Бебе

  • 911
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте,искам да попитам някои знае ли защо до 1годинка на бебето не се ходи на гробища? Много хора ми го казаха,но преди 3 месеца загубих таткото на малката ни принцеса,която е на 12дни и ми казаха,че не можело да ходя заради нея,не било хубаво. Ако някои знае нещо ще съм ви много благодарна да ми кажете. Благодаря предварително,мамита!

# 1
  • Мнения: 3 715
Това са суеверия.Аз също докато бях бременна ,бабите ми казваха,че не трябвало да ходя на гробищата.Същото важеше и за най-близките (мъжа ми и бабите,дядовците).

# 2
  • София
  • Мнения: 28 106
Бабини деветини.
Ако имаш нужда да отидеш на гробища, отиди, не се съобразявай със суеверни глупости.

# 3
  • Мнения: 447
И аз това съм го чувала много често,но никой не ми е давал обяснения защо или какво ще се случи,но все пак всичко може да се случи и без да си нарушила някое суеверие,ако ти изпитваш нужда да отидеш отиди.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Баща ми почина, докато бях бременна в 3-4 месец. Бях на погребението, но понеже не живеем в същия град, а и принципно никога не съм искала да ходя по гробища повече не съм ходила.
Ако за мен беше важно да ходя бих ходила.

# 5
  • Мнения: 25
И аз това съм го чувала много често,но никой не ми е давал обяснения защо или какво ще се случи,но все пак всичко може да се случи и без да си нарушила някое суеверие,ако ти изпитваш нужда да отидеш отиди.
Ами изпитвам,защото дори не бях на погребението и много ми тежи.... Но ме плашат много с това,че е опасно за нея...
Баща ми почина, докато бях бременна в 3-4 месец. Бях на погребението, но понеже не живеем в същия град, а и принципно никога не съм искала да ходя по гробища повече не съм ходила.
Ако за мен беше важно да ходя бих ходила.
Важно е И още как...ще изчакам да стане поне на 3 месеца и ще отида,благодаря много за информация.
Бабини деветини.
Ако имаш нужда да отидеш на гробища, отиди, не се съобразявай със суеверни глупости.
По принцип и аз така мисля,но ме наплашиха доста...и за това реших да попитам и вас,ако знаете защо и тн.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 23:10 от AnMary

# 6
  • Мнения: 977
Мила,аз знам,че до 40то дни на бебчето не е хубаво да се ходи,защото има пречистваща молитва на 40то дни. Бабите казват,че не се ходи до годинката,защото вярват в зли сили,за мен това са суеверия. Баба ми казваше,че не са и давали да ходи едно време,за да не и секне кърмата от стреса и тъгата. Моята беба е на 6месеца,аз отидох на гробищата след като мина пречистващата молитва на 40то.

# 7
  • Мнения: 2 485
Искрени съболезнования за трагедията, която те е сполетяла.
Това за гробищата са разни суеверия. Не вярвай на бабини деветини. Нищо няма да му стане на бебето. Щом чувстваш нужда, отиди на гроба, прости се, изплачи си мъката. Това ще ти помогне по-лесно да преживееш загубата. Господ да ти дава много сили и кураж да отгледаш дететнцето си.

# 8
  • Мнения: 25
Благодаря ви много! Просто ме наплашиха с нея и за това исках да се допитам, ако някои знае нещо. Отново благодаря много! Бог да ви пази!

# 9
  • Мнения: 131
Мила,аз знам,че до 40то дни на бебчето не е хубаво да се ходи,защото има пречистваща молитва на 40то дни. Бабите казват,че не се ходи до годинката,защото вярват в зли сили,за мен това са суеверия. Баба ми казваше,че не са и давали да ходи едно време,за да не и секне кърмата от стреса и тъгата. Моята беба е на 6месеца,аз отидох на гробищата след като мина пречистващата молитва на 40то.


И аз знам че до 40 дни на бебето не е хубаво да се ходи на погребения и гробища

# 10
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Точно суеверия са.Направи го както го чувстваш.Сестра ми ходи бременна на гроба на мама,роди си живо и здраво детенце.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Попитай някой свещеник, много ме съмнява да ти каже подобна глупост. Ходих бременна в 9-я месец на погребението на майка ми, как пък няма да се завра вкъщи и да не я изпратя заради малоумните суеверия на някого си. Ама никой и копче не ми е казал, де. Къде ги намирате тези суеверни хора, които толкова ви наплашват не знам.

Общи условия

Активация на акаунт