Бебето се буди малко преди времето за хранене

  • 4 325
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 104
Здравейте! Simple Smile Flowers Hibiscus
Синът ми е на 2 седмици и поради ред причини се наложи почити от началото да сме на адаптирано мляко.
Личната му лекарка ни посъветва да установим режим на хранене на 3 часа, а именно в 6, 9, 12, 15, 18, 21, 00.
От няколко дена се стараем да го храним по тази схема, но бебчо започна да се събужда 45мин преди времето за хранене.
Когато е буден сменяме памперса за 5 мин и след това остава едно време от около половин час, в което той е изключително кисел - плаче, върти се, рита с ръчички и крачета. Настава голяма мъка с какво и как да го успокояваме, за да може да не си разбута режима.
В момента дозата му за хранене е 90мл на ядене, но той рядко изпива цялата. Най-често стига до 70-80мл, което на мен ми говори, че яденето му стига и не би трябвало да се буди по-рано от глад.
Дали някоя мама е изпадала в подоба ситуация и как се е справила?
Всички ни повтарят, че при хранене с АМ е много важно да се спазва този интервал м/у храненията, за да не се претоварва стомахчето. Затова и се опитваме да сме максимално точни с часовете.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
Оставете детето само да си определя режима, не го мъчете. Ако забележите признаци, че е гладно – дайте му. Същото се отнася и за милилитрите. Не се придължайте толкова стриктно към тях – те са ориентировъчни.

П.П. Сега забелязах, че има седем хранения. Защо са толкова, а не осем? Синът ми също беше на АМ, на осем хранения в началото, после постепенно сам си ги намали.

# 2
  • Мнения: 46 511
Отдавна е отречено храненето под час, за повечето деца е мъчение. Те не са еднакви, на една и съща възраст едно е 2.500, другото 4.500, всяко има различни нужди от храна - и като количество, и като време на хранене.

Като цяло е добре да се водите по него, то разпознава най-добре нуждите си и това ще му е в помощ занапред. Едно дете, което изгради само режима си, след това няма проблем с преяждане и т.н.

П.П. Това горното получих като напътствия от педиатърката на моето дете (преди цели 16 г.), жена на 60+ г. със солиден стаж. Наистина е странно, че сте попаднали на лекар, който в днешни дни отказва да погледне световните изследвания и препоръки.
Съветът ми е да намерите специалист, който е по-наясно...

# 3
  • Мнения: 698
Хич не се придържайте към тези часове.
А през нощта не яде ли бебето от 21:00 до 6:00 ч? Моето бебе спря да яде през нощта след като стана на 3 месеца.
Моето мнение е да се водите по бебето, то най - добре си знае кога и по колко да яде.
Бебето ми е на почти пет месеца и първите два месеца ядеше през два часа и половина. После сам си разреди храненията.
От самото раждане е само на АМ.

# 4
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Не се сърди човече, не е само тази педиатърка, почти никой педиатър не си обновява знанията за хранене и захранване за съжаление.
Моя съвет е да си храните бебето когато е гладно, а не да го мъчите с някакви измислени режими. Също така вземете да попрочетете малко за тези неща, препоръките на СЗО например, във форума е пълно с информация. Не разчитайте, че педиатъра ще ви даде адекватна информация.

# 5
  • Мнения: 1 104
Milenaka, Попринцип той се храни и в 3 през нощта, но личната иска да махнем това хранене. Последните няколко дена той сам се отказва от него, защото започнаха коликите късно вечер (1-2 сутринта) и е толкова изморен, че го проспива и се буди чак за това в 6 сутринта.

Иначе гледам да спазваме режим, не за друго, а защото е на адаптирано мляко.
Притеснявам се на първо място да не претоварим коремчето, а на второ да нямаме проблем с наднорменето тегло.
Ако беше на кърма, знам, че е най-добре на поискване. Но така и не намерих нищо за хранене на адаптирано мляко на поискване. Grinning Това в случай, че се окаже лакомо бебе и си търси млякото на по-малко от нужните за обработката му 3 часа.

# 6
  • Мнения: 698
Пак повтарям, моето бебе е на почти 5 месеца и от раждането до момента е на АМ на поискване, нито е с наднормено тегло, нито си е претоварил стомаха.
Тези режими са морално остарели, но все пак Вие си преценявате.🙂

# 7
  • Мнения: 1 104
Пак повтарям, моето бебе е на почти 5 месеца и от раждането до момента е на АМ на поискване, нито е с наднормено тегло, нито си е претоварил стомаха.
Тези режими са морално остарели, но все пак Вие си преценявате.🙂
Пак повтарям, моето бебе е на почти 5 месеца и от раждането до момента е на АМ на поискване, нито е с наднормено тегло, нито си е претоварил стомаха.
Тези режими са морално остарели, но все пак Вие си преценявате.🙂

Вики, а на колко часа яде горе-долу сега?
Първо детенце ни е и много неща още ни шашкат и притесняват.
Но и аз съм решила, да потърся второ мнение, ако до седмица, две не можем да оправим режима.

