ДНЕВНИКЪТ Тема 103 Да отслабнем всички заедно!

  • 33 732
  • 764
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 711
Благодаря, Ния. Дано още някой се включи, пък аз ще потърся да пробвам Bowtie

# 361
  • На острова
  • Мнения: 1 272
Херц, благодаря, прекалено много време прекарвам в кухнята и понякога ме е яд, но не ми се прави компромис с храната. Извади ли гофретника? Аз качих и сладък вариант, и аз я харесвам темичката със снимките, защото обичам здравословната храна и обичам да я снимам.

Премерих се сутринта, 55 кг. съм си, нищо не съм върнала след фаста, не броя и калории. С тоя гофретник май следващия фаст няма да е никак труден 😜

# 362
  • Мнения: 2 564
Явно съм изпуснала, какво правите в гофретника ? Моят чисто нов събира прахоляк.

# 363
  • На острова
  • Мнения: 1 272
Явно съм изпуснала, какво правите в гофретника ? Моят чисто нов събира прахоляк.

Pepa57, купих си го специално за т.нар. Chaffles (waffle, ама кето). Аз разбърквам две яйца и настърган чедър или моцарела и сипвам в/у гофретника, предварително намазан с мазнина, разнасям хубаво и изчаквам малко преди да затворя капака. Чакам хубаво да се препече и мажа с филаделфия/сладко/прошуто/авокадо с фета.. За мен има вкус наистина на солена гофрета, а не на омлет, да речем.

Скрит текст:

# 364
  • Мнения: 2 564
А супер идея, благодаря.

# 365
  • Мнения: 2 275
И така ходих в магазина, избрах си гофретник, ще го купя другата седмица.
Втори пилешки ден от моето моно успешен. И аз изп.кавам добре.

# 366
  • Мнения: 1 176
Аз отчитам cheat day днес в комбинация с rest day от тренировки, но съм безгранично горда със себе си - никога не съм мислила, че ще чийтя с ризото и ще ми е достатъчно. ММ си взе пица, която дори не ми се прияде да си отхапя.
На фона на това кантарът досадно се е запънал от 3 дни на 59.6, но поне съм смъкнала сантиметър от ханша. Бедрата и на обиколки не мърдат, но на око ми се струва, че виждам малко повече мускул и малко по-малко тлъсто от преди. Естествено това е само началото. Стискайте палци въглехидратното зареждане да размърда малко нещата. Планът за утре е дълга разходка в планината. Клоуи не ми се отразява никак добре и ще я редуваме с други тренировки.

# 367
  • Мнения: 7 736
тостер имало в нас, не гофретник Simple Smile
много доволен, отдавна не съм яла толкова вкусно нещо
тенкю, Миа Hug
гауда, чедър, яйца -> омлет

# 368
  • Мнения: 152
Здравейте!
Искам да попитам дали някой си е поръчвал хранителен и/или тренировъчен режим от @derillis (instagram)? От много време я следя, уж има доста доволни клиенти, та в понеделник и изпратих сумата за режимите и оттогава не сийнва съобщенията ми и като цяло нямаме никаква комуникация. Напълно възможно е момичето да работи по-бавно, може би има доста клиенти, но знам ли, започнах да се притеснявам.
Та, ако някой е работил с нея, пак ли е протичал така процесът или...?

# 369
  • Мнения: 68
Herzen , каква хубава идея ми даде. Нямам гуфретник, но имам тостер. Ще измисля нещо с кокосово брашно, защото не ям млечни.

# 370
  • HH
  • Мнения: 3 257
тостер имало в нас, не гофретник Simple Smile
много доволен, отдавна не съм яла толкова вкусно нещо
тенкю, Миа Hug
гауда, чедър, яйца -> омлет



Аз така си приготвям кето пица. Яйца 3 или 4, и от настъргания кашкавал, за предпочитане Гауда от Лидл,  колкото поеме. Запичам върху хартия за печене и по някое време намазвам с доматен сос и гарнирам по желание.

# 371
  • София, България
  • Мнения: 812
Добро утро, момичета! Аз няма какво да добавя от предния път освен това, че е истина, че ако имаш един ден отдаден на нережимна храна с времето апетитът ти към нея намалява и не само това, но и не можеш да погълнеш същото количество. Това е радост за мен. Вчера 6 парчета пица ми се опънаха. За някои от вас може да е много, но преди съм яла по 8-9, тъй че това го отчитам за прогрес. Не само това, но вече не се наслаждавам по същия начин на тази храна, не е кой знае какво за вкуса ми и съм доста учудена от това как за такова кратко време вкусовите ми рецептори започват да се превъзпитават. Хубав ден от мен! Simple Smile

# 372
  • София
  • Мнения: 1 309
В момента задържам. Най-добре ми е с OMAD и обикновено ям вечер. Има дни, в които съм много гладна и ям 2 пъти. Забелязвам напоследък, че изместих храненето на обяд, а вечер не ми се яде. Това е много странно за мен, тъй като винаги съм била гладна вечер.

Снощи гледах по TLC предаване за 300-кг хора. Не бях го гледала скоро, но ми подейства отрезвяващо. Емоционални проблеми лекувани с храна. Определено кофти решение.

Днес съм на сода с лимон и сол, определено имам нужда от електролити.

# 373
  • София
  • Мнения: 2 934
Аз много гледам 300-килограмовите. Това което ми прави впечатление е че дори да отслабнат след толкова много килограми отслабването е само една малка крачка към връщане към здравето и нормалния живот. Почтват се операции за кожата, на ставите, изобщо пълен ужас. Никога не трябва да допусна да напълнея много.

# 374
  • Мнения: 1 176
Аз признавам, че не мога да гледам това предаване, но основния урок научих вкъщи - човек трябва контролно да се мери всеки месец и мерки трябва да се вземат на 1вия килограм. Не ставаш с наднормено тегло от веднъж - натрупва се малко по малко и често е достатъчно бавно, за да ти се изплъзне. ММ мина от поднормено в наднормено пред очите ми, но виждах прогреса през няколко години. Помня като забелязах, че коремът му става по-мек и помислих, че тази блуза му седи зле и трябва да си ходи; помня като видях, че става по-издаден и мислех, че просто е подут; помня като оформи шкембенце, но пропуснах е всички килограми по средата от малкото шкембенце до сега. Все си казваш "да, да, трябва да взема мерки" и отлагаш, но, ако не си редовно на кантара, изпускаш, че продължаваш да качваш, а не стоиш на едно място. Предполагам, че това са историите и на хората в предаването. Аз не съм по-различен случай, но съм с по-малко кг. Мисля, че последното ми рязко карантинно окръгляне беше това, което най-накрая му направи впечатление и го отврати достатъчно да отрезви за нуждата спешно да вземем мерки и двамата.
По темата, в момента кантарът и мерките ми вървят в противоположни посоки, така че извадих калкулатор за процент мазнини и започнах да записвам в таблица всичко. Добрата новина е, че съм с 0.7 кг чиста мазнина надолу за седмица. Лошата е, че очаквах повече с оглед (не)изядените калории. Според калкулатора ми остават 4кг мазнина до достигане идеалният процент.

Всъщност исках да питам OMAD какво е?

Общи условия

Активация на акаунт