Летни вълнения и коронни изпълнения. 206-та НЕМСКА тема

  • 27 956
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Гея, успех с крака! Да се възстанови изцяло момчето ти!

Абс, да видим при нас какво ще се реши с жегите.
За училищата смятам, че бързо преминават към занятия с пълни класове, без дистанция. Смятам за по-разумно класовете, разделени на групи, но кой ли ме пита .
Чета, че в Mecklenburg-Vorpommern след 5 дни от началото на учебната година имало 2 затворени училища заради случаи на ковид. А хем нямат много случаи там.
Уф, мина лятната ваканция и се започва отначало с тази корона по училищата Rolling Eyes

# 736
  • Мнения: X

Другата седмица дават големи горещини в НРВ, а учебната година започва в сряда.

Не знам за другата седмица, но днес в 16.30 термометърът показваше 38. Утре ще е по-горещо. Аз запазих места за басейн за след 16 часа, че вече само така се влиза.

# 737
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Добре, че споменаваш реда за басейните.
Ние сме на Балтийско море, днес ще се топнем за последно. Големите жеги ще ги караме в домашна обстановка и ще взема да резервирам едно плацикане в басейн.Grinning
Градският открит басейн е с огромни поляни, разположен сред много зеленина и дебели сенки, така че там му е мястото на човек при екстремни горещини. Blush

Как се резервира- на самия ден ли или дни по-рано?

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 08:28 от Бибит

# 738
  • София
  • Мнения: 219
Мамита,знаете ли дали мога да отида на зъболекар,само с номера на здравната ми застраховка? Трябва да изчакам още около 10 дни за да си получа АОК картата а вече съм се подула от зъб и АБ не помага ! Благодаря Simple Smile

# 739
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мамита,знаете ли дали мога да отида на зъболекар,само с номера на здравната ми застраховка? Трябва да изчакам още около 10 дни за да си получа АОК картата а вече съм се подула от зъб и АБ не помага ! Благодаря Simple Smile
Може, ако са ти дали един документ/ потвърждение за това че си осигурена- вземи с теб и отивай.

# 740
  • Мнения: 519
Не знам до колко ще ви е полезно, но филиалите на
Скрит текст:
Runners point
затварят и до края на другата седмица всички обувки са на 50% намаление. Аз успях да си купя 2 чифта и съм много доволна. Joy
Мисля, че там не продават обувки за по- малки деца, но някой батко или кака могат да се възползват.

# 741
  • София
  • Мнения: 219
Мамита,знаете ли дали мога да отида на зъболекар,само с номера на здравната ми застраховка? Трябва да изчакам още около 10 дни за да си получа АОК картата а вече съм се подула от зъб и АБ не помага ! Благодаря Simple Smile
Може, ако са ти дали един документ/ потвърждение за това че си осигурена- вземи с теб и отивай.
Ще ходя в Понеделник в АОК!
Между другото някой чувал ли е тук в ДЕ да се вадят зъби с операция под пълна упойка? Имам дентофобия и в момента в който седна на стола започвам да се треса от страх,паник атаки,потене,задушаване,веднъж от ужад щях да си навредя сама с машинката,че се наложи да ме държат здраво....Немога да преодолея тази фобия,незнам как да се справя а състоянието на зъбите ми е под всякаква критика! Не веднъж съм и припадала на стола от страх и затова стигнах до това положение! Фобията ми започна от един зъболекар който ми проби бузата и венеца с машинката! 😳 Не ме е страх от самата болка защото търпя много,страх ме е от самите машини,зъболекари....Само при миризмата на зъболекар и почва да ми се вие свят!

# 742
  • Мнения: 9 292
Бибит,
Аз съм в Хесен при нас може да резервираш билети за басейн до 3 дни предварително. Има ограничена бройка, не е като преди всеки влиза, когато поиска. В жегите в момента, всички билети са изкупени и резервацията тече за след 3 дни.

# 743
  • Мнения: X
екстремни горещини. Blush

Как се резервира- на самия ден ли или дни по-рано?

Не на самия ден само, когато искаш стига да има места. Даже и часови диапазон определят при нас на водния парк, на който ще ходим и ограничение 150 човека.

# 744
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
RKI са обявили Варна, Добрич и Благоевград за Risikogebiete. Всички, които се връщат от Бг и са били там тр да се подложат на тест 🍀

# 745
  • Мнения: X
Не само тест, но и 14 дневна карантина. От вчера за днес го обявиха.

# 746
  • Мнения: 5 320
А как ще се доказва дали си бил във въпросните региони?

# 747
  • Мнения: 9 152
А как ще се доказва дали си бил във въпросните региони?
Въпрос на лична отговорност и съвест.

# 748
# 749
  • Мнения: 2 833
Момичета
Има ли някоя от вас опит с прекратяване на договор с тагесмуттер?
Знаетв ли какви са правните срокове, започна преди месец детенцето ми.

Общи условия

Активация на акаунт