# 8
  • Мнения: 46 511
Galeona, на колко време ядат зависи от конкретото дете и от възрастта. Прочети за фазите на бърз растеж, това са периоди, в които бебетата се хранят хаотично и по много, но са съвсем нормални неща и не бива да ви притесняват. Махнете всички часовници и се водете по него.
В природата нито един бозайник не си храни детето под час, хората са оцелели също без чосовници, това е един от основните инстинтки, които са вродени и не бива да бъдат потискани.

# 9
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Бебето няма как да си претовари стомаха, то не яде от лакомия, а от глад и като напълни коремчето спира да яде. То следва нуждите на тялото си, има интуиция, която да го води. Вие предполагам не ядете под час всеки ден, защото понякога огладнявате по-рано, друг път по-късно. Какво ви кара да мислите, че при детето нещата са различни?

# 10
  • Мнения: 698
Сега си яде на три и половина или четири часа. Като последно яде горе - долу към 20.00 ч. и после между 4.30 и 5.30ч.
Нормално е да се притеснявате и на мен ми е първо дете и аз се шашкам 😉.

Педиатърката му също искаше да спазваме този режим, в болницата по тези часове даваха млякото, но той така ревеше горкия, че реших да му давам да яде, когато поиска.
И така сам с времето си направи режим и разреди храненията.
И въпреки, че в началото ядеше на два часа и половина денонощно нито веднъж не е повърнал 😁

# 11
  • Мнения: 76
И нашата лична ме посъветва да го храня на режим на 3 часа с 6часова пауза през нощта, като му давам само вода тогава. Детето повръща цялата вода, тъй като в кърмата ми си има достатъчно. Храни се приблизително на 4 часа и, ако спазваме режим това значи да не мога да спя цяла нощ,  защото той ще плаче. По-лесно ми е да го накърмя и да заспим пак. Също така за новородено е трудно да осъзнае, че има режим и си мисли, че ще загине, ако не яде точно сега. За бебето няма после. То все още не знае за тези понятия. А плача на бебето е стрес за него, което не е добре за развитието му. Тези лични лекари да си обновят малко информацията.

# 12
  • Мнения: 1 104
Факт, че личната ни лекарка е сравнително възрастна. Но от няколко места ни я препоръчаха за Стара Загора.
Благодаря много за мненията и коментарите.
Иначе и на нас ни казаха да даваме вода ако се събуди м/у храненията или вечер, но той не иска да я помирише тази вода. Бута шишето, протестира и прави физиономии.
Пробвахме и с 5% разтвор глюкоза заради жълтеницата. Същата работа.
Общо взето само адаптираното си мляко признава засега.

# 13
  • София
  • Мнения: 28 559
Ами не е будала човекът, какво ще го лъжете с някаква вода Smile

# 14
  • Мнения: 1 104
Milenaka, хаха, дано да си расте все така досетлив. Heart Eyes
В болницата също дваха вода за през вечерта.
После и личната ни посъветва да я ползваме като залъгалка.

Вики, мечтая и ние естествено да я докараме до хранене на 3,5-4 часа, че поне да не го мисля това време за обработка на храната.
И в болницата ни повтаряха всеки ден за този интервал, после и личната. И така ми се е набило в главата, че още ми е трудно да се абстрахирам. Confused

# 15
  • Мнения: 2 352
Много се дразня на такива съвети. Вие самата ядете ли под час и под грамаж. Дори и на АМ, таблицата е ориентировъчна. Няма как едно дете, което тежи 3кг да яде, колкото това, което е 4кг. Това е огромна разлика, имат различна калорийна нужда. А и има и други неща, които влияят на храненето. Примерно сега е по- горещо, може за това да не му се яде много.
Но все пак ако желаете да се следите дословно какво пише на кутията, може да се водите по общото количество мляко, което му се полага на ден, а не по броя на храненията. Така ще знаете, че яде примерно по- често, но по- малко.

# 16
  • Мнения: 698
Спокойно, ще порасне бебчо и ще си направи нужните за организма му интервали.
Аз казах на педиатърката, когато настояваше да давам вода за залъгване и да има 5 часа пауза през нощта, че и го давам докато го научи на режима и после ще си го взема 😁.

Не го мисли толкова, бебето си знае.
А относно водата, моя преди не искаше да я погледне, а сега сам си иска.

# 17
  • Мнения: 46 511
Вики, мечтая и ние естествено да я докараме до хранене на 3,5-4 часа, че поне да не го мисля това време за обработка на храната.
Това е прекалено голям интервал за новородено и има опасност от недохранване.
Коремчето му е съвсем малко и поема храна за не повече от 2-3 часа.

Водата също е опасна, защото запълсва стомаха и намалява приетите хранителни вещества, които са изключително важни за развитието му.

# 18
  • Мнения: 10 797
Пак, че лекарката не ви е казала да давате глюкоза вместо вода, за да замени нощното ядене...

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 933
И двете ми деца бяха на АМ.За мен,майка ми(педиатър)и ЛЛ никога не е бил проблем хранене 30 минути по-рано или късно ако поиска.Същото важи и за нощното хранене.Големият ми син си искаше нощното хранене до 6 месец и после сам го спря.Малкият,не.Последно хранене около 00 и после си спеше спокойно до 6.Вода съм предлагала след храненето,а детето ако иска пие,ако не иска не.Не съм го насилвала.До 6 месец включително наддаваха по около килограм.Та половината час не е чак толкова фатален.Ношното хранене също.

# 20
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Galeona, и преди мен са го писали. Децата са различни, с различни нужди. Не се правят по шаблон, всяко бебе поема различно количество храна, спи различно количество часове, наддава с различни темпове... Всички числа, които ти се казват, са ориентировъчни, и до там.
Бебетата не схващат нищо от режими, нощ и ден, и подобни. Гладно ли е - реве. Уморено ли е - спи. Криво ли е - търси теб. Това е бебешкия живот, друго не разбира на този етап.

# 21
  • Мнения: 3 730
Много ме е яд на такива докторки и подобни съвети.Изобщо не бих й имала доверие на тази педиатърка.Как ли пък да не си държа детето гладно,защото трябва да яде по час.Ние да не ядем по час и всеки път еднакво количество?Едно е бебето да се роди 4 кг,друго е да се роди под 3кг.Дали ще имат еднакви нужди?Едва ли!Нито веднъж не съм будила моето бебе.Няма и да го направя.Вече сме на 8+ месеца и не само има нощно хранене (даже по 2 пъти),но и през деня си хапва доста мляко,защото не иска пюрета и т.н.(мъчат я зъби в момента).Още от родилното имаше нощна пауза от 5-6 часа,а като стана на месец започна да спи по 10 часа вечер.През деня понякога също е правила паузи от 4-5-6 часа.Като започнаха зъбките на 7 месеца изведнъж започна да се събужда вечер и да търси мляко-съответно давам.Не е важно да яде определен брой пъти,а да си изяжда нужното количество.И определено не е дебела.Напротив-върви по-слабичка от връстниците си,а се роди 3.850кг.

# 22
  • Мнения: 1 104
Утре сме на контролен преглед при личната и ако нещо не се разберем за храненето, направо ще запиша час за второ мнение. И ако трябвa ще почнем да го следим на частно.

# 23
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ами наистина не знам защо толкова държите личната да одобри храненето на детето, като идете на второ мнение и там пак ви говорят същите неща ще продължитебда мъчите детето си и да го държите гладно ли? Вие инстинкт нямате ли, сърцето ви не ви ли казва да нахраните гладната душица, която нервничи и плаче от глад? Ще угодите на личната, дето вижда детето веднъж месечно и само цели да го вкарва в таблиците си или на детето си, което ясно ви показва от какво има нужда? Не е просто вашата лична некомпетентна по въпроса с бебешкото и детско хранене, това е реалността масово при педиатрите  в България, едно и също ще чувате навсякъде.

# 24
  • Мнения: 1 104
SilverDream, в никакъв случай не го оставям в момента да гладува. Няма как да се разплаче и да не го нахраним до 15-30мин.
Държа някой да следи храненето му, защото още не мога да се доверя напълно на себе си.
Не държа да е личната, може и друг специалист да е. Simple Smile
Просто да е някой, с който можем да се съветваме, защото аз съм далеч от мисълта, че знам всичко.

# 25
  • Мнения: 10 797
Galeona, аз пък почти нищо не съм чела и съм далеч от знаеща. Като знам колко по-знаещи майки има от мен... Не се вглъбявай и тормози излишно, че и детето ще лудне накрая. Повярвай ми не ти трябват специалисти, за да знаеш колко и кога да яде детето ти Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 352
Аз също не се разбрах с личната. Тя също ми казваше, че трябва под час да храня и вечерна пауза да има. Каза ми да давам вода със захар или глюкоза. Като питах защо и е тази захар ми отговори, че така я приемали по- лесно имала вкус на кърмата. Нито съм давала вода със захар, нито съм правила паузи. Със захранването също имахме различия. Просто и казах, че не смятам да давам сокчета и толкова. Не я смених, защото в други отношения е много точна.
Дори и да си намериш друг лекар има голяма вероятност за нещо друго да не сте на едно мнения, може да не дава направления за полагаемите изследвания или ако искаш да се консултираш с друг специалист, може да не сте на едно мнение за ваксините. Избирай си битките и приоритети. За храненето е нещо маловажно, има достатъчно информация в интернет, а тук можеш да получиш и от хора в твоето положение.
И най- важното е да се водиш от детето. Щом е гладно му давай да яде, нито пък го насилвай ако не е гладно(особено като започнеш да захранваш).

