Един режим аз знам - този на Дюкан - 286

  • 54 897
  • 433
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 248
Въпросът ми обаче е, мога ли да хапвам и супички и какви?
Аз си правя супи и в протеиновата фаза. Правя си шкембе чорба, рибена чорба, супа топчета, пилешка супа с дробчета и воденички и пилешко филе, супа от телешко месо. Сварявам сух микс от зеленчуци и после прецеждам бульона. Към него добавям месото- топчетата са само от телешка кайма. Застройвам с яйце и кисело мляко 0.1%. Шкембе чорба правя, като сварявам телешкото шкембе в мултикукъра с прясно мляко 0.1% В нета могат да се намерят много рецепти.
Аз доста време въртях нагоре- надолу 3 килограма , защото ту започвах диетата, ту я спирах. Сега направих 5 дни протеини и най- накрая върнах килограмите преди Великден- 69.5. Смятам и в събота и неделя да съм на протеини само, да ги направя 7 дни. Наех се много сериозно, дано не ми мине котка път.

# 301
  • Мнения: 948
Здравейте, за съжаление имам да се боря с килограми. По принцип, цял живот се боря да съм слаба, но никога преди не съм била истински дебела. След раждането на децата ми много промених начина си на живот, който стана доста заседнал, и от там сега съм с поне 15тина кг за сваляне. Теглото ми сега е около 73-75 кг, чак ме е страх да се измеря. Толкова съм тежала в последните седмици от бремеността си.
 Та започвам от днес. Единственото нарушение, което ще имам е обезмаслено мляко в кафето. Мисля да направя едно 7 дена на чист протеин и после да почна 5/5 или 5/3. Много се надявам поне в началото да падат килограмите по-бързичко, че поне да падна под 70 кг скоро.

# 302
  • Мнения: 4 711
2-3 супени лъжици овесени трици, 1 яйце, сол и извара 1%. Оставяш сместа в хладилник, за да омекнат и набъбнат триците. Около час. Правя ги във формата на кюфтета и пека.
Хм, много добра идея във формата на кюфтета. Аз правя четворна-петорна доза и го пека на едно цяло, но това ми се струва доста интересно.

# 303
  • Мнения: 948
Здравейте, вчера мина доста лесно, но наруших леко с два аперола. Днес съм 74.6, което ще си го броя за начални кг.

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Та започвам от днес. Единственото нарушение, което ще имам е обезмаслено мляко в кафето.

Това не е нарушение.

# 305
  • София :(
  • Мнения: 215
Много назад из темите бях споделяла и моята "рецепта" за тричаво хлебче,но пак ще я споделя.
Приготвям го в уред от този тип https://technika.bg/userfiles/productlargeimages/product_35664.jpg.
Разбивам си в купичка две по- малки или едно по-голямо яйце, ама наистина голямо, прибавям сол, черен пипер, червен пипер, други подправки на вкус и според наличност, ръсвам бакпулвер на око, приблизително 2 гр., 3 с. л. трици, предпочитам да са нито много едри, нито съвсем на брашно. Напръсквам плочите на грила със спрей за печене и след 3 - 4 минути имам идеална филийка и безброй възможности за закуска.

# 306
  • Мнения: 452
Момичета, помощ! Преди поне 15 години правихме със съпруга ми хранене по Дюкан. Оттогава си спомням едно кексче в микровълнова. Сега той трябва да коригира холестерол и ме кара да му правя от същото. Спомням си продуктите - овесени трици, яйце, обезмаслено мляко, течен подсладител, ванилия, а може би и бакпулвер. Но ми се губят пропорциите. Някой сеща ли се? От книгата е, но аз я подарих преди години.  Благодаря!

# 307
  • Мнения: 948
Здравейте, при мен върви бавно и славно, но с доста нарушения. Вече съм 69.8 кг. Но си мисля, дали да не предприема нещо по-драстично.

# 308
  • Мнения: 1 747
И аз съм 68,9 от днес. Много бавно свалям. От февруари до сега -16,3 кг. Въобще не прегрешавам с нищо и съм на стария Дюкан.

# 309
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 421
Здравейте ,колко процента прясно и кисело мляко използвате? Знам,че трябва да е 0.1 ,но видях ,че вече няма в Кауфланд и Лидл , имам спомен от преди години, че в книгата пишеше до 1.5 процента ,но дали е вярно или съм се заблудила...
Та моля кажете ми колко процента и от къде го купувате . 😊

# 310
  • Мнения: X
0.1% имаше в Лидл вчера, не съм забелязала да няма, а не живея в страната, но винаги когато идвам в последните месеци търся и намирам, защото Българското ми е любимото.
Верея 0.1 ми харесва повече от марката на Лидл, него намирам в Била и Хит.

# 311
  • Мнения: 226
Здравейте,от днес започвам режима.Правя го за втори път и се надявам,да е толкова успешен,колкото първия път.Има ли някой другна режима или ще съм сама?

# 312
  • Мнения: 2 451
Да, аз от утре, вероятно. Идвам от зоната, не е за мене, умирах от глад между храненията. А с Дюкан навремето осем килограма бях отслабнала. Този път ще пия повече вода, че имах проблеми с бъбреците преди.

# 313
  • Мнения: 226
Надявам се да започнеш  и да имаш успех.Днес ми е 5 ден и съм -4кг.Знам,че част от тях са вода,но все пак съм доволна.Последните години качих много заради хормонални проблеми и не можех да сваля и грам.Сега нещата се получават.Аз  нямам проблеми с водата,по време на режима винаги съм жадна.

# 314
  • Мнения: 2 451
Основно работя от вкъщи и почти нямам движение през седмицата. Докато съм на компютъра, се тъпча с кафе и всякакви боклуци. Заради това се ошишках такава!
Много хубави резултати,meri66. Удобно ли е да питам от колко килограма започна?

Общи условия

Активация на акаунт