Счупен ли е пръста?

  • 846
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 778
Здравейте, преди 8 часа си прещипах средния пръст на ръката с една тежка метална врата. Тогава ме заболя на момента и след това не. Сега обаче при натиск в твърда повърхност усещам болка в крайната фаланга към нокътя. Засега не виждам подуване, само леко потъмняване в областта на връзката. Мога да го свивам. Дали мога без ренген със сигурност утре вдругиден да разбера счупен ли е?

# 1
  • Мнения: 989
Едва ли е счупен при това положение...

# 2
  • Мнения: 1 238
По принцип даже и да е спукан ( пукната костта ) би трябвало да те боли доста, и съответно да има синьо-лилаво подуване (макар и не голямо), според мен е така нареченото натъртване (може би и на ставата ).
Като начало се опитай да го фиксираш, не го сгъвай много-много и не го натискай, също така добре действа охлаждането (особено с лед)

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Срежи една спринцовка на две по дължина и я ползвай като шина да го обеьдвижиш.

# 4
  • Мнения: 14
Здравейте, преди 8 часа си прещипах средния пръст на ръката с една тежка метална врата. Тогава ме заболя на момента и след това не. Сега обаче при натиск в твърда повърхност усещам болка в крайната фаланга към нокътя. Засега не виждам подуване, само леко потъмняване в областта на връзката. Мога да го свивам. Дали мога без ренген със сигурност утре вдругиден да разбера счупен ли е?

Щом го движиш и няма голям отток не е счупен Simple Smile.

# 5
  • Мнения: 1 778
Благодаря на всички, мина ми след два дни. Явно само е бил натъртен. Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт