Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Един режим аз знам - този на Дюкан - 286

• 20 716
  • 178
  •   1
Отговори
  • Пловдив
Ако не сме доволни от вида:

И сме решили да променим това:

От многото начини да се запознаем с един -

ДЮКАНСКИЯ РЕЖИМ

Резюмето е по първата книга на Пиер Дюкан "Как да отслабнем завинаги". Описано е накратко най-важното, като дава насоки за режима, но е препоръчително да се прочете и книгата

Какви са предимствата на режима?
- Не броите калории
- Ядете колкото ви душа иска от разрешените храни
- Със сигурност отслабвате
- Не напълнявате, след като отслабнете

За кого е предназначен?
- За дебелите, които желаят да свалят между 10 и 20 килограма
- За свръхзатлъстелите, които имат 30 и повече излишни килограми
- Но и за дамите, които желаят да се повталят, преди да отидат на море

Съдържа 4 етапа:
УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса, риба, яйца, млечни. Списъкът им е даден по – долу.
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е 1-3-5 дни. За отслабване повече от 20 кг или след многократни и неуспешни диети, след консултация с лекар,  ударната фаза може да се увеличи на 7, дори 10 дни, при изричното условие да се пие вода непрекъснато.
Сваляне: при 5 дни ударен режим, обикновено се свалят 2-3 кг, но е възможно е да се достигнат и 5 кг при някои много затлъстели хора, главно активни мъже.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица (10 дни).

ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни +
1. 2 пъти седмично по 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

Внимание!!!! Всяка втора диета се проваля през първите три месеца след постигането на желаното тегло!

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормлни кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК
Не се препоръчва за кърмачки с бебета по-малки от 6 месечна възраст!

ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Всеки ден по 3 лъжици овесени трици!Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1.Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2.Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3.Чистите белтъчини намаляват апетита
4.Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5.Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.

Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден. Водата има много ползи във всеки режим, а в този особено. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Пийте вода, докато се храните. Водата засища.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има два варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело млякоМогат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема. Приемат се от първия ден на режима.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците. Т.е. в млякото сутрин слагаш 2 с.л. трици и 1 с.л. пектин
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен упоменатите. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

Други препоръки:
 Въоръжете се с търпение. Режимът действа стъпаловидно – редуват се периоди на спад на теглото и задържане на теглото.
 Освен кантара, хубаво е да измервате и със сантиметърче топящите се телеса. Характерното за режима е, че сваля по-бързо мерки, отколкото килограми.
 Слушайте тялото си. При някой действа едно, при друг друго. Много често премахването на някои видове млечни продукти, ускорява свалянето. Последното за изключване е киселото мляко.
 Внимавайте със солта. Води до задържане на течности в организма и много забавя нещата.
 Внимавайте, какво си купувате. Често в магазинно приготвени кайми има много соя и сол. Аналогично за колбаси. Кренвиршите изключете, като източник на белтъчини

ПОЗВОЛЕНИТЕ ХРАНИ

Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска. Разрешено ви е и да ги смесвате.

I. Постни меса
Това са : телешкото, говеждо, заешко и конско
– Говеждото - всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът, забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
-Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.
-Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, соев сос, сметана, нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %

II. Дреболии
От тази категория е разрешен черният дроб- телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част.Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания. Пилешки сърца и воденички и телешко шкембе също са разрешени.

III. Риби
За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио, на скара...но без мазнина!

IV. Морски дарове
Всички ракообразни и всички миди, скариди, омари, рази, лангисти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви, рулца от раци.

V. Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн- патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

VI. Постни шунки
Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

VII. Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи, на омлет или бъркани в тефлонов тиган- без мазнина. За хора с висок холестерол – само белтъци. Могат да предизвикат АЛЕРГИЯ.

VIII. Обезмаслени млечни продукти - имат ограничение до 1 кг дневно!!!
кисело мляко 0,1%, извара и сирене Excuisa FitLine 0,2%
Важно: В България няма достатъчно обезмаслени сирене и кашкавал, затова не са позволени в първа и втора фаза!!!!!

IX. Литър и половина вода дневно – МИНИМУМ., Кола Light. Диетата трябва да е много богата на вода. Тя помага да се изхвърлят отпадъчните вещества, пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Водата е най-добрия естествен диуретик. Да се опитваме да отслабнем, без да пием вода и да изхвърляме токсините, е не само опасно за организма, но и може да намали, дори съвсем да блокира загубата на тегло и да обезмисли положените усилия. Ако отпадъците, отделени от организма по време на диетата, не са изхвърляни редовно от бъбреците, натрупването им ще прекрати горенето на мазнините и оттам - загубата на тегло, дори ако диетата е педантично спазвана. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Водата прониква във всички тъкани, включително и в целулита, прониква чиста, а излиза солена и пълна с отпадъци. Вода се пие по всяко време на деня, дори и особено по време на хранене. Изпитата по време на хранене вода увеличава обема на погълнатата храна, разширява стомаха и предизвиква чуство за пълнота, което е първият признак на заситата. Една чаша вода или друга течност межди 17 и 20 ч. много често е достатъчна, за да убие желанието за храна. Чаша чай на закуска, чаша вода сутринта, две чаши на обяд, една следобед и две на вечеря - ето че сте изпили 2 литра, без да се усетите. Най-подходящи са слабо минерализираните, разхлабителните и леко диуретичните води - Девин - минерална и особено изворна, Банкя, Хисаря, Горна Баня, Меричлери, Брезник, Брястово

ДОБАВКИТЕ:

Обезмасленото мляко 0,1%- прясно (Верея, Май дей Фитнес, Фибела) или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни. Може да се консумират ДО 250 ГР. НА ДЕН.

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.

Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.

Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.

Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!

Разтворимите напитки и подсладителите с аспартам не НЕ стават за термична обработка!

ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО
Олио и зехтин
Захар
Всичко тестяно
Мюсли
Мед
Ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ  

НЯКОЛКО ОБЩИ СЪВЕТА:
1.Яжте толкова често, колкото ви се иска
2.Пийте вода, докато се храните
3.Осигурете си всичките необходими за диетата храни
4.Никога не прескачайте хранене
5. Преди да хапнете от някоя храна, уверете се, че фигурира в списъка.
6.Закусвайте!

За новостите в режима можете да следите чуждите сайтове на Дюкан:

английски   немски   руски

Калкулатор на Дюкан  2  3  

Кратко резюме на новата книга на Дюкан, която е за нов режим, по-лек от стария, за хора, които имат малко да свалят или нямат много воля да се ограничават прекалено. Тук се включва и физическо натоварване - ходене.

Режимът се изпълнява 7 дни:
1 ден - протеинов (фаза 1)
2 ден - всичко от предишния ден + зеленчуци ( фаза 2)
3 ден - всичко от предишния ден + 1 порция плод (правилата за плодовете са както е в 3та фаза на първия режим)
4 ден - всичко от предишния ден + 2 филийки пълнозърнест хляб(правилата  са пак като 3та фаза на първия режим)
5 ден - всичко от предишния ден + порция сирене 40гр (да не е с по-голяма масленост от 45-50%)
6 ден - всичко от предишния ден + порция нишестени храни (количеството зависи от вида на храната :
210 гр. бобови - леща, боб, нахут
200гр киноа
190гр паста ал денте
190гр печена царевица
170 гр силно сварена паста
170гр кафяв ориз
160гр царевица от консерва
150гр бял ориз
140гр печен картоф
80гр картофено пюре (mashed potato))
7 ден - всичко от 5 ден(не от предишния !!!) + гала вечеря(както в 3та фаза от оригиналния режим)

Освен това физическо натоварване- ходене:
1 ден - 20 минути
2-5 ден - 30 минути
6-7 ден - 60 минути

Овесените трици - 1,5 супени лъжици на ден

Тези 7 дни се повтарят всяка седмица.

Фазата на задържане (3та фаза от първия режим) е разделена на 2 равни части:
-първата половина е същата като 3та фаза от първия режим, но с едно нишестено ядене и една гала вечеря на седмица;
-втората половина е като първата, но включва по още една порция плод на ден(общо 2), 2 нишестени яденета и две гала вечери на седмица

Стари теми:
Скрит текст:
1 част ,  2 част ,  3 част , 4 част ,  5 част ,  6 част ,  7 част , 8 част ,  9 част , 10 част ,  11 част ,  12 част ,  13 част ,  14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,  28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,  33 част , 34 част , 35 част ,  36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част  , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,  53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част ,  86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част , 91 част , 92 част ,  93 част ,  94 част , 95 част ,   96 част , 97 част , 98 част , 99 част , 100 част , 101 част , 102 част  ,  103 част , 104 част , 105 част , 106 част , 107 част , 108 част , 109 част , 110 част , 111 част , 112 част , 113 част , 114 част , 115 част , 116 част , 117 част , 118 част ,
119 част , 120 част , 121 част , 122 част , 123 част , 124 част , 125 част , 126 част , 127 част , 128 част , 129 част , 130 част , 131 част , 132 част , 133 част ,  134 част , 135 част , 136 част , 137 част , 138 част , 139 част , 140 част ,  141 част ,  142 част , 143 част , 144 част , 145 част , 146 част ,  147 част ,  148 част , 149 част , 150 част , 151 част , 152 част , 153 част , 154 част , 155 част , 156 част , 157 част , 158 част , 159 част  , 160 част  , 161 част  , 162 част  , 163 част , 164 част  , 165 част  , 166 част , 167 част , 168 част , 169 част , 171 част , 172 част , 173 част , 174 част , 175 част , 176 част ,  177 част , 178 част , 179 част , 180 част , 182 част , 183 част , 184 част , 185 част ,  186 част , 187 част , 188 част , 189 част , 190 част , 191 част , 192 част , 193 част , 194 част , 195 част , 196 част , 197 част , 198 част , 199 част  200 , 201 , 202 , 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 ,  209 ,  210 , 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 , 218 , 219 , 220 , 221 , 222 , 223 , 224 , 225 , 226 , 227 , 228 , 229 , 230 , 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241, 242 , 243 , 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 , 251 , 252 ,  253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 , 259 , 260 261 , 262 , 263[/b] , 264 265, 266 , 267 , 268 , 269 , 270 , 271 ,  272 ,  273 , 274 , 275 ,  276 , 277 , 278 , 279 , 280 , 281 , 282 , 283 , 284 285

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!
Рецептите наLeo - в първия пост има линкове към дюканските рецепти
Рецептите на miss Marple
Рецептите на ragdoll
Рецептите на smileys
Рецептите на Tumba_lumba

Сайтът с наши рецепти, препоръки, разяснения, уточнения, продукти и съвети

Най-често задавани въпроси и отговорите им

Последна редакция: нд, 20 дек 2020, 22:16 от ЗлаВещица

# 1
Благодаря.

Аз се записвам, понеже следя темата.

# 2
Мерси Вещи за темата Heart

Точно такова стегнато коремче искам да имам като втората дама. Обаче за сега не мога да си закопчая новият  панталон дето си купих за лятото. Disappointed Relieved
Не съм се мерила.
Има ли някой, който си брои стъпките? Аз до 10хил абсурд да докарам.. Мързел ли съм или понеже съм затлъстяла ми се струват прекалено много?! 20мин са към 3-4 хил по груби изчисления. Гледах разни видеа, че ходенето е по-добро за отслабване от тичането, защото при по-продължителен стрес тялото спира горенето на мазнини и черпи от въглехидратите.

Утре:
З. палачинка с извара и шунка
О. телешки бъргери и яйца на очи
В. пилешко с подправки на фурна

А новата ми любима напитка е сокът от домашно ферментиралите ми зеленчуци. Само оцет и сол съдържа.

# 3
    Благодаря за темата!
    Сега излапах 1 котлет сьомга с няколко аспержи,днес 5-6 км пеша:)
    За обяд 3 варени яйца.
    2 л вода.

# 4
    На мен ми се пие много повече вода откакто съм на режима. Пия над 2 литра на ден. При вас така ли е?

# 5
    • Пловдив
    Разписвам се и аз,от твърде много мислене и лутане я докарвам до кривата круша...

Ще направя нов опит с режима,но с отклоненията ,че киселото мляко ще ми е 3.6%.
    Вчера ми беше първи ден само на П,днес менюто

З-200 гр.кисело мляко с трици
    О-скумрия на скара
    В-пилешко бутче.

Нямам план за броя на дните в ударната фаза,че не знам как ще тръгнат нещата,но колкото повече толкова повече:satisfied:
    За 2 фаза ще карам 1П на 1 ПЗ,така мисля ще ми е по-лесно.

Другия месец ще сме морски,вероятно няма да съм стриктна на 100%,но няма да се тормозя,важно е кантара да върви в правилна посока.

Хубав ден,момичета!

# 6
    Привет, и аз започвам наново. Трети ударен ден ми е. Ужасно главоболие и надут корем. Редувам дните с по една активност на ден - плуване, йога, сауна. Имам виброплейт у дома и топка за фитбол. Не съм се качвали на кантара, страхувам се направо. Засега ми липсват само  свинското, зеленчуците и кашкавала.

# 7
    Радвам се да видя дюкануващи Heart
    Моля ви се, яжте повече. Аз доста изстрадах от свикване с малко калории.. Трудно се оправя такова нещо.

Аз съм минус 6кг. Има лека промяна в корема и мазнините на гърба.
    Чувствам се добре, ям много повече отколкото при предишните ми втори фази. Единствената ми активност е  ходенето, но мисля, че за сега това е достатъчно.

Яде ми се телешка пържола, от тези мазните..но вместо това ще правя супа с месо. Пилешкото ми омръзна, купих риба и кайма за седмицата. Имам и тиквички, ще търся рецепти.

Някой ме беше питал за вируса в старата тема, не помня отговорих ли, но да короната изкарах краят на март, без усложнения. Знаете повечето, че съм мед сестра. Имам антитела. Ако имате въпроси, пишете на лични.

# 8
    • Пловдив
    Теряки,супер резултат,браво!За храната аз си хапвам докато се заситя.Изобщо не ограничавам количества.Онзи ден скумрията ми беше 2 парчета доста големи,а бутчето пилешкото цяло,и то си беше  солиден размер,едвам го изядох.Тиквичките ги правя на мусака аз,става чудна,но тъй като са по-водни може да разбиеш яйца с мляко и да объркаш след като се позадуши малко,защото от белтъка стяга сместа,а заливакта с яйца си я правя накрая пак.Не знам ако се сложат трици дали ще е така вкусно,но пък и те може да поемат от течността.

Днес ми е 5 ден П,чувствам се добре.Направих си едни пилешки пържоли на фурна,като след като ги подправих ги овалях в разбито кисело мляко с яйца,наредих във тавичка и задуших.Станаха сочнички и много вкусни.

Взех от Лидл Скирела-това е като моцарела,но е по -твърда и само с 2.6гр мазнини на 100 грама.От сместа за овесена палачинка  си правя в купичка в микровълновата овесено хлебче,разделям го на 2 или 3 и после на парти грила запичам с шунка и скирела отгоре,става си като принцеси.Това нещо ме държи поне 5 часа сита и е много вкусно.

# 9
    • До една малка принцеса...и татко ѝ:)
    Скир и скирела и аз взимам. Скир има вече и в Кауфланд. Подправям го с малко сол и чесън на прах и го мажа на тричаво хлебче, а в ПЗ дните слагам и краставици на кубчета, става като снежанка. Аз правя всяка седмица идентични дни - от понеделник до четвъртък П и от петък до неделя ПЗ. Взех си тиквички вчера с идеята а си направя пица от тиквички, но ме домързя, така че ще останат за края на седмицата.
    Дали ще стане много воднист блат, някой правил ли е?

# 10
    • Пловдив
    Аз съм правила такава пица,но към блата от тиквички добавих яйца и трици,защото иначе е воднисто.Подправям го освен със сол и с чубрица ронена,след като се запече блата си гарнираш отгоре .С  трици и гъби отгоре ще ти държи сито по-дълго време.

# 11
    Мисля и аз да пробвам Дюкан. Какъв по-естествен подсладител бихте ми препоръчали за сутрешното кафе?  Ако не ми е сладко, просто се депресирам и оттам целият ден ми се проваля Rolling Eyes 
    Стевията позволена ли е? А зеленчуците задължително ли е да са сурови?

# 12
    Мисля и аз да пробвам Дюкан. Какъв по-естествен подсладител бихте ми препоръчали за сутрешното кафе?  Ако не ми е сладко, просто се депресирам и оттам целият ден ми се проваля Rolling Eyes 
    Стевията позволена ли е? А зеленчуците задължително ли е да са сурови?

Да, стевията е позволена Hands Plus1
    Зеленчуците са позволени в ПЗ дните във всякакви варианти, стига да няма мазнина.

# 13
    Аз за подсладител ползвам еритритол.

# 14
    • София
    Аз правя всяка седмица идентични дни - от понеделник до четвъртък П и от петък до неделя ПЗ.

Дните на чисти протеини не трябва да бъдат повече от смесените ПЗ дни.

# 15
    Аз правя всяка седмица идентични дни - от понеделник до четвъртък П и от петък до неделя ПЗ.

Дните на чисти протеини не трябва да бъдат повече от смесените ПЗ дни.
    Правилото го знам, но така ми е удобно.
    Другата седмица смятам да е обратно - от понеделник до сряда П и от четвъртък до неделя ПЗ.

# 16
    • Пловдив
    Направих 5 дена П ударна фаза,днес вече ще е вероятно ПЗ,освен ако не реша да продължа с П.Четно казано още се чудя,защото се чувствам добре,та ще си покаже днес в движение как ще е...
    Вчера правих крем карамел,та днес и с него ще си угаждам,че съм пред МЦ.

З -овесено хлебче с шунка и скирела

О-ако е само П ще е пилешката пържолка на фурна,ако е ПЗ-Лазаня с патладжан.

В-ако е П ще са бъркани яйца с извара

ако е ПЗ - към яйцата ще добавя гриловани тиквички с оцет и чесън.

Крем карамела е ясен.

# 17
    Аз ще си карам шестия ден само на протеини, намалила съм млечните само до мляко сутрин в кафето и евентуално малък скир от Лидл (от тези, които ги продамат по 4 бр.) За днес имам още варени яйца и пилешки пържоли от филе, запечени с прясно мляко, черен пипел и сол.
    Ще се опитам да съм 10 дни на протеини, че имам доста за сваляне. С триците съм доста предпазлива, почти ги избявам, защото повличат след себе си и млечни. Ще изчакам с тях до втората фаза.

# 18
    Аз ще ви кажа какво ям и отслабвам доста успешно. Не съм и първа младост и отгоре на всичкото имам 20 кг за сваляне. От април до сега съм свалила около 7-8 кг. Ям само едно и също, щото не ми се занимава.

Закуска: 3 варени яйца
    Обяд: пилешка пържола, половин връзка аспержи, няколко чери доматчета и 2 питки от обезмаслена извара, яйце, ленено семе и овесени трици на око.
    Вечеря: Снежанка пак с две питки от тези на обяд.
    Вечер като ми се прияде сладко си бъркам прясно мляко 1,5%, какао 10-12% масленост и еритритол. Доволно количество.

Не спазвам точно периоди на П и ПЗ и пак става номера. Млечните са ми доста, но не ми се отразява на свалянето.

Не искам да подвеждам никого. Това действа при мен. Не казвам, че при всички ще е така.

# 19
    От къде купуваш еритритола? Никъде не съм го виждала.

# 20
    В био магазините го има. При нас го има и в супермаркета постоянно. Може и онлайн.

# 21
    Искам да си направя режимен сладолед с машината за сладолед. Намерих една рецепта, но отзивите са за не много сполучлив такъв.
    Някой може ли да даде изпитана рецепта?

# 22
    # 23
    Един месец Дюкан: минус 7кг.
    В последните дни съм някак подута, имах болки в корема и киселини, не знам защо. Нищо ново не съм яла. Има теории, че след бързо отслабване се задържа вода за известно време, защото клетките очакват нови мазнини и ако не ги получат, след време освобождават водата.
    Последният сладолед, който си правих беше от гъсто кис. мляко и протеин на прах. Нищо особено, но разхлажда.
    Млечните ги ограничавам, даже ме е яд, че пия кафето с мляко. Определено ми забавят свалянето, а и не обичам обезмаслените. Пия по 50г ферментирало мляко лайт за полезни бактерии и храносмилане.

Днес:
    З. Овесена палачинка със сирене за мазане лайт, кафе с мялко.
    О. Запържена кайма с подправки, протеинов шейк+колаген шоколад. Нисковъглехидратни са, но са си 200ккал.
    В. каквото напазарувам, може би пържола или риба.

Движение: много ходене пеша, до центъра, на пазар и в новото кафе. Нося си подсладител в чантата, въпреки, че гледах из нета, че сукралозата по кафенетата всъщност не вдига инсулина.

Искам поне още 5кг преди трета фаза, но кой знае колко време ще ми отнеме да ги сваля. Поне вече не изглеждам бременна. Simple Smile

# 24
    Браво,   Teriyaki,  много хубав резултат отчиташ! Прекрасен даже, ти 5/5 ли въртеше?

# 25
    Мерси, да 5/5 и 1/1 покрай МЦ.

# 26
    От къде купуваш еритритола? Никъде не съм го виждала.
    Откъде си?

В София го има вече в Билла (био щанда), ДМ, магазини Балев и Зелен. Говоря за физически магазини (и такива в молове), понеже съм око да види, ръка да пипне. Навсякъде предлагат този на Dragon Foods. На мен обаче еритритола хич не ми е сладък и бях по-доволна от ксилитол от бреза. Него си бях взела от Балев. Като цена са сходни.

Теряки, аз те бях питала за коронавируса. Ако имаш време и не те притеснявам, би ли ми разказала по-подробно при теб как премина и като цяло, при вас как се случват нещата. Благодаря ти.

# 27
    От Пловдив съм, в ДМ не съм се сетила да погледна. Благодаря. А как се прави тази овесена палачинка? Не знам какво ми става, сигурно е нещо хормонално, такъв глад изпитвам непрекъснато! Поне намерих обезмаслена извара, макар, че е доста солена.

# 28
    Има обезмаслена извара 0,2% в лидл, Skyr-а също е обезмаслен и има зърнеста извара на "Родна стряха" в кофичка като от кисело мляко. Пак от там ги купувам.

# 29
    От Пловдив съм, в ДМ не съм се сетила да погледна. Благодаря. А как се прави тази овесена палачинка? Не знам какво ми става, сигурно е нещо хормонално, такъв глад изпитвам непрекъснато! Поне намерих обезмаслена извара, макар, че е доста солена.
    Това е рецептата от книгата на Дюкан:
    2 сл овесени трици
    2 сл пшенични трици
    1 яйце или един белтък
    1 супена лъщица извара 0%

И се пече на тефлонов тиган, за да не залепне, може и 2 капки олио. Може да се подслади с подсладител или с подправки, да е солено.

Аз си го правех по-различно, само с овесени трици, цели яйца, слагах ванилия и подсладител. Правех петорна доза, слагах и малко обезмаслено кисело мляко, за да не е гъсто, оставях да престои поне 30 мин, че да попият триците и на фурна на 180 градуса с вентилатор, докато се запече отгоре хубаво. После режех, според дозата. Ако е за пет дни, на 5 или 10 еднакви парчета. Правела съм и на тиган, ама беше едночасово висене над котлона, понеже аз си правех за доста време напред и си ги държах в хладилника. И варианта с фурната ми беше по-добър.

За изварата, тази от Лидл 0.2% много ми хареса и наистина се доближава до целите на диетата. Скир също само в Лидл преди намирах, но гледам, че вече го има и в Кауфланд, както и във Фантастико. Също има и Exquisa Fitline 0.2%, като крема сирене ми е на мен, намирах го понякога в Кауфланд или Фантастико. Никое от тези не ми е било солено, аз солено не обичам също.

За еритритола, ако не намериш в ДМ, има ги в онлайн магазините. Не съм гледала в Кауфланд има ли.

# 30
    Благодаря много Purple Heart В ДМ няма еретритол, после ще проверя в някой био магазин. То предполагам за едното кафе и някакъв обикновен подсладител да взема, няма да е чак такава драма.

Още две тъпи въпросчета - позволена ли е дъвка и газирана вода със или без лимон?

# 31
    • Пловдив
    Палачинката аз я правя само с яйце, овесени трици - 3 лъжици и 1-2 лъжици кисело мляко. Слагам вода ако е много гъсто. Извара не слагам, с нея ми залепва и после става като омлет.
    Газирана вода може. Лимонът ако е изкуствен - предполагам че може, Дюкан няма нищо против подсладителите и изкуствените напитки, само да нямат захари. Въпреки, че те всички са с претенции за натуралност. Абе по-добре без лимон. Газирани напитки с подсладители може. Дъвка с подсладител също може.

# 32
    Днес съм първи ден на режима и съм много приятно изненадана, че не изпитвам зверския глад, който изпитвах преди, когато ядях всичко. Мислех си, че ще е още по-зле, а то напротив. Явно белтъчините наистина те засищат повече, а и кръвната ти захар не играе толкова. И содичка пийнах с няколко молекули степ лимон за аромат и нищо психологически не ми липсва. Така ако   се отслабва, наистина ще е чудо Smile

Днес съм на 3 варени яйца, две-три лъжици обезмаслена извара, половин кофичка кисело мляко 0,1%, една скилитка чесън и една пилешка пържола на тиган с къри и вода, вместо мазнина.

Утре ще купя овесени трици и може да пробвам да направя една палачинка.

# 33
    Не ти е много храната, но пък е топло и на човек не му се яде толкова.

Триците са задължителни за режима. Ако имаш проблем с тоалетната, по-добър резултат от тях има ако не са на палачинка, а оставени да престоят в кисело мляко, например.

# 34
    Проблем ли е да се увеличат триците? Че тази доза май не ми действа на запека. Само заради този запек съм склонна да се откажа... Rolling Eyes

# 35
    • Пловдив
    Триците съдържат въглехидрати и са ограничени. Не може повече.

# 36
    Проблем ли е да се увеличат триците? Че тази доза май не ми действа на запека. Само заради този запек съм склонна да се откажа... Rolling Eyes
    Тогава ги взимай в кисело мляко. В предишни теми беше коментирано, че който има проблем със запек, не му действат под формата на палачинка.

Дюкан беше писал за рициново олио при запек. Първият път като я правих диетата, имах проблеми с тоалетната и все още съжалявам, че не предприех нищо още тогава.

Ако ти е от няколко дни, задължително свещичка първо си сложи. Защото дори да пиеш слабителни, проблем ще имаш и на изхода. Последните 2-3 пъти като правих Дюкан, от самото начало пиех и китайски чай за отслабване, заради слабителния му ефект.

Ако имаш още въпроси, пиши ми и на лично.

# 37
    Аз ям много повече трици от препоръчаното. Отслабвам си без проблем.

# 38
    Благодаря. Май ще използвам свещичка за всеки случай и може да увелича триците или да ги разделя на две порции - сутрин и вечер.
    Днес ми е трети ден и като цяло съм доволна - -2 кг съм, които са били явно само вода, но и това ме устройва, защото сякаш бях отекла. Чувствам се по-слаба. Като цяло не съм гладна, но много ми липсват зеленийки и салати. Смятам да прекратя утре, само три дена ще направя ударната фаза и след три дена ще видя какво е положението и как ще ги редувам. Имам да свалям девет-десет кила още.  Ама и 5 да сваля ще бъда доволна Relaxed Стига да мога да ги задържа после.

# 39
    • Пловдив
    В сайта ни с рецепти имаше съвети за запек, но в момента не мога да ги открия, ако имате време можете да потърсите.

https://dukanskirecepti.wordpress.com/%d0%bd%d0%b0%d1%88%d0%b0%d … %bd%d0%be-%d1%80/

# 40
    # 41
    Благодаря, не знаех, че може ленено семе, Това много би улеснило нещата.

# 42
    • Испания
    Имай предвид от горния пост, че

Цитат
    2. Ленено семе като част от количеството трици
    т. е. общото количество трици и ленено семе за деня не трябва да превишава 3 супени лъжици.

Някъде бях чела и публикувала отговор на Дюкан, че е възможно понякога превишаването на определеното дневно количество трици, но тогава трябва да се счита като консумация на един толериран продукт. Тъй като във втора фаза са позволени два толерирани продукта на ден, освен триците може да се консумира само още един.

Обърни внимание на спецификата на лененото семе.

# 43
    Благодаря Heart По-принцип ми е много неприятно на вкус, но пък върши работа. Освен това е и много полезно.

# 44
    Здравейте ! И аз се включвам в новата тема Simple Smile днес съм на 2ри ударен ден, планирам да ги направя 5 и после да редувам 5/5. Имам опит с дюканската диета: преди 10 години свалих 9 кг за 40 дни и бях в най-върховната си форма ever. Имам два неуспешни опита в годините, когато се провалях още в ударния етап ... просто ми се гадеше от месото. Сега съм се амбицирала сериозно, искам да сваля 8 кг до средата на Септември ...... Успех на всички!

# 45
    Здравейте! Преди 10 години когато нашумя диетата я правих. Не знам колко килограма съм свалила, но дънки в които не можех да вляза ми бяха широки. Сега я започвам пак.
    Преди съм я правила много погрешно, но имаше ефект. Например втора фаза я правех 1 ден протеин 1 ден зеленчуци. А в трета фаза я правех с продуктите от втора и с половин черен шоколад на ден и много рядко нещо друго. Много ми липсваше сладкото, а тогава не намерих информация, че може с подсладител.
    Друго са триците по 3 пшенични и 1 ечемичена лъжица с кисело мляко за закуска, след което пиех вода и до обяд трябва да има наблизо до мен тоалетна, че иначе става страшно.😁
    Сега съм решила да я подновят, защото след 2  бремености качих 20 килограма.
    Стартирам с 85 кг.
    Не пиша какво си приготвям, защото съм безработна, но съм се запасила с трици, шунка, мляко, яйца и малко риба. 😁
    Ще докладвам следващата седмица за резултата.

# 46
    Успех ти пожелавам Simple Smile

Аз най-накрая си намерих какао с 1% масленост и сухо мляко с 0% масленост. В един гръцки сайт, поръчах си от там и доставката за 3 г е 9 лева и нещо. Идва за 4 работни дни.

# 47
    Аз ям много повече трици от препоръчаното. Отслабвам си без проблем.

Не става въпрос само за това, дали по-голямото количество трици стопира отслабването. През годините е дискутирано много пъти оптималното количество трици, а и в интернет има достатъчно информация.

......."Овесените трици могат да премахнат от организма не само вредни, но и полезни вещества. Излишъкът от растителни влакна води до недостиг на калций, който причинява проблеми с костната система, нарушава метаболитните процеси. Това засяга косата, ноктите, кожата. Ползите и вредата от овесените трици директно зависят от количеството на използвания продукт.
    Дневната доза не трябва да надвишава 30 г."

# 48
    Благодаря за информацията. Ще започна да меря триците вече. В този ред на мисли, но не знам дали е от режима, ноктите ми много се заздравиха и имам прекрасен маникюр. Нещо, което ми беше проблем от десетина години.

# 49
    Здравейте, момичета!
    Колко жалко, че никой не пише редовно в темата. Преди 12 години я правих след първото дете и си върнах формата за 4 месеца. Преди 5 години родих второто и не успявам да докарам никоя диета докрай, отслабвам по 5-7кг и после на обратно. Та реших да се захвана пак с Дюкан, нали може да се прави 1-2 пъти най-много в живота, та ще си използвам втория път 😂
    Навремето имаше страхотна подкрепа тук, даже на срещи ходехме. Сега всички са подкарали АУ и тук е тихо. Ще се радвам, ако се посъживи темата.

# 50
    • пловдив
    Момичета, тук ли сте? Аз съм много дебела пиех антидепресанти и и хапчета за тревожност сега ги намалявам, но килограмите се увеличават.150 см ръст и 76 кг. От понеделник започвам втори опит.Първия беше февруари изкарах 6 ударни и толкова много ми потисна коронавируса, че изядох две вафли Simple Smile до сега само съм ви чела, имам нужда от подкрепата ви! Ще се радвам на всякакви насоки и съвети, с които да изкарам ударния период по лесно.

# 51
    Здравейте, как вървят нещата, справяте ли се?

Аз се връщам във втора фаза, за да сваля още малко кг. 5кг от свалените си ги задържах без много усилия в трета. И даже загубих малко от корема. Доволна съм от себе си, този път не се завърнах към обичайната ми схема:  диета, последвана от преяждане.

Costa -  възнамерявам да пиша поне веднъж седмично. Аз обичам да чета старите теми и рецепти, но ако искате да си споделяме, ще се включвам с удоволствие.

Apopova - продължаваш ли? Началото е трудно, но резултатите си струват.

Пиратка - как си Heart

# 52
    • пловдив
    Apopova - продължаваш ли? Началото е трудно, но резултатите си струват.

Здрасти, днес ми е пети ден.Определено ми е трудно, в къщи и на работа съм заобиколена от изкушения и за сега съм адски горда от себе си Simple Smile

# 53
    Здрасти, днес ми е пети ден. Определено ми е трудно, в къщи и на работа съм заобиколена от изкушения и за сега съм адски горда от себе си Simple Smile
    Браво ! Много се радвам, само така. Gift Heart Flowers Bouquet Колко дена ти е 1-ва фаза? По каква схема ще се движиш след това?

Да ви споделя едно неовкусено желатинче за сгъстяване на каквото и да е било, много съм доволна. Правя си кремче с мляко, есенция солен карамел и стевия. Бързо сгъстява като се свари, няма нужда да го чакате да изстине.
    Скрит текст:

Днес менюто ми включва телешко задушено (печено на слоукукър), пиле на грил (домашен грил Нинджа), палачинка с канела, кафе с мляко. И планувам дълга разходка до една ферма, от където ще си купя мляко за моят домашен кефир. 20 мин ходене на ден са ми най-трудното нещо от режима, признавам си. Satisfied

# 54
    • пловдив
    Планувам да ми бъди 10 дни, твоята колко беше! Във втората фаза никаква идея нямам каква ще е схемата, дай някакви насоки, твоята схема каква е?

Благодаря за кремчето, ще се пробва Simple Smile

Днес си закусих обичайните трици, на обяд една риба, след малко сигурно айрян, че ми е гладно и за вечеря имам риба тон и тарелка с пилешко филе, още се чудя

Сподели какви са твоите резултати и след колко време стават очевадни Simple Smile
    Аз не съм се теглила, но не виждам накаква разлика в лицето си

# 55
    1-ва фаза при мен е 5 дена. Тялото изхвърля много вода, минус 2кг до сега.
     Последният път свалих 7кг за месец (но правех и воден пост заедно с режима, което практически редуцира калориите доста), задържам 4-5кг от тях. Имаше промяна в корем и двойната брадичка намаля, но не драстична промяна. Не обичам да казвам колко кг съм, но имам снимки и може да пусна по-нататък.
    Сега съм решила 1/1, но ще видим. 2/2 също е ок, заради готвенето. При 5/5 резултатите са най-видими според мен, но Дюкан казва, че крайният резултат ще е един и същ. Аз избрах 1/1 понеже ме е страх да не се изтощи организма, тъй като имам здравословни проблеми и тъкмо приключих един курс лекарства за стомах. А когато ям само протеини, апетитът ми изчезва и ме мързи да готвя и съответно седя гладна и се изтощавам.

моята закуска: ''ориз с мляко'' от трици разбира се. Много вкусно.
    Скрит текст:
    Днес е неделя и ден за готвене. За работа ще нося омлет с плънка от риба тон. Имам пиле на грил и телешко. Напитки: кефир, чай лимон и джинджър, варено кафе и нес с мляко.
    За ПЗ планувам една рецепта с пилешко и патладжан. Flowers Eggplant Poultry Leg

# 56
    • пловдив
    1-ва фаза при мен е 5 дена. Тялото изхвърля много вода, минус 2кг до сега.
     Последният път свалих 7кг за месец (но правех и воден пост заедно с режима, което практически редуцира калориите доста), задържам 4-5кг от тях. Имаше промяна в корем и двойната брадичка намаля, но не драстична промяна. Не обичам да казвам колко кг съм, но имам снимки и може да пусна по-нататък.
    Сега съм решила 1/1, но ще видим. 2/2 също е ок, заради готвенето. При 5/5 резултатите са най-видими според мен, но Дюкан казва, че крайният резултат ще е един и същ. Аз избрах 1/1 понеже ме е страх да не се изтощи организма, тъй като имам здравословни проблеми и тъкмо приключих един курс лекарства за стомах. А когато ям само протеини, апетитът ми изчезва и ме мързи да готвя и съответно седя гладна и се изтощавам.

моята закуска: ''ориз с мляко'' от трици разбира се. Много вкусно.
    Скрит текст:
    Днес е неделя и ден за готвене. За работа ще нося омлет с плънка от риба тон. Имам пиле на грил и телешко. Напитки: кефир, чай лимон и джинджър, варено кафе и нес с мляко.
    За ПЗ планувам една рецепта с пилешко и патладжан. Flowers Eggplant Poultry Leg

И днес издържах геройски Simple Smile закусих обичайните трици, изпих си кафето с мляко, за обяд боднах две малки бутчета, за вечеря си пекох пиле, чакам с нетърпение да мога да си бодна салатка, ще се радвам да споделиш какво си приготвяш във втората фаза ... твоята закуска изглежда много добре Simple Smile
    Хайде минуси на кантара ти пожелавам

# 57
    Ей, колко хубаво, че се е раздвижила темата. Аз спрях да проверявам след 2-3 дни, реших, че никой вече не дюканства.
    Изкарах 5 ударни дни и започнах 1:1. Първият път преди 12 години пак така карах втора фаза, не мога 5:5,то все едно нон-стоп ударни да правя.
    Не съм се мерила още, ще се тегля веднъж на месец иначе като играе кантарът нагоре - надолу и много се обезкуражавам. Започнах на 23ти август, остават ми 7дни до първото мерене Grin
    Подготвила съм се по-бавно да се случват нещата този път, по-дърта съм, пък и повече имам за сваляне. Спортувам 5-6 дни в седмицата, не е нещо ново за мен, с години си карам с това темпо. Дебела - слаба винаги съм спортувала Hands Muscle

# 58
    И аз съм на 1/1, но не се справям добре, много прегрешения на работа и млечни на всяко ядене Sad. Иначе минус 2кг стабилно. Униформата ми се чувства свободна. Надявам се да имам по-успешна следваща седмица. Движението ми е както обикновено, един ден направих 20 мин HIIT и това си беше. Доста добро настроение имам тази седмица, явно приемът на витамини плюс месо и дроб ми действат добре.

Относно втората фаза и зеленчуците, аз предпочитам зелевите, пека на фурна или задушени. Любима супа ми е зеле савой с кайма и смлени домати за ПЗ и варени кюфтенца (кайма с яйце и овесени трици) за П.
    За следващата седмица имам тиква, ще ми се печена с канела, само за десерт да хапвам, че е въглехидратна, но и много фибри има.

# 59
    Измерих се днес, 3.3кг за първия месец, като 2кг бяха след 5 ударни дни. Много разочароващо, но продължавам напред. Поне не ми тежи режимът, готвя си и ми е вкусно.

# 60
    Аз съм минус 4кг от 10-ти до сега.

Днес съм на риба.

# 61
    Teriyaki, твоят резултат е супер. Аз се меря само веднъж на меесец иначе ми влияе много зле на нервите  Joy

# 62
    Costa - И на мен този път не ми тежи режимът и не изпадам в крайности както обикновено. А ти см мериш ли?

Минус 4.5 кг до сега, но влизам в МЦ и няма да се меря, корема е подут, задържам вода, но като, че ли по-малко, може би защото не ям захар и въглехидрати.

Започна да ми личи отслабването, талията се пооформи, униформата на работа ми стои по-свободна.

От доста време проверявам уебсайта на Дюкан за да си поръчам някои неща, но още не работи. Sad

Днес ПЗ, супа от телешка кайма, зеле савой и домати. Кафе с мляко и желе ябълка без захар. Сега ще вечерям палачинка и пилешко на грил с домати, оформени като дюнер и домашен кефир.

# 63
    Здравейте на всички приемате ли нови попълнения. Много се радвам че намерих тази група. От два дни започнах диетата на Дюкан за първи път. Много ще се радвам да споделяте опит и да си помагаме.

# 64
    Терияки, не се меря, но имам едни дънки, които ако ми станат ще знам, че съм слаба Joy
    И на мен ми е по-лесно този път, защото има огромно разнообразие от продукти. Аз съм в Англия и има няколко вида 3% кашкавал, поръчвам си от Франция обезмаслен камемберт. Има овесени фибри, които са по ниско Вх от триците и т.н.
    Тери, приемаме нови, но е почти умряла темата. Да не те спира това, няма по-ефикасен режим от този.

# 65
    • here, there, everywhere
    Costa, дай моля те линкове за тоз камембер и тези овесени фибри.
    Аз не съм на Дюкан защото ям зеленчуци всеки ден. Обаче не прекалявам с мазнините и наблягам на протеина.
    Камембер много обичам и ме заинтригува.

# 66
    Абсолютно съм съгласна, че Дюкан е най-ефикасният режим за сваляне и поддържане на теглото. Успех, Тери!

И аз чакам линкове, в сайта на Дюкан се препоръчва смлян ревен (Rhubarb) като източник на фибри при запек задно с овесените трици, аз лично имам Psyllium Husk, слагала съм го в палачинката когато ми се ядеше хляб, но откакто ям ферментирали зеленчуци и кефир, нямам проблеми.

# 67
    Мога ли в ударните дни да ям сирене 0,2%?

# 68
    Камемберт
    https://www.frenchclick.co.uk/p-381-bridelight-camembert-pasteur … lg-5-mg-250g.aspx

Овесени фибри, имат 0.31гр Вх на 100гр. За сравнение триците са с 48гр на 100гр. Трици не ползвам. Правя си гофрети с тези фибри, хуск и яйца. Стават страхотни, ползвам ги за сандвичи.
    https://www.amazon.co.uk/Organic-Buy-Whole-Foods-Online/dp/B07SK … bbdf-382cbb9cdc70

# 69
    Искам да ви попитам още нещо. Защо всеки който чуе че спазвам режима на Дюкан ме плаши че ще си разваля бъбреците даже една жена три пъти операция са и правили заради режима. Може ли някой да ми обясни.

# 70
    Защото се приемат много протеини. Излишъкът от протеин е вреден за бъбреците. Сега, не е казано, че винаги се стига до операция, но да се има едно на ум.

# 71
    Днеска вкарвам и зеленчуци и ще наблегна на тях.

Защото се приемат много протеини. Излишъкът от протеин е вреден за бъбреците. Сега, не е казано, че винаги се стига до операция, но да се има едно на ум.

# 72
    Трябва да се пие много вода. Често проблеми имат хора, които или са имали преди това проблеми с бъбреците, или не пият вода. Преди да се започне с този режим, бих препоръчала да се прочете книгата. Там Дюкан обяснява защо се прави това или онова. Не подценявайте опасностите на този режим, като следвате само конкретни правила, които се откриват лесно в интернет.

Тери Петрова, при ден със зеленчуци се включват и те като храна, но не трябва да са едва ли не зеленчукови хранения и малко протеин. В този режим основана е протеина, зеленчуците са добавка.

