Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Здравейте. Интересува ме дали някой е правил индивидуално допълнително здравно осигуряване (не чрез работодател, а сам/а), някакви впечатления, препоръки? Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 16:28 от Rafiqa

# 1
Ама то няма разлика. И по-точно няма такова осигуряване КЪМ  работодател. Просто работодателят сключва договор с някоя фирма, с която иначе ти ще сключиш директно. Е, работодателят получава отстъпки и затова ако може да е през него често е по-изгодно (например за членове на семейството), но иначе и ти, и работодателят, подписвате с едно и също юридическо лице.
А какво да гледаш, ми да ти е изгодно. Те имат различни пакети и ти си знаеш кое тим пасва на твоето здравословно положение, възраст и т.н.  Ако си здрава по принцип може да се окаже, че не си струва. И ако ти се наложи тежка операция няма да ти я поемат май.

# 2
Допълнителното здравно осигуряване надгражда това, което се поема от здравната каса, но до определен лимит. Така че може и "тежка операция" да изплати. Другото е, че можеш да си ходиш без направление при когото си искаш и после да си възстановиш разхода, освен ако застрахователят няма сключен договор с лечебното заведение - тогава минаваш абонаментно и не плащаш нищо.
Принципно е по-изгодно през работодател, но пак зависи какво се договори точно. Знам, че много често застрахователите имат и изчаквателен период за някои разходи - например трябва да си се застраховала поне 1 година преди да ти заплатят бременност  и раждане. Търси и мнения на вече застраховани хора, защото има некоректни застрахователи, които се ловят за точки и запетайки, само за да не ти платят щетата. Абе готина услуга е, стига да знаеш, че можеш да я избиеш или поне да си на равно.

# 3
Според мен трябва да прецените за какво точно ви е нужно и от там да тръгнете да търсите компания, защото всички са с различни условия и пакети. Аз например търсих да покрива бременност и раждане. Имаше само 2 компании и двете бяха с изчаквателен период. Не си направих, защото забременях през този период. Просто трябваше доста по-рано да проуча възможностите.
Всъщност аз говоря за здравни застраховки. Вие питате за допълнително осигуряване. Извинявам се.

# 4
Ама то няма разлика. И по-точно няма такова осигуряване КЪМ  работодател. Просто работодателят сключва договор с някоя фирма, с която иначе ти ще сключиш директно. Е, работодателят получава отстъпки и затова ако може да е през него често е по-изгодно (например за членове на семейството), но иначе и ти, и работодателят, подписвате с едно и също юридическо лице.
А какво да гледаш, ми да ти е изгодно. Те имат различни пакети и ти си знаеш кое тим пасва на твоето здравословно положение, възраст и т.н.  Ако си здрава по принцип може да се окаже, че не си струва. И ако ти се наложи тежка операция няма да ти я поемат май.
Не е точно така! Разлика има и тя не е само в цената!

# 5
  • Sofia
Работодателите правят ниския, макс среден пакет (даже рядко) на служителите си.
Финансово може ли да си позволи човек, винаги е по-добре сам да си направи здравна застраховка.
А на пазара има и много по-добри такива с огромни лимити, международни, даващи достъп до всяка една клиника в Европа, или света, технология, професор и т.н.

Допълнителното-доброволно, надграждащо НЗОК, може да се сключи и като "Частно здравно", в което няма самоучастия и се покрива всичко до лимита в цяла България; безкасово (с чекиране на пластиката) в болничните заведения, с които застрахователят има договор, има абонаментно обслужване; и осребряване на 100% на фактурите от манипулации в завдения и професори, с които няма договор.
Минусът е, че лимитите са ниски и влиза само България.
За тежки заболявания не стига и не е достатъчно.
Също тук в България не всичко може да се лекува адекватно.
Примерно, за достъп до една от най-добрите клиники, близка до нас - Аджъбадем в Истанбул (филиал на Джон Хопкинс), ще е нужна международна застраховка, и въобще за хора, искащи най-доброто за себе си и близките си, както и спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт