Ранен биохимичен скрининг - въпрос

  • 687
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, вчера ми беше биохимичният скрининг - в 13 седмица съм. Всичко според лекаря е идеално откъм морфология. Проблемът е в структурата и позицията на матката - не знам дали не я нарече обърната или нещо подобно, но ултразвукът видя зор с изследването на всички органи. Коремната стена се оказа доста дебела, констипацията, която имам, също допринесе за визуализирането на всичко вътре. Освен това и вероятно има бучки от ежедневните инжекции фраксипарин. Позицията на бебето не беше много съдействаща и вместо стандартен преглед от 30 минути грубо, всичко отне час и нещо...Не е проблем времето, което се загуби, по-скоро ме притеснява следното - има ли шанс на бебето да му се случи нещо от цялото това продължително натискане и облъчване? Днес коремът ми е зверски болезнен, като от огромна синина все едно, а вчера всички се поизмъчихме. Съжалявам за невежата тема, но ще се радвам на опитни мами да ме посъветват.

# 1
  • Мнения: 148
има ли шанс на бебето да му се случи нещо от цялото това продължително натискане и облъчване? Днес коремът ми е зверски болезнен, като от огромна синина все едно

Категорично - не. Не се притеснявайте. И моето бебче на всяка морфология беше в неблагоприятна позиция за оглеждане, заради което прегледите бяха много продължителни и болезнени, следващите 1-2 дни се усещат още болки където се е натискало с трансдюсера на ехографа, но това е нормално. Бебчетата ни са добре защитени в утробата, природата се е погрижила за това. Желая ви леко бременеене и едно пухкаво бебче на финала Hug

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за успокоението Heart

Общи условия

Активация на акаунт