# 73
    Чувствам се много добре от режима и не мисля да го спра.доволна съм от резултатите за пет дни са на минус 2 кг и 800 гр. По принцип вода не пия вода, но самия режим сега ме кара да пия много вода. Явно точно заради засиления прием на вода целулита ми за една седмица се разгради на 70%.

# 74
    И аз да се включа. Наистина трябва да се пие поне толкова вода, колкото препоръчва Дюкан. Преди да го започна не пиех много вода, но сега си пия по 2-3 литра без проблем. За мен това е единствения режим, който не ме натоварва психически и с който си ям колкото искам. Направила сиъм си собствени модификации и затова отслабвам по-бавно, но напредвам несъмнено. Няма нищо общо с това, което бях. Продължавам.

# 75
    Камемберт
    https://www.frenchclick.co.uk/p-381-bridelight-camembert-pasteur … lg-5-mg-250g.aspx

Овесени фибри, имат 0.31гр Вх на 100гр. За сравнение триците са с 48гр на 100гр. Трици не ползвам. Правя си гофрети с тези фибри, хуск и яйца. Стават страхотни, ползвам ги за сандвичи.
    https://www.amazon.co.uk/Organic-Buy-Whole-Foods-Online/dp/B07SK … bbdf-382cbb9cdc70
    Намерих сиренето и в нашияКарфур, мерси. Ама тези фибри множко съставки ми се видяха. Ти как каза,че ги използваш?

# 76
    Фибрите са фибри, няма други съставки.
    Използвам ги вместо трици. 2с.л фибри, 1с.л. хуск, 6 яйца и настърган 3% кашкавал. Оставям да понабъбне и се получавя палачинково тесто, от което пека две гофрети.

# 77
    Фибрите са фибри, няма други съставки.
    Използвам ги вместо трици. 2с.л фибри, 1с.л. хуск, 6 яйца и настърган 3% кашкавал. Оставям да понабъбне и се получавя палачинково тесто, от което пека две гофрети.
    Скрит текст:
    Това имах предвид.
     Ще видя доставката колко е и може да си поръчам. Може би имат предвид просто замърсяване при пакетирането.

# 78

Пише, че се пакетерат на място, в което се обработват и ядки. А не че ги съдържат. Опитах се да кача скрийншот, не знам дали стана.

# 79
    Относно многото протеини, в момента хранителните режими само на месо, яйца и дреболии са доста нашумели (Carnivore diet). Аз самата бях 4 месеца само на протеини (не за отслабване) и не съм се чувствала по-добре през живота си. Всички възпаления изчезнаха, много енергия, добро настроение и т.н. Има хора с алергии и др. здравословни проблеми, които ядат само месо от години. Ако имаш болни бъбреци, преяждаш, недояждаш, кърмиш и гладуваш, не пиеш вода и т.н. тогава може и да развиеш проблем, но да се обвиняват протеините, че натоварват бъбреците, не съм съгласна. Всъщност зеленчуците са пълни с антинутриенти и усвояването им е доста по-трудно. Всички знаем, че едно преяждане на спанак например, може да те убие и се е случвало за съжаление. Така, че е добре да попрочетем  и да се информираме с актуална информация. Медицината се развива и много общоприети факти се оборват с нови изследвания. Вредата от мазнините и холестерола са едни от тях.

# 80
    Да, точно за мазнините четох по-подробно и как замяната им в храните е докарала други болести.

Теряки, сподели за твоя опит с Ковид, как си, как го изкара, как е положението при вас сега.

# 81
    Теряки, сподели за твоя опит с Ковид, как си, как го изкара, как е положението при вас сега.
    Изкарах го краят на март, без усложнения. По това време не се хранех и не спях добре заради лични проблеми. За 2 седмици имаше умора, два дена по-висока Т, малко кашляне, последвано от загуба на мирис и вкус за около 3 дена. Имам антитела все още, няма видими последици при мен и при децата ми. Правя кардио и гирички, качвам стълби и нямам задъхване или умора.
    При нас, в Англия, втората вълна върви със страшна сила. над 6000 новозаразени за последните 2 седмици, а колко не са тествани.. Постоянно на работата имаме нови случаи, излиза извън контрол положението. Във всяко училище има болни деца от всеки клас.. В болницата имаме млада бременна жена, която е на вентилатор, но за бебето е прекалено рано да се изроди и персонала е много подтиснат и безпомощен. И така. От утре май пак ще ни затварят.

Относно Дюкан, за мин. седмица нищо не съм свалила, но пък пробвах един панталон дето го купих преди 2 сед (без да го пробвам, понеже пробните са затворени заради пандемията) и ми беше тесен. Тази сутрин обаче ми става. Heart. Минах на 5/5.

# 82
    Теряки, чудесен резултат.

Благодаря ти за информацията, дано се размине при вас. Тук май държат фронта все още. А това за антителата е полезна информация.

# 83
    Здравейте!Някоя от вас пийва ли си бяло вино?

# 84
    • Испания
    Здравейте!Някоя от вас пийва ли си бяло вино?

Да. Тези, които не са на режима.

# 85
    Да. Тези, които не са на режима.
    Laughing Laughing

Алкохола пречи на отслабването независимо от ккал, захар и т.н. Доколкото си спомням, спира топенето на мазнини за над 24ч защото дробът се натоварва да пречиства организма. Идеята на Дюкан е бързо да отслабнеш, да задържаш и да поддържаш кг. С всичките липиди в кръвта от топенето на мазнини, не бих натоварвала организма с алкохол поне във 2-ра фаза.

Edеn - мерси, за съжаление вчера колеги дадоха положителни резултати, вкл доктор, с който работя.. А бременната я изкараха от упойката, но бебето се очаква да е с увреждания. След всичкия стрес успявам да съм режимна, това не е типично за мене, но много искам да отслабна поне малко. Heart

Моят резултат за 1 месец е минус 5.5 кг. Личат ми, но не е нещо драстично. Поне дрехите пак ми стават (размер 18UK). По принцип съм 14.
    Кажете при вас как върви, момичета. Споделете какво ще хапвате тази седмица.

# 86
    Терияки, аз доста често си пека пиле в плик. Правя си конджак спагети със сьомга и сос от обезмаслена филаделфия, гофрети на сандвичи с дюки майонеза, дробчета, мини пици с основа патладжан, салати с извара, телешки стек, лаврак на фенел изпечен. Абе бая разнообразие има.
    Направих си и лютеница 4 бурканчета и си мажа на гофрета + извара отгоре.

# 87
    Теряки, много ти благодаря за споделеното.Около мен само един човек беше болен и дори бяхме в контакт преди да стане ясно това. Никой от нас не се зарази, той не го изкара тежко, но ми обясняваше, че определено има огромна разлика между обикновена хрема/настинка/вирус и коронавирус. При нас също се увеличават случаите, да видим. Такъв е сезона, всичко работи и всякакви вируси се появиха.

Как ти върви режима? Аз не пиша нищо, понеже не съм на Дюкан.

# 88
    Здравейте!Споделяйте какво ядете всеки ден, моля!Хем за идеи, хем за подкрепа!Успех на всички:)

# 89
    Здравейте,тази година родих,но не мога да сваля килограми и отделно имах и от преди.Може ли да ми препоръчате някакво примерно меню за ударната фаза.Като цяло не обичам много сирене и кисело мляко

# 90
    Здравейте, да се отчета, че съм минус 7кг за 2 месеца Дюкан.
    Мин. сед бях ок, предната имах прегрешения, но си продължавам.

Относно меню, в книгите на Дюкан има хубави примери за всички фази.

# 91
    Здравейте и аз да се похваля!
    За седмица и един ден, за осем дни съм минус 2,900кг. Много съм щастлива😃 и всичко е свалено от където трябва. Целулит и шкембе. Продължавам..имам за сваляне още 13кг. Много съм доволна от тази диета...покрай нея май ще се науча да пия и вода😄

# 92
    Здравейте на всички! Бих искала да попитам има ли хора активни с диетата и в тази тема. Смятам да я започна, но зная че когато е споделено е по-лесно. Преди години успях да сваля много килограми с тази диета, но за съжеление се върнах в изходна позиция Sad. И ето ме тук отново, търся съмишленици да започнем заедно Simple Smile

# 93
    Здравейте на всички! Бих искала да попитам има ли хора активни с диетата и в тази тема. Смятам да я започна, но зная че когато е споделено е по-лесно. Преди години успях да сваля много килограми с тази диета, но за съжеление се върнах в изходна позиция Sad. И ето ме тук отново, търся съмишленици да започнем заедно Simple Smile
    Ще се опитам да почна от утре. Правила съм я, ефективна е. Последно я правих преди месец. За 10 дена свалих 4 килограма. После си върнах всичко с лихви. При мене от известно време се наблюдава следното- карам десетина дена до 2 седмици диета, режим, каквото и да е. Свалям килограми, после нещо сякаш се пречупва, почвам да ям сладкиши, да си пийвам и алкохол и връщам всичко с плюсове. И така вече цяла година. Преди не бях така, с години спазвах режим и поддържах прилични килограми. Какво се случва с психиката ми, не знам....

