На море в България 2020 г.! - 4

  • 45 792
  • 749
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 96
Цитат
Ами всъщност АИ се свързва най-вече с храната, защото е удобно за семейства с деца.

Ние също сме с деца.
Децата няма да оценят, нито ще запомнят храната след години.
Ще запомнят емоцията, преживяването, ще си гледат снимките, които няма да са зад масата.
Били сме на почивка с деца без никаква храна, без никакви удобства, дори и без никакъв хотел Grinning ... на палатка из цяла Европа. Не се сещам за пътуване, за което детето ми да се сеща повече от това. Simple Smile
Разбира се, няма как да обясня с думи за какви аквапаркове става дума в италианските, френските и испанските, пък дори и в хърватските къмпинги. Simple Smile
Няма как да обясня и емоцията от пътуването - над 5000км. с филия с лютеница в ръка Simple Smile
Не искам да кажа, че човек трябва да почива по един или друг начин.
Били сме и в доста сериозни хотели по Европа - но никога и никой от нас не е запомнил храната от тези пътувания.

# 181
  • София
  • Мнения: 4 884
Ние сме големи почитатели на AI хотелите, защото почивката така ни излиза по-изгодно, защото сме си лакоми.
Пробвала съм всякакви други варианти за почивка, но на бунгало и свободна консумация където ни падне, сметката ми излезе бая солена- направо двойна.
Това лято морето ще ни е язовира на село. Simple Smile
Но все пак тайно се надявам нещо да се случи и да успея да видя морето поне за два-три дни. Simple Smile

# 182
  • Мнения: 120
Съкън,  инклузивът осмисля почивката на болшинството от пишещите тук

# 183
  • Мнения: 890
Има ли шанс да направим едно спонтанно моренце, като търсим квартира на място при пристигането си в случаен курорт?

Има, но е добре да познавате мястото.

Може ли да се намери място за нощувка без предварителна резервация където и да било?

Може, но не понякога се налага да се правят компромиси.

От поне 10г. ходя в Приморско всяко лято. Първоначално резервирах, но през последните поне 5г. не го правя. Просто няма смисъл да си хабя батерията на талафона. Градчето е толкова застроено с хотелчета и къщи за гости, че ако всички места за настаняване се запълнят, няма да може са се влезе в него - всички улици ще са пълни с хора. Ресторанти за хапване бол, но читавите са малко. За сметка на това, читавите са празни, поради цените в тях. Е, те това търся. Не си броя стотинките за да се настаня на AI, за да мога да се хваля на приятелките.

# 184
  • Мнения: 683
Гръцките теми не напразно са разделени за AI/НВ и свободно настаняване....Обаче всеки има право да си почива където и както му харесва, стига да не пречи на другите и да не им обяснява колко са тъпи. И има право да не харесва пържени кюфтера и кренвирши.

Gabiplus, сигурно много се е променило от “младостта” ми, но по едно време често ходихме по същия начин на море - към Пловдив решавахме къде точно ще ходим. Сега даже бих избирала и градче на място, само с малка предварителна подготовка за плажовете или друго в района, ако ви е важно.

# 185
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Цитат
Ами всъщност АИ се свързва най-вече с храната, защото е удобно за семейства с деца.

Няма как да обясня и емоцията от пътуването - над 5000км. с филия с лютеница в ръка Simple Smile
Не искам да кажа, че човек трябва да почива по един или друг начин.
Били сме и в доста сериозни хотели по Европа - но никога и никой от нас не е запомнил храната от тези пътувания.

И аз имам спомени от такива пътувания из Европа с пакетчето солети примерно, по студентски, и са ми много мили. Но може всичко друго да забравя, храната ще помня. Как е било приготвено, с какви подправки, понякога дори и разположението в чинията... Ценя добрата храна и е нещо, за което бих дала пари. За разходка из Алпите, например, не бих. Иначе са ми на час и малко път, имам и кола, и книжка и мога да съм там всеки уикенд. За толкова години може би съм ходила макс 5 пъти, и то защото други приятели са искали и да не им троша хатъра...

И на палатки сме спали по фестивали и ще спим, но 100 пъти предпочитам готин хотел пред палатка.

При последния ни ол инклузив (много рядко ходим), избирах хотела именно по храната. Беше нова, непозната страна и много държах да пробвам колкото се може повече от тамошната кухня, а не да ми сервират пържени картофи, пица и паста, които у нас почти не се ядат. Та и за мен храната би била решаваща в избора.

# 186
  • Мнения: 18 497
Аз имам страхотни кулинарни спомени от почти всички пътувания из Европа и в Бг. Даже музеи, църкви, градчета бързо ми се размиват - освен, ако не е имало някакви забележителни цветя и градини, - но храни, комбинации, подправки, техники - тези спомени са ми много ярки. Утре напр. ще ходим на плаж на Фичоза, Варна - там в посока Паша дере сме яли феноменално добра рибна чорба и таратор с чубрица - ще проверяваме дали ги правят още и най-вече дали готвачите са същите.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 934
Изпуснах темата.
Бях почти резервирала в Свети Димитър, но видях, че офертата им е до 10.07. Тюх, значи, яд ме. Хареса ми по снимки, а цената до 10-ти е направо уау. За двама възрастни и две деца ни излиза около 550лв за седмица със закуска и вечеря.
Ако някой го устройва периода може да се възползва.

Много ми се ще да намеря хубав апартамент или бунгало. Гледах на Арапя, но много коментари за вируса дето върлува там. Това ме спира. И на Ахтопол знам, че има бунгала, но без да са ми препоръчани вече не тръгвам. Ходихме една година на едни доста неприятни бунгала.

# 188
  • Мнения: 2 081
Някой бил ли е в Синя Перла, Слънчев бряг ?

# 189
  • София
  • Мнения: 5 941
Wooden cuckoo - ама отчет ли трябва да ви давам?
Добре - Цезар Палас ми е на пътя за дома, писна ни на Обзор и решихме да мръднем другаде. Отсядали сме и преди.
Идеята нали е да даваме отзиви?
10 човека да предпазя - идеално за мен.

В сънрайз ни натресоха, защото Сол не беше отворил! И сол веригите ли са евтини за теб?
Дюни не ни харесва и не заради храната.
Но ето - Дюни беше/е хубав и с всяка година пропада осезаемо.

Кое не Ви харесва на Дюни? Бихте ли споделили и защо пропада според Вашето виждане?
Били сме във всичките хотели на Дюни, освен цената. не знам кое може да не му хареса , на даден човек
Нищо перфектно няма на този свят, ама за мен Дюни е без аналог по нашето море, дори само заради парка, огромната територия за разходки, хълма и чувството на свобода и простор които предлага, хубавия чист плаж, изобщо цялата организация, за храната, анимацията, аквапарка пък  да не говорим. Но си е лично мнение.

# 190
  • София
  • Мнения: 4 884
Ако някой търси бунгала- НЕ препоръчвам бунгала Мак в Поморие. Уж са на плажа, но самият плаж е ужасно малък, мръсен и ветровит- реално не може да се използва по предназначение и пак трябва да ходиш до другите плажове на градчето.
Освен това бунгалата са доста захабени, да не кажа- мърляви.
Аз категорично не бих повторила.

# 191
  • Мнения: 1 069
Някой бил ли е в Синя Перла, Слънчев бряг ?
Жена ми ще ходи след 7-8дни.
Ако не мислите, че е мега
Ултра капризна, като мен Simple Smile - ще я питам за отзиви.

# 192
  • Мнения: 58
Някой да е бил, или да има отзив от хотел Панорама в Китен?

# 193
  • Мнения: 886

Били сме във всичките хотели на Дюни, освен цената. не знам кое може да не му хареса , на даден човек
Нищо перфектно няма на този свят, ама за мен Дюни е без аналог по нашето море, дори само заради парка, огромната територия за разходки, хълма и чувството на свобода и простор които предлага, хубавия чист плаж, изобщо цялата организация, за храната, анимацията, аквапарка пък  да не говорим. Но си е лично мнение.

Абсолютно подкрепям мнението ти!

# 194
  • Мнения: 2 081
Някой бил ли е в Синя Перла, Слънчев бряг ?
Жена ми ще ходи след 7-8дни.
Ако не мислите, че е мега
Ултра капризна, като мен Simple Smile - ще я питам за отзиви.

Ако не е крива ракета Grinning
Ще се радвам на отзив .

Общи условия

Активация на акаунт