Гримиране - идеи и техники. Тема №79

  • 45 418
  • 723
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 325
Casual, успокои ме🤗, явно кожата сякаш се самовъзстановява, само да и дадем мегдан.


Agent Provocateur, много мои колежки, не знам какво правят, вижда се, че имат само пудра/фдт...нищо повече, но...изглеждат като стафиди😂😂.Явно не уцелват продукта. Досега, колкото и странно да е, всяка бръчка ми беше подчертана само при гримирането в МАС🤷‍♀️.
Less is more е постоянният ми девиз, то и затова ме няма в гримирането...Все си казвах-'о, не, сега, на тази възраст това не може, няма да ми отива, ще бъде вулгарно, не такъв грим за работа'....накрая минах 40 и ....ами харесва ми добре гримирано око,  то все не идва времето да си сложа грим, какъвто искам, край, ще се излагам на стари години😂😂😂, който не ме харесва, да не гледа😉.

Да ви питам нещо-как определяте колко да гримирате там, където е вътрешният ъгъл на окото? Мацката, от клипа, който шернах вдигна доста вътрешният ъгъл, а външният го направи по-малко висок. Аз си мисля, че за да изглежда повдигнато окото трябва във външният си край да е по-нагоре, а вътрешният да следва естествената извивка.Но, като гледам как се гримирате вие, не правите така😁.
 Ясно ми е, че възрастта тук е определяща, но бихте ли споделили как гримирате вие, вътрешният ъгъл, докъде вдигате?

# 181
  • Мнения: X
Casual, пробвай с мини на Eve Lom- излизат из ОЛХ и чужди сайтове. Стига за около 2-3 седмици ежедневна употреба (не загребвай колкото от Клиник Simple Smile
Агент, аз само изредих любимците, има и по-бюджетни (Ole беше 20 евра).
seeflower, зависи от грима- ако е halo eye, качвам вътрешния ъгъл, ако е опушен- нищо не правя там Simple Smile.

# 182
  • Мнения: 1 997
Агентче При мен съм сигурна, че се получава от дегримьорите. Сигурно 10 години съм само с мицеларна вода. После разбрах за "мазното" почистване и определено виждам ефект от него.
Аз съм less is more по принцип - грима ми е някакъв BB/tinted moisturiser; Benefit They’re Real! mascara; накаква Translucent  Powder ( MAC / LM ) Само при going out слагам сенки, правя вежди, хайлайтвам с MARY-LOU MANIZER, и малко BAHAMA MAMA за цвят.

# 183
  • Мнения: 7 563
Само като видях, че първа съставка на Eve Lom e paraffinum liquidum (нефтен дериват), зле ми стана.

# 184
  • Мнения: X
Минералните масла по принцип запушват порите и се използват за омекотяване, без подхранване. Когато обаче се използват за маслено измиване, те се отстраняват напълно с кърпичка и 2рата стъпка от въпросното измиване. Стоят върху кожата ти общо 5 Мин, а ексфолирането и почистване на грим с този продукт е несравнимо за мен. Освен аз, 3 колежки и няколко съфорумки, които го пробваха също споделят чудесни резултати.

# 185
  • Мнения: 7 563
Така е, Ния, не остава по кожата дълго време и не се съмнявам, че е добър продукт, неслучайно е култ фейвърит, но за мен лично е неприемливо продукт с цена $80 да съдържа (и то на първо място) една от най-евтините козметични съставки, която освен това от доста време е известно, че не е особено полезна за кожата.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 10:00 от esmeralda23

# 186
  • Мнения: 408
Тъкмо това си мисля, откакто коментирате продукти за премахване на грим. Напоследък след като започнах по-често да слагам ФДТ се чудя с какво е най-добре да го махам в моята ситуация. Използвам каквото ми е налично в момента, но разглеждам доста продукти и се съм затруднена в избора. Чета, че повечето са доволни от двойното измиване, но ми е интересно при тази мазна кожа, която имам дали трябва да пробвам продукт с консистенция на олио, крем или от тези по-скоро нещо като балсам. Пробвах с измиващ продукт с кремообразна консистенция, който имам вкъщи и по-принцип използвам за масаж на лицето, но не мога да преценя дали е добре за тези пори.

Casual, аз за очи ползвам мицеларна вода. Много съм доволна, измива всичко, но като я сложа задържам тампона за няколко секунди преди да почистя, така гримът се премахва по-лесно, не ми се налага да търкам и да наранявам кожата около окото. Имам непоносимост към кремове по очите. Откакто почнах да ползвам водата се чувствам много добре.

# 187
  • Мнения: X
Eve Lom за мен си заслужава парите, защото почиства много по-добре от други подобни продукти и се отразява страхотно на запушени пори, текстура и общото състояние на кожата ми. Беше един от първите продукти, с които започнах по-сериозна грижа и остана фейвърит и до днес.
Illlzy, независимо от марката, бих препоръчала да пробваш с олио или мазен балсам- той просто дегримира добре и почиства в дълбочина. А за олио като част от грижата за мазна кожа бих попрегледала темата за грижа, че вече понаспамих.

# 188
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Мацки, да почерпя, че днес имам имен ден. Няма да се показвам, само с очна (неособено еднаква)  линия, хайлайтър и червено червило съм.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 13:21 от scalestone

# 189
  • Мнения: X
Честит имен ден, жива и здрава да си, много щастие, късмет, любов и всичко най-хубаво 💞

# 190
  • Мнения: 7 563
Честито и от мен, тортата е прелест (ти ли я прави?). С пожелание за много грим вдъхновение.

Isssii17, чакам снимките на грима от бала.

# 191
  • Мнения: X
Есмералда, направих се на клоун онзи ден 🤡

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 11:58 от Анонимен

# 192
  • Варна
  • Мнения: 2 849
esmeralda23, хахаха , нееее от интернет е снимката.

Isssii17, много хубаво и нежно дете си! И каква коса.....

Благодаря ви много, мацки, за пожеланията!

# 193
  • Мнения: 7 563
Есмералда, направих се на клоун онзи ден 🤡

Ами не, напротив, много нежно и естествено стои.

# 194
  • Мнения: 408
scalestone, честит имен ден! Пожелавам ти да си здрава, щастлива, обичана и да не се страхуваш да опитваш нови неща! Тъкмо си викам сега ще те питам за рецепта 😂

Isssii17,  съвсем умерено се е получило. Не виждам да си прекалила с нещо, напротив естествено и подчертаващо нежното ти изражение. ☺

Общи условия

Активация на акаунт