# 27
  • Мнения: 1 104
Bugi, от няколко дена малкият има повече газове и си попръцква доста често.
Дали заради тях или поради друга причина, но последните 2 дена иска да пие по малко мляко, но на често.
Аз му предлагам 90мл, но той изпива най-често 70-80мл, а днес сутринта даже изпи само 40мл преди да заспи.
Естествено тези 40мл няма как да го държат заситен за 3 часа, даже за 2 е трудно. След час и половина пак ще иска да яде и пак ще хапне малко. И така се получава един порочен кръг.
Моят инстинкт, честно казано, ми говори, че не е нормално това хранене.
За ето тези моменти имам нужда от лекар, с който да се консултираме и който да каже, защо приема толкова малко храна, а на често. И евентуално ако има някакъв проблем да го засечем на време и да се коригира. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 352
В този период имат колики, коремчето ги боли, дискомфортно им е. Според мен е напълно нормално, предвид тези неща да хапва по- малко. Организма им е несъвършен, не поемат добре млякото, поемат много въздух с него. Като порасне по- голямо ще видиш как бързо и ритмично ще си пие млякото, без да поема излишен въздух.
За това са и ежемесечнит консултации, там най- добре се вижда какво става. Ако наддава на тегло, значи всичко е наред. Проблем има, когато детето не наддава или дори отслабва.
В началото имах големи проблеми с кърменето и се наложи да я храня или с АМ или с изцедена кърма, това продължи 2 месеца. Нито веднъж не си изяде порцията според кутията, родена е 3, 250кг. На позната детето беше с един килограм отгоре, е на него пък никога не му стигаше, винаги ядеше по- голямо количество.
Ако го държиш гладно пак се получава порочен кръг. Огладнява зверски и се нахвърля набързо да изсмуче млякото, съответно и поема много въздух. Коремчето по- време на това гладуване се е свило и пак поема по- малко мляко.
Разбира се е най- удачно да потърсиш и професионално мнение. Дори и на частно да е, за твое успокоение. Но според мен това са съвсем нормални неща, просто в началото е трудно. И аз се чудих защо е яде толкова малко, да не би нещо да му има на детето, но просто зарязах това вторачване във всеки грам и започнах да я храня, когато и по- колкото иска.

# 29
  • Мнения: 3 730
Галеона,а теб като те боли корема до храна ли ти е?Всяко дете е различно.Бебе на 12 дни искаш да яде по час и определен грамаж-няма как да стане това.Храни си детето и се води по него,а не по това кой какво ти казва.В утрешния ден личната ще те накара да го захраниш на 3-4 месеца,да даваш сокчета ,захар и тем подобни глупости-пак ли ще я послушаш,само защото е лекар?А наясно ли си,че утре като почнат зъбите не само,че има вероятностда реве денонощно,но и да отказва всякаква храна?Може да стои гладно с часове,да отказва дори мляко?Тогава как смяташ да правиш режим?Няма да яде 12 часа примерно и ще огладнее посред нощ и няма да му дадеш ли,че да не наруши режима?

# 30
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ами детето ти е специалиста, на когото да се довериш, никой освен ти и детето не знае кое е най-добро за него. 15 - 30 мин са много за толкова малко дете, бих казала, че е вредно дори. Това е време, през което детето нервничи и плаче и е под стрес. Докато чакате да дойде часа за хранене детето прекарва огромна част от бодърстването си нервно и гладно, което го преуморява страшно бързо, което води до още нерви, което още го изморява и така в порочен кръг. Преумората при бебетата пък им пречи да спят,да се хранят и изобщо да са щастливи. Другия момент пък е, че докато прекарва почти цялото си будно време в нервничене то няма кога да изучава света, не остава време да бъде стимулирано, защото след като се нахрани или заспива или продължава да се изнервя, защото е преуморено. А когато мозъчето му не е стимулирано достатъчно, то не може да си почине добре, което пак води до нещастно бебе.
Яде малко и на често, защото от това има нужда, вече го мъчат колики предполагам, боли го и не иска да си натовари стомахчето, така му е добре. За коликите вземи едни капики със симетикон (Лефакс, Еспумизан и т. н.), които спомагат за изпръцкване на газовете, и едни капки лактаза (Био Амика например), които спомагат за разграждането на лактозата в млякото, тъй като бебешкия организъм до към 4тия месец не произвежда достатъчно лактаза. Трудното разграждане на лактозата също предизвиква колики.

# 31
  • Мнения: 46 511
За ето тези моменти имам нужда от лекар, с който да се консултираме и който да каже, защо приема толкова малко храна, а на често. И евентуално ако има някакъв проблем да го засечем на време и да се коригира. Simple Smile
В такъв случай се консултирай със специалист по хранене, например Маги Пашова. Лекарите не са такива, затова и има диетолози, а не се предписват хранителни режими от личните лекари.

Но за горния въпрос не ти е нужен лекар, както вече ти казахме, приема малко храна, защото е новородено и това е максимумът на коремчето му.

# 32
  • Мнения: 5 325
Аз ще се повторя, ама - бебето си знае най - добре. Педиатърката си разказва приказки от учебника от 60та година, ама не ти гледа тя детето, нали? Детето ясно си показва, че иска да яде на 2,5 часа, не на 3. Моето понякога и на час е яло, когато го е болял корема. На 7 месеца е почти, не е дебела, нито нещо й има.

# 33
  • Мнения: X
И моята ядеше на поискване АМ. Не ми пукаше личната какво си пее, детето си показваше какво му е нужно.
Отказа нощното ххранене на годинка и 1-2 месеца. В момента е на 1г и 11м и още си пие АМ за заспиване на обяд и вечер.

# 34
  • Мнения: 1 104
Сега се връщаме от личната и съм още по-отчаяна.
Според нея бебо не надава достатъчно.
В момента, на 16 ден е 3300гр, а се роди 3200гр.
Коментарът и беше, че има много газове и е надут. Общо взето трябва да се постараем да го оригваме много добре след всяко ядене, за да не се трупат газове в коремчето и да не земат място, което иначе ензс храна.
Затова според нея хапва и по по-малко и търси по на често.

От една седмица взимаме Абоколикен и Еспумизан, но явно не помагат достатъчно.
Голям зор ще видим с това хранене

# 35
  • Мнения: 15 356
Галеона,нашето дете е на почти месец и в началото каквото и да правех ,не успявах да я оригна.От около седмица се  справя сама,доста шумно при това.Дано се справите,аз може би съм грешала някъде в опитите за оригване,не знам

# 36
  • Мнения: 1 104
Мерси, Bobchita.
И при нас е началото беше трудно, но от седмица се оригва доста добре почити всеки път. Но явно трябва още.
Днес взехме и пробиотик Biogaia, и се нсдявам и той да помогне с тези газове.

# 37
  • Мнения: 46 511
Храненето под час за доста деца е фактор, който води до недостатъчно наддаване. Просто не им стига. Преминете на поискване и вижте как ще е след месец.

# 38
  • Мнения: 12 760
Здравейте! Simple Smile Flowers Hibiscus
Синът ми е на 2 седмици и поради ред причини се наложи почити от началото да сме на адаптирано мляко.
Личната му лекарка ни посъветва да установим режим на хранене на 3 часа, а именно в 6, 9, 12, 15, 18, 21, 00.
От няколко дена се стараем да го храним по тази схема, но бебчо започна да се събужда 45мин преди времето за хранене.
Когато е буден сменяме памперса за 5 мин и след това остава едно време от около половин час, в което той е изключително кисел - плаче, върти се, рита с ръчички и крачета. Настава голяма мъка с какво и как да го успокояваме, за да може да не си разбута режима.
В момента дозата му за хранене е 90мл на ядене, но той рядко изпива цялата. Най-често стига до 70-80мл, което на мен ми говори, че яденето му стига и не би трябвало да се буди по-рано от глад.
Дали някоя мама е изпадала в подоба ситуация и как се е справила?
Всички ни повтарят, че при хранене с АМ е много важно да се спазва този интервал м/у храненията, за да не се претоварва стомахчето. Затова и се опитваме да сме максимално точни с часовете.
Детенцето и без това изяжда по-малко. Аз не бих го мъчила. Когато синът ми беше мъничък, беше само на кърма и също не спазваше никакви часове. И аз се опитах да го "дресирам", но не се поддаде и аз отстъпих, хранех го, когато иска, по-рано или по-късно. При вас въпросът е един половин час.

# 39
  • Мнения: X
Имаше една майка, която бясно буташе бебето в количката за да се укроти, защото му остават 7 минути до часа за хранене... Confused

# 40
  • Мнения: 2 352
Олеее...ужас. Сякаш са роботи тези деца, че трябва чак минутата да се чака. Зорлем ще направят нещо на стомаха на децата си.

# 41
  • Мнения: 1 033
Здравейте момичета,
И ние сме с подобен проблем. На месец и половина е малкия, яде по 8 пъти на ден по 135мл и дума не може да става да махна някое хранене. Като часовник е и се дере докато не получи ядене./ Не, че не му давам, но тези 5 мин в които го приготвям са критични. Изцяло е на ам, кърма нямам/. Последните дни се буди и иска да яде на 2 часа. Буди се с рев, след яденето нервничи, започна да спи по-малко, а видимо е уморен. Педиатърката ми каза , че яде повече от нормалното и ще затлъстее ако не намаля храненията.... Няма никакъв шанс да го залъжа с вода, пие си я, но пак си иска яденето. Не знам какво да правя...

# 42
  • Мнения: 698
Здравейте момичета,
И ние сме с подобен проблем. На месец и половина е малкия, яде по 8 пъти на ден по 135мл и дума не може да става да махна някое хранене. Като часовник е и се дере докато не получи ядене./ Не, че не му давам, но тези 5 мин в които го приготвям са критични. Изцяло е на ам, кърма нямам/. Последните дни се буди и иска да яде на 2 часа. Буди се с рев, след яденето нервничи, започна да спи по-малко, а видимо е уморен. Педиатърката ми каза , че яде повече от нормалното и ще затлъстее ако не намаля храненията.... Няма никакъв шанс да го залъжа с вода, пие си я, но пак си иска яденето. Не знам какво да правя...

Сменете му млякото, моето бебе беше на Хип Комбиотик до около 2 месеца.
Ядеше през два часа денонощно. И си ревеше за храна, не за вода, не за гушкане.
Смених млякото и всичко се нормализира.

# 43
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Да си смениш педиатъра и да си храниш детето, когато е гладно....

# 44
  • Мнения: 1 033
Здравейте момичета,
И ние сме с подобен проблем. На месец и половина е малкия, яде по 8 пъти на ден по 135мл и дума не може да става да махна някое хранене. Като часовник е и се дере докато не получи ядене./ Не, че не му давам, но тези 5 мин в които го приготвям са критични. Изцяло е на ам, кърма нямам/. Последните дни се буди и иска да яде на 2 часа. Буди се с рев, след яденето нервничи, започна да спи по-малко, а видимо е уморен. Педиатърката ми каза , че яде повече от нормалното и ще затлъстее ако не намаля храненията.... Няма никакъв шанс да го залъжа с вода, пие си я, но пак си иска яденето. Не знам какво да правя...

Сменете му млякото, моето бебе беше на Хип Комбиотик до около 2 месеца.
Ядеше през два часа денонощно. И си ревеше за храна, не за вода, не за гушкане.
Смених млякото и всичко се нормализира.
И ние сме на хип ха 1 комбиотик. Изрично попитах педиатърката дали може млякото да не му е достатъчно хранително, каза не! А той миличкия като си отвори очите започва да суче каквото намери - пръсти, лигавник, пижамата ми и т.н.
С какво сте я сменили ?
Не смеех да я сменя сама да не го почнат някакви други неразположения

# 45
  • Мнения: 698
От това мляко много майки покрай мен се оплакват.
Не мога да дам съвет за мляко, на всяко бебе различно му се отразяват различните млека.
Пробвах Аптамил, Лактана био, Милумил - не му паснаха.
Опитах с ДМ био - чудно му се отрази.
Вече е на 2 номер от същото.

Относно педиатърката не я слушайте за всичко на 100%, не е и нужно всичко да и казвате. 🙂

# 46
  • Мнения: 1 033
А кои са признаците, че дадено мляко не му се отразява добре? И пробвайки различни мога ли да му навредя нещо?

# 47
  • Мнения: 698
А кои са признаците, че дадено мляко не му се отразява добре? И пробвайки различни мога ли да му навредя нещо?

По принцип не е хубаво да се сменя често млякото, но понякога се налага.  Не мисля, че е по - добре бебето да е постоянно гладно 🙂
От някое мляко може да се запече, от друго да се разхлаби стомаха.
По акото на бебето ще се ориентирате.

# 48
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
По акото на бебето ще се ориентирате.
Понякога си мисля, че едва ли има човек дето да разбира повече от бебешко ако от майките Joy Аз поне бях спец в един момент, беше ми незаменим индикатор Grin

# 49
  • Мнения: 698
Ха ха, да.
По акото ще го познаете (симптомът) 😁

# 50
  • Добрич
  • Мнения: 933
Здравейте момичета,
И ние сме с подобен проблем. На месец и половина е малкия, яде по 8 пъти на ден по 135мл и дума не може да става да махна някое хранене. Като часовник е и се дере докато не получи ядене./ Не, че не му давам, но тези 5 мин в които го приготвям са критични. Изцяло е на ам, кърма нямам/. Последните дни се буди и иска да яде на 2 часа. Буди се с рев, след яденето нервничи, започна да спи по-малко, а видимо е уморен. Педиатърката ми каза , че яде повече от нормалното и ще затлъстее ако не намаля храненията.... Няма никакъв шанс да го залъжа с вода, пие си я, но пак си иска яденето. Не знам какво да правя...
За затлъстяло бебе за пръв път чувам/чета.Консултация с друг педиатър на частно?А по колко наддава?

# 51
  • Мнения: 1 033
За първия месец е наддал 1кг. Роди се 3350, изписаха ни 3100, за 1 месец беше 4150. Сега не знам, не сме ходили на консултация, чак на 25.08 ще е следващата.
Ще потърся и друг педиатър. Не ми се вижда нормално да го оставям да плаче с часове, за да намаля храненията. Днес го гледам по лицето някакви пъпчици са се появили и като заговорихме за акото по-горе Simple Smile по-рано ми се стори по-рядко от обикновено. Ще нагледам после пак
Може и всичко да си е нормално, а аз да се втелясвам както казва мъжа ми...

# 52
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Нормално си наддава детето, пъпчиците най-вероятно са физиологични, детето още се чити от майчините хормони. И моля ви, не си дръжте бебето гладно, няма да затлъстее, това са пълни глупости. Щом реве го хранете, това с часовете и грамажите е ориентировъчно.