# 94
    Здравейте.Айде и аз с вас.При мен след раждането натрупах едни 8 кг които не мога да сваля.Ще се радвам да споделяте какво ще хапвате .Правих диетата,но само 5 дни.Дано сега поне до Коледа се отърва от 4-5 кг.Успех на всички.

# 95
    Добро утро, момичета! Належащо е вече да се поема в ръце! Първо да ви се представя: на  44 години съм и и нося цели 76 кила върху себе си. Режима на Дюкан спазвах през далечната 2007 година, когато бях изключително стриктна и постигнах това, което трябваше. След това 1-2 пъти подхващах и се отказвах. Но вече назря момента да се взема сериозно в ръце. Радвам се, че в момента и и други активни, за да ми бъдете покрепа. Лек и спокоен съботен ден желая на всички ви!

# 96
    Здравейте,мисля от утре да почна,така че пишете тук или на лично,за да се подкрепяме взаймно.Аз съм на 26 години и съм 64 кг.Преди бях 50 кг

# 97
    Здравейте отново! Миналата седмица писах, че започвам Дюкан, но не ми се получи. Добрите ми намерения съвпаднаха с закупуването на мултикукър и естествено трябваше да наготвя каквото ми дойде наум и да изпробвам качествата му. Доволна съм от покупката си, но качих още близо килограм за седмица. Вече от утре съм твърдо на Дюкан. Килограми - близо 73 . Толкова бях преди 13 години, когато бях бременна.  За една година качих 14 килограма и трябва и аз  да се взема в ръце Simple Smile

# 98
    Здравейте,

От 10.09.20 до сега съм минус 13кг. Размера дрехи сега ми е 14 и 16, имам и блузки размер 12, но ми теснеят. 4-5 дена преди МЦ спирам режима напълно, отказах се да се боря с хормоните и така. Въпреки това имам видим резултат. Двойната гуша понамаля. Подмених си сутиените, чашката падна.. направо се чувствам плоска като дъска вече.  Simple Smile
    Не знам дали ще вляза в 3-та фаза или ще мина на друг режим, обикновено в 3-та се провалям. Даже един плод ме прави гладна като вълк и преяждам.. Ще видим.

Успех на всички, режимът действа със сигурност, но трябва редовно готвене, планиране на яденето и постоянство.

# 99
    Здравейте.
    Режима е супер! Малко му изневерявам, но от 80кг вече съм 74. Много по добре изглеждам и се чувствам. Харесва ми този начин на хранене. За втори път съм на Дюкан. Този път съм с цел промяна на начина на хранене. Мислех , че ефекта ще е по слаб заради възрастта ми/45г/ и менопаузата, но не е..всичко е точно както преди десет години. Даже има благотворно влияние върху неприятните усещания от менопаузата:)

# 100
    Момичета, помагайте и с идейки за дюкански рецепти..че вече нищо не ми хрумва..соленки и сладки от трици..телешки кюфтета риба..давайте рецепти..че зациклих и ям само краставици:))) А сега около празниците ще е страшно от към кулинарни изкушения😵🤗☺️

# 101
    • Пловдив
    В първия пост има линкове към тема с рецепти и към рецептите на някои дюканки. Изборът е много голям.

# 102
    Момичета,мога ли да похапвам протеинови блокчета в ударния режим?

# 103
    • Велико Търново
    Момичета,мога ли да похапвам протеинови блокчета в ударния режим?

Вероятно не, защото те имат само гръмкото име протеинови, имат доста захари или други подсладители, и доста въглехидрати.
    Имам спомен дори, че суроватъчния протеин беше забранен.Наблегни на чисти и истински протеини/посъветва дебелата Сиска/

# 104
    Здравейте на всички!

За втори път почвам Дюкан - преди години когато бях на 17 свалих около 20 кг. с него, но тъй като твърде дълго го спазвах имаше доста нежелани странични ефекти, та спрях. Каквото съм свалила с него като цяло все още държа като резултат (от 90+ на 71-72 кг) - с други диети съм падала до 62 кг, но рано или късно ги връщам.  Сега стартирам 74 кг. следколедно, 162 см., 29 години. Целта ми е да стигна 62 кг. и да ги задържа!

# 105
    Би ли споделила какви са страничните ефекти?

# 106
    Здравейте,днес с малко прегрешения минах първия ден.Дайте някаква рецепта за палачинки и нещо с телешко.Можем ли да ядем свинки черен дроб в ударния режим?

# 107
    Здравейте,днес с малко прегрешения минах първия ден.Дайте някаква рецепта за палачинки и нещо с телешко.Можем ли да ядем свинки черен дроб в ударния режим?
    Не може да се яде свинско в ударния период. С много мазнини е. Палачинки не съм правила, но ако имате гофретник, с трици можете да си направите страхотни гофретки. Трици, яйце, обезмаслено прясно мляко и подсладител. Пропорциите обаче са ми на око. Само не прекалявайте с подсладителя, когато е повече разваля вкуса.

# 108
    Ще споделя моята рецепта с трици, замества успешно хляба. Модифицирала съм я по рецептата на Дюкан. 2 яйца, ч. л. сода, около 3-4 лъжици кисело мляко, около 350 грама обезмаслена извара и 8 лъжици трици. Слагам продуктте в тази последователност, разбърквам добре и изсипвам в тавичка, застлана с хартия за печене.В моята печка пека за около 22 минути на 230 градуса- да се запече без да прегори. Ако искам да  е като хляб разбърквам добре изварата, ако оставя по-големи бучки прилича на тутманик. После махам хартията и разпределям на 3 порции- за три дена. Измислила съм я така, защото не ми се виси всеки ден на котлона, така става бързо, лесно и вкусно. И режимно.
    Бях на Дюкан в далечната 2008 и за 40 дена свалих 8 кг. Можех и още да правя режима, но щеше да съм грозно слаба за моята структура. Бях абсолютно стриктна при положение, че тогава нямаше такова разнообразие от продукти. Третата фаза си я изкарах като по учебник и много  години си задържах килограмите. Но сега се замислям пак да започна режима, че поради травма спрях да се движа, годинките се понатрупаха и не се чувствам комфортно със сегашните си килограми.

# 109
    Здравейте и от мен! Влкючвам се към групата със срамните 94 кила при ръст 156. Тази година останах без работа и доста го преживях. Така качих последните 10 килца. Стискай те ми палци да се справя.

# 110
    Здравейте момичета,аз почнах и днес съм трети ден.Вчера хапнах едон бонбон,надявам се бонбона дс не ми е провалил режима.След колко време ще имам резултати?

# 111
    Здравейте и от мен! Влкючвам се към групата със срамните 94 кила при ръст 156. Тази година останах без работа и доста го преживях. Така качих последните 10 килца. Стискай те ми палци да се справя.

Лора, пожелавам ти успех със свалянето. Ако спазваш стриктно режима, ще свалиш. За мен това е Диетата Simple Smile

# 112
    Абсолютно. Няма по-добра за отслабване и поддържане на кг ако се спазва стриктно. Дюкан хитро комбинира различни методи за намаляване на мазнини, извеждане от кетозата, постепенно увеличаване на ккал и т.н., които заедно работят успешно, стига да имаш търпението и постоянството да издържиш.

Аз направих великото откритие, че 3-та фаза Дюкан е като Средиземноморската диета (почти) и опитвам нови вкусни и лесни неща. Поддържам кг за сега, но искам още да отслабна. Включването на въглехидрати от бобови и ръжен хляб ми дава криле. Настроението ми е много по-добро, имам повече енергия и хич не ми се иска пак да съм нисковъглехидратна и да се влача като охлюв.
    Ето моят резултат на лице сега и преди септември. Минус 15 кг. Успех на всички.

Скрит текст:

# 113
    Абсолютно. Няма по-добра за отслабване и поддържане на кг ако се спазва стриктно. Дюкан хитро комбинира различни методи за намаляване на мазнини, извеждане от кетозата, постепенно увеличаване на ккал и т.н., които заедно работят успешно, стига да имаш търпението и постоянството да издържиш.

Аз направих великото откритие, че 3-та фаза Дюкан е като Средиземноморската диета (почти) и опитвам нови вкусни и лесни неща. Поддържам кг за сега, но искам още да отслабна. Включването на въглехидрати от бобови и ръжен хляб ми дава криле. Настроението ми е много по-добро, имам повече енергия и хич не ми се иска пак да съм нисковъглехидратна и да се влача като охлюв.
    Ето моят резултат на лице сега и преди септември. Минус 15 кг. Успех на всички.

