Как тренирам - 25

  • 35 618
  • 796
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 057
Честита да си, Ани! Много да си здрава и да постигаш всичките си цели. Такова вдъхновение си за нас!

Аз вчера пробвах нова за мен тренировка - функционална, но със слайдери. Приплъзгваш ръце, крака, лудница беше. Треньорът, понеже води и други тренировки, го бях питала как са тези. Обяснява ми, че било по-нискоинтензивно от тези, на които ходя. Да, да - аз на първия кръг бяха потна цялата. Пулса няма да казвам до колко ми скочи, че ще ви уплаша. С две думи - страшно доволна съм . Най ми хареса една вариация на лицева опора - започваш от ръце под раменете и пускайки тялото надолу, отдалечаваш ръцете една от друга. После обратното - връщаш едновременно тялото и ръцете под раменете.

# 241
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 441
Благодаря ви, момичета за хубавите пожелания. Колкото и нескромно да звучи от известно време се чувствам прекрасно в кожата си Simple Smile Съжалявам само, че не започнах да тренирам по-отдавна, но по - добре късно отколкото никога Simple Smile

Вчера направих жестока тренировка на TRX-а, накой сигурно вече видяхте клипчетата в инстаграм. Днес освен напрегнатите мускули на корема, много добре усещам задното рамо и ръцете. Изобщо много нотоварва цялото тяло.
Днес отидох сутринта, защото ще пътувам и определено усетих, че не съм възстановила добре, но все пак ми се получи прилична тренировка за крака. В една от групите във ФБ я бяха споделили и реших да я пробвам. Качвам я на снимка, ако на някой му е интересно

Последното не го направих, първо защото нямаме такава топка в залата и второ, защото вече не ме държаха краката. Понеже не работих с големи кг-ми сериите, където пише по 2, аз правих по 4 Simple Smile

# 242
  • Мнения: 1 290
Обожавам ходещите напади, но с лост няма място къде да ги правя. Отделно понеже съм висока/според мен/ с тоз дълъг лост губя баланс. Ако е тежест на гърба или дъмбели, нямам такива проблем.

Напоследък съм фен на БГ клека.

Ани, тренироваката ва четене изглежда доста натоварваща. Не съм тренирала пирамидално, но идеята е да покачваш тежестта за сметка на повторенията или просто работиш с такава тежест, че да може да направиш толкова повторения. А и ластиците от клипчетата твои ли са?

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 17:02 от Punk_GirL

# 243
  • Мнения: 1 539
Ани, наистина убийствен трен изглежда Blush
Каква е идеята да клякаш с подложки под петите? От това, което съм чела за клековете, винаги съм била с впечатлението, че клековете с подложки под пети са за тези, които имат затруднения да клякат до долу или имат недостатъчно гъвкави мускули и сухожилия в долната част на краката, т.е. с подложките се компенсира някакъв недостиг. В случая какво се цели с тях?
Клякала съм с подложки под предната част на ходилото (има такива упражнения при Катя Усманова и при нашата Деси Кирилова). Уж глутеусът се активирал повече. Белчо Христов обаче ме посъветва да не клякам така, било противоестествено положение на стъпалата.

Аз се върнах от ваканция тази сутрин и утре съм в залата. Планирам хубава, дълга тренировка за крака, а в неделя ще е горна част.

# 244
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Нюклиър, упех на мъжа ти! Кога му е маратона, и за какво време тренира?

Ноември в Италия (ако не го отменят до тогава). Планира 3часа 25 минути. Това ще му е вторият маратон.

# 245
  • Мнения: 10 010
Вчерашното състезание мина с разочароващ за мен резултат. Чувствах се тежка, тромава, и немоторна.
Нищо. Добър тренинг за бързина се получи, и ме осени вдъхновението да започна да работя за бързина системно и целенасочено. Ще ми е интересно. Свалих си апликация за пейс/бързина на крачката. Ще я изпробвам днес.

На всичкото отгоре настинах жестоко. Кашлям с хрипове, като след всяко състезание. В жега се прегрява много лесно, в понеделник имаше припаднали. Затова на 2-3 овала си изливам вода и на шапката, и зад врата, с гъбата си мокря ръцете отгоре до долу. Помага много, но тичам с мокър кръст после, и гласът ми пада веднага след финала, и кашлям като магаре. Сега с този Ковид, да го е страх човек да се изкашля в метрото.....Mask

Синът ми оздравя веднага, само с температура за един ден му се размина. Нищо друго.

В понеделник тичам полумаратон, вторник пауза с йога, и от сряда вече връщам силовите, и ще работя и за бързина.

# 246
  • Мнения: 9 685
Dez, успех в понеделник и дано се оправиш бързо. От личен опит - избягвай да кашляш в метрото 🤣 😷.

# 247
  • Мнения: 447
Dez  успех в понеделник и бързо възстановяване:)

# 248
  • Мнения: 10 010
G&B, Naomi, благодаря! Grinning

Сега се сетих, че нищо не пих преди и след състезанието, а нищо ми няма. Ни МТ, ни вопъл, ни стон.
Не знам какво означава...че не съм се старала достатъчно?
На мен целта ми беше да държа максимално възможно темпо без да припадна, за победа съм без шанс. Победителката тича 5км за 00:17:51, момичетата на 2 и 3то място за 19мин и нещо, другите за 20мин +. На 6 място беше републиканската ултра шампионка на 100км и 100мили.
Аз бях 23та.

