенцето, просто това му е интересно и му е страст, явно🙂

Да не ви разказвам за на моята щерка обсесиите, че ще ме обявят за ненормална, барабар с нея. На почти 2 години е. Навсякъде се разхожда с едно одеялце под мишница, никога не се оставя....буквално. Когато я къпем, седи на плота на мивката. Приспива се с него, като си го души, целува и не знам защо, но винаги си гали ушите с него. Неизменна част е от ритуалът ѝ по приспиване. Винаги, когато ѝ се даде нещо за ядене, пиене или нещо друго интересно, първо се подушва. Ако не ѝ допадне миризмата- отписали сме го! Имаме стая с мокет в къщата. С часове може да седи там и възможно най-гнусливо да чопли с пръст косъм по косъм.

Сега е това, после започват да си разиграват някакви сценки.
Майка ми казва, че от мен и сестрите ми дълго време не е могла да седне спокойно вкъщи, все е сядала върху някой въображаем приятел или играчка, пък на- нормални хора сме😆

# 16
  • София
  • Мнения: 38 475
Е същото де. Ние пък бяхме на бунгала. И моя - с онова колело. И бръмчи, бръмчи, пък по едно време изчезне. Три пъти го търсихме! Побеля ми косата.
Тъй като бяхме забравили нашия "чуч" му дадохме този от бунгалото. Той пък го изпусна в една дупка.

# 17
  • Мнения: 13 793
В първия момент и психологът се озадачи като разказах за вратоманията, но после ми зададе няколко въпроса, след чиито отговори заключи, че е ок детето. Обаче на мен ми е супер несериозно един специалист да потвърждава или отхвърля диагнози без да се срещне с пациента си. Като отказа да се види и с мъжа ми, съвсем ми се стори несериозно.

На тази възраст диагноза се поставя чрез разговор с родителя. Няма нищо чудно. Поведението на такова малко дете може да заблуди в една или друга чосока, докато родителя за специалистите е най- обективен .
Разбра се и всеко въпрос е тотално премислен и многопланов. Не са необходими и двамата родители, това не е семеен консултант Wink маркверите които трябва да са притеснотелни са очевадни, не са необходими и двамата родители за да ги опишат.

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Намери място, където детето да може да си изживее интереса без да пречи -на теб или другите.

Ние направихме на моето дете една кухня от две масички от Икея. Основните две неща бяха осветление с ключ и врата за отваряне и затваряне 🤣

Също му купувах пластмасови органайзери с чекмеджета да ги отваря и затваря.
На почивка веднага проверяваше банята дали е с душ кабина и сядаше там да се занимава с вратите 🤣
Ние си почивахме.

Сега само мога да мечтая да се размина толкова лесно.
Сега се опитва да ни хакне телефоните 🤣

Та, осигури му място да си начеше крастата, обикновено след час се съгласяват на други дейности.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 47
Според мен е несериозно да определяме тук дали му има или му няма нищо на детето, като не сме го видели и нямаме лични възприятия от поведението му. Представеното от майката е н ейното виждане за детенцето. То си има негови си възприятия. Според мен щом си притеснена по някакъв начин и намираш за обезпокояващо поведението на детето си, трябва да посетиш друг специалист, за твое лично успокоение. Може да се окаже, че твоето виждане има нужда от преработване /напр. прекалено много се притесняваш или нещо друго/, но един опитен терапевт /не психолог/ би могъл да ти вдъхне увереност и спокойствие като на родител, което е най-важното според мен. Щом майката е спокойна и детето е спокойно. Имам контакт на такъв терапевт, но за да не звучи като реклама, ако искаш ми пиши на лично.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Намери място, където детето да може да си изживее интереса без да пречи -на теб или другите.

Ние направихме на моето дете една кухня от две масички от Икея. Основните две неща бяха осветление с ключ и врата за отваряне и затваряне 🤣

Също му купувах пластмасови органайзери с чекмеджета да ги отваря и затваря.
На почивка веднага проверяваше банята дали е с душ кабина и сядаше там да се занимава с вратите 🤣
Ние си почивахме.