Скрит текст:
    Браво, голяма разлика!

# 114
    Здравейте и от мен.8 ударни дни -3,600 кг.
    От днес мисля да го редувам 3/3 имам за сваляне още 6-7 кг.Успех на всички и воля преди всичко.

# 115
    Здравейте! Радвам се, че все още има хора, които са на тази диета. За мен тя е най - добрата. Правила съм я преди години и останах много доволна. Висока съм 170 см. Започнах диетата преди 12 дни, изкарах 9 дни ударна фаза и 3 дни ПЗ. Утре отново минавам на П. Мисля да карам схемата 3 \3. Иначе за тези 12 дни от 66,900кг вече съм 63,200кг. Целта ми е да стана 56-55кг. Успех  дано се включат още диетуващи ☺️

# 116
    Здравейте! Радвам се, че все още има хора, които са на тази диета. За мен тя е най - добрата. Правила съм я преди години и останах много доволна. Висока съм 170 см. Започнах диетата преди 12 дни, изкарах 9 дни ударна фаза и 3 дни ПЗ. Утре отново минавам на П. Мисля да карам схемата 3 \3. Иначе за тези 12 дни от 66,900кг вече съм 63,200кг. Целта ми е да стана 56-55кг. Успех  дано се включат още диетуващи ☺️

# 117
    Здравейте, момичета !
    След раждането ми останаха 6-7 кг, които не мърдат и не мърдат. Реших да пробвам режима на Дюкан, но все още не съм много сигурна за много неща. Та ето ме тук Simple Smile

# 118
    Момичета, може ли да се яде скир според режима 🙄

# 119
    • Испания
    Момичета, може ли да се яде скир според режима 🙄

Да.

Потърсих инфо за продукта у нас.

Състав на скира

Скирът е с ниско съдържание на калории, мазнини и въглехидрати. Въпреки че точното му съдържание на хранителни вещества варира в зависимост от марката, порцията от 170 грама натурален скир съдържа:

110 калории;
    19 грама протеини;
    7 грама въглехидрати;
    0 грама мазнини;
    Фосфор - 25,5% от РДП (референтен дневен прием);
    Калций - 20% от РДП;
    Рибофлавин - 19% от РДП;
    Витамин B12 - 17% от РДП;
    Калий - 5% от РДП.

Винаги четете етикетите!

# 120
    Благодаря за забележката Simple Smile Още не съм наясно колко въглехидрати мога да си позволя 😊

# 121
    • Испания
    Благодаря за забележката Simple Smile Още не съм наясно колко въглехидрати мога да си позволя 😊

Не е забележка, съвет е.

Няма правило колко въглехидрати можеш да консумираш. Режимът е безмазнинен и нисковъглехидратен.

Протеините трябва да се повече от мазнините + въглехидратите. Това може да си види на етикета.

В случая на скир - 19 > 7 + 0.

# 122
    Мога ли да редувам 5 на 2 ? 5 ПЗ/2П ?

# 123
    • Испания

Може.

Още по въпроса.

Това, което не трябва да се прави, е протеиновите дни да превишават тези с протеини + зеленчуци.

# 124

Може.

Още по въпроса.

Това, което не трябва да се прави, е протеиновите дни да превишават тези с протеини + зеленчуци.

Благодаря Simple Smile

# 125
    Здравейте дами, може ли един въпрос, че склерозата ме е замъчила - как се мери грамажа на макароните в трета - в сурово или в сготвено състояние. Бъдете здрави Heart

# 126
    • Испания
    Здравейте дами, може ли един въпрос, че склерозата ме е замъчила - как се мери грамажа на макароните в трета - в сурово или в сготвено състояние. Бъдете здрави Heart

Ооооооооо, сладурче! Здравей!

Сготвени трябва да са 200 г.

# 127

Може.

Още по въпроса.

Аз пък правя точно обратното. Дните на П са повече от ПЗ...Не обичам зеленчуци и някакси се чувствам по добре.Правя 3 П и 1 ПЗ

# 128

Ооооооооо, сладурче! Здравей!

Сготвени трябва да са 200 г.
               Здравей прекрасна Heart Забравила съм много неща, ама половинката след като 8 години задържа смъкнатите килограми +/- 5-6, кардиолога каза - да ги смъкне Simple Smile

# 129
    Днес съм 6ти ударен ден и съм свалила едва 500грама. Като от сравнено с вчера съм свалила 100грама, при някой има ли такива резултати? Сутрин закусвам 170гр скир с лъжичка и половина овесени трици, за обяд ям чиста телешка кайма от лидъл на кюфтенца, без да добавям нищо към нея. Ям най-много 2 яйца, като вчера изядох 1 цяло яйце и 3 белтъка. Консерва риба тон в собствен сос. Пилешкп филе, до 2 лъжички извара или 2 лъжички филаделфия лайт. Пия вода, но пия и кола зиро по 500мл., тъй като не пия кафе и това ми помага. Движа се всеки ден, дори в дъждовните. Идеи какво да включа или променя 🙄

# 130
    Днес съм 6ти ударен ден и съм свалила едва 500грама. Като от сравнено с вчера съм свалила 100грама, при някой има ли такива резултати? Сутрин закусвам 170гр скир с лъжичка и половина овесени трици, за обяд ям чиста телешка кайма от лидъл на кюфтенца, без да добавям нищо към нея. Ям най-много 2 яйца, като вчера изядох 1 цяло яйце и 3 белтъка. Консерва риба тон в собствен сос. Пилешкп филе, до 2 лъжички извара или 2 лъжички филаделфия лайт. Пия вода, но пия и кола зиро по 500мл., тъй като не пия кафе и това ми помага. Движа се всеки ден, дори в дъждовните. Идеи какво да включа или променя 🙄

Вероятно нямаш много за сваляне!

# 131
    Здравейте. За 1ви път в живота правя този режим. Първите 4 дни ми беше доста зле. Много гладно. Сутрин ите ми се моташе главата. Рязката промяна в приема на калории и малкото въглехидрати, са мисля причината. Както и да е. След ден 6 вече съм ок.

Имам за сваляне 7/8кг до желаното тегло. Ноември ни затвориха(работата) и се обездвижих. Започнах да си по хапвам  и ето го резултата. Видни мазнини в областта на корема. За щастие се върнах вече на работа, от 1ви февруари, което ми е гарантирано движение. Средно с гривната засича около 13 000 крачки на работа. После разходка с малкото ми детенце, вечер с кучето и ето ти чудесно движение 😊

Фитнесът го спрях септември ми алата година и се пренасочих към йогата, така че сега се връщам отново и към практиките(3 пъти седмично)

Резултат до момента : 7 ударни дни на П /-2.5кг/.

От каква глупост не се измерих(обиколки) не знам. Критерий ми е огледалото, а не кантара, но уви не засякох обиколки, а видимо съм се,, свила,,.

Дълго стана, съжалявам. Успех на всички диетуващи.

# 132
    Това менюто за един ден ли е? Че не става ясно.

Колата може да е проблема. Аз си следях всеки ден кг и помня, че когато ми се случваше да пия зелената кола кенче, на следващия ден нямах разлика. Една седмица пиех горе долу често, че ме беше налегнало желание за сладко и така компенсирах. Не мръдна кантара. Както я спрях и пак взех да свалям. Това се случи през фаза 2, през първата не бих си позволила и според мен е лош навик. В книгата пишеше, че може да се пие, но рядко. В никакъв случай не се пие всеки ден.

# 133
    Здравейте, от вторник почнах и аз с режима. Имам няколко въпроса.
    Ползвате ли някое приложение за да следите калориите и белтъците който сте приели? Ако да
    Колко процента трябва да са въглехидратите , протеините и мазнините?
    Пред Удачния период може ли краставици( видях в една рецепта) .
    Иначе се чувствам добре , но малко ми си вие свят.

# 134
    Благодаря, явно това е проблема. Не обичам кафе, а ми е необходима доста енергия сега. Но ще я спра. Благодаря ❤❤

Това менюто за един ден ли е? Че не става ясно.

Колата може да е проблема. Аз си следях всеки ден кг и помня, че когато ми се случваше да пия зелената кола кенче, на следващия ден нямах разлика. Една седмица пиех горе долу често, че ме беше налегнало желание за сладко и така компенсирах. Не мръдна кантара. Както я спрях и пак взех да свалям. Това се случи през фаза 2, през първата не бих си позволила и според мен е лош навик. В книгата пишеше, че може да се пие, но рядко. В никакъв случай не се пие всеки ден.

# 135
    Благодаря, явно това е проблема. Не обичам кафе, а ми е необходима доста енергия сега. Но ще я спра. Благодаря ❤❤
    Дано съм помогнала. Може кафе с 0.1% мляко (не е приятно, знам) или понякога малко нес кафе с мляко 0.1%.

# 136