Отчитам 60мин йога за крака и таз. Изгубих шпагата който правех на морето. Нищо, пак ще го върна. Постоянство му е майката, тичането съкращава много, и трябва да се работи.
Капотасана сега ми е любима поза. Много добре ми действа на предно бедро, гръб, и псоаз.



Целта е това:

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 13:15 от Dez

# 249
  • Мнения: 9 685
Dez, твоят резултат ми е като световен рекорд. Поздравления от мен.

# 250
  • София
  • Мнения: 11 986
Деси, Ани, вие сте истинско вдъхновение.

Аз днес отчитам една силова табата с интервали 50:15 секунди.
Мисля, че успях да върна формата отпреди почивката. Сега ми предстои месец и половина, когато ще мога да отделям повече време на тренировките.
Ще отчитам резултати в средата на септември.

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 14:57 от змия

# 251
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 441
Обожавам ходещите напади, но с лост няма място къде да ги правя. Отделно понеже съм висока/според мен/ с тоз дълъг лост губя баланс. Ако е тежест на гърба или дъмбели, нямам такива проблем.

Напоследък съм фен на БГ клека.

Ани, тренироваката ва четене изглежда доста натоварваща. Не съм тренирала пирамидално, но идеята е да покачваш тежестта за сметка на повторенията или просто работиш с такава тежест, че да може да направиш толкова повторения. А и ластиците от клипчетата твои ли са?
Не е задължително нападите да са с голям лост. В нашата зала има около 10 вида малки щанги с дължина около 90-100см. Започват от 10кг и стигат до 50, през 5кг. Изключително са удобни за много упражнения. Ако няма такива, кривият къс лост също е вариант. Наскоро пробвах и с диск, вдигнат над главата с изправени ръце, цялото тяло е в страхотна кондиция и баланс.


Да, при пирамидалното качвам тежеста и свалям повторенията. Установих обаче, че не на всички упражнения мога да качвам тежестта и тогава просто си правя еднакви повторения. Като цяло със смяната на тежестите губя доста повече време.

Ако питаш за въжетата на ТРХ-а, не не са мои, на залата са Simple Smile С тях между другото могат и страхотни упражнения за д....то да се правят. Много дълго време ги подминавах, но те пък взеха, че ми харесаха. На клипчетата в инстаграм ги пробвам за първи път и техниката ми не е от най-добрите, но пък се постарах доста. Simple Smile

Ветрена, подложките се препоръчват за по-добър баланс и мобилност на глезените. Като цяло нямам точно и конкретно обяснение, просто следвах на Митко Николов тренировката и затова ги ползвах. Казано честно не виждам голяма разлика Simple Smile Виж при мъртва тяга с подложки, определено усещам по добре натоварването в глутеуса.

Дези, браво, ти си машина Simple Smile Бързо оздравяване и успех на следващия маратон. Пази се, момиче

Змия, като знам какви са тренировките, изобщо не се съмнявам в теб. Браво за формата и е супер, че ще имаш повече време.

Аз добре си починах днес със страхотна разходка в Стария Пловдив Simple Smile Утре плаж и привечер гръб и трицепс Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 23:08 от ani_d

# 252
  • Мнения: 10 010
Ахой! 😃
Най сетне мога да се похваля с първата си силова за месеца (лицеви и кофички на морето по пейките не се броят):
Горна част- 4 упражнения за рамо, 2 гърди, лицеви опори за финал. 💪
Доволна съм.
Сутринта тичах бавно, регенерация.

Утре сутринта крака, все още у нас. Не бързам още с тежестите, да не стане гаф.
Ще правя напади, Бг клек, тяга с един крак (подходяща за тичащи).
8кг гири и кривия лост ми стигат. Пудовки също имам.

Липсваха ми железата. ❤

# 253
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 441
Днес правих тренировка за цяло тяло, защото вчера натоварих краката, онзи ден гърба и още не ме е пуснала МТ и реших днес всичко накуп, заедно с корема. От миналата седмица от въжетата, корем не съм правила. Накрая завърших с качване на стълби, обаче през стъпало и с махове с прав крак назад. Не знам как да го обясня, но нещо подобно на махове с кабел, само че на стълбите. Утре вече не знам как ще си седна на д....то. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 10 010
Денят ми започна страхотно с час йога на терасата, последвана от тренировка за крака:
1. Гоблет клек 18кг пудовка 4×13
2А Напади 2×8кг гири 3×10
2В Напади встрани 1×8кг пудовка 3х10
4. Бг клек 15кг крив лост, 2×8кг гири 3×10
5. Тяга на 1 крак 18кг пудовка 3×12

Имах желание и за повече, планирах ходещи напади и отпади, но реших, че след дълга пауза и уморени все още след понеделника крака, не е разумно да се изсилвам.
Утре гръб и глутеус, петък пак крака.

Спорни тренировки днес на всички! 💪🙂🍻

Общи условия

Активация на акаунт