Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 619
  • 761
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 441
Здравейте момичета, имам предписана вливка имуноглобулин 5 мг от доц Русев, но много се притеснявам защото четох че се извлича от плазма, отделно четох че може да предизвика тромботични инциденти, а аз съм с 4 мутации, две от които високорискови. Въпроса ми е някоя от вас скоро вливала ли е имуноглобулин и кой? Аз тези неща ги четох за октагама, но не искам българския заради страничните ефекти, моля ви споделете опит.предписан ми е заради ембриотоксини, НК клетки съм изследвала 2 пъти в норма са. И последен въпрос знаете ли за колко време действа защото Русев каза 1 година, а някъде пише 1 месец??? Моля ви за отговор Hug

# 556
  • Мнения: 387
Здравейте момичета, имам предписана вливка имуноглобулин 5 мг от доц Русев, но много се притеснявам защото четох че се извлича от плазма, отделно четох че може да предизвика тромботични инциденти, а аз съм с 4 мутации, две от които високорискови. Въпроса ми е някоя от вас скоро вливала ли е имуноглобулин и кой? Аз тези неща ги четох за октагама, но не искам българския заради страничните ефекти, моля ви споделете опит.предписан ми е заради ембриотоксини, НК клетки съм изследвала 2 пъти в норма са. И последен въпрос знаете ли за колко време действа защото Русев каза 1 година, а някъде пише 1 месец??? Моля ви за отговор Hug

Аз съм с две мутации + ембриотоксини и завишени НК клетки. Вливала съм имуноглобулин два пъти - веднъж Октагам и веднъж Привиген (5гр). Не съм имала странични ефекти или неприятни реакции.

Според предписанията, които имам от Русев, една вливка дава ефект от около година. Но заради НК клетките имах и две допълнителни вливки Интралипид (една след положителен тест и една около 8ма седмица).

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 11:40 от phoenix_fire

# 557
  • Мнения: 377
Вливах ежемесечно 5 гр. Привиген, до 8-ми месец.
Нямам странични ефекти

# 558
  • София
  • Мнения: 384
Здравейте момичета, имам предписана вливка имуноглобулин 5 мг от доц Русев, но много се притеснявам защото четох че се извлича от плазма, отделно четох че може да предизвика тромботични инциденти, а аз съм с 4 мутации, две от които високорискови. Въпроса ми е някоя от вас скоро вливала ли е имуноглобулин и кой? Аз тези неща ги четох за октагама, но не искам българския заради страничните ефекти, моля ви споделете опит.предписан ми е заради ембриотоксини, НК клетки съм изследвала 2 пъти в норма са. И последен въпрос знаете ли за колко време действа защото Русев каза 1 година, а някъде пише 1 месец??? Моля ви за отговор Hug

Здравей! Аз влях имуноглобулин в началото на декември миналата година -  точно българският вариант, Имуновенин, беше 330 лв., ако не се лъжа, както и 100 лв. самата вливка, в клиника "Малинов". Не съм имала никакви странични ефекти. Избрах българския вариант както заради цената, така и поради факта, че е извлечен от хора от същия географски регион, но това е много субективно и всеки следва да си реши за себе си. Аз също имах само ембриотоксини, НК ми бяха в норма. Относно действието - аз все още не мога да си обясня за себе си, но оставам с впечатление, че за ембриотоксините уж действа една година, а за самите НК клетки е до месец-два....Не знам на кого да вярвам, не съм медицинско лице...Както и да е - при мен беше без резултат, в смисъл замразеният ембриотранфер, който направих след вливката, беше неуспешен. Честно казано, направо се чудя дали да не ида отново при доц. Русев и да помоля за един тест за ембриотоксини след още месец-два, да видим този път какво ще излезе...Както и да е. Успех пожелавам! Не се безпокой за страничните ефекти, всичко ще бъде наред!

# 559
  • Мнения: 57
Здравейте борбени мамчета изкачи да попитам някой който е с фактор Gen factor V Leiden: Mutación G1691A(E) и с успешна бременост.

# 560
  • Мнения: 847
Здравейте момичета. Извинявам се за глупавия въпрос, но знаете ли дали магнезият е противопоказен при тромбофилия. С контакции съм и ми е назначен 3х2 магнерот и 2х1 алеракт и но шпа при по силни контракции. По принцип съм на клексан.