Сега само мога да мечтая да се размина толкова лесно.
Сега се опитва да ни хакне телефоните 🤣

Та, осигури му място да си начеше крастата, обикновено след час се съгласяват на други дейности.
Това с телефоните няма даже да го коментирам. Все се смеем с мъжа ми, че някоя нощ ще нахлуят черните барети в къщи. Успя да инсталира Инстаграм на мъжа ми (явно през Фейсбук, защото в Инстаграм беше с профилната си снимка от Фейсбук). Има мания, макар и по-малка, към разните емблеми на големите магазини. На всички ни инсталира приложенията на Лидл, Кауфланд, Емаг. Интересно само как в YouTube успя сам да си намери клипчета с асансьори и плъзгащи врати 😄
Ако знаете някой добър детски психолог в Бургас, може да споделите

# 21
  • Мнения: 9 517
Навсякъде се разхожда с едно одеялце под мишница, никога не се оставя....буквално.

моят мъкне едно чаршафче Wink на 6.5 г. е, съвсем нормално дете. тоновете колички не ги коментирам.

# 22
  • Мнения: 10 596
Интересна мания е, всъщност. Пък ако гледа и клипове на врати и асансьори, и аз бих се притеснила. Да не вземе да стане някой инженер? Възможно ли е да е вундер и да го влече физиката? Joy

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Интересна мания е, всъщност. Пък ако гледа и клипове на врати и асансьори, и аз бих се притеснила. Да не вземе да стане някой инженер? Възможно ли е да е вундер и да го влече физиката? Joy
Ама абсолютен вундер е. Ето например снощи се изака в коридора като някоя немска овчарка. Направо гениално беше 🙄

# 24
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Как така се е изакал в коридора?

# 25
  • Мнения: 9 517
Интересна мания е, всъщност. Пък ако гледа и клипове на врати и асансьори, и аз бих се притеснила. Да не вземе да стане някой инженер? Възможно ли е да е вундер и да го влече физиката? Joy
Ама абсолютен вундер е. Ето например снощи се изака в коридора като някоя немска овчарка. Направо гениално беше 🙄

ааа, моля ви се, овчарките са умни твари. от трите ми деца, овчарката е най-умна и дисциплинирана Wink

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Как така се е изакал в коридора?
С два разкрачени крака и лек напън. Остави, че и там имаме драма 🙄

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Извинявай, ама това не ми се струва ок.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Извинявай, ама това не ми се струва ок.
И на мен не ми се струва ок. С пишкането няма никакъв проблем, но с другото е мъка и не иска да седне на гърнето.

# 29
  • Мнения: 10 596
Вики, детето е на 2. Grinning

# 30
  • Мнения: 13 793
можете да опитате да му казвате как правят батковците - акат в тоалетната и казват Бай Бай на акитата, а той вече е батко, трябва да прави като батковците а не като бебетата.
Поначало голяма нужда си е препъни камък при много деца. Нашите деца сядат късно на гърнето, ходят с памперси дълго , това много изкривява процеса на възприемане на тоалетната /гърнето  и заминаването на фекалиите в нея.

