Всякакви въпроси относно пералнята - тема 8

  • 43 112
  • 733
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 544
Случвало ли ви се е в началота на завъртане като центрофугата тръгва, да се чува хлопане? Не е от претоварване, понеже нали кг се мерят в началото...обаче сега като се замисля тагава са в сух вид, а после мокри Simple Smile та може и да е от това или от малко дрехи ...как мислите?
Може да са няколко причини за които се сещам.
1. Не добро разпределение на дрехите.
2. Един амортисьор може да е взел да издава багажа и казана се клати повече от нормално и удря по стената на пералнята.
3. Скъсан един лъч на кръстачката на барабана. Най-сложната повреда.
С времето ще си проличи. Ако са повреди 2 или 3 с времето тракането ще се усилва и ще се разбере в крайна сметка.

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 40 755
Пералнята е нова...на година. Дано не е това, понеже не е постоянно. Ще си покаже.

# 347
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Моята е на 8 години и го прави откакто я купихме. Явно това е някакъв проблем на марката и модела.

# 348
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Може и маркучето на ниворегулатора да хлопва по ламарината

# 349
  • Мнения: 6 087
Този Бош дето го хвалите е със супер малък отвор и барабан.....
Не е болка за умиране отвора..... Simple Smile  А и едва ли някой си тъпче пералнята до макс.кг.
За хора които са свикнали да си перат големи зимни якета, одеала или семейството е по-голямо си е от значение. Барабанът на тази Бош-ка е като на Слим пералня почти.
АЕГ-то пък е с много широк отвор, но е по тесен в дълбочина самият барабан и все пак ми се струва по-удобна.
ПП: иначе съм за Мииле. Trollface
Моята Бош е 24260 и предполагам, че разликата с 24261 е в програмите, затова си позволявам да споделя, че и олекотена завивка, и голямо яке, и одеало прах в нея. Единствено малкият отвор е проблем, но се справям с него. Не съм сигурна, ще проверя, но мисля че веднъж пусках и допълнителна центрофуга. Барабана й със сигурност е по-голям от този на предишната пералня, която беше Аристон за 5 кг. т. е стандартна си е, а не като слим. И понеже понякога се налага я пълня до горе и събира много пране.

# 350
  • Мнения: 300
Днес сефте пробвах програмата с пара на моето Аег..30мин.е. Сложиш одеало. Мислих, че само освежава с пара, а то излезе като след центрофуга.
И аз имам Аег с програма за пара. Тъй като е купувана втора употреба и нямам упътване единственото приложение което намерих за тази програма ( 30 Мин) е да махна гънките от прането, ако не съм го извадила веднага от нея или ако ми се видят много смачкани.

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 40 755
Ама то направи си го мокри...не е като само да го обдуха с пара.

# 352
  • Мнения: 300
Може би 20 минутната ще е по подходяща за освежаване

# 353
  • Мнения: 27
Здравейте, искам да попитам. В моделите на Бош, има ли опция да намаляш времето на дадена програма, без да намаляваш температура и тн. ?

# 354
  • Мнения: 492
Здравейте, искам да попитам. В моделите на Бош, има ли опция да намаляш времето на дадена програма, без да намаляваш температура и тн. ?
Има копче "speed" за намаляне на времето,темп. остава същата

# 355
  • Мнения: 670
Имам шушляково яке, което не знам с какво е пълно, но като се намокри, тежи много. Пералнята ми е Бош, на каква програма и на колко килограма да го пусна?

# 356
  • Мнения: 11 614
Имам шушляково яке, което не знам с какво е пълно, но като се намокри, тежи много. Пералнята ми е Бош, на каква програма и на колко килограма да го пусна?
Ако нямате специална програма за връхни дрехи, можете да го пуснете на синтетика на 30 градуса и най-ниските обороти.

# 357
  • Мнения: 6 087
Яке и олекотена завивка пера на програма пух или така си го преведох. Намира се над програмата за деликатно пране, която е над програмата за почистване на барабана.

# 358
  • Мнения: 2 741
Моята Бошка изписва,че тази програма е за 2кг пране, дали е достатъчно за голямо яке или голяма завивка?

# 359
  • Мнения: 6 087
Изобщо не съм се вторачвала в килограмите. Идея нямам колко тежат завивката, якето, одеалото, но на отворена врата изписва, че е за 1.5 кг. Не ми е отказала машинката да ги изпере, значи и вашата едва ли ще откаже.

Общи условия

Активация на акаунт