Фенове на тениса - тема 6

  • 37 908
  • 750
  •   1
Отговори

Анкета

Две в едно: Кои ще спечелят Australian Open? Джокович vs Австалия

Опции:

* Може да изберете максимум 4 опции.

# 150
  • София
  • Мнения: 5 247
Надал измъкна победата.  Пак ликуваше в негов стил.
Ноле не успя да вземе своето, Карацев го надви с агресивна и силова игра. Много силен мач беше. Жалко,  че 23 пъти пропусна пробив.
Голяма игра бяха и двата мача, без значение, че не са шлем . Битките им ни се отличаваха от най- големите такива.

# 151
  • София
  • Мнения: 27 021
Краля и кралицата на клея показаха защо ще са отново главните фаворити за Ролан Гарос, който започва след 2 седмици. Simple Smile

6-0 6-0?! 😮 Ига Швьонтек буквално размаза Плишкова на финала в Рим!
Това ли е новото клей чудовище при жените? Дълго време след Жустин Енене нямахме доминаторака на тази настилка. Може ли Ига да стане Женския Надал?
Такава тотална доминация, не си спомням скоро да съм гледал.
1 сет:
9 уинъра само 1 грешка
24:4 точки?!?!
само 22 минути.
Общо за мача:
46 минути (?!)
само 13 точки в целия мач за Каролина. Тя имаше само 2 гейма в които имаше точка да спечели?! Един на свой сервис и един на Ига. И това бе всичко.

Определено за Париж виждам три топ фаворитки към момента:
Швьонтек, Барти и Сабаленка. Въпросът е коя в каква форма ще е точно в Париж.


 




Рафа Надал с 36 Мастърс титла, изравни се отново с Ноле. Simple Smile
10-та юбилейна титла в Рим. След нулата от 2020 г. (главно заради пандемията) сега много бързо се поправи и записа нова тежка титла от серията 1000.
Имах опасения, че Джокович ще даде сериозен отпор, защото Надал не е в най-добрата си форма за този клей сезон и явно пикът (надявам се) да дойде след 2 седмици в Париж. От друга страна въпреки, че вчера Ноле игра два мача и прекара близо 4 часа на корта, то в края на драмата със Сонего изглеждаше много свеж и физически и ментално. Сякаш дремещия звяр в Ноле се събуди в драмата със Стефанос, в този епичен и паметен полуфинал. Освен това нямаше какво толкова да губи след финала в Париж минлата година и така, цялото напрежение от задължителната победа тегнеше над Рафа. Но Рафа се справи! Първият сет бе класически за двамата когато се захапят в близка форма. Маратонски размени и близо 80 минути сет.
Изключително агресивен Надал! Не помня кога някога е доминирал толкова осеземо във формат 2/3 срещу Новак по това отношение. Уинърите бяха 3 към 1?! Обаче Джокович показваше някаква извънземна защита, просто стигаше и връщаше всичко. Надал определено за мен изпусна парата във втория сет. И мисля стори правилното нещо. Не че нарочно е загубил със срамното 1-6. Тези неща не се плануват, стават понякога несъзнателно и като рефлекс. Не се чувстваш като в предния сет, изоставаш вече в резултата, а съперника ти лети и ти подсъзнателно вече се подготвяш за решителния сет, където отново да настъпиш педала на газта до край. Мисля, че точно това се случи. Ноле изстреля патроните във втория сет и не можа да отговори на отново рязко повишеното ниво на Надал в третия сет.
Изводи:
Надал е станал още по-агресивен на клей ; но Ноле е по-издръжлив сякаш. Днес ако не се лъжа Джокович спечели 20 от общо 25-те дълги размени с над 9 удара?!?! Надал ковеше своите точки в късите разигравания до 5 удара и прословутите му комбинации по диагоналите и правата.
Т.е. ако Надал евентуално не успее да повиши драстично нивото си за Ролан Гарос, то трябва да скъси до минимум тежките мачове, трябва да печели с по 3-0 за макс 3 часа (все пак има и ден почивка) за да е свеж за полфуинала и финала. Защото ако се забърка в тежки мачове то има не малка вероятност да бъде победен от Джокович, Цицпас или Зверев. Но като цяло съм оптимист. Мисля, че 21-та титла е на хориознта и Рафа е тежък фаворит.