# 53
  • Мнения: 1 033
Храня го, просто успоредно се кахъря да не му навредя с това, че идея нямам как да намаля храненията/ както уж трябва.../

# 54
  • Мнения: 698
Хич не се къхари. Детето само ще си намали храненията, когато реши. 😁
На педиатърката казвай "Да, добре"

# 55
  • Мнения: 1 033
И друго се чудя - будите ли ги да ядат под час? Днес например спа 5 часа и не посмях да го събудя, защото пък от 6 сутринта до 12 на обяд не беше мигнал

# 56
  • Мнения: X
Нито сме будили, нито сме се опитвали да намалим храненията. До 1г и 2м пиеше мляко нощем по 1 път.

# 57
  • Мнения: 3 730
Никога не съм будила моята госпожица.От раждането вечер си спеше по 8-9 часа.Колики нямахме и беше изключително спокойна.Наддава си повече от добре.Нашата педиатърка е против буденето и храненето по час.Сега сме на 9++ месеца и се буди веднъж нощем.Преди да й избият първите зъбки се будеше по 3-4 пъти,но пиеше 20-30 грама мляко и заспиваше.

# 58
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Абсолютно никога не съм будила сина си за хранене. Щом му се спи - спеше, щом беше гладен - ядеше. Бебетата, особено най-малките,  не ядат от лакомия, а защото реално са гладни и имат нужда. Детето ви най-добре знае какво му е неибходимо, повярвайте ми. Педиатъра ви цитира книгите дето е чел преди 40 години без изобщо да му пука конкретно вашето бебе от какво има нужда.

# 59
  • Мнения: 698
Нито будя, нито му отказвам храна.
За ужас на всички педиатри моят син яде и спи когато и по колкото пожелае.

Бебето си е човек като всички нас и ние не спим и не ядем под час, нали? 😁

# 60
  • Мнения: 182
И друго се чудя - будите ли ги да ядат под час? Днес например спа 5 часа и не посмях да го събудя, защото пък от 6 сутринта до 12 на обяд не беше мигнал


С риск тука да опонирам пък аз си будя денем детето през деня ако мине 4ч. Да спи през ноща по повече часове. Ние сме почти на 3м. Всеки сам си преценя. Не се буди ама някои си го будим.

# 61
  • Мнения: 1 033
В крайна сметка сменихме млякото.
След като няколко пъти попитах педиатърката дали да не го сменим, защото детето е вечно гладно и раздразнено и тя каза не...
Една сутрин поглеждам в акото /:smile:/
и виждам точка кръв. Ярка , но все пак една точка. Снимах и пратих на педиатърката. Не препоръча нищо, каза ако пак се появи да я потърсим. Излизаха и пъпки по лицето му , ту ги има , ту ги няма. За тях каза да ги мажем със Судокрем.... Ядосах се много и заведох детето при гастроентеролог. Какво се оказа - прехранвам го, на месец и половина е 5 кила, има колики и алергия към млякото. Каза да вземем Аптамил АДЦ и че ако му се отразява добре може да ни даде протокол да го взкмаме по здравната каса. Не че това е толкова важно, просто съм безкрайно изненадана, че нещо може да е безплатно. Та сменихме храната и резултата е 6 хранения вместо 8, по 130мл вместо по 160 мл, спокойно дете и спане по 5,6 часа през нощта. Зарадвах се, до днес когато акото е доста рядко и зелено. Сега не знам от смяната на храната ли е , нещо му има ли.....

# 62
  • Мнения: 15 356
Как сменихте млякото,на каква схема?

# 63
  • Мнения: 1 033
Каза направо да давам новото, нямам схема

# 64
  • Мнения: 15 356
Каза направо да давам новото, нямам схема
[/quote
Защото гледах схеми за заместване постепенно,а на нас май ни предстои.Още по-добре така.

# 65
  • Мнения: 1 033
Вие защо ще сменяте?
Не знам дали е по-добре, но реално ако детето има алергия няма да е удачно да се дава каквото и да било количество от старата храна.

# 66
  • Мнения: 15 356
Няма алергия детето,нищо му няма даже.Но е наддало втория месец само 400 гр и тежи 5400,не яде на три часа,а когато и колкото иска.За нас не е проблем,но за педиатърката е голям проблем!И иска от Аптамил да мине на Милумил или ДМ био.Вторник ни вика  да я тегли и ще говорим за млякото.Но ми каза да не сменям на моя глава,почвало се примерно днес веднъж новото мляко,другите хранения старото,утре два пъти новото и така докато не се замести изцяло

# 67
  • Мнения: 698
От Милумил на моето бебе му се разстрои корема страшно много. Да не говорим как миришеше акото.
ДМ БИО му е супер даже вече е на 2 ка.
Не съм сменяла постепенно млякото, а директно на новото.