# 31
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 248
Ми не, не е на 2. Пише, че е на 3,3г.

# 32
  • София
  • Мнения: 38 475
Много е тежко с акането. Дъщеря ми уж беше ок, обаче на 2.5 влизахме 2 пъти в болница със стомашен вирус и нещо се стресна и до към 3 имахме проблеми. Поне това помня. И като по-голяма сме имали издънки навън.
Всичко се случва. Пакет мокри кърпи, комплект дрешки и търпение.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Беше на 8 месеца, когато започна да ползва гърне и се справяше повече от чудесно. Стана на годинка и като каза, че не иска повече гърнето..... Молих го, прилъгвах го - не иска малкото овне и не иска. Успяхме да махнем памперса малко преди 3 тия му рожден ден, но като реши, че ще пишка в гърнето, го направи от раз и от тогава няма аварии (виж дрисливи аварии има). С кърменето беше по същия начин. Такова пристрастено кърмаче беше, че мислех, че ще се отбие в първи клас. Просто една седмица реши, че вече не иска и се отби. Стопроцентов овен просто. Като реши да прави или да не прави нещо, няма сила да го накара. Сега и с акането се надявам да му дойде вдъхновението. А иначе е осъзнато дете, умен е, говори добре и дори често сам ходи до тоалетната - отваря си, пуска си лампата, сваля си и си вдига гащите, пуска си и водата след това 😄...... ама фекалната драма продължава

# 34
  • Мнения: 3 479
Моят син имаше мания към трамваи - едва седеше в количката и щом чуеше или видеше трамвай следваше безумен (умопомрачителен!), неописуем крясък, продължителен. На шумен булевард околните подскачаха...
Манията премина в релси и пантографи, ходехме в гората и с часове стояхме на релсите. После влакове, на Централна гара съм висяла с часове.
Като бебе въртеше с часове гуми на количка, мислех си, че имам аутист.
Премина, дойде Слънчевата система и беше пълна енциклопедия, после забрави всичко. Мина през самолети и танкове, задълбочени познания като на голям човек. И това мина.
Сега имам почти 13-годишен дангалак, който е безобразно ленив и само това му е основния недостатък 😁, тъй де, здрав е.
Така че - спокойно. Мъжете са си маниакални до сетен дъх Simple Smile.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 475
Това е описано отдавна. Децата забравят какво са научили за гърнето, когато проходят и после пак се научават.

Въобще човекът се развива като по учебник, не му се тревожи!

Моят към 3-4 знаеше всички марки на коли по улицата.

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Всеки луд с номера си 😂
Големият ми син между първата и третата си година обичаше да върти топка на масата в хола. Върти , гледа и се омагьосва 😅 Обичаше и да седи пред пералнята докато работи, особено на центрофуга. Да, малко е интроверт, ама едва ли защото е въртял топка.
Малкият е имал периоди в които не беше срам да отидем на гости или по магазините, всичко се пребъркваше, отваряше, оглеждаше. По думите директорката на градината (психолог) е признак на безпокойство от нови и непознати места. И наистина у дома не пребъркваше нищо. Но пък имаше една упорита невидима приятелка доста време. От малък обича да разглоби всичко, да се види как работи. После вече за нищо не става. Вече е на 14 и от учителя по информационни технологии носи подаръци - компютърни платки, разглобени части за компютри, телефони, часовници... И аз само хвърлям ли хвърлям.

# 37
  • Мнения: 607
Как се развива детето иначе, говори ли добре, как е в градината, глeда ли филмчета, играе ли с играчките, търси ли деца да играят,  общува ли с теб, баща си , баби и тн. Храни ли се добре, нервен ли е , спи ли добре? Ако всичко това е наред, не бих се притеснявала, но ако от сутрин до вечер, само търси да гледа врати, бих се притеснила и аз и има защо.

# 38
  • Мнения: 10 596
Ми не, не е на 2. Пише, че е на 3,3г.

Joy Визуалната ми памет ме излъга. От 2 години е маниак на лампи и врати.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Как се развива детето иначе, говори ли добре, как е в градината, глeда ли филмчета, играе ли с играчките, търси ли деца да играят,  общува ли с теб, баща си , баби и тн. Храни ли се добре, нервен ли е , спи ли добре? Ако всичко това е наред, не бих се притеснявала, но ако от сутрин до вечер, само търси да гледа врати, бих се притеснила и аз и има защо.
Говори добре. В градината даже го хвалят. Дори веднъж попитах учителката дали наистина говори за моето дете, да не се бърка с друго 😄 Гледа филмчета (както казах факир е с телефона, сам си ги пуска). С играчки играе малко, но много обича книжки . В последната половин година е склонен повече да си играе. Има си няколко приятелчета, с които си играе много добре и други, с които не се заиграва особено, но това е нормално. В общи линии само манията с лампите и вратите ме притеснява, защото е странна и продължава вече твърде дълго.