Кои са другите претенденти?
Джокович, Циципас и Зверев. За съжаление не вярвам на Тийм тази година. Не го виждам в поредица от тежки 3/5 формат мачове. Очевидно 2020 г. взе много от него и още не може да се възстанови.
Докато Федерер, Джокович и Надал правят това година след година в продължение на повече от десетилетие!!!
Ей за това говорим! Simple Smile




# 152
  • София
  • Мнения: 5 247
Джокович прави страхотни крайности- както греши и тотално губи - дава мощен ход с печелавиши решения и победи. Все пак с тези двойни грешки се закопа във финала с Надал.
За мен си беше събитие, че отново финалисти бяха старите кадри в тениса! Все още удържат силните набези на новото поколение. Надал е готов за Ролан Гарос. Очаква отново Джокович за свой съперник. Да видим младите ще съборят ли Краля на клея този път.

# 153
  • Мнения: 2 942
Ако ще го събарят ще е на финала, преди него някой от старите ще се опита да го събори. Преди малко е теглен жребият за Ролан Гарос. Надал, Джокович и Федерер са в една половина на схемата. Което означава че ще се изядат едни други преди финала и само 1 от тях 3-мата ще е на финала, като това е по скоро лошо новина за Джокович и Федерер, които трудно ще стигнат до финал на Ролан Гарос, когато пътя към него минава през Надал. Другият финалист вероятно ще е някой от младите който не е в тяхната половина. Защо пък да не е Григор, макар че вече не е от най младите, той не е в тяхната половина, макар че точно клея му е слабата настилка. Той е в долната поливина на схемата като общо взето до 1/8финалите има преодолими съперници, на 1/8финал обаче може да се срещне с Медведев 2-и в ранглистата в момента.

# 154
  • София
  • Мнения: 27 021



* Пусната е анкета *


В неделя започва втория турнир от големия шлем за годината, Ролан Гарос!


Схемите

Мъже

Жени

Скрит текст:
МЪЖЕ






ЖЕНИ

(1) Barty v. Pera
Linette v. (WC) Paquet
Q/LL v. (WC) Sharma
Putintseva v. (25) Jabeur
(24) Gauff v. Q/LL
Q. Wang v. Hsieh
Q/LL v. Ferro
Sevastova v. (13) Brady

(9) Ka. Pliskova v. Vekic
Suarez Navarro v. Stephens
Q/LL v. Zhang
(PR) Petkovic v. (18) Muchova
(32) Alexandrova v. V. Williams
Krejcikova v. Kr. Pliskova
Li v. Gasparyan
(WC) Babel v. (5) Svitolina

(4) Kenin v. Ostapenko
Q/LL v. Blinkova
Martincova v. (PR) Jorovic
Zhu v. (28) Pegula
(17) Sakkari v. Q/LL
Paolini v. Q/LL
Watson v. Diyas
Q/LL v. (14) Mertens

(12) Muguruza v. Kostyuk
Zheng v. Sorribes Tormo
Q/LL v. Gracheva
Giorgi v. (22) Martic
(30) Kontaveit v. Golubic
Q/LL v. Mladenovic
Peterson v. Rogers
Juvan v. (Sunglasses Swiatek

__

(7) S. Williams v. Begu
Rus v. (PR) Buzarnescu
Collins v. Q/LL
Q/LL v. (26) Kerber
(21) Rybakina v. (WC) Jacquemot
Hibino v. Stojanovic
(PR) Vesnina v. Q/LL
Q/LL v. (11) Kvitova