# 68
  • Мнения: 1 033
.....почвало се примерно днес веднъж новото мляко,другите хранения старото,утре два пъти новото и така докато не се замести изцяло......

Може би, защото няма някаква реакция със старото и е по-добре да стане постепенно. Педиатърката ми беше казала, че привикват към млеката и може да получат разстройство ако се смени изведнъж

# 69
  • Мнения: 698
Сигурно е така, но аз сменях изведнъж.
Факт е че от ДМ БИО нищо му нямаше и си спа 4 - 5 часа през нощта, което до тогава не се беше случвало.
Говоря ако млякото се сменя, защото не се наяжда, а не за случаи като алергия, рефлукс и т. н.

# 70
  • Мнения: 1 033
И ние сменихме изведнъж - 2 дни не беше акал , а после ака зелено и по-рядко.
Иначе изглежда по-спокоен и през нощта прави големи паузи и си спи.
Ох аз голяма тъпотия съм направила и цяла нощ не можах да спя. На морето сме, водата от чешмата не смея да я давам на бебето, но вчера му давахме минерална вода, защото нямаше друга. После прочетох, че изобщо не трябва да се дава и направо ме блъсна главата. Не знаех, че не трябва Disappointed

# 71
  • Мнения: 698
Може вода Бебелан или всяка друга с розова капачка.
От чешмата ако не е преварена не е добра идея.
Спокойно от един - два пъти нищо няма да му стане.
Бебетата са издръжливи. 😁

# 72
  • Мнения: 1 033
Всички 6 хранения вчера Sad
И се чудя , не може ли тези педиатри да казват такива неща?! Все пак не може да знаем всичко...
И като ми каже за нещо - Е ти не знаеше ли ? Направо лудост ме обзема, ако знаех щях аз да съм педиатър

# 73
  • Мнения: 698
Спокойно, нали не е плакало, не е неспокойно бебето?
Рядко педиатрите казват всичко.
Моята например е другата крайност, когато дойде да види бебето като ни изписаха ми каза:
-Вземи тетрадка и химикалка и пиши!

Писах половин час за неговото хранене, за моето хранене, за първа разходка, тоалет на бебето, ако получи гъбички в устата, ако му се подуят гърдите и т. н

Но тя е старата генерация и вероятно затова е толкова подробна и обяснителна.
Сега 6 месеца по - късно на всяка консултация трябва да ходя с тетрадка, за да записвам насоки месец за месец 😁

Мога да ти давам инфо от записките ми, но на лични да не спамим темата 🙂

# 74
  • Мнения: 15 356
Сигурно е така, но аз сменях изведнъж.
Факт е че от ДМ БИО нищо му нямаше и си спа 4 - 5 часа през нощта, което до тогава не се беше случвало.
Говоря ако млякото се сменя, защото не се наяжда, а не за случаи като алергия, рефлукс и т. н.
А когато направиш млякото и не ще веднага да яде,колко време го държиш?Пише останалото да се хвърля ,а на Аптамил ,че може да престои до час,аз повече от 30 мин не съм държала мляко,а колко е отишло в мивката не ми се говори.
Взехме ДМ био,ще го пробваме днес.
Галеона,малко изместихме темата,но се случи случайно.Blush

# 75
  • Мнения: 698
Сигурно е така, но аз сменях изведнъж.
Факт е че от ДМ БИО нищо му нямаше и си спа 4 - 5 часа през нощта, което до тогава не се беше случвало.
Говоря ако млякото се сменя, защото не се наяжда, а не за случаи като алергия, рефлукс и т. н.
А когато направиш млякото и не ще веднага да яде,колко време го държиш?Пише останалото да се хвърля ,а на Аптамил ,че може да престои до час,аз повече от 30 мин не съм държала мляко,а колко е отишло в мивката не ми се говори.
Взехме ДМ био,ще го пробваме днес.
Галеона,малко изместихме темата,но се случи случайно.Blush

Може да стои един час без проблем.

Веднъж ми престоя и два часа и му го дадох - нищо му нямаше, но беше инцидентно.

# 76
  • Мнения: 5 325
А защо педиатърката препоръчва ДМ био?

# 77
  • Мнения: 15 356
А защо педиатърката препоръчва ДМ био?
Защо,какво му е?

# 78
  • Мнения: 5 325
Нищо му няма, точно обратното. Давам го от ден 1. За това ми стана интересно защо го препоръчва. Hug

# 79
  • Мнения: 15 356
Нищо му няма, точно обратното. Давам го от ден 1. За това ми стана интересно защо го препоръчва. Hug
Тя не "рекламира" само известните марки,точно това ми каза,че има добри отзиви.Виждам голяма разлика с Аптамила,на ДМ е бистро млякото и мръсно бяло,а Аптамил е снежно бяло и все седи пяна вътре,но малката си яде охотно ДМ.Сега остава да разбера защо яде повече нощем отколкото денем и как да обърна нещата.Вечер се буди гладна и изяжда всичко,а през деня е голям зор.

Общи условия

Активация на акаунт