Прибързана инсеминация?!

  • 1 589
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте момичета, ще започна от това че имам 2 неуспешни бременности. Първата беше миналата година забременях без да сме опитвали, но се оказа кухо яйце. Сега тази година след 6месеца опити отново забременях, но се оказа кухо яйце. Правихме изследвания със съпруга ми, тук ще вметна че сме на 23 години и двамата. Аз изследвах спин,сифилис, хепатит, уре и мико плазма,хламиди, микробиология, цитонамаска, щитовидни хормони,полови  хормони. Открихме само висок пролактин. Да но правихме спермограма на мъжа ми(ще прикача снимка с резултат) и направихме консултация с андролог. Той каза да пуснем изследвания  за хормони и уре и микоплазма,хламиди. Обаче ние решихме да изчакаме. След биохимичната бременост пуснахме кариотип и на двамата и тромбофилия за мен,чакаме си още изследванията.
Днес бяхме на преглед при др Персенска в клиника Надежда и тя каза да направя цветна снимка и да започнем инсеминация, като ни изписа и добавки(доста скъпички). Според мен обаче много прибързано е това решение с инсеминацията без да знаем защо не се получава бременноста. Чесно казано много се ядосах и не знам какво да правя, дали да ходим при друг лекар, дали да не изчакаме, да правим ли други изследвания. Моля ви дайте ми съвет.

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 18:53 от Mowriana

# 1
  • София
  • Мнения: 7 428
Отидете на ендокринолог за високия пролактин, възможно е той да е причината за проблема. ТСХ как е?
За мъжа - пуснете спермограма в друга клиника, за да сравните резултата.

# 2
  • Мнения: 923
Всичките тези въпроси можеше да ги зададеш на д-р Персенска,тя най-точно ще обясни защо преценката и е такава-какво е видяла,в какво се съмнява.Смяташ,че е прибързано мнението на д-р Персенска,а в следващия момент не сте изпълнили препоръките на андролога,защо?(това също е стъпка към изясняването).Цветната снимка е стандартна процедура по пътя.Аз лично бих направила такава и бих се върнала при д-р Персенска с едно лисче с въпроси,ако пак не съм сигурна в мнението и бих се консултирала с друг.Моето инвитро е било при д-р Цветков,винаги е отговарял обстойно на въпросите ми,не мисля,че и Персенска би отказала.

# 3
  • Мнения: 131
Тсх пускан днес е 0.89. Не направихме изследванията на съпруга ми поради финансови причини. Аз имам допълнително здравно и по-лесно става при мен. Ще направя цветна снимка задължително. Опитах се да попитам докторката за изследванията за спермограмата, обаче тя каза че няма нужда като донесе матерял за инсеминацията ще я видят. Доста бързаше като цяло. Така или иначе ще се видим след цветната  снимка и ще говорим отново. Както ще направя и консултация и при друг лекар.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 428
Права си в интуицията си - първо трябва да оправите хормоните, и след това - ако се налага - да правите инвитро. Репродуктивната медицина не е само инвитро.
Кухо яйце не може да стане при запушени тръби. Може да стане обаче заради кофти спермограма или заради ниско качество на яйцеклетките поради висок пролактин.
Персенска не обяснява. И се цупи, когато й задаваш неудобни въпроси. Аз лично се махнах от нея. Потърсете второ мнение. И ендокринолог, за да ви даде терапия за пролактина.

# 5
  • Мнения: 1 296
и да започнем инсеминация, като ни изписа и добавки(доста скъпички). Според мен обаче много прибързано е това решение с инсеминацията...
Къде тук е инвитрото от заглавието? Правиш ли разлика между Австрия и Австралия.

# 6
  • Мнения: 131
и да започнем инсеминация, като ни изписа и добавки(доста скъпички). Според мен обаче много прибързано е това решение с инсеминацията...
Къде тук е инвитрото от заглавието? Правиш ли разлика между Австрия и Австралия.

Много се извинявам, но не съм много запозната кое какво точно е. Ще променя заглавието веднага щом разбера как.

# 7
  • Мнения: 519
И според мен първо трябва да оправите хормоните и след това всичко останало. Аз съм на 21, за сега не мисля за дете, но миналата година имах проблеми с менструацията. Тъй като бях много стресирана покрай университета, мислих, че липсващата от 6 месеца менструация е от стрес. Преди това бях ходила на доктори, заради нередовен цикъл, но не се беше стигало до 6 месеца без такъв. Отидох на гинеколог и направихме изследвания- пролактинът ми беше двойно по- висок от нормата. Гинекологът директно ми каза, че с висок пролактин, няма шанс за бебе, дори и сперматозоидите да са супер и че трябва задължително да се смъкнат стойностите.  Ходих при ендокринолог и ми изписа Достинекс , който трябва да се пие по схема. Още на първия месец след приема, ми дойде точно на 28-я ден, което никога до сега не се беше случвало и от тогава всеки месец ми е по часовник. Също така лицето ми се изчисти от пъпки, както никога до сега.
Та, съветът ми е- посети и ендокринолог, за да ти види всички хормони и чак тогава мислете за други варианти. Успех!

# 8
  • Мнения: 439
Само като прочетох заглавието на темата и се сетих за Персенска. Честно казано, отворих от любопитство, само за да видя дали става дума за нея. Писала съм още преди година за моите няколко посещения при нея и зорът от вратата да правим инсеминация. Прочети ми старите коментари, ако искаш.  Но моят съвет е да потърсиш друг специалист.

# 9
  • Мнения: 36
Здравйте,искам да попитам възможно ли е да се направи инсеменация с 4% морфология ?

# 10
  • Мнения: 723
Здравйте,искам да попитам възможно ли е да се направи инсеменация с 4% морфология ?

Възможно е, но при мен от 3 инсеминации нямаше никакъв ефект.

# 11
  • Мнения: 36
Здравйте,искам да попитам възможно ли е да се направи инсеменация с 4% морфология ?

Възможно е, но при мен от 3 инсеминации нямаше никакъв ефект.
А инвитро пробвали ли сте?

# 12
  • Мнения: 131
Момичета, аз все пак да кажа че този месец в който бях писала всъщност забременяхме отново естествено и вече съм в 10гс, така че късмета ни се усмихна. Благодаря на всички който бяха писали.

# 13
  • Мнения: 98
Моля, момичетата които са правили инсеминация, нека споделят какви задължителни изследвания трябваше да направите с партньора, преди процедурата?

Общи условия

Активация на акаунт