(15) Azarenka v. Kuznetsova
Tauson v. Q/LL
Fernandez v. Potapova
(WC) Dodin v. (23) Keys
(31) Pavlyuchenkova v. McHale
(PR) Kozlova v. Tomljanovic
(WC) Parry v. Sasnovich
Q/LL v. (3) Sabalenka

(6) Andreescu v. Zidansek
Brengle v. Q/LL
Bouzkova v. Siniakova
Anisimova v. (29) Kudermetova
(19) Konta v. Cirstea
Van Uytvanck v. Trevisan
Kasatkina v. Doi
Podoroska v. (10) Bencic

(16) Bertens v. Hercog
Siegemund v. Garcia
Cornet v. (WC) Tan
Kanepi v. (20) Vondrousova
(33) Badosa v. Davis
(WC) Burel v. Kovinic
Q/LL v. Bogdan
Tig v. (2) Osaka



Българското участие ще е скромно. Остана ни само Григор Димитров.
Все пак трябва да се отбележи, че имахме рекордните за нашата история  5 човека, които играха квалификации:
Четирите ни прекрасни момичета, Бела, Ели, Цвети и Вики + Мико, който дебютира в квалификации на турнир от големия шлем.

Жребия бе изтеглен преди час и нещо и Григор започва с американеца, Маркос Гирон (№82), който не би трябвало да е проблем. 2 кръг с Гуидо Пея или квалификант, което също би трябвало да се мине и вече идва спирачката наречена 3 кръг, защото там нищо чудно да го очаква доста неприятен съперник в лицето на Кристиан Гарин и мисля, че нещата ще приключат най-късно тук.



Голямата новина е, че Надал попадна в половината на Джокович и двамата ако ще се срещат отново ще е на полуфинал!
Това бе най-очакваната новина. Къде компютъра ще изпрати Рафа. При Медведев или при Джокович.
Явно е зададена команда, за спиране на вече останалата двуглава ламя, защото е ясно, че Фед няма никакви шансове. Но ако Надал и Джокович играят полуфинал и той продължи над 4 часа здрава епика се отваря златната възможност за първи истински и сериозен пробие на някой от новата генерация, като основните заподозрени предвид моментната форма са Стефанос Циципас и Александър Зверев. Въпросът е ако някой от тях се клаисира на финал, дали ще е достатъчно свеж, за да оспори титлата на големите фаворити.

Надал е изправен пред историята. Ако спечели 14 титла в Париж, ще изпревари Роджър Федерер и еднолично ще поведе класацията по брой спечелени ГШ турнир, с №21
Надап започва с Алексей Попирин, който има силен сервис и е биг хитър, но не би трябвало да има проблеми. Тежък 4 кръг чака Надал, защото най-вероятно ще срещне Яник Синер.
На 1/4 финал с Андрей Рубльов също няма да е песен.
Джкович започва с нестандартния Тенис Сандгрен, 4 кръг с Музети или Гофен и 1/4 финал с Беретини или защо не, с дядо Федерер? Simple Smile
Определено доста по-лесна схема за Джокович отколкото за Надал.
В долната част на схемата са другите трима фаворити, Циципас, Зверев и вече по дифолт Тийм. Само дето тази година Тийм е в ужасна форма и аз лично се съмнявам, че ще стигне много далеч в турнира.
Сашко Зверев би имал неприятен съперник в 4 кръг в лицето на Роберто Бутиста Агут.
Много любопитен мач би бил 4 кръг между Тийм и Каспер Рууд.
Циципас има буквално нареден жребий за финал! В неговата схема лека заплаха е мач в 4 кръг с Буста и 1/4 финал с Медведев или Гарин?!  Grinning Истински цирк.