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Всичко си му е наред, любознателност се нарича. А съм чувала, че децата до 3г играят едно до друго, а над 3г едно с друго. Моя син , малкия е на 14г и никога не е играл с много деца, не е отборен играч.

# 41
  • Мнения: 607
Е значи няма проблеми детето,  трябва да се насъберат много странности за да излезе проблем или диагноза, само за тази мания нищо му няма.

# 42
  • Мнения: 1 943
Моето мина лампите и вратите някъде между 1 и 3, даже една от първите му думи беше "пампа"... Все още обаче, минавайки през подлез, се зазяпва и го обикаля целия да види къде има счупена лампа и коя мига.
Сега е на 4 и половина и от есента манията е климатици. Направо ми е мъчно за лампите...

п.с. с акането войната е брутална и у нас Sad

# 43
  • Мнения: 2 721
Хахахаха, същата възраст, същият случай е при мен, не за вярване.
Психоложката ми го обясни с любопитство и че не е за притеснение, но си е брутално, не можеш като човек да отидеш някъде... ще отмине. Освен съчувствие и съпорт не знам какво друго.

# 44
  • Мнения: 12 744
Защо обсесия? Детенцето си играе. Какво пречи, че играе с врати и лампи. Забавно е! Остави го детето да си израства, ще си намери и други играчки.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Защо обсесия? Детенцето си играе. Какво пречи, че играе с врати и лампи. Забавно е! Остави го детето да си израства, ще си намери и други играчки.
Защото граничи с обсесия. Ляга и става, говорейки за врати и лампи. Сутрин още не си е отворил очите и се почва "онази врата не работи, другата врата била блокирана, третата щяла да се блъсне, обаче баба му я хванала да не се блъсне..." и пр. Като отиваме до тоалетната и отваря вратата е проблем. Трябва той да я отвори. За целта пак я затваря и после я отваря. На излизане затваря всички врати в къщи. По едно време ни беше писнало и мъжа ми свали няколко врати от пантите, че не се издържаше да ги блъска постоянно.
Помбер, я разкажи по-подробно какво е казала психоложката.

# 46
  • Мнения: 1 168
Интересна мания.Smiley Щом и говори на тази тема (а не само да отваря и затваря, светва и загася), значи го вълнува на какъв принцип работят. Има инженерна мисъл. Моята дъщеря е на 3г.10м. и от 2-годишна се интересува от техническата част на нещата. Например като я къпем с душа, проследява как е свързан и откъде идва тази вода. На баща си лаптопа изследва (натиска клавиши и гледа какво ще се покаже на екрана). Като получи играчка, задължително я оглежда как е сглобена и дали може да се разглоби. На прощъпулника хвана отвертка (наречена за инженер)...може пък да тръгне по стъпките на баща си, като не му родих син.Smile На около 2 години имаше една мания да носи шишенца/тубички от банята в хола, да ги нарежда на масата, после на прозореца. Или да вади от хладилника Панадол и Нурофен, да им извади спринцовките, да ги разглоби и да ги остави. Също маха капачките на дезодорантите и ги слага за шапки на малки човечета. Но тези неща отминаха, рядко се сеща вече. Сега последната ѝ мания е да ме кара да ѝ рисувам животни, предмети, да ги изрязвам и тя после да си играе. Започна по време на изънредното положение, когато бяхме вкъщи. Мисля, че тези "мании", макар и досадни понякога, са съвсем в реда на нещата. Децата са различни и ги вълнуват различни неща. Затова не е много уместно да ги сравняваме и да се шашкаме излишно. Hug

