Един режим аз знам - този на Дюкан - 286

  • 55 972
  • 436
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 12 755
Привет на всички! Записвам се в темата.
Спазвала съм Дюкан успешно. От  3 години пробвам да отслабна по други начини, с намаляване на калории, броя, пиша... Нищо налице. Сега бяхме на почивка, качила съм кило и това ме уби, защото достигнах най-високото си тегло евър. Явно съм Дюкански човек и по друг начин не става.
Трябват ми минус 10-12 кг.
Днес хапнах две яйца и пристигам с въпрос.
По-рано някъде бях чела за подправките и сега не мога да го намеря. Става дума за лимон, лук и чесън, зелените подправки са ми ясни. Идеята беше, че са допустими в първа фаза, но именно като подправки.
Все пак ми се ще да видя какво значи "като подправки": колко лук, колко чесън, колко лимон.
Някой дали знае?

# 346
  • Мнения: 1 823
Здравей,спазвала съм Дюкан преди 15 години. След това не ми се е налагало,но основните принципи ми останаха навик завинаги.
Лимон се изстисква върху месото или салатата за вкус,но не се пие в количество на лимонада.
Лук и чесън колкото решиш,но в дните на протеини и зеленчуци.
Може и сготвени на яхния или кавърма. Аз не ги ползвах в протеиновите дни.
Успех!

# 347
  • Мнения: 7 097
Лук и чесън и в протеиновите дни може, но минимално, само като подправка към месото или рибата, за цвят - както се казва, не за гарнитура. Лимонът съдържа доста захар и аз бих била внимателна с него много, може би капка -две - три само.

# 348
  • Мнения: 12 755
Благодаря много за отговорите!
За всеки случай, забравям за тези подправки.
А горчица?
Например да сложа малко в кисело мляко и да залея с този сос нарязани варени яйца?

# 349
  • Мнения: 7 097
Uncommon, в книгата пише, че може, включително и в първа фаза, но трябва горчицата да е без захар.
Аз бих внимавала с млечните в първа фаза, те сякаш пречат малко, понеже водят до задържане на вода. Но за сосове е добре или като допълнение - например сосове, а също и към рецепти, т.е. храненията да не включват единствено и основно мляко.

# 350
  • Мнения: 12 755
Uncommon, в книгата пише, че може, включително и в първа фаза, но трябва горчицата да е без захар.
Аз бих внимавала с млечните в първа фаза, те сякаш пречат малко, понеже водят до задържане на вода. Но за сосове е добре или като допълнение - например сосове, а също и към рецепти, т.е. храненията да не включват единствено и основно мляко.
Благодаря много!

# 351
  • Мнения: 774
Дижонската горчица е без захар. Мариновам пиле с нея за П и ПЗ.

И аз съм ''дюкански човек'', Uncommon, друго нищо не действа. Даже с инжекции за отслабване пълнея! Абсолютен феномен. Grin
След 3 дена ще направя месец на режима. Предполагам, че минимум минус 4, максимум минус 5 килограма ще съм. Меря се на скенер във фитнес залата, но тогава ще съм в ПЗ и пред МЦ, т.е. в не най-подходящото време за мерене и може да изчакам два-три дена, поне на П да съм.

Вчера една приятелка забеляза, че панталона ми виси в горната част на бедрата и бузките ми са понамалели. Доволна съм. Прегрешения нямам, 3/3 карам. Опитвам се да се движа повече, но не всеки ден ми се получава.

Благодаря на Смайлс за вкусните дюкански рецепти. Gift Heart

# 352
  • Мнения: 12 755
Терияки, браво на теб! Hands Plus1
Дано и аз така след месец....

# 353
  • Мнения: 1
Здравейте,и аз имам много килограми за сваляне и започнах Дюкан но маи нещо бъркам.Преди 10години е правих и за година свалих 38кг и вървеше особено в началото много бързо,а сега не особено.Ако някой от вас знае точно колко месо ,мляко и до какъв % на ден са разрешени ,моля да ми отговори.Желая ви успех и бъдете здрави.

# 354
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Прочетете първия пост, там са написани основните неща.
Успех!

# 355
  • Мнения: 353
Здравейте, преди с Дюкан свалих 20 кг, но не продължих. Сега я почвам отново и се чудя, мога ли да ползвам ксилитол?
Имам 30 кг за сваляне, така че ще е дълго.

# 356
  • Мнения: 12
Здравейте,дами! Струва ми се,че всички толкова сте заслабнали,че нямате нужда от диета и никой не пише тук.Smiley Режимът на Дюкан съм го спазвала преди 10ина година и смъкнах 12 кг за месец и половина.Лакомията ми е в повече и не можах да мина през всички фази,съответно и да задържа.Реших пак да пробвам,ще се радвам ,ако имам компания. Simple Smile

# 357
  • Мнения: 71
Здравейте,дами! Струва ми се,че всички толкова сте заслабнали,че нямате нужда от диета и никой не пише тук.Smiley Режимът на Дюкан съм го спазвала преди 10ина година и смъкнах 12 кг за месец и половина.Лакомията ми е в повече и не можах да мина през всички фази,съответно и да задържа.Реших пак да пробвам,ще се радвам ,ако имам компания. Simple Smile
Здравей, съвсем не съм заслабнала...хихихи, даже напротив.5 месеца след хистеректомия съм, килограмите са нагоре и вече се мразя. Едва на 44 съм и не мога да се понасям. Диетата съм я правила преди 10- тина години и имаше УАУ ефект, после развод, кръвно, нерви и така .Та от днес започвам. Да Видим. Притеснява ме само дали ще има ефект, мисля да съчетая и с велоергометър .....дано успея и на 10 кла ще съм доволна. Успех!

# 358
  • Маями
  • Мнения: 58
Здравейте. Има ли нещо вярно в това, че кръвното налягане е ниско/пади при тази диета?

# 359
  • Мнения: 71
Може би,но не мога да го твърдя на 100процента. От 10 дена следя 3кратно кръвно,поради друг проблем , забелязвам че от понеделник до днес кръвното ми пада. За пример мога да дам че от 157/105 днес съм 128/87,но пак казвам че не мога да съм 100пр,защото приемам и хапче,минимална доза но все пак

Общи условия

Активация на акаунт