Реалистични прогнози за 1/4 финалите:
Джокович - Беретини
Надал - Рубльов
Зверев - Рууд
Циципас - Гарин



При жените имаме три топ фаворитки: Барти, Сабаленка и Швьонтек
Знаем обаче, че при жените всякакви прогнози са крайно рискови, справка последните няколко години в тура и особено пък на Ролан Гарос.
Голямата липсваща е Симона Халеп, която разтегна прасеца и пропуска любимия си турнир. Дано да е готова за Уимбълдън, където ще защитава титлата от далечната и пред епидемична 2019 г. (ех, времена...).
Освен трите топ фаворитки имаме и Мугуруса, Свитолина и Лиз Мертенс, но аз бих насочил вниманието повече към Коко Гоф и Паула Бадоса, Мария Сакари и Вероника Кудерметова.

Голямата новина от жребия е, че Барти и Швьонтек са в горната половина, което е голям бонус за Сабаленка.
Барти има доста трудна схема. 3 кръг с Онс Джабер или Юлия Путинцева ; 4 кръг с Коко Гоф или Джени Брейди ; 1/4 финал с Елин Свитолина.
Страхотно дерби би се получило в 4 кръг между Швьонтек и Мугуруса
Сабаленка би имала любопитен сблъсък в 4 кръг с някояи змежду Бадоса и Азаренка
Най-долната четвърт е много слаба, всичко може да стане. Точно там е и Осака. Ако някак си се промъкне по-далеч в турнира е само заради много лесния жребий.

Прогнози за 1/4 финали:
Барти - Свитолина
Сакари - Шьонтек
Квитова - Сабаленка
Кудерметова - Вондрушова



Междувременно, Рафаел Надал се сдоби със статуя пред комплекса Ролан Гарос.
Уникална и невиждана чест за жив човек в която и да е област. Simple Smile
Дано само не му е уроки...





Последна редакция: пт, 28 май 2021, 16:04 от Diavolo

# 155
  • София
  • Мнения: 5 247
Чудесно!  Голям шлем! Вярно ли ще бъде без странични съдии?  Надал няма да има на кого да дава акъл каква е топката. Нещо не си прилича много с този паметник.
Подозирам, че Гришо няма да си защити точките от миналата година и ще падне в ранг листата.
Ига си е чудовище за мен. Очаквам тепърва да размазва и не само на клей.

# 156
  • София
  • Мнения: 27 021
Добавил съм инфо за схемите.

Има пусната анкета в която да гласувате.

Да видим сега дали Джокович ще спечели домашния 'чаланджър' в Белград... Simple Smile

# 157
  • София
  • Мнения: 27 021
В момента Григор пряко по БНТ 2 с коментар на Данчо Божинов.


редактирам се

За съжаление старата слабост на Григор да не може да си затваря мачовете му коства и загубата след отказа. Болежките в кръста се появиха в този трети сет, но след като имаше 3 поредни мачбола при 5-1 и 0-40 на сервис на Гирон?! Безотговорно и страхливо изиграни мачболи, обрат в гейма и после при 5-2 и 30-30 също сам си е виновен. Но вече и болките се усилваха. Личеше си, че губи почва под краката. Не знам, жалко, как може да пада от този посредственяк не знам. Дано да е ОК за сезона на трева, макар че в момента кондиционно Григор е зле и мислите му изобщо не са насочени към тениса, така че не очаквам чудеса от него. Цялото това изгубено поколение върви към бърз залез. Нишикори нищо чудно още днес да падне от анонимник, Раонич се отказва от турнир за пореден път. Нямат край техните беди.



Тийм летя една година с орлите, напрегна се като за световно и ето го резултата. Няма и година по-късно вече е като мумия на корта и няма никаква енергия в себе си.
Същото стана и с Мъри, когато нечовешки напрегна тялото си за да завърши като номер 1 и след това започна неговото падение и тялото го предаде. Същото ли се случва и с Тийм сега?
35 годишния Андухар (който наскоро победи Федерер в Женева) бе по-свежия и по-здравия на корта, колкото повече напредваше мача.
Първи ремонт в историята за Андухар Simple Smile

Браво на Петра Квитова, пребори се, спаси мачбол след смел уинър от бекхенд и след това смаза противничката си Simple Smile
Това е възможно най-добрия старт специално за такива като нея, трупа се игрова практика и самочувствие.

Много ме е яд за Дан Еванс. Харесвам го, но дойде ли ГШ тоз човек се преобразява и не прилича на себе си. Трето поредно отпадане в 1 кръг на ГШ?!?! А в пследните си 5 участия на ГШ турнир не може да мине 2 кръг... Дано на Уимби избухне, има потенциала за което.
Очаквах да е някаква заплаха тук, защото победи Джокович в Монте Карло и игра полуфинал, освен това трябваше да е свеж, след като в последните си турнири на клей отпадаше рано.
Но ето колко изравнени са силите в момента. Идва един Кецманович, който е пълен анонимник този сезон и те размазва. Това е положението.

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 19:40 от Diavolo

# 158
  • София
  • Мнения: 27 021
Утре, т.е. вече днес ще е много любитен двубоя между Федерер и Чилич. Simple Smile

Изгубеното поколение, както и Некст джена се дънят яко засега.
Само един кръг и половинка се изиграха, а излетяха почти всички...
Ако 39 годишния Федерер играе 1/4 финал, викам да отидат някъде и да се гръмнат всичките вкупом Grinning

Много са ми грозни и излишни тези нощни сесии с празните трибуни. Нощната сесия се асоциира с атмосферата, която се получава, а тук получаваме някаква гробница.
Жалко, че сложиха Карла Суарес Наваро в последния и мач в такава сесия. Много глупаво и неуважително от страна на организаторите на турнира.

Много ме е яд за нелепата контузия на Петра Квитова!
Осака ще се окаже права за пресконференциите Wink
Колкото за Осака, постафктум казано това с депресията дори и да е вярно пак си е закъсняло обяснение. Защо не го каза преди отправената заплаха, че могат да я отстранят служебно от турнира?
И как така не бе в депрсия в Ню Йорк и Мелбърн??? Или депресията се появява само когато идва клея и тревата, където Наомито е трагедия.

Вчера имаме страхотни мачове.
Кристиан Гарин направи уникален обрат, спасявайки 2 мачбола. Супер мач се получи, типичен за клея. Simple Smile

Дедо Стив Джонсън с две поредни петсетки и изравнен рекорд на Ролан Гарос, а нямаше победа цял сезон?!?! 😯

Ласло Джере как ремонтира Кецманович и той не знае. Получи се един женски мач с един милион пробива.
Жалко за Андухар, не издържа физически, но и Делбонис прави много силен клей сезон и си е опасен.

Перлата при мъжете обаче бе между Хачанов и Нишикори. Страхотен мач с куп зрелищни отигравания. Ниши с втора поредна петсетка. От действащите тенисисти, Кей е с най-добрия процент в петсетките. Simple Smile

Много съм доволен от Серина. Бузарнеску игра фантастично и Уилямс извади неподозирани за нея в момента възможности. Имаше спиращи дуга размени и уинъри. Много качествен мач.
Умерен оптимист съм за Серина. Хайде тук трудно, но с подобно ниво и ако сервиса върви ще е голяма заплаха на Уимбълдън. Simple Smile

Прави ми впечатление, че настилката си е направо бърз хард?! 😮
Дали е защото се измести турнира с една седмица и заради по-високите температури топката отскача по-бързо, а може би и зараси самите топки за тазгодишния Гарос. Комбинация от двете по-скоро.
Прекалено много американци са напред и в двата пола, както и много ''мутанти'' със силни сервиси.
Това е клей все пак. Пол и Медведев играха като в Ню Йорк на ЮеС Опън. Някак си не ми стои добре и не се връзва с турнира и миналото му.