# 561
  • София
  • Мнения: 7 467
Пий си магнезия и се притеснявай по-малко.

# 562
  • Мнения: 703
Здравейте,
Бих искала да ви попитам относно направята на изследвания за антифосфолипидниантитела.
Кой точно трябва да се направят и за колко време става изследването, във всяка лаборатория ли може, има ли значение кога се правят, дали може да се пусне изследване и за НК
Прилагам и снимки, за да съм сигурна дали е това, впредвид това, че не съм запозната изобщо с тези изследвания, препоръча ми ги проф.Кременски, тъй като моята Аг ме пращя за Тромбофилия в МД, а той препоръча първо да направя Антифосф., ТСХ Ппод 2,5 , тъй като имам 3 ранни загуби(2биох и 1 спонт. В 7г.с)

# 563
  • Мнения: 541
На мен ми пуснаха едновременно за антифосфолипиден синдром и нк клетки, като пробата ми я взеха следобяд, така че явно няма значение по кое време на деня е и дали е на гладно, но ако ги повторя ще предпочета да си ида аз традиционно гладна и жадна сутрин. Бих избрала лаборатория, която е специализирана (моите бяха в лаборатория към клиника за репродуктивно здраве), ако е възможно, защото изследванията са много важно и ако попаднат в ръцете на нечитав лаборант е лошо за вас.

Аз пуснах първо за тромбофилия, но няма значение последователността. Ако сте от София ползвайте Националната генетична лаборатория, на тях това им е работата все пак.

# 564
  • Мнения: 67
Здравейте, момичета,
Бременна съм вече в 15 г.с. На терапия съм от Русев през ден аспирин и клексан. Да, знам, че много от вас и лекари я отричат. Получих еднократно зацапване в края на 14 г.с. Нямам тромбофилия, а мутациите ми са нискорискови, та терапията ми е по-скоро профилактична. След преглед в спешен кабинет беше установено, че всичко с бебенце е добре, а като причини бяха посочени или аспирина или някой кръвносен съд около все още ниската плацента. На този етап съм спряла аспирина. Изследванията, без анти-Ха, са си ОК. С минимални разлики. Вие имали ли сте подобни проблеми и продължавали ли сте след това аспирина?
По принцип първоначално ми беше предписан до 12 г.с.

# 565
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 365
Трябва да ми се влее Интралипид 10 мл, мога ли да си го купя от аптеката и какво трябва да се купи

# 566
  • Мнения: 804
Трябва да ми се влее Интралипид 10 мл, мога ли да си го купя от аптеката и какво трябва да се купи
Аз си го взех от аптеката на клиниката в която съм.  Имаф изписана резепта.

# 567
  • Мнения: 104
Здравейте момичета и аз се включвам при вас след среаща с Доц.Русев.                  Повишени ТЛА. Хомозигот по мутантен алел на MTHFR(677), PAI-1. Вит Д на долната граница. Скъсено АРТТ.  Имам едно дете с нормална бременност,без никакви терапии,но слес това имам един мисед и някакси май трудно забременяване. Вече имам терапия,надявам се е успешна .Желая успех и на всички вас и ако някой се чуди дали да се срещне с доц.Русев ,да не отлага! Невероятен е! Видях по-нагоре,че някой не успява да св свърже с него.На мен ми каза ще звъниш след 17ч,дори 18ч и може да са 10-15 пъти докато вдигна.От 6 път успях да се свържа с него и пак беше страшно отзивчив Simple Smile

# 568
  • Мнения: 15
Трябва да ми се влее Интралипид 10 мл, мога ли да си го купя от аптеката и какво трябва да се купи
Аз си го взех от аптеката на клиниката в която съм.  Имаф изписана резепта.

Здравейте,

И аз се интересувам дали може да се закупи от аптека? Бихте ли споделили от къде сте го закупили? За момента ми го вливат в клиника Малинов, но търся и друга възможност. Благодаря ви!

# 569
  • София
  • Мнения: 5 444
Здравейте,някой от вас правил ли е Крос мач тест и запознати ли сте доколко един положителен такъв може да е причина за загуби и проблеми в напреднала бременност.
 Накратко имам преди 5 години една загуба в 21 седмица,след това една адски тежка ,но успешна бременност,която завърши малко преди деветия месец.Момченцето ми е живо и здраво,тихичко започват да ме спохождат и мисли за нова бременност,единственото,което не съм правила е въпросният Крос Мач тест и ендометриална биопсия.

Доволни ли сте от имумолозитв в Надежда и доколко едно вливане на Интратект или нещо подобно е безопасно за здравето на човек,някой обсъждал ли е тези неща с имумолозите?
Преди предната бременност ми изследваха само НК клетки и вливах Интралипид ( по предписание на доцент Русев),но за човек с късни проблеми не мисля че това има кой знае какво значение.

Общи условия

Активация на акаунт