# 47
  • Мнения: 15 356
Скоро се сетих за темата,видях едно момченце с майка си ,малкия на всяка къща,кооперация и де що види врата спираше и оглеждаше.Най се заинтригува от тежка и голяма врата ковано желязо на стара къща,стоя там доста време.Майката търпеливо го изчакваше,явно е свикнала

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Скоро се сетих за темата,видях едно момченце с майка си ,малкия на всяка къща,кооперация и де що види врата спираше и оглеждаше.Най се заинтригува от тежка и голяма врата ковано желязо на стара къща,стоя там доста време.Майката търпеливо го изчакваше,явно е свикнала
Моето не просто оглежда. Всяка врата, покрай която мине, се пробва дали е отворена, влиза във входовете и пр. Като го взимам от градината половин час се увеме да се приберем. Стои на вратата на входа и ни напред, ни назад.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 309
Много ми стана интересно. Синът ми на 3г и 10 м. също е фен на вратите. Той отваря, затваря и може с часове да си играе с врата. Засега му забранявам да ги пипа повече от нормалното, защото ме е страх от прещипване на пръсти на него или по-малкия. Отидем ли някъде на почивка или в непозната обстановка, първо минава да затвори всички врати. Като цяло ме слуша, ама и аз ако видя да се застои повече, правя забележка.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много ми стана интересно. Синът ми на 3г и 10 м. също е фен на вратите. Той отваря, затваря и може с часове да си играе с врата. Засега му забранявам да ги пипа повече от нормалното, защото ме е страх от прещипване на пръсти на него или по-малкия. Отидем ли някъде на почивка или в непозната обстановка, първо минава да затвори всички врати. Като цяло ме слуша, ама и аз ако видя да се застои повече, правя забележка.
Моят да си е прищипвал пръстите броени пъти. Явно стажът си казва думата 😄

# 51
  • Мнения: 15 356
Абе,мъжът ми имал,а и още има,мания към килимчета ,черги и черджета.Докато не намести изтривалката не влиза и не излиза,дори и като бърза го прави.Като малък,две-три годишен,където идели на гости намествал на хората чергилата.Ма нищо му няма,не е хахав нещо,всеки си има някое ОКР явно.

# 52
  • Мнения: 2 721
Много ми стана интересно. Синът ми на 3г и 10 м. също е фен на вратите. Той отваря, затваря и може с часове да си играе с врата. Засега му забранявам да ги пипа повече от нормалното, защото ме е страх от прещипване на пръсти на него или по-малкия. Отидем ли някъде на почивка или в непозната обстановка, първо минава да затвори всички врати. Като цяло ме слуша, ама и аз ако видя да се застои повече, правя забележка.
Моят е на 3г и 9 месеца. Врати, ключове за лампи, няма вариант, в който не се отварят, затварят по хиляда пъти, вкъщи е дискотека, свети, гаси и така до безкрай. Не слуша и настава адски рев и тръшкане, ако му кажем да спре.

# 53
  • Мнения: 10 596
Помбер, за първи път ми се случва да избухна в смях от мнение в този форум. Направо си представих дискотеката и израженията ви. Колко ли крушки сменяте... Joy

# 54
  • Мнения: 2 721
Помбер, за първи път ми се случва да избухна в смях от мнение в този форум. Направо си представих дискотеката и израженията ви. Колко ли крушки сменяте... Joy

Отстрани е смешно, ама да не ти е у къщата;)

# 55
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 014
Скоро се сетих за темата,видях едно момченце с майка си ,малкия на всяка къща,кооперация и де що види врата спираше и оглеждаше.Най се заинтригува от тежка и голяма врата ковано желязо на стара къща,стоя там доста време.Майката търпеливо го изчакваше,явно е свикнала
Моето не просто оглежда. Всяка врата, покрай която мине, се пробва дали е отворена, влиза във входовете и пр. Като го взимам от градината половин час се увеме да се приберем. Стои на вратата на входа и ни напред, ни назад.
Относно пробите, моя 'убавец е омаян от коли, спира, оглежда, отпред, отзад, прави опити да отваря врати и багажници, правим забележки, спираме го, обясняваме, че не се прави така... Наскоро пипна механизма на един багажник, който за беля се отвори, имаше хора в колата,  той милия подскочи, не очакваше, но и жените, които седяха в колата, се стъписаха   🙄

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Сега сме прибавили към манията към вратите и асансьорите. На всяко влизане и излизане от входа се проверява на втория етаж дали има асансьор (ние живеем на 1 ет). Всеки път обяснявам, че там асансьорът не спира. Сега вторият етаж е известен като "етажът, където никога няма сисьор" 😄

# 57
  • София
  • Мнения: 30 121
Как е положението с "манията"?

Малкият ми син имаше такъв кратък период с вратите, после бяха марките коли, сега е време на логотата на магазините - "това е от Кауфланд", "това е знакът на Лидл", "онова е ДМ" .... и покрай батко си се зарибява по телефони, та сега се чудим и това как да ограничим и преодолеем.

# 58
  • Мнения: 2 721
Премина манията към врати, сега е към улични лампи, светещи лампи, абе, лампи. Обикаля ги, скача, вика по тях.

П.П.Скоро мисля да започна психотерапия.

# 59
  • София
  • Мнения: 30 121
Скрит текст:
Премина манията към врати, сега е към улични лампи, светещи лампи, абе, лампи. Обикаля ги, скача, вика по тях.

П.П.Скоро мисля да започна психотерапия.
Ти или детето?
Да се чуди човек къде бърка или пък поколението е такова? Знам ли вече.

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Как е положението с "манията"?

Малкият ми син имаше такъв кратък период с вратите, после бяха марките коли, сега е време на логотата на магазините - "това е от Кауфланд", "това е знакът на Лидл", "онова е ДМ" .... и покрай батко си се зарибява по телефони, та сега се чудим и това как да ограничим и преодолеем.
Още е вманиачен. Плюс това с емблемите. Цялото му легло е заринато с "лидъли" и "диеми" - шампоани, душ гелове, кремове и пр. Отделно ме кара да му късам емблемите на Лидл от всички брошури и цялата къща е в хартийки 🙄

# 61
  • София
  • Мнения: 30 121
Това с емблемите го водят тип фотографска памет. Понеже още не могат да четат, запаметяват емблемите като картинки и ги възпроизвеждат.

# 62
  • Мнения: 2 721
Скрит текст:
Премина манията към врати, сега е към улични лампи, светещи лампи, абе, лампи. Обикаля ги, скача, вика по тях.

П.П.Скоро мисля да започна психотерапия.
Ти или детето?
Да се чуди човек къде бърка или пък поколението е такова? Знам ли вече.

Аз, аз, според психологът на детето е период и ще отмине.
А сега и уличните знаци-табели се обикалят като ритуал.

# 63
  • София
  • Мнения: 30 121
Скрит текст:
Скрит текст:
Премина манията към врати, сега е към улични лампи, светещи лампи, абе, лампи. Обикаля ги, скача, вика по тях.

П.П.Скоро мисля да започна психотерапия.
Ти или детето?
Да се чуди човек къде бърка или пък поколението е такова? Знам ли вече.
Аз, аз, според психологът на детето е период и ще отмине.
А сега и уличните знаци-табели се обикалят като ритуал.
Извинявай, че попитах, ама аз понякога имам чувството, че проблемът е по-скоро у мен и аз имам нужда от помощ, колкото и да им се струва смешно на някои хора.
Да, някои ще кажат, че аз не съм единствената, която гледа деца, и ще са прави, ама явно по- .... и аз не знам каква.

До скоро имахме проблем и с миенето на главата. Толкова ме тормозеше това. Един ден просто влезе в банята, взе душа и започна да се полива, да си играе с мен на "дъжд" и се изкъпа безпроблемно, а аз месеци наред троших нерви. Сега си се къпе и даже сам напомня "и главата да измием".

Общи условия

Активация на акаунт