# 159
  • София
  • Мнения: 5 247
Уилямс като за 40г. направи силна игра. Не я виждам шампион обаче тук. Със зъби и нокти драпа да бие рекорда по ГШ.

# 160
  • София
  • Мнения: 27 021
Днес предстоят два много интересно полуфинала, нямам търпение. Simple Smile
Лошото е, че по всяка вероятност Надал и Джокович ще съвпаднат с мача на откриването на европейското първенство.
А френските идиоти отново се изложиха. Циципас и Зверев не са от 15:00 ч. както обикновено започват мъките полуфинали, но от 16:00 ч. и ако както очаквам мача продължи 4 часа, то Джокович и Надал ще излязат някъде между 20:00 и 21:00 ч. и почти сигурно ще имаме отново цирк с приканването на публиката да се изнася заради вечерния час. Освен ако нямаме бързи мачове. Но по-вероятно е да стане точно това.

И двата мача са трудни за прогнозиране. Особено Стефанос и Саша.
Надал си е явен фаворит срещу Ноле, но се опасявам винаги когато в мача между тримата големи има такава една насадена от всички и всичко категоричност. Обикновено точно в такива ситуации идват големите 'изненади'
Но все пак не вярвам, Рафа е в добра форма и не би трябвало да допусне изненада, въпреки че Джокович този път е максимално свеж и във форма, а видяхме колко е нахъсан след онзи спартански рев след края на драмата с Беретини. Такава реакция след спечелен мач не бях виждал, честно. :о



Вчера гледахме мача на годината до тук! Simple Smile
Респект и за Барбора и за Мария.
Мач, истинска реклама за женския тенис.
Уникален мач, просто нямам думи. 3+ часа зверско темпо и уникални отигравания.
Какви нерви само има Барбора, а съвсем до скоро бе изцяло двойкови играч?!
Женския тенис е абсолютно непрдвидим. И 10 анкети да бях пуснал, Павлюченкова и Крейчикова никога нямаше да ми фигурират в която и да е опция за титла/финал... Grinning
Ако не се лъжа, 56-ти турнир от шлема за Настя преди първия и финал. Абсолютен рекорд!
Крейчикова пък може да спечели и на сингъл и на двойки, нещо което за послено бе направила Мери Пиърс.

Крайно време е да се въведе хоук ай и на клей, защото Крейчикова спечели този мач два пъти!!!
Безумна грешка на съдията на стола, топката дори не бе близо до линията! 😮



За Рафа и изгубения сет от Шварци

Доста грешки направи Надал в първите два сета, но си личи напрежението и в него, защото е изправен пред история, а и отново е уникална в поредица от чисти трисетови победи и пак е близко до рекорда на Бьорн Борг, но този път е сложна работата, защото трябва да бие и на полуфинала с 3-0, а там е Джокович. Не че е невъзможно, справка миналата година, ама година с година знаем, че не си приличат и аз силно се съмнявам, че Рафа ще бие с 3-0 този път.
Друго нещо. 'Хайпа' върху Синер е твърде голям, вижда се обаче че има още много да учи. Не може толкова ръстов играч да има толкова немощен сервис. Това е смешно направо.
Музети е много по-напред с материала, но лошото е, че Музети май ще е поредния магьосник, който ще радва естетите (такива италианци и французи бол), докато Синер като позакрепне още малко физически ми се струва, че ще направи константно доста по-успешна кариера, но дано се лъжа, защото Музети рядко радва с играта си и го харесва много повече от скучния бот, Синер. Днес се подиграваше с Джокович направо. Ноле хвърли всичко в първите два сета, но просто бе надигран по всички параграфи, но след това психиката и физиката не издържаха. Видя се, че и някаква болежка се получи, а такъв неопитен младеж само и това му трябваше и съвсем колабира. За мен Музети просто се уплаши от резултата и буквално се срина. За първи път виждам такова нещо. Да играеш като богче в първите два сета и след това да запишеш само 1 гейм до края?!?!

Още за Надал. Когато съперникът ти играе слабо е нормално и твоето ниво да не е особено високо, а и се вижда колко агресивен е Надал. В момента е може би сред най-агресивните тенисисти изобщо в тура. Блъска яко и се опитва да приключи нещата бързо, така че прави и много повече грешки. Човека еволюира и гледа да се пести и да удължи кариерата си. А и е нормално да е нервен все пак. Освен рекордите и историят и той осъзнава, че срещу себе си има 19 г. младеж, който няма какво да губи, а и наистина е опасен и има ударите и играта да те измъчи. Чак в третия сет Рафа игра на познатити си клей гоатско равнище и всяка топка бе дълбока на линията или уинър. Изключителен трети сет просто. Притеснителни са обаче двойните грешки. През целия клей сезон го преследват. Толкова много двойни грешки Надал не е правил никога през кариерата си. И честно казано не знам на какво се дължи това и защо се получава. Старост? Нерви? От друга страна не е чак толкова обезпокоително, защото Надал в турнира до момента е спечели 50% от точките на ретур на противника?! С което е лидер в турнира, като най-близко до него по този показател разбира се е Новак Джокович. Т.е. в момента в който вдигне нивото на сервиса си и комбинациите носещи му лесни точки (а на това е цар) ще стане още по-сложно за съперниците му. И това е успокояващото, че не виждам причини да играе по-зле на ретур, напротив, ще вдига още нивото, докато нивото на свое подаване е нетипично ниско като за него самия, така че тук се очаква вдигане на нивото задължително. Simple Smile



За оттеглянето от турнира на Федерер. Ами не го приемам. Платените клакьори отново му излъскаха имиджа и че видиш ли понеже е Федерер може да си прави каквото си поиска, но не е така.
Първо ако си мисли, че на Уимбълдън ще бие с по 3-0 всичко живо за по 90 минути жестоко се е излъгал.
Второ, това е обида за Ролан Гарос като институция и за феновете също.
Трето, прецака играчи, които щяха да имат шанс за нещо повече, докато той явно е дошъл тук със скрити сметчици.
И последно лиши публиката от мач и то 1/8 финал на турнир от големия шлем, а хората си плащат за да гледат именно... тенис



за Осака и нейните социални глупости

Това момиче тотално изгуби всякаква представа за себе си и къде се намира.
Но когати си правилния човек, от правилната държава и с правилния цвят на кожата може да правиш каквото си поискаш, защото винаги ще си герой и борец за социално онеправданите?!
Как така Осака има депресия само на клей и трева? Къде бе тази депресия в Мелбърн, а миналата година в Ню Йорк? Или сега се появи чак избирателно за неудобния и клей, където не може да се движи като хората и щяха да я бият много лошо.
А най-смешни са клакьорите и, които едва ли са гледали и един тенис мач през живота си, но веднага започнаха да дават тежки оценки за световния тенис и неговите проблеми.
Ако Наомито е принципна, то трябва да бойкотира и US Open, а същото важи и за организаторите. И те както тези в Париж и Лондон трябва категорично да заявят пред Осака, че пресконференциите са задължителни и че ако не се явява ще следват санкции.
Хайде да ги видим какво решение ще вземат...

# 161
  • София
  • Мнения: 5 247
И аз имам подобни усещания за женския тенис като Д. Вчера се възхитих на Барбора каква психика има. Освен игра , разбира си. Този съдия няма ли да получи нещо като глоба, санкция? Беше брутално.
Федерер както може да тръгва за кърпата си по време на подаване на Чилич, така може и да напуска турнир без никакви последствия. Професор.
Публиката грозно освиркваше Новак по време на играта му с Беретини.
Циципас на финал. Ако Надал се класира както се очаква, смятам, че ще е голяма битка, но шлемът ще отиде при т.нар. Крал на клея. и ще засили рекорда по брой трофеи от ГШ.
П.С.
Направи го. Новак разгроми шампиона от 2020!!! Блестящ- в 4 сета.  Беше голям мач. Ще влезе в тенис историята.
Пък и публиката я оставиха.?!
Ще гледаме финал Циципас-  Джокович. Дали ще има 19ти трофей. Ха, дано.
 А в US open ще играе ли?

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 00:52 от Мигла

# 162
  • Мнения: 4 752
Ако Новак спечели утре и не пострада от някаква травма, има сериозен шанс да направи Golden Grand Slam - да спечели всички Majors и злато от Олимпийските игри в една и съща година.

Ще стане първият тенисист спечелил всички турнири от Шлема по два пъти от Род Лейвър насам (1969г). Ще стане и първият мъжки тенисист някога печелил Golden Slam (в една година). Това е правено само от Щефи Граф през 1988г.

В какви тенис времена живеем!

# 163
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
Осака май се опитва да прави революция в тениса. Joy Дали ще успее, е отделен въпрос. То не бяха фасони ще играя, няма да играя - уж заради движението БЛМ. То не са депресии от миналото и реакции някъде в далечното бъдеще. Laughing И сега всички трябва да се въртят на петички около нея, щото картата за расизма е удобно сгушена в ръкава ѝ и чака само някой да каже "дий", за да да я размаха. Силно се съмнявам, че всичките тези фасони са само и единствено по нейна инициатива и няма да се учудя, ако тези, от които зависят някакви промени, клекнат в близкото бъдеще. За да успее (евентуално) обаче трябва да играе, да задържи нивото си, което няма как да стане, ако отказва турнир след турнир. Trollface А така я харесвах в началото, най-вече заради това, че мачкаше Серина. Bowtie Сега, когато играят двете, съм в патова ситуация - коя искам да загуби. Thinking

Много ме е яд за Надал. Не харесвам Джокович, но какво да се прави - по-добрият победи.

Стискам палци на Циципас. Заслужава да спечели, показва непреклонна игра и здрави нерви. Дано ги покаже и на финала.

Стискам палци и на чехкинята да се прибере с два трофея от турнира.

# 164
  • София
  • Мнения: 27 021
Остаря Надал, не го държат краката вече.
Джокович ще ги задмине и двамата (Рафа и Фед). Заслужена победа на Ноле. Имах лошо предчувствие, е стана факт...
В Рим на финала бе лъжлива победата, защото както писах и тогава Ноле бе по-свежия в третия сет и една, две точки решиха мача (при точката за пробив за Ноле когато я заби на празен корт в мрежата), ама тогава всичко приключи бързо, защото нямаше четвърти сет. Това е максимума на Надал в този момент и той е достатъчен за всички останали, но не и за Джокович. Джокович така нагласи нещата (той и неговия щаб) да е в пикова физическа кондиция именно за този Гарос, а Рафа чакаше на стари лаври. Престъпно загуби третия сет, но и да го бе взел, не виждах как щеше да издържи до края. Тогава може би просто щеше да загуби в 5 сета, но кой знае... Обеца на ухото за Надал и неговия щаб. На 35 години дали трябваше да има пълна клей програма за годината??? И трябваше ли да се влага толкова много в безсмислената Барселона например. Или в онзи зверски мач с Шаповалов в Рим? Миналата година заради ковид-19, Надал бе свеж като репичка за турнира, дори пропусна US Open, а сега си игра традиционните турнири (ок без ИУ и Маями) и се вижда, че не може, колкото и да се раздаде.
В неделя не виждам какво може да предложи Циципас. Ноле ще е като освирепял. Да, 4 часа зверско темпо, ама има ден почивка, а и Ноле е фитнес маниак. В заключение, третия сет бе истинска лудница като атмосфера (на 1 място) на стадиона, обрати и отигравания. Най-добрия сет/продукция за 2021 г. изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт