Дали ме използва

  • 6 669
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет, мили дами! Имам един проблем. От една година живея с приятеля ми на семейни начала, живея в неговата къща, аз собствена нямам, нямам и родители вече( Бог да ги прости). Та, аз съм много объркана, все още се чудя дали този човек е за мен..? 😏 живея в неговата къща, но някак си не се чувствам свободна, все пак си е чужда къща, той винаги ми повтаря, че е и мойта къща, но не ме кара да се чувствам така... 😒 до сега дадох куп пари за ремонти, за обзавеждане на къщата, а и съм готова да му платя заема, но той не е готов да прехвърли половината на мое име... поне така го усещам. 😏 ако не бях си дала парите, досега щях да си имам собствено жилище. Аз съм готова да дам всичко за него, понеже си нямам никой и си го обичам, но имам чувството, че той ме използва и други странични хора са го забелязали това... има и друго нещо. Обещава ми много неща, но не ги прави🙄 казва, че ме обича много.
Но незнам, дайте ми съвет, моля!
Незнам какво да правя 😶
Дали ме използва наистина... 😐

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ти нещо за брак чувала ли си?

# 2
  • Мнения: 18 298
А ти искаш половината къща. И двамата сте оправни, само да видим кой повече.

# 3
  • Мнения: X
Защо ти е половината къща от неговата? Ако се разделите - какво? Ще продължиш да живееш там, да си носиш гаджета, както и той ли?

Твоя е грешката, че си инвестирала парите си за ремонт на чужд имот. Опитай се да му намекнеш, че очакваш тези пари да ти бъдат върнати в един момент, ако продължавате така лежерно да си живучкате като гадженца.

Не му изплащай заема - той си го е изтеглил, да си поеме отговорността. Иначе какво ти гарантира, че 3 дни, след като ти дадеш Х лева, той няма да отиде и да изтегли пак заем?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ти нещо за брак чувала ли си?
Това какво общо има с нейния казус? И да имаше брак, нещата пак биха седели по същия начин в описаната от нея ситуация.

А ти искаш половината къща.
Ако къщата е семейна (т.е. ще се ползва от съпрузите) не виждам нищо странно да е на името и на двамата, без значение как е придобита. Всичко останало за мен спада в графа "Извратени имотни отношения".

# 5
  • Мнения: 18 298
Не бих поискала такова нещо. Любовта не е сделка. Persevere

# 6
  • Мнения: X
Любовта не е сделка. Persevere

Но пък, явно, е сляпа. Тя плаща, той се усмихва и брои мухите.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Любовта е, преди всичко, взаимност, според моите представи. Това за мен означава единият да не остава по-назад от другия в емоционален, кариерен, финансов или имотен аспект. Защото така се градят асиметрични отношения, които в един момент стават причина за много семейни разриви.

# 8
  • Мнения: 2 039
Не съм чувала някой да е прехвърлял половината имот на приятелката си.Защо първо не склюрчихте брак,и тогава да наливаш пари в имота?
Говори откровенно с приятеля си за притесненията си .

# 9
  • Мнения: X
Май ти се опитваш да го използваш, но той се усеща.

# 10
  • Мнения: X
Защо ти е половината къща от неговата? Ако се разделите - какво? Ще продължиш да живееш там, да си носиш гаджета, както и той ли?

Твоя е грешката, че си инвестирала парите си за ремонт на чужд имот. Опитай се да му намекнеш, че очакваш тези пари да ти бъдат върнати в един момент, ако продължавате така лежерно да си живучкате като гадженца.

Не му изплащай заема - той си го е направил, да си поеме отговорността. Иначе какво ти гарантира, че 3 дни, след като ти дадеш Х лева, той няма да отида и да изтегли пак заем?
Благодаря за отговора! Ние си мислим след година да си сключим брак,  но той ми беше казал, че след брака къщата автоматично става на половина мое без прехвърляне и аз затова си инвестирах парите в къщата му, след като научих, че не е било така, че си остава за него му намекнах да прехвърли къщата  наполовина  върху мое име и той каза , че ще прехвърли след свадбата...😶

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Пързаля те. И то – по много долен начин. Не е знаел, как ли пък не...

# 12
  • Мнения: 2 039
Брака има много общо към казуса,защото при брак може да доказва принос към имота и при наличие на дете,майката има прево да ползва имота до навършването на 18год на детето,дори при разтрогване на брака.

# 13
  • Мнения: X
Не съм чувала някой да е прехвърлял половината имот на приятелката си.Защо първо не склюрчихте брак,и тогава да наливаш пари в имота?
Говори откровенно с приятеля си за притесненията си .
И да сключим брак къщата си остава пак на негово име, понеже е предобита преди брака

# 14
  • Мнения: X
Благодаря за отговора! Ние си мислим след година да си сключим брак,  но той ми беше казал, че след брака къщата автоматично става на половина мое без прехвърляне и аз затова си инвестирах парите в къщата му, след като научих, че не е било така, че си остава за него му намекнах да прехвърли къщата  наполовина  върху мое име и той каза , че ще прехвърли след свадбата...😶

Хихих, голям сладур е тоя. Селски тарикат.

Аз разбирам, че си се поддала на думите за любов, брак и докато смъртта ви раздели и това, че си нямаш роднини играе голяма психическа роля в твоите решения, но моля те, от сега нататък не се поддавай - нито на този, нито на който и да е мъж.
Важното е да гледаш своят интерес - такива обещания и аз мога да ти дам, за след години, а ти сега да платиш.

Любовта, както казаха, не е сделка. Щом се е стигнало до пазарлък... може би наистина те използва - освен финансово, и емоционално.

Нека да се разберете в някакъв период от време да ти върне паричките, които си инвестирала - ти след време, когато имаш прилични спестявания и решиш, ще си вземеш и твой имот, пък тогава ще го мислите къде да живеете и своботното жилище може да пуснете под наем за допълнителен доход или да изплащате ипотека. Пък нали ще има брак, сигурно и деца? Всичко ще остане за децата един ден.

# 15
  • Мнения: 698
След брака става Ваша, ако е на негово име и евентуално ако някой ден почине преди Вас...
Не разбрах защо не сте си купила собствен имот, а сте инвестирали в чужд при положение, че нямате нищо Ваше.

Бракът не е безсрочен трудов договор нито е пожизнен.
Човек трябва да се подсигури със собственост, особено когато има възможност.
И защо да му изплащате кредита?
И без това живеете заедно, предполагам че месечните приходи и разходи така или иначе са общи.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 476
Яко те пързаля! Ако нямаш и доказателства за плащанията, просто пиеш една студена вода.
Не му давай повече пари!
Нито се ангажирай с неговите заеми!

# 17
  • Мнения: 18 298
Като си направят сметките и осчетоводят всичко, може да решат да не се женят. Условията може да са неизгодни за единия (който и да е той).

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Тя – и да си поиска парите, които е инвестирала до момента – на 90% съм сигурна, че онзи няма да ѝ върне нищо. Както няма роднини, които да я защитят и да го притиснат, не е в изгодна позиция да му поставя условия.

Но пък и самата авторка има вина, и то – немалка. Така ли се наливат пари в чужд имот, без да се поинтересуваш как стоят нещата в правен аспект?

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 23:04 от Blаck Cat

# 19
  • София
  • Мнения: 35 092
Наливала е от любов, ама май любовта свършила барабар с парите...

# 20
  • Мнения: 7 690
Нищо няма да видиш от въпросната къща, ако се ожените. Ако вече е на негово име се води придобита преди брака и нямаш никакви права над нея. Ако я наследи по време на брака пак няма да хванеш нищо, защото е наследство.

Щом и други хора около теб са забелязали и имат съмнения, че те използва, то явно е така. Страничните наблюдатели не рядко са по-трезви в преценката си.

Примири се, че пари или къща няма да видиш. Наливала си финанси в чужд имот по свое желание и на своя глава. Както и други казаха, можеше поне да се поинтересуваш предварително как стоят нещата в правен аспект.

# 21
  • Мнения: 1 107
А да се поставите на мястото на момчето?
Кой нормален би прехвърлил половина къща на гаджето?
И утре ако се разделят да си живее с нея до края

# 22
  • Мнения: X
А да се поставите на мястото на момчето?
Кой нормален би прехвърлил половина къща на гаджето?
И утре ако се разделят да си живее с нея до края

Същият този, който оставя на ГАДЖЕТО да му ремонтира и обзаведе имота.

Аз, като мъж, не бих позволил.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 476
Тя къщата сто процента не е негова и няма право са я прехвърли. Само я омайва.

# 24
  • Мнения: 18 298
Дали ремонтът е коствал толкова разходи, та да е колкото половината къща? Relaxed
Мебелите можеш да си ги вземеш и транспортираш на друго място. Nerd

# 25
  • Мнения: 40 870
Не съм чувала някой да е прехвърлил имот от преди брака на половинката си.  Иначе ако сте на етап твърда връзка (най-добре брак) е нормално да допринасяш за ремонтите. Но е нормално и да си пазиш фактурите, ако се разведете. Но за сега ми се струва, че се дебнете, а не градите заедно.

# 26
  • Мнения: 7 690
Трудно ще докаже, че мебелите са нейни, ако не пази фактури или платежни. Убедена съм, че не й е минавало през ума да го прави, но ето- вече ще си знае урока. Уж. Все пак иска и заема да му погася.

Авторке, тъй и тъй си почнала да погасяш чужди сметки, после ще погасиш ли и моите?

# 27
  • Мнения: 2 638
Щом имаш такова желание за брак, а той се мунди- предложи му! Поставяш картите на масата и дерзаеш.

# 28
  • Мнения: X
Така, понеже нямам никакъв опит с имоти, нямам си и никой, аз се доверих на този човек.. той ми каза, така, така.. че къщата ставало на половина мое след брака. Понеже много го обичам, а казват, че любовта е сляпа, а и не разбирах, бях на 19, като почнах да живея с него. И като цяло не ме интересуваше къщата му, но след време осъзнах, колко пари съм дала от моите спестявания, а и разбрах, че къща предобита преди брака си остава негова. Казах му го това и той ми каза, че след брака ще ми прехвърли къщата 🤔😅 но как след брака..? Неразбирам.. аз съм глупавата, признавам си, затова че се доверих..

# 29
  • Мнения: 18 298
Спестявания на 19 години! Браво! Joy

# 30
  • София
  • Мнения: 13 103
То и зависи какво е представлявал ремонтът. Много наематели ремонтират жилищата, в които живеят, но за това не получават половината от тях.
Право е момчето. Те са гаджета. Той е теглил заем, плаща си го. Ако тя е внесла нещо, което може да се изнесе, ще си го изнесе. Ама той да си даде половината жилище и да няма гаранция, че утре тя няма да го зареже. Дори и основен ремонт не излиза на цената на едно жилище.
Разбира се, че ще внася удобства и средства на мястото, където живее. Нали саматя тя ползва ежедневно тези удобства. Не може да се очаква той да осигурява всичко, понеже е мъж. Ако не става дума за удобства, които ползва и авторката, тогава не разбирам приноса й, освен ако не е параван за интерес към имота.
Моят съпруг ми прехвърли преди години негово жилище няколко години след сключване на брака ни, защото заживяхме в мой дом и вече имахме дете и второ на път, а той искаше да се чувствам сигурна. Преди това не бих нито наливала пари в този апартамент, нито бих се съгласила на прехвърлянето.

# 31
  • София
  • Мнения: 35 092
Унаследила е нещичко и от глупост го е профукала.

# 32
  • Мнения: X
Остави го ти този момент след брака... Първо трябва брак да има.

Доверила си се - случва се. Всички грешим. От сега нататък, обаче, не позволявай да бъдеш манипулирана.

Ако иска телевизор, пералня или климатик - да си го взима на изплащане. Ти живееш там като негово гадже - достатъчно е да видиш цените за наем в района и да му предложиш да му плащаш всеки месец половината, за да не се чувства той използван. ОБАЧЕ, понеже си купувала мебели, техника и си плащала ремонти, първо пресметнете тази сума за какъв период наем би стигнала - дали имаш да надплащаш за последните месеци или имаш още година-две да живееш фор фрий (освен храна и сметки, де).

Любовта е любов, но парите са си пари. Докато не сте семейство, всеки е отговорен за своето дупе.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Интересен казус. Значи авторката е от година с въпросния приятел. Заживели са заедно, когато е била на 19г. Щом за една година е натрупала спестявания за собствено жилище ("ако не бях си дала парите, досега щях да си имам собствено жилище"), че и заем се готви да изплаща, какво я тревожи, че няма дял от къщата? С тази спестовност и доходи за още година-две ще натрупа за свое жилище. Е, хайде да са три години, че и заема на приятеля да изплати.
Подсказвам как да се развие пързалката - нека авторката да каже, че спестяванията всъщност са наследството от починалите родители.

# 34
  • Мнения: 2 638
Темата се измести от любов, къмто имот. Авторката, ако е с тая нагласа- цял живот ще се брои използвана. Я за раждане на деца, я за ходене на работа. Запомни- никой не ти е длъжен. Не отрази коментара за брака, пак към къщата придърпваш.

# 35
  • Мнения: 7 690
Пише, че живеят заедно от година, не че връзката им е от толкова.

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
Не знам къде се развива действието, но се питам- този юнак не работи ли, социално слаб ли е, та авторката нарива пари в ремонти, че и се натиска да му изплаща кредита?
И основното- той я е излъгал за собствеността директно, за да й измъкне паричките.
Колко може още да му вярва и да се съмнява дали я използва?

За мен, още днес трябва да му постави ребром сметката- дала е толкова пари, които представляват едиколкоси процента от пазарната цена на къщата.
Да й ги прехвърли тези проценти, за да продължат да влагат "на чисто" в бъдещето си като семейство.

Само се съмнявам, че той ще прехвърли каквото и да било.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Съвсем възможно е къщата да е в някой провинциален район и да струва не повече от 20 000 лв., та не виждам нищо странно авторката да е спестила и/или наследила поне 10 000 лв.

Такива имотни казуси под път и над път – не знам кое точно ви се струва ненормално.

# 38
  • Мнения: X
Спестявания на 19 години! Браво! Joy
аз съм спортистка и на 18 станах Евро шампионка, от там са... нито ми е наследство, нито нищо.. и взимам и хубава заплата

# 39
  • Мнения: 40 870
Естествено, че няма да прехвърли. Ако моето гадже беше поискало да му прехвърля нещо, понеже бил плащал за ремонти (за да ни е хубаво и на двамата, не само на мен) щях да му върна парите и да прекратя връзката на мига. Такива бакалски сметки за подходящи за милионери, но за нормални хора са страстоубийци. Просто е трябвало да не дава особено много пари, а нещо съизмеримо с наема за едно жилище и ежедневните харчове.

# 40
  • Мнения: X
Не знам къде се развива действието, но се питам- този юнак не работи ли, социално слаб ли е, та авторката нарива пари в ремонти, че и се натиска да му изплаща кредита?
И основното- той я е излъгал за собствеността директно, за да й измъкне паричките.
Колко може още да му вярва и да се съмнява дали я използва?

За мен, още днес трябва да му постави ребром сметката- дала е толкова пари, които представляват едиколкоси процента от пазарната цена на къщата.
Да й ги прехвърли тези проценти, за да продължат да влагат "на чисто" в бъдещето си като семейство.

Само се съмнявам, че той ще прехвърли каквото и да било.
Наскоро научих, че къщата предобита преди брака си остава за него за цял живот.. а той твърди, че след брака ставало на половина мое..

# 41
  • Мнения: 159
Колко пари си наляла вече в къщата?

# 42
  • Мнения: X
Наскоро научих, че къщата предобита преди брака си остава за него за цял живот.. а той твърди, че след брака ставало на половина мое..

А имотът въобще негов ли е? Да не се окаже на някоя баба, а той да живее там? И след няколко години бабата да почине и 3те лели да скочат, да им плащате наем или да се изнасяте...

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
... а той твърди, че след брака ставало на половина мое..

Става, ама не в България. Laughing

# 44
  • Мнения: X
Наскоро научих, че къщата предобита преди брака си остава за него за цял живот.. а той твърди, че след брака ставало на половина мое..

А имотът въобще негов ли е? Да не се окаже на някоя баба, а той да живее там? И след няколко години бабата да почине и 3те лели да скочат, да им плащате наем или да се изнасяте...
Негова е!

# 45
  • Мнения: X
... а той твърди, че след брака ставало на половина мое..

Става, ама не в България. Laughing
заблудена съм... научих си урока, макар че късно

# 46
  • Мнения: X
Негова е, защото... той така ти казва, или си видяла документите на имота?

# 47
  • Мнения: 9 695
Момиче мило, дали си си научила урока или не не знам, май по-скоро не, щом още се чудиш дали те използва. Прецени добре дали искаш брак с тоЗ индивид и не наливай повече пари.

# 48
  • Мнения: 7 690
Мела, бъди по-отговорна занапред и не се доверявай на всяка приказка. Ползваш интернет, в него можеш да намериш всичко, което те интересува и за което не си сигурна.

# 49
  • Мнения: 2 209
Ако двама или повече души са ти казали, че те използва, много е вероятно да е така. Сега и тук ти казаха. Надявам се да се съвземеш и да се погрижиш за себе си.

# 50
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Не знам къде се развива действието, но се питам- този юнак не работи ли, социално слаб ли е, та авторката нарива пари в ремонти, че и се натиска да му изплаща кредита?
И основното- той я е излъгал за собствеността директно, за да й измъкне паричките.
Колко може още да му вярва и да се съмнява дали я използва?

За мен, още днес трябва да му постави ребром сметката- дала е толкова пари, които представляват едиколкоси процента от пазарната цена на къщата.
Да й ги прехвърли тези проценти, за да продължат да влагат "на чисто" в бъдещето си като семейство.

Само се съмнявам, че той ще прехвърли каквото и да било.
Наскоро научих, че къщата предобита преди брака си остава за него за цял живот.. а той твърди, че след брака ставало на половина мое..

Има вариант, ако ти прехвърли половината, по напред беше писала, че така обещал - след брака да го направи. Не ми се ще да приемам, че е мошеник и те използва, не го познавам, но ти живееш с него, би трябвало да го усетиш що за човек е, колкото и да го обичаш. Това, че и други отстрани смятат, че те използва, вече е някакъв знак, без задължително да са прави. Все пак спри да наливаш средства в ремонти и за каквото там даваш, щом е негова къщата, нека сам си я оправя.

Скрит текст:
Така, понеже нямам никакъв опит с имоти, нямам си и никой, аз се доверих на този човек.. той ми каза, така, така.. че къщата ставало на половина мое след брака. Понеже много го обичам, а казват, че любовта е сляпа, а и не разбирах, бях на 19, като почнах да живея с него. И като цяло не ме интересуваше къщата му, но след време осъзнах, колко пари съм дала от моите спестявания, а и разбрах, че къща предобита преди брака си остава негова. Казах му го това и той ми каза, че след брака ще ми прехвърли къщата 🤔😅 но как след брака..? Неразбирам.. аз съм глупавата, признавам си, затова че се доверих..

# 51
  • Мнения: 8
Ти нещо за брак чувала ли си?
Някой жени не искат да се омъжват като мен. 🙂
Та съвета ми е може и да те използва и аз имах такава връзка. Внимавай какво даваш за него, защото в някой случай излиза много лошо🖤🙂

# 52
  • Мнения: 866
Искаш ли съвет какво може да направиш от тук насетне или ако ще избереш варианта да пиеш една вода и да започнеш на чисто, няма да има нужда от съвет. Но ти си толкова влюбена, че нямам съмнение кое ще избереш. Ако не е тайна сподели колко пари хвърли по тая къща, колко плащаш за кредита.

Най-доброто решение е консултация със адвокат по семейно право. В България закона позволява да се правят "брачни договори", те могат да се правят преди или след брака. Уточнявам, че те обхващат придобивките след брака, но в договора може да се уточни как да се раздели имуществото и това което вече е налично и за което си наливала пари.

Това нещо трябва да го направиш и то е най-добрият тест, с който ще разбереш дали ти си най-важното нещо за него или те използва. Като му кажеш, че искаш да сключете брачен договор (който ако направите, но след това не сключите брак. договора няма сила). Ако той почне да се дърпа и да не иска такъв договор и да овърта, значи всичко е ясно.

Яд ме е за теб, защото на всичкото отговор си нямаш мама и татко и ако един мъж използва момиче в такова положение е още по отвратително. Тези мнения които получаваш, че навярно те използва има лесен начин да разбереш дали наистина е така и си длъжна да го тестваш. Защото колкото по-рано разбереш толкова по-добре.

# 53
  • Мнения: 6 469
“Дали ме използва” - да.

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
заблудена съм... научих си урока, макар че късно

Все още не си в безопасност.
Значи, без да сте в брак, той смята че е нормално да наливаш пари в къщата, че и да му изплащаш кредита.
Но, не е нормално да ти прехвърли част от къщата.

Но, като се ожените, щял да го направи.
Силно ме съмнява.
Според мен, разчита че след като се омъжиш, ще спреш със спорта, ще спреш да печелиш и ще станеш зависима от него отвсякъде.
Без пари, без твое жилище и с едно дете, като те обзаведе, няма къде да ходиш.
Нямаш и защита от родители, за съжаление.

Затова, мисли, пази се от обвързване, което може да те закопае, докато не изясниш ситуацията.

# 55
  • Мнения: 2 495
Все пак, за колко пари става въпрос ? Ти други сметки плащаш ли по време на общото съжителство ? Колко му е заемът , какви доходи имате ? Защо ще се жените след една година , а не сега ?

# 56
  • Мнения: 4 949
Mella,голи приказки и празни обещания будят недоверие.За мен такъв човек моментално "олеква"А и ваши познати(приятели) са го усетили. В една връзка (брак) доверието е толкова важно,колкото и любовта.
Не поемай кредита му,запознай се с юредическите въпроси и тогава вземай решения.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 103
Моля авторката да обясни за тази 1 г. колко точно пари е наляла в имота на гаджето си? И под формата на какво (режийни, мебели, строеж, посуда)? Каква сума остава да се изплати и дали момчето е приело това изплащане? Как си разпределяте разходите по общите харчове - сметки, домакинство, храна? За какъв точно ремонт става дума?
Тази 1 г. колко точно е - 10, 12, 14 месеца?
Заемът под формата на потребителски кредит ли е или е ипотека за жилището? То с ипотека ли е закупено от младежа, с негови средства ли или е наследство?
Той на каква възраст е?

# 58
  • Мнения: X
Негова е, защото... той така ти казва, или си видяла документите на имота?
той купи къщата преди 3 години, а ние сме заедно от 4, но от една година живеем заедно. Сигурна съм, че е негова

# 59
  • Мнения: X
Моля авторката да обясни за тази 1 г. колко точно пари е наляла в имота на гаджето си? И под формата на какво (режийни, мебели, строеж, посуда)? Каква сума остава да се изплати и дали момчето е приело това изплащане? Как си разпределяте разходите по общите харчове - сметки, домакинство, храна? За какъв точно ремонт става дума?
Тази 1 г. колко точно е - 10, 12, 14 месеца?
Заемът под формата на потребителски кредит ли е или е ипотека за жилището? То с ипотека ли е закупено от младежа, с негови средства ли или е наследство?
Той на каква възраст е?
Той е на 29, а аз наскоро станах на 21, за една година долу горе 25 000 налях в имота му, и около 24 000 има заем. Ипотечен е..  в началото искаше да му платя заема и аз бях съгласна, но след като научих за къщата предобита преди брака си остава негова.. пък сега не иска да му платя заема... иска да си купим друго жилище, а аз имам около 20 000, да си дам парите и той да тегли заем и така да купим...  И така аз ще остана без никакви пари..

# 60
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
Скрит текст:
Защо ти е половината къща от неговата? Ако се разделите - какво? Ще продължиш да живееш там, да си носиш гаджета, както и той ли?

Твоя е грешката, че си инвестирала парите си за ремонт на чужд имот. Опитай се да му намекнеш, че очакваш тези пари да ти бъдат върнати в един момент, ако продължавате така лежерно да си живучкате като гадженца.

Не му изплащай заема - той си го е направил, да си поеме отговорността. Иначе какво ти гарантира, че 3 дни, след като ти дадеш Х лева, той няма да отида и да изтегли пак заем?
Благодаря за отговора! Ние си мислим след година да си сключим брак,  но той ми беше казал, че след брака къщата автоматично става на половина мое без прехвърляне и аз затова си инвестирах парите в къщата му, след като научих, че не е било така, че си остава за него му намекнах да прехвърли къщата  наполовина  върху мое име и той каза , че ще прехвърли след свадбата...😶

За адвокати не сте ли чували? Гугъл?

Не мога да повярвам, че в 21 век една пълнолетна жена не  може да намери информация за собственост на лично имущество след сключване на брак. А ако умре хубавеца след като му изплатиш дълговете, но преди да сключите брак ко праим? Нали не мислиш  че законните му наследници ще оценят жеста ти и ще ти прехвърлят половината къща?

С твоите пари си купи твое жилище, а си живейте където си искате.

# 61
  • Мнения: 6 469
Не нападайте момичето. Ако е спортистка с титла, то тя се е занимавала само със спорт. Завършило е най- вероятно Спортно училище . Там всички знаем как се учи. Като добавим и липсата на родители, изобщо не е за чудене.
Девойче, просто си тръгни оттам. Още днес.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 481
Тарикат. Ако можете да се справите със заем, налейте парите си във Ваш имот, на Ваше име, теглете си сама заем. Той може да Ви плати ремонта ако иска. И мебелите.

# 63
  • Мнения: X
Не нападайте момичето. Ако е спортистка с титла, то тя се е занимавала само със спорт. Завършило е най- вероятно Спортно училище . Там всички знаем как се учи.Като добавим и липсата на родители, изобщо не е за чудене.
Девойче, просто си тръгни оттам. Още днес.
Как се учи там?

# 64
  • Мнения: 6 469
Никак, Дидоян.  През повечето време се набляга на тренировки.

# 65
  • Мнения: 7 690
Не, не, не. Никакъв заем няма да му изплащаш, луда ли си? Достатъчно е паразитирал на твой гръб.

Пази си парите и си опичай акъла. Ориентирай се и в посока да приключиш тези взаимоотношения, очевидно приятелят ти е използва за касичка.

# 66
  • Мнения: X
Никак, Дидоян.  През повечето време се набляга на тренировки.
Два дена се карат по 4 часа и двуразови тренировки, три дена се карат по 8 часа.
Нивото е на нивото на масовите професионални гимназии (техникуми), защото се набляга на спорта. А спортисти от нейния ранг се явяват като частни ученици.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 565
Мила, наистина си мила и толкова наивна. Не мога да повярвам що за мъж ще разчита на парите на младо момиче спечелени с пот и упорит труд да му ремонтира къщата, че после и за апартамент да направи вноска. Това не е мъж, това е някакъв мазен хитрец без достойнство, който е намерил на хляба мекото. Щом си с хубава заплата и можеш да живееш само от нея, махай се оттам и забрави за тези 25 хил, които си вложила. За съжаление не виждач друг изход. Пази си другите за теб и не позволявай на никой да ти брои парите, това е грозно и долно.

# 68
  • Мнения: 107
Ако всичко това е истина- паразитчето е направо жалко, това мисля, че дава отговор на въпроса ти. Но съм запознат колко точно дават за спортни награди, дори при мъжете и при най-популярните спортове са далеч от подобни суми. И да се изясним, учила си в спортно училище, на 21, с висока заплата, ам ок обаче историята доста издиша

# 69
  • Мнения: 4 949
Нормално е двама млади да влагат пари и усилия в нещо общо,но умишлено или не ..тук не става дума за това.
Мила,не бъди наивна..вече

# 70
  • Мнения: 18 974
Не се притеснявай. Ако му родиш дете и той умре, детето ще наследи къщата.

# 71
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
Не се притеснявай. Ако му родиш дете и той умре, детето ще наследи къщата.

Така е, но дотогава къщата ще се нуждае от нов ремонт, а авторката може отдавна да живее другаде с детето, което ще отглежда с мижава издръжка от въпросния и ще трябва да си купи нейно жилище или да плаща наем.  От ремонта може да се облажи следващата. През това време той може да се ожени за друга, да му се народят още деца и детето да не наследи и половината. Не знаем на киолко години е мъжа, но с мъжа ми сме на около 50г и малко над, бащите ни са били на 38г като сме се родили и още са живи 🥳🤩 и сууупер здрави 😎. Нищо чудно да ни надживеят, та не се знае кой кого ще наследи.

Не бих съветвала спортна, млада жена със спестявания да ражда от мъж с дългове.

# 72
  • Мнения: X
Какво бихте направили мъж с голяма заплата да ви предложи брак с пръстен за 100лв, а вие да му купите преди това кола за 9 000лв?

# 73
  • София
  • Мнения: 13 103
Вероятно идеята му е той изтегли ипотека за апартамент, а ти просто му дадеш кеш и той ще е собственик и на новия апартамент.

# 74
  • Мнения: 4 411
Ако съм мъжа - дано ми светне лампата, че си с мен за пари....

# 75
  • Мнения: X
Вероятно идеята му е той изтегли ипотека за апартамент, а ти просто му дадеш кеш и той ще е собственик и на новия апартамент.
Точно това си мисля и аз, понеже преди искаше да му погася заема, но след като му намекнах за къщата на половина, той веднага започна да гледа други жилища... 🤔

# 76
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз да му купя кола? Няма да стане.

# 77
  • София
  • Мнения: 16 024
Това използвача с къщата ли е?

# 78
  • Мнения: X
Това използвача с къщата ли е?

Да!

# 79
  • София
  • Мнения: 38 476
Ааа, вече прекали.

# 80
  • Мнения: 866
Бих ти излял една кофа студена вода на главата за да те събудя, това бих направил. Май няма нужда да го тестваш, ами направо си събирай парцалите и гледай напред. Млада си и ще наваксаш изгубените пари. Иначе аз бих си поискал вложените пари за ремонти и ако не ги върне ще му запаля колата (предполагам си направила глупостта да пишеш колата на негово име). Много ме е яд за теб ! Rage

# 81
  • Мнения: 4 411
А то имало предистория тук. Ако ти го издържаш, пък той се скатава - ами спри да го правиш. Без значение каква му е заплатата. Нещата трябва да са взаимни все пак.

# 82
  • Мнения: X
Бих ти излял една кофа студена вода на главата за да те събудя, това бих направил. Май няма нужда да го тестваш, ами направо си събирай парцалите и гледай напред. Млада си и ще наваксаш изгубените пари. Иначе аз бих си поискал вложените пари за ремонти и ако не ги върне ще му запаля колата (предполагам си направила глупостта да пишеш колата на негово име). Много ме е яд за теб ! Rage
Да, понеже любовта ме заслепи и аз глупавата направих така, но след време вече ми светна лампата.. понеже едни познати ми подсказаха. Защото той бе първата ми любов... и наистина съм наивна..
Според вас как може да израстне едно дете без родители..? Просто нямам опит в живота.... а и винаги съм била добра към всеки, винаги съм помагала, без да помисля, но някои хора просто използват моята добрина.. незнам, мисля че аз трябва да се променя

# 83
  • Мнения: 4 008
Кога не искаше да се жени, кога успя да предложи за 1 ден, че и пръстена с етикет с цена дошъл, брех тез пързалки как се оплитат, цял парк стана Grinning

# 84
  • Мнения: 9 695
Май ще си пусна едни пуканки в микровълновата аз...

# 85
  • Мнения: 159
Как разбра, че е 100 лева?

# 86
  • Мнения: 8
Това вече е тъпо какви пари са 100 лева поне диамант да ти беше взел, а и ти да му купуваш кола не е редно мъж е да се вземе в ръце💖

# 87
  • Мнения: 239
Вероятно идеята му е той изтегли ипотека за апартамент, а ти просто му дадеш кеш и той ще е собственик и на новия апартамент.
Точно това си мисля и аз, понеже преди искаше да му погася заема, но след като му намекнах за къщата на половина, той веднага започна да гледа други жилища... 🤔

А и ремонтирана къща ще си има. Може и да я продададе и да си погаси и ипотекта даже...

# 88
  • Мнения: 2 838
Думи нямам.

# 89
  • Мнения: 866
Дори и с родители има хора които правят същите неща, алтруизма, добрината, тези качества понякога вземат превес пред трезвата преценка. Разликата е, че ако имаше родители и те виждат какво правиш, щяха да те спрат. Мъж използваш финансово момиче е доста отвратително и долно.

За това е много важно приятелите да бъдат искрени и аз винаги съм спазвал този принцип и дори да трябва да кажа нещо което ще боли ще го кажа, защото лицемерието с нищо не помага, а точно обратното. За това много често, мнение от непознат може да е много добре да се чуе от колкото само от приятели.

В твоя случай е добре, че  са ти намекнали или директно са ти казали. Отстрани е по лесно, защото го няма фактора розови очила. Трябва да им благодариш на тези твои приятели, които са ти намекнали това.

# 90
  • Мнения: X
Как разбра, че е 100 лева?
Той ми каза

# 91
  • Мнения: 2 838
По принцио няма значение каква сума е пръстенът, но щом си в използвач по природа и стиснат, няма какво да коментираме даже.
Аз не бих купила кола на някой. Абсурд. Семейна кола с общ бюджет да, но такива големи подаръци... ъъъ, определено не.

# 92
  • Мнения: 75
Какво бихте направили мъж с голяма заплата да ви предложи брак с пръстен за 100лв, а вие да му купите преди това кола за 9 000лв?
Поредната измишльотина и пързалка.🤦
Първо мъжа ти няма да тръгва да ти казва колко точно му бил струвал пръстена , второ откъде ги извади тия 9 000 лева изведнъж?! И трето няма значение колко струва пръстенът, важното е да е даден с любов.

# 93
  • Мнения: 248
Нещо ми куца в тая цялата история.То в тая вашата връзка май само за числа и материалности се говори. Нищо не споделяш за отношение, за характера, и в теб има нещо съмнително, и за теб парата е явно водеща щом с това започна отначало.  Пръстен и за 50 лв е достатъчен, ако е от сърце. Абе пързаляш тука доста убедително мамите, че си купила автомобил на гаджето. Чак толкова заблудена ,пък иначе цъкаща по форуми и запозната не може да си. Темата е една пързалка.

# 94
  • Мнения: 866
Това е част от друг разказ, за който сега влиза и не е наясно:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1229520

Не беше нужно нова тема но...

Проблема не е в купуването на колата, а дали а на кой на името се регистрира !

# 95
  • Мнения: 2 478
Така е, но дотогава къщата ще се нуждае от нов ремонт, а авторката може отдавна да живее другаде с детето, което ще отглежда с мижава издръжка от въпросния и ще трябва да си купи нейно жилище или да плаща наем.  От ремонта може да се облажи следващата. През това време той може да се ожени за друга, да му се народят още деца и детето да не наследи и половината. Не знаем на киолко години е мъжа, но с мъжа ми сме на около 50г и малко над, бащите ни са били на 38г като сме се родили и още са живи 🥳🤩 и сууупер здрави 😎. Нищо чудно да ни надживеят, та не се знае кой кого ще наследи.

Не бих съветвала спортна, млада жена със спестявания да ражда от мъж с дългове.
Ха-ха, Невенка. Smile
Абе, аман от сметки "уе", "ве". То направо да се отвратиш, на всеки ъгъл, на всеки в устата постоянно - на улицата, по телефона, между роднини, във форумите, в нета. Euro
Е, и аз не бих я съветвал това. На спортна млада жена -> спортен готин пич, без дългове и пороци, знаещ как да се държи, и да оцени момиче, като нея, и Невена най-важното -> с голям сещаш се какво, твоето любимо Flowers Eggplant сърп. Mr. Green Да, ама такива почти няма, и се нахендрят на олигофрени.
Съжалявам за загубата на родителите й, ако е истина, но да вземе да чете и да се образова. За съжаление няма как да толерирам глупост и необразованост. Неопитност, и липса на житейски "стаж", ок, разбира се, но другото - не. Поучава се от грешката и следващият, защото вече любовта й е опорочена с "материалното", и сметкаджийстването и от двамата. След 5 г. ще е нахитряла, ама тогава ще попадне на хора, като мен, или Братаня, Феникса, и пак няма да й е лесно. Tired Face Sweat Smile

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 23:52 от FragranceFanatic

# 96
  • Мнения: X
Това е част от друг разказ, за който сега влиза и не е наясно:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1229520

Не беше нужно нова тема но...

Проблема не е в купуването на колата, а дали а на кой на името се регистрира !
На негово име, понеже тъкмо си изкарах курс и той ми каза, че ще платя високи данъци за колата, понеже съм млад шофьор , ала бала... аз съм много наивна, мисля си, че всички хора са като мен и му повярвах. Аз всичко това наскоро научих и затова се регистрирах тука за мнения... Просто съм отчаяна и търся помощ от вас, и това е!

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
След 5 г. ще е нахитряла, ама тогава ще попадне на хора, като мен, или Братаня, Феникса, и пак няма да й е лесно. Tired Face Sweat Smile

Един вид, низходяща прогресия?

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
След 5 г. ще е нахитряла, ама тогава ще попадне на хора, като мен, или Братаня, Феникса, и пак няма да й е лесно. Tired Face Sweat Smile

Един вид, низходяща прогресия?
JoyJoyJoy
Право в целта.

# 99
  • Мнения: 3 118
Как те цоца тоя, не е истина. Като ти вземе всичките пари, няма да му трябваш вече. Значи ти си планирала да вземеш кола за себе си? А той те е излъгал, за да е на негово име. Е то бива наивност, ама това с глупост граничи. Поискай да ти прехвърли колата, и му кажи че нямаш против да плащаш по високи данъци за Твоята кола, да видим какво ще ти каже. То е ясно, де.

# 100
  • Мнения: 18 974
Не се притеснявай. Ако му родиш дете и той умре, детето ще наследи къщата.

Така е, но дотогава къщата ще се нуждае от нов ремонт, а авторката може отдавна да живее другаде с детето, което ще отглежда с мижава издръжка от въпросния и ще трябва да си купи нейно жилище или да плаща наем.  От ремонта може да се облажи следващата. През това време той може да се ожени за друга, да му се народят още деца и детето да не наследи и половината. Не знаем на киолко години е мъжа, но с мъжа ми сме на около 50г и малко над, бащите ни са били на 38г като сме се родили и още са живи 🥳🤩 и сууупер здрави 😎. Нищо чудно да ни надживеят, та не се знае кой кого ще наследи.

Не бих съветвала спортна, млада жена със спестявания да ражда от мъж с дългове.

Ще гледа да направи така, че да остане млада вдовица, да няма други деца мъжът след нейното. Хем и пенсия ще получава детето.

# 101
  • София
  • Мнения: 17 775
Дали ремонтът е коствал толкова разходи, та да е колкото половината къща? Relaxed
Мебелите можеш да си ги вземеш и транспортираш на друго място. Nerd

После другите били пресметливи. Лицемерно е. Иначе да. Аз на такъв, който се опотва да ме изпързаля, бих му разпродала движимото имущество.

# 102
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
кукумицинка, това за младата вдовица беше в кръга на шегата, разбира се, но за детето е тъжно, а за майката тежко. Авторката няма живи родители, нито собствено жилище, няма пасивни доходи. Ако имаше родители да и помагат мъж не и трябва, но в нейното положение има нужда от човешки ресурси. Дете без баща и дядо няма мъжки модел на поведение.

Сирашката пенсия няма да и гледа детето като е болно нито ще е достатъчна да си наеме   детегледачка.

Mella, наивна си, да, но и нямаш близки, роднини, приятели с повече опит. Това ти казал, онова ти казал и все в посока придобито имущество да е на негово име. Не те бият парите по главата, все пак.

"На негово име, понеже тъкмо си изкарах курс и той ми каза, че ще платя високи данъци за колата, понеже съм млад шофьор , ала бала... аз съм много наивна, мисля си, че всички хора са като мен и му повярвах. Аз всичко това наскоро научих и затова се регистрирах тука за мнения... Просто съм отчаяна и търся помощ от вас, и това е!"

 Нямаш ли лели, чичовци, братовчеди, приятели? Съветвам те винаги, когато обмисляш по-голяма покупка, брак, да се съветвалш с повече хора, с близки и преди да направиш голяма крачка задължително с адвокат. Тези, които имаме повече роднини не винаги го правим, защото роднините ни имат тази информация, някои са юристи. Ти нямаш опит и явно нямаш близки хора. Според мене е по-добре да си създадеш приятелски кръг и тогава да се захващам с връзки. В момента, ако утре изчезнеш няма кой да те потърси.

ФрагрансФанатик, на големия сърп му вещаят централните софийски (в най-добрия случай) или някой водоем. По-бавно ще се разложи, може би, голям обем, съединителна тъкан, но до там. 🥳. Погребенията не са евтини и ще изядат пенсията на детето 😎. Или част от прословутата, ремонтирана къща.

# 103
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аууу, как се ядосах на тоя няма да казвам какъв! Ако съм на авторката, хич и няма да се изнасям. Ремонтирала съм къщата, кола съм купила, ще си ги ползвам. Оттук нататък ни лев. Като пита мунчото, му казваш че нямаш и точка. Нали те обича, и без пари пак ще те обича и гледа.

Оттук нататък, опичай си акъла! Спестявай каквото можеш, докато живеете заедно, като гледаш предимно той да плаща и си купи собствено жилище на твое име. Спри да му мелиш за каквото и да е и си къткай парите. И моля те не се жени за тоя селски бек.

# 104
  • Мнения: 866
Г-жо Букет много интересно мнение, хем да продължи да живее с него, но в никакъв случай да не сключва брак. Мел моят съвет е да го играеш хитрата лисица сега и ще ти кажа какво трябва да опиташ. Парите за ремонта трудно ще ги върнеш, но колата има шанс и дори само нея да успееш ще е добре. Трябва да го играеш, че му вярваш да не те усети, че подготвяш бягство. (ако въобще мислиш за това, защото аз все още не знам какво си решила).

Кажи му, че искаш да прехвърлиш колата на твое име, тъй като къщата е на негово, а си вложила много пари и е редно поне колата да е на твое име. Сега ще ти дам и жокер, прави аудио записи на тези разговори и ако той не се съгласи, ще трябва да преминеш към план Б. Записи в които той потвърждава, че ти си вложила Х пари и си купила кола и той не иска да ти върне нищо и иска да те завлече.

След това тези записи ще ги използваш срещу него и, че ако не ти върне колата и част от вложените пари, няма да имаш избор и всички негови познати, ще разберат какъв боклук и крадец е. Това разбира се ще го правиш от разстояние, а ако се срещате на живо, може би е добре с придружител да ходиш.

Ако се стигне до там, пиши тук или на лично и ще ти кажа как да действаш при разговора, за да може той да си признае/потвърди, че те е използвал и иска да те завлече и да не връща нищо.

# 105
  • Мнения: 3 488
Брак и после стрихнин в супата. После веселата вдовица 😁.
Темата е забавна.

# 106
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Жребец, какво му е странното? Нали го обича, значи не е проблем да живее с него и да ползва имота му, в който е вложила средства и колата "му", закупена с нейни пари. Да поживее, да ползва, да го играе кифла и да внимава къде си дава парите, а лИбоФта може и да й мине през това време.

Естествено, че няма да се жени, първо е малка, второ кой знае какво още ще я метне и трето има и свестни мъже, а този очевидно не е. Сега, ако бека се усети и реши да я разкара, нещата стават по-сложни, но пак има варианти.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 10:24 от Г-жа Букет

# 107
  • Мнения: 18 298
Дали ремонтът е коствал толкова разходи, та да е колкото половината къща? Relaxed
Мебелите можеш да си ги вземеш и транспортираш на друго място. Nerd

После другите били пресметливи. Лицемерно е. Иначе да. Аз на такъв, който се опотва да ме изпързаля, бих му разпродала движимото имущество.
Кетчи, мило, това че виждаш какви ги мисли някой, не значи, че ти си същия. Схващай иронията.
Темата си е пързалка. Момиче на 21 г. си играе с пари. Я айде!

# 108
  • Мнения: 859
Ужасни взаимоотношения! Сметки, сметки, сметки.. Аз му купих кола, а той ми даде евтин годежен пръстен, аз платих ремонта, а той.. И това връзка с години, съжителство, планове за брак..
Аз пък не считам по условие за използване поемането на разходи по жилището, в което живееш, ако то не е на твое име. Не може да се нанесеш някъде и да очакваш, че всичко от-до ще бъде поемано от другия. Съвместно съжителство е, все пак. Не сме вече деца, за да ни отглеждат. Така, както се домакинства, ще текат ремонти, ще се плащат режийни, храна.
Вече за фактури за всички по-големи разходи съм "за" да се пазят. Макар че какво ще те топли да си вземеш ползвани мебели, примерно, след раздяла.. Но - хора всякакви.
Ако имаш съмнения, че си използвана, ако не се чувстваш щастлива, поговори с него открито, изяснете си как ще я карате и ако не върви - кой откъде е.
Ако историята е истинска и господинът наистина си е намерил добро момиче с трудна съдба, от което да се възползва - много, много тъжно. Да не стане наистина така, че като изплати с нейна помощ дълговете, изведнъж да се окаже, че вече няма любов и тя да остане на улицата...

# 109
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Тъкмо си търсех забавно четиво за сутрешното кафе. Simple Smile
Коте, прогресията ВИНАГИ е низходяща. По форОмните стандарти, естествено. Grinning

По темата: не знам защо пак темата се раздели на два лагера, като всеки защитава единия и плюе другия. Обикновено такива, които са били в положението на страната и се припознават. Не че е нещо, което досега не се случва масово тук де... Joy

За мен тия двамата са си лика-прилика и това, което става, е напълно нормално и закономерно. Учудващо е как обаче повечето зачепкаха финансовата част на нещата (за кой ли път), като тя далеч не е по-сериозния проблем.

# 110
  • Мнения: 18 298
Много ясно - защото за тези двама млади хора Е, ако за теб не е най-важното. Joy

# 111
  • Мнения: 5 002
В магазина с любов не се плаща,а с пари,естествено е да се правят сметки.

# 112
  • София
  • Мнения: 38 476
Някой попита, ама аз пак питам - общо колко пари си му дала?

# 113
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
В магазина с любов не се плаща,а с пари,естествено е да се правят сметки.
Сметки се правят, но не на този етап. Защото аз оставам с впечатление, че те не са наясно още двойка ли са или не.
На този етап са сметки без кръчмар.

# 114
  • Мнения: 18 974
кукумицинка, това за младата вдовица беше в кръга на шегата, разбира се, но за детето е тъжно, а за майката тежко. Авторката няма живи родители, нито собствено жилище, няма пасивни доходи. Ако имаше родители да и помагат мъж не и трябва, но в нейното положение има нужда от човешки ресурси. Дете без баща и дядо няма мъжки модел на поведение.

Сирашката пенсия няма да и гледа детето като е болно нито ще е достатъчна да си наеме   детегледачка.

Mella, наивна си, да, но и нямаш близки, роднини, приятели с повече опит. Това ти казал, онова ти казал и все в посока придобито имущество да е на негово име. Не те бият парите по главата, все пак.

"На негово име, понеже тъкмо си изкарах курс и той ми каза, че ще платя високи данъци за колата, понеже съм млад шофьор , ала бала... аз съм много наивна, мисля си, че всички хора са като мен и му повярвах. Аз всичко това наскоро научих и затова се регистрирах тука за мнения... Просто съм отчаяна и търся помощ от вас, и това е!"

 Нямаш ли лели, чичовци, братовчеди, приятели? Съветвам те винаги, когато обмисляш по-голяма покупка, брак, да се съветвалш с повече хора, с близки и преди да направиш голяма крачка задължително с адвокат. Тези, които имаме повече роднини не винаги го правим, защото роднините ни имат тази информация, някои са юристи. Ти нямаш опит и явно нямаш близки хора. Според мене е по-добре да си създадеш приятелски кръг и тогава да се захващам с връзки. В момента, ако утре изчезнеш няма кой да те потърси.

ФрагрансФанатик, на големия сърп му вещаят централните софийски (в най-добрия случай) или някой водоем. По-бавно ще се разложи, може би, голям обем, съединителна тъкан, но до там. 🥳. Погребенията не са евтини и ще изядат пенсията на детето 😎. Или част от прословутата, ремонтирана къща.

Е, тя веднага ще си намери нов мъж и татко за детето. Млада, атлетична, изкарва поне 20 хиляди (спестявания) + 20 хиляди за ремонти + 9 хиляди за кола за 2 години. А и вече с къща, да не го забравяме.

Само е хубаво годеникът да си направи застраховка живот и да си застрахова кредита. Сам ще си поеме погребението.

# 115
  • София
  • Мнения: 24 839

Темата си е пързалка. Момиче на 21 г. си играе с пари. Я айде!
Това момиче написа, че е Европейска шампионка в някакъв спорт.
Държавната премия е някъде 15 000 и нагоре само за титлата.
Отделно е премията от международната федерация.

# 116
  • Мнения: X

Темата си е пързалка. Момиче на 21 г. си играе с пари. Я айде!
Това момиче написа, че е Европейска шампионка в някакъв спорт.
Държавната премия е някъде 15 000 и нагоре само за титлата.

За Европейска шампионка от пързаляне премията е много повече. Relaxed

# 117
  • София
  • Мнения: 38 476
Фигурно пързаляне на тулупите, дето сме се събрали тука.

# 118
  • Мнения: 5 002
Получават и пожизнена пенсия от 1500лева.

# 119
  • София
  • Мнения: 23 090
Ох, колко възвишени в тая тема хора. Не трябвало авторката да прави сметки, щото видите ли, живеела в чужда къща, нищо че е била като катакомба, щом е вложила толкова пари в ремонт. Значи да продължава да налива пари в тоя плазмодий, важното е любов да има. Как ли пък не! А отсреща тенекия, пардон, пръстен за 100 лв. При мен тия номера нямаше да минат.
Момиче, нали разбираш колко глупаво си постъпила? Сега щеше да имаш собствено жилище и кола, ако не пръскаше пари залудо. Вие нямате брак, той не ти е никакъв. Хитрец е, купил си е къща, пък с едно голо обещание за брак те е омаял да му я ремонтираш, че и най-нагло те е излъгал по въпроса за семейното имущество, за колата пък да не говорим.
За да го видиш в пълния му блясък просто го помоли да ти прехвърли обратно колата и чакай реакцията му. Сега ми кажи, че ти поемаш ремонтите, данъка и гражданската...
Да, използва те. Направо те цоца здравата. Аз такъв бих го цапнала директно в кратуната с правата лопата. Представям си дъщеря ми в подобна ситуация и направо откачам.

# 120
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен, историята е напълно правдоподобна и може да се случи.
Спортистите от висок клас, са като цветя в саксия- досегът им с "външния" живот е силно ограничен.
При това, юнакът е доста по- голям от момичето и го е забърсал във восъчна зрялост.
Като няма и родители, които да се намесят, резултата е налице.

# 121
  • Мнения: X
Получават и пожизнена пенсия от 1500лева.
Глупости,
пенсия получават само олимпийските шампиони и не е толкова. Ако спорта не е олимпийски премия за европейки едва ли е повече от 5 бона.

# 122
  • София
  • Мнения: 38 476
Точно така. Наскоро имаше филм за Серафим Т. Получава дръжки!
Еднократна премия за олимпийските спортове и това е.
Аз имам приятели, децата им станаха европейски, че май и световни. Пари - само дадени. Тук-там някоя малка премия от световната федерация.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 09:36 от Rockstar

# 123
  • Мнения: 5 002
Получават,но не афишират,за да не дразнят хората.,,Аз  съм работил 40 години и вземам 300лева,а тоя на 25-30 години нищо не работил му дават толкова много"-да сте го чували?

# 124
  • Мнения: 811
Защо трябва да се очаква от човек, който е ремонтирал с нещо дома, да трябва да получи половината? Много готина идея, да вложиш 10 - 20 хиляди в дом за 100 - 200 хиляди и после да се тръшкаш, че вече ти се полага като наследство. Напълно нормално е от негова страна да очаква,че тя трябва да допринася с нещо за жилището, когато нямат официални по документи отношения и не плаща наем, сметки и данъци. Нейната идея за половината апартамент ми изглежда като евтина имотна измама. Действията й са пожелателни, на добра воля, във връзка с неуредени от закона отношения - но като прочетох в отговора на автора "свадбата", разбрах,че не трябва да имам големи очаквания от нея.

Не можеш да искаш нищо от него, защото ти си тази, която е направила избор, вместо да си вземе нещо нейно, да издържа чуждото, с обещание за брак, ама "после". Ти си се мислела за хитра, че с някоко малки ремонта ще "докажеш", че инвестираш в дома и ще се уредиш с нотариален акт, чрез брака. И сега да декларираш,че вложените пари са колкото ново жилище е просто нелепо. С твоята глупава постъпка, трябва да си по-тиха от тревата и да се молиш да не те изгони с полиция,защото имаш заключени пари вътре, а си никоя.

# 125
  • София
  • Мнения: 24 839
Без да задълбаваме- премии се дават.
Има държавни премии, които се гласуват всяка година.
Отделно е наградния фонд на състезанието.

# 126
  • Мнения: 2 478
handsOfTime, има го и този момент, но сега ще се намесят защитнички на - в такъв случай той да си плаща за безплатния ежедневен секс, младото й стегнато тяло и всичко останало - домакинстването, прислугването и т.н. Sweat SmileYum Угодия знаем, че няма. А, че изброеното е "даденост" от т.нар. "връзка", "любов", е съвсем отделна тема.
А пързалка ли е - няма значение, лафим, забавляваме се, ако можем помагаме, даваме коментари и идеи, убиваме малко време, другото не е важно.
Така и така ще има катинар в близки, обозрими часове.

Nevena, май не ме разбра. Joy
Говорих за:
Скрит текст:
(големия и прав с вените - Flowers Corn Mr. Green)
Скрит текст:
Като почнеш да описваш така, направо се заливам. Съединителна тъкан вика. SmileGrinning

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 10:33 от FragranceFanatic

# 127
  • София
  • Мнения: 23 090
Защо очаква да й припише половината къща ли? Защото останах с впечатление, че тарикатът е забаламосал авторката да му налее кинти в ремонт, а той ще й се реваншира като й подари половината имот. Така както, че за да не плащала по-висок данък за колата, по-добре да е на негово име. Продължавайте да съскате срещу момичето. Аз мога да я обвиня единствено в това, че е постъпила страшно глупаво и наивно.

# 128
  • Мнения: 1 107
Не знам за данък, но мисля, че застраховката е по-голяма.
Не е да го защитавам момчето, но няма ли го варианта той тези неща наистина да си ги мисли и за него това да е връзката на живота му и тнт и да няма значение кое чие е?
Само ме притеснява фактът, че живеят заедно, разполагат с финанси, а сватба чак след година... Едно елементарно подписване в общината е 15 мин.... и нямаш притеснения. Мен това отлагане повече ме притеснява, отколко плановете на думи, какво ще се случи след това...
И след узаконяване на връзката не е необходимо да се захващат с размножаване или пък да се променя ежедневния им ток. Просто нещата няма да са празни приказки и розови очила

# 129
  • Мнения: 2 209
При така представените факти и съмненията на нейни познати, че я използва, вероятността момчето да пасе трева и да не е запознат с всички неща, за които я премята, клони към нула.

# 130
  • Мнения: X
Получават,но не афишират,за да не дразнят хората.,,Аз  съм работил 40 години и вземам 300лева,а тоя на 25-30 години нищо не работил му дават толкова много"-да сте го чували?
Не е вярно това. Гледай филма "Салто мортале" , на този човек и два бона пенсия му е малко. Даже и от МОК трябва да получава пари.
Без да задълбаваме- премии се дават.
Има държавни премии, които се гласуват всяка година.
Отделно е наградния фонд на състезанието.

Само за олимпийци. Повечето състезания нямат награден фонд.

# 131
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен, сватбата догодина е добре пресметната.
Има си къща.
Има си кола.
Авторката е щяла да му плати кредита.
Защо вече да не се оженят?

Нека си спомним и че след като тя му е намекнала за прехвърляне на част от къщата, юнакът е почнал да оглежда апартаменти, за да си купят двамата заедно.

Дидоян,
Говорим за Европейска шампионка.
Там награден фонд има.
И държавна премия има.

# 132
  • София
  • Мнения: 23 090
Той докато не й вземе и последния лев няма да миряса, това е ясно.
И като напише някоя, че тя му живеела в къщата и едва ли не наем му дължи, ми призлява. Нали уж любовта не прави сметки, а?
Ей сегинка ще сметна на мъжа ми колко пари ми дължи, затова, че ми живее в жилището 11 години. Как пък не съм се сетила, явно и аз съм наивна.

# 133
  • Мнения: 2 887
Защо трябва да се очаква от човек, който е ремонтирал с нещо дома, да трябва да получи половината? Много готина идея, да вложиш 10 - 20 хиляди в дом за 100 - 200 хиляди и после да се тръшкаш, че вече ти се полага като наследство. Напълно нормално е от негова страна да очаква,че тя трябва да допринася с нещо за жилището, когато нямат официални по документи отношения и не плаща наем, сметки и данъци. Нейната идея за половината апартамент ми изглежда като евтина имотна измама. Действията й са пожелателни, на добра воля, във връзка с неуредени от закона отношения - но като прочетох в отговора на автора "свадбата", разбрах,че не трябва да имам големи очаквания от нея.

Не можеш да искаш нищо от него, защото ти си тази, която е направила избор, вместо да си вземе нещо нейно, да издържа чуждото, с обещание за брак, ама "после". Ти си се мислела за хитра, че с някоко малки ремонта ще "докажеш", че инвестираш в дома и ще се уредиш с нотариален акт, чрез брака. И сега да декларираш,че вложените пари са колкото ново жилище е просто нелепо. С твоята глупава постъпка, трябва да си по-тиха от тревата и да се молиш да не те изгони с полиция,защото имаш заключени пари вътре, а си никоя.
Ето какво е написала авторката:
Той е на 29, а аз наскоро станах на 21, за една година долу горе 25 000 налях в имота му, и около 24 000 има заем. Ипотечен е..  в началото искаше да му платя заема и аз бях съгласна, но след като научих за къщата предобита преди брака си остава негова.. пък сега не иска да му платя заема... иска да си купим друго жилище, а аз имам около 20 000, да си дам парите и той да тегли заем и така да купим...  И така аз ще остана без никакви пари..

Платила е половината стойност на имота. Свободни съчинения за имоти по 100-200 хиляди  лева. Не е лошо да направи няколко записа, от които е видно, че именно тя е дала парите за ремонт и кола, че е въведена в заблуждение, за да пишат колата на негово име, че е заблуждавана, че придобива и част от собствеността върху къщата след брака. Може и да не й потрябват, може да са й от полза един ден.
Щом околните са забелязали нещо нередно, има върху какво да се замисли авторката.

# 134
  • Мнения: 18 298
Аудиозаписи няма да й послужат за нищо в гражданския процес. Наказателен предполагам няма да има или? Smirk

# 135
  • София
  • Мнения: 23 090
Определено някои съфорумки имат развинтена фантазия. Същите бих ги пратила във Видин, да направят една бърза справка как вървят имотите там и тогава да фантазират за къщи по 200 к.
Момичето направо си му е платило 1/2 имот. И онзи затова я е забаламосал, че ще й припише половината, всъщност най-нагло и съзнателно е излъгал, че след брака половината къща автоматично ще е нейна, което е една голяма смешка.

# 136
  • Мнения: 9 695
Не се знае какъв спорт тренира 😉

# 137
  • Мнения: X
Авторката я е зачовъркала тази половина на къщата, но аз въобще никъде не открих в мненията й, че приятелят й е обещал преписване на половината от имота. Нямат нито устна, нито писмена договорка за такова нещо.

И изобщо не ми се вързва някое 20 годишно момиче без родители да даде ей така 25 бона за имота на приятеля си. Предполагам, че вложените пари са десетина пъти по-малко, а сумата от 25 бона са за подсилване на съчувствието.

# 138
  • София
  • Мнения: 24 839
Няма значение- написала е, че общо спестени е имала 25 000+ 9000 + 20 000.
От спорта са- уточни го.
Явно, е живеела като ученичка в нещо като спортен интернат и не е имало за какво да харчи.
После я е поканил в къщата си, за да й измъкне парите и доста добре се е справил дотук.

# 139
  • Мнения: 5 002
Тя ако имаше родители нямаше да и позволят да си даде парите на тоя селски тарикат.

# 140
  • Мнения: 2 887
Авторката я е зачовъркала тази половина на къщата, но аз въобще никъде не открих в мненията й, че приятелят й е обещал преписване на половината от имота. Нямат нито устна, нито писмена договорка за такова нещо.

И изобщо не ми се вързва някое 20 годишно момиче без родители да даде ей така 25 бона за имота на приятеля си. Предполагам, че вложените пари са десетина пъти по-малко, а сумата от 25 бона са за подсилване на съчувствието.

Ако момичето беше на 30+ и с живи и читави родители, то вероятността този да й измъкне толкова пари клони към 0. Добре се е ориентирал.
Мен ми е интересно какво тренира момичето, и по-важно - все ще има приятели от спортното училище или лагерите, тъй де , ако се наложи да помагат...Smirk

# 141
  • Мнения: 18 298
Нещата тръгнаха от любов и сватба към съд и бой. Flushed

# 142
  • Мнения: 2 887
Нещата тръгнаха от любов и сватба към съд и бой. Flushed

Е, нещата са тръгнали от любов (уж), искане на пари, искане да се изплати чужд кредит, купуване на кола с измама, сватба неясно защо и дали след 1 година.

# 143
  • Мнения: 6 124
Такива сметкаджийски истории не са ми по вкуса, обаче в случая важи приказката "чисти сметки, добри приятели/гаджета".
Имотните отношения е трябвало да се уредят преди авторката да налее толкова пари в този имот, но ако ще иска половината къща би трябвало да участва поне приблизително с половината пари от стойността на покупката + подобренията. Така че ми е малко трудно да преценя в случая дали е използвана или си прави тънки сметки. Не видях някъде да споменава колко струва целия имот и каква част от тази стойност представляват нейните 25 к лв. При сегашните цени на имотите, за да имат основание претенциите и, действието трябва да се развива някъде из дълбоката провинция, което също не се споменава.
Иначе възможно е човека да си я хлъзга и да и изцеди паричките, след което да следва адиос, но и е възможно наистина да има планове за общо бъдеще. Нека авторката наистина да даде повече подробности, за да може да се даде по-адекватно и обективно мнение.

# 144
  • Мнения: 5 832
Аз ще припадна от доста от коментарите. ТЯ го използвала за пари, ТЯ! Не, той я използва за пари. Този пиклив пръстен от 100 лева е просто прах в очите, че видите ли е супер сериозен към нея и да се успокои, че да му даде още някой лев. А като спре кранчето ще има шут в г.за и ще е назад с едни смешни 100 лева. Да, тя е сглупила много, че му се е доверила на празните приказки, но дали това му дава правото да продължава да я използва?
Мила, казвай на този да ти прехвърля колата веднагически. След това си обери от къщата му всичко, което си купила и можеш да си вземеш - телевизори, печки, не знам какво точно си купувала. И да те няма от там. Този си е 100 процентов схемаджия. Ако нещо се опъва, сигурна съм, че имаш добри приятели от интересни спортове като кикбокс, муай тай, а-у.

# 145
  • София
  • Мнения: 24 839
Такива сметкаджийски истории не са ми по вкуса, обаче в случая важи приказката "чисти сметки, добри приятели/гаджета".
Имотните отношения е трябвало да се уредят преди авторката да налее толкова пари в този имот, но ако ще иска половината къща би трябвало да участва поне приблизително с половината пари от стойността на покупката + подобренията. Така че ми е малко трудно да преценя в случая дали е използвана или си прави тънки сметки. Не видях някъде да споменава колко струва целия имот и каква част от тази стойност представляват нейните 25 к лв. При сегашните цени на имотите, за да имат основание претенциите и, действието трябва да се развива някъде из дълбоката провинция, което също не се споменава.
Иначе възможно е човека да си я хлъзга и да и изцеди паричките, след което да следва адиос, но и е възможно наистина да има планове за общо бъдеще. Нека авторката наистина да даде повече подробности, за да може да се даде по-адекватно и обективно мнение.

Тя е написала, че кредитът му е 24 000, а тя е наляла дотук 25 000.
За мен, къщата е купена за тия 24 000, в състояние почти гробница или с последен ремонт по времето на соца.
Той я лъже, че като се оженят, автоматично половината ще стане нейна, затова и тя влага "своя дял".
Междувременно му купува и кола- пак с измама от негова страна.

# 146
  • Мнения: X

Мила, казвай на този да ти прехвърля колата веднагически. След това си обери от къщата му всичко, което си купила и можеш да си вземеш - телевизори, печки, не знам какво точно си купувала. И да те няма от там.
То такъв съвет и е дал някой и за половината къща, какво си мислиш Simple Smile

А за боя - нали е спортистка, да хваща тигана, не й трябват приятели с бойни изкуства Grinning Но жените сте свикнали някой друг да ви върши работата и на аванти Wink

# 147
  • София
  • Мнения: 24 839
Братане, какви аванти виждаш за нея тук, че нещо не ги забелязвам?
И тоя я е сгащил и омаял като е била на 16- от училище на тренировки и обратно.
И добре я е "уавантил"- 34 000 суха пара дотук.

Чак такива боклуци да толерираш, не очаквах.

# 148
  • Мнения: 6 124

Тя е написала, че кредитът му е 24 000, а тя е наляла дотук 25 000.
За мен, къщата е купена за тия 24 000, в състояние почти гробница или с последен ремонт по времето на соца.
Той я лъже, че като се оженят, автоматично половината ще стане нейна, затова и тя влага "своя дял".
Междувременно му купува и кола- пак с измама от негова страна.

Кредитът е толкова, но не се споменава дали има самоучастие. Сумата е малка, може и срещу заплата да е, но ако е ипотечен кредит, мисля беше задължително самоучастие. Пък и малко ме съмнява да тръгне без нито лев да си купува къща, като разчита на 17-годишнта си приятелка (останах с такова впечатление, може и да греша) по онова време. Колата също не разбрах дали е по-нова или някой баракудник за 4-5 к макс.

# 149
  • Мнения: 5 832

Мила, казвай на този да ти прехвърля колата веднагически. След това си обери от къщата му всичко, което си купила и можеш да си вземеш - телевизори, печки, не знам какво точно си купувала. И да те няма от там.
То такъв съвет и е дал някой и за половината къща, какво си мислиш Simple Smile

А за боя - нали е спортистка, да хваща тигана, не й трябват приятели с бойни изкуства Grinning Но жените сте свикнали някой друг да ви върши работата и на аванти Wink
Не ѝ трябва пикливата му къща, а да си вземе колата и предметите, които е купила със собствените си пари, а след това да го изтрива напълно от живота си. Прекалено млада е, за да се занимава с подобни утайки.

# 150
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
А аз се чудех защо днес цял ден ме боли к...орема, а то за какво било...
Май в днешно време да кажеш, че и двамата са един дол дренки минава за извратено чувство за лоялност. Grinning
Ама ще го повторя де: и двамата главни герои са един дол дренки. Търкулнало се гърнето и си намерило похлупака. Аз си мислех, че Синдрома на Белия рицар върлува само по мъжете, но като гледам форума, започвам да се разубеждавам.

# 151
  • Мнения: 6 469
Зависи от ъгъла , Фениксе. Важен е.

Ентерол, смекта, спазмалгон, пробиотик, ...нещо такова. За к.. оремчето.

# 152
  • София
  • Мнения: 1 139
Някои мъже много се пазят от жените използвачки, ама нямат нищо против мъжете използвачи, милите! 🤗
Иначе, младо влюбено моме налива пари в имот, очаквайки да придобие половината... Ами, наивно си е и глупаво даже, но не е луд тоя дето яде баницата.
Ама може пък и да й я припише половината след брака, де, че направо и цялата. 😎

# 153
  • София
  • Мнения: 1 139
Че то кой не иска такива благинки? Младо гадже, парици, ремонт. Ама няма!
Виж, ако мъж беше пуснал такава тема, как ремонтира на жена си къщата и й купува кола, пък тя му казала че ще получи половината като се оженят, веднага щеше да има съгласие, че естествено, тя е използвачката.
Бе браво на който се е уредил! 😘

# 154
  • Мнения: 18 298
Е, намират се и мъже, дето ремонтират жилища на партньорките си, пък и коли им купуват, без да искат прехвърляне имоти на тяхно име и без да се чувстват използвани.

# 155
  • Мнения: X
Така са се разбрали навремето по някаква причина, а сега тя се чуди дали не се е прецакала и се чуди как да извива ръце. Аз така го виждам и умея професионално да вниквам в мотивите и фактите и оставям оправданията и залъгалките настрана.
Че и прокурор да се въвлича..... хехехехе, акъла ви е станал на вкисната яхния от домакинска работа и турските сериали.

Е, намират се и мъже, дето ремонтират жилища на партньорките си, пък и коли им купуват, без да искат прехвърляне имоти на тяхно име и без да се чувстват използвани.
Да, представи си Grinning

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 14:54 от Анонимен

# 156
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Братане, обаче замисли се, къде другаде ще видиш невежеството да се приема за "добродетел", че и тези, които са злоупотребили с него да се заклеймяват като такива и онакива? Grinning

# 157
  • Мнения: 2 887
Е, намират се и мъже, дето ремонтират жилища на партньорките си, пък и коли им купуват, без да искат прехвърляне имоти на тяхно име и без да се чувстват използвани.

Може би, защото партньорката не ги е лъгала, не ги е въвеждала съзнателно в заблуждение, пък може и да е заслужила доверие?

# 158
  • Мнения: 6 469
Невжество от мързел?
От среда, начин на живот?
Разлика?

# 159
  • Мнения: 22 867
Братане, обаче замисли се, къде другаде ще видиш невежеството да се приема за "добродетел", че и тези, които са злоупотребили с него да се заклеймяват като такива и онакива? Grinning

В случая е повече наивност, отколкото невежество. И не, не са се разбрали така, той е обещал да прехвърли след сватбата, цитирах я и подчертах. Не разбрах кога е подарил въпросния пръстен и ще има ли сватба изобщо? Въпреки че при съмненията на авторката.....надали. Че и е съмнително дали изобщо ѝ трябва.

# 160
  • Мнения: 1 726
Тоя така хубаво я е омотал, че няма на къде. Щом е стигнала да пита, значи има проблясъци, че цялата ситуация е нередна. Просто е млада и наивна, нямало е кой да й покаже от какво трябва да се пази. Няма за какво да я съдите, живота достатъчно я е очукал. Надявам от тук нататък да си вземе бележка.

# 161
  • Мнения: 6 124
Само на мен ли ми се вижда леко странна идеята му да купи къща, разчитайки на 17 годишната си приятелка да му я изплати и ремонтира, че на всичкото отгоре и му се получават нещата. Според мен този по-добре да си пуска тото, явно си е късметлия по рождение.
Имам усещането, че авторката леко спестява някои неща, но все пак нека уточни колко струва тази прословута къща, защото може да струва и 20, и 200 хил. И от това зависи дали е използвана или хитруваща (така да се каже).

И какво извратено има да се опитваш да бъдеш обективен и да търсиш още информация по неясните неща. Е да крайни мнения е лесно да се раздават, особено на чужд гръб и в интернет форум, ама все пак се стараем да сме полезни за питащите тук.

# 162
  • Мнения: 3 120
Бас ловя, че тя е споделила, че има някакви спестявания и взема добри пари. И той се е усетил, че добре ще му дойдат. Ако момичето няма родители и живее по бази и подобни и се е видяла супер идеята да има свой дом. Колко му е да инвестира в него. Само дано да е повечето нещо, което може да се изнесе или дори продаде. Че ако е плочки в банята трудно ще е.

# 163
  • Мнения: X
Ама какви са тези феномени в България мъж да лежи на жена финансово. Познавам масово само обратния случай Joy

От форума някоя жена издържа ли мъжа си перманентно? Дали ще съберем 2-3 такива случая? Ама честно, без изхвърляния и изливане на легени.

# 164
  • Мнения: 1 290
Аз не виждам къде е пробема, ако мъжът наистина е предложил брак. Явно има сериозни намерения.
Деленето на ти толкова даде пък аз толкова, никога не види към добър изход.
В крайна сметка аз бих се замислила дали да инвестирам такива суми в ремонт на чуждо жилище.
Инетерсно обаче къв е тоя ремонт за 25 палки.
А бе монетата винаги има две страни. Като мацката се съмнява в искреността на чувствата на партньора си, да му предложи да идат и да подпишат, пък сватба по нататък. От там ще стане ясно.

# 165
  • Мнения: 6 469
Ай, сега, чак пък феномен 😅
За измамници не сте ли чували?

# 166
  • Мнения: X
Ама какви са тези феномени в България мъж да лежи на жена финансово. Познавам масово само обратния случай Joy

Къде ти, бе? Цяла София се напълни с такива - особенно фитнес маняците. В последните години е все по-често срещано. Като ги питаш какво работят, ти казват МНОГО НЕЩА - тоест тренират и лежат, а гаджето ги отглежда.

# 167
  • Мнения: 1 290
Ама какви са тези феномени в България мъж да лежи на жена финансово. Познавам масово само обратния случай Joy

Къде ти, бе? Цяла София се напълни с такива - особенно фитнес маняците. В последните години е все по-често срещано. Като ги питаш какво работят, ти казват МНОГО НЕЩА - тоест тренират и лежат, а гаджето ги отглежда.

Е щом има жени, които ги гледат заради хубавата им външност, защо да няма и мъже? Ква е тази липса на еманципация?!?

# 168
  • Мнения: 22 867
А, то правило няма, и мъже такива, и жени. Просто човек трябва да си отваря очите, пък, ако му харесва - лошо няма, да си издържа избраника/цата.   Докато не му писне.Simple Smile

# 169
  • Мнения: 18 298
Ми добре де, казва на гаджето - тия 20 хиляди, дето ми останаха, искам да си ги пазя за всеки случай, че има болести и всякакви неща в живота, слага си ги в депозитна сметка и продължава да си живее, без да споменава къщи и бракове. Оттам нататък гледа поведението на младежа и... то ще си покаже. Smirk

# 170
  • Мнения: 5 832
Ми добре де, казва на гаджето - тия 20 хиляди, дето ми останаха, искам да си ги пазя за всеки случай, че има болести и всякакви неща в живота, слага си ги в депозитна сметка и продължава да си живее, без да споменава къщи и бракове. Оттам нататък гледа поведението на младежа и... то ще си покаже. Smirk
Няма какво да гледа и още да си губи времето според мен. Мачът е свирен, достатъчно червени лампи светят, не е нужно целия светофар да ти падне на главата, че да се усетиш.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Ама какви са тези феномени в България мъж да лежи на жена финансово. Познавам масово само обратния случай Joy

От форума някоя жена издържа ли мъжа си перманентно? Дали ще съберем 2-3 такива случая? Ама честно, без изхвърляния и изливане на легени.

Еееее, аз се сещам за една мадама, работеше на 3 /три/ места, чистеше, готвеше, подаръци, екскурзии - йок, купуваше за 400 лв. някакви неща за хобито на златния, плащаше всички сметки за храна, че онзи бил с пълни ръце от чантите с покупките. Същата не смееше да излезе на заведение и внимавала какво си поръчва. Негово Величество взимал 3 /три/ пъти по-голяма заплата от нейната, но на нейна издръжка. Доста неща имаше още, но не ми се пише останалото!

Авторката, както и горната, изчезна, а мен ме мъчи един въпрос защо първоначално този красавец е искал тя да му плаща кредита. Не е имал добри финанси ли, какво? Какви причини е изтъкнал? Но подозирам, че отговор няма да получа.

# 172
  • Мнения: 18 974
Авторката е прекалено заета да списва в другата си тема май. Всяко лято по това време се развихря.

# 173
  • Мнения: X
Авторката е прекалено заета да списва в другата си тема май. Всяко лято по това време се развихря.

Дай линк за да се включим и ние, де. Grin

# 174
  • Мнения: 2 749
Ама какви са тези феномени в България мъж да лежи на жена финансово. Познавам масово само обратния случай Joy

От форума някоя жена издържа ли мъжа си перманентно? Дали ще съберем 2-3 такива случая? Ама честно, без изхвърляния и изливане на легени.

Аз. 😂 Все са взимали по-малко от мен. Не ми е тежало. За това сме заедно.

# 175
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Авторката е прекалено заета да списва в другата си тема май. Всяко лято по това време се развихря.

Дай линк за да се включим и ние, де. Grin

bratan беше пуснал на една страница линк, но като го отворих ме прати на 1-ва страница на тази тема....

# 176
  • Мнения: 9 695
Коментарите по втората й тема за колата й пръстена бяха прехвърлени в тази. Скука.

# 177
  • Мнения: 18 974
Не, друга тема имах предвид - за свекърите.

# 178
  • Мнения: 9 695
Не, друга тема имах предвид - за свекърите.
Там не чета, че ми идва в повече. Има ли нещо интересно?

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 16:40 от G&B

# 179
  • Мнения: 866
Чакам да чуя още мнения в защита на използвача, че имам нужда от смехотерапия. Rolling Eyes

# 180
  • Мнения: 1 002
Авторката да сподели от какво е титлата Simple Smile Доколкото помня нямаме много европейски/световни шампионки освен борба, бокс и такива ти силови дисциплини..
Ако е така, хвърли му един кютек, вземи си вещи от апартамента които да доближат 25 000 (не знам дали е възможно, ама колкото можеш) и се махай при първа възможност Grinning

# 181
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Аз й гледах публикациите, но тема за свекъри не видях, поне не от този й профил.

# 182
  • Мнения: X
Аз. 😂 Все са взимали по-малко от мен. Не ми е тежало. За това сме заедно.
Това, че някой взема по-малко от теб, не значи, че го издържаш.Rolling Eyes

# 183
  • Мнения: 2 749
Така е. Просто за мен е нормално който взима повече, да влага повече в общия бюджет.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 139
Предните ми постове ми излизат последователни, а между тях имаше други, но май са изтрити. 🤔
Иначе и на мен ми стана интересно по какво е шампионка авторката. Поздравявам я, разбира се, встрани от казуса, това е похвално.

# 185
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако е 2017, както го смятам, тогава имаше много медали на борба за момичета. Ако някой се порови коя е сираче, ще разкрием авторката, но така вече е гадно.

# 186
  • Мнения: X
Без да влизам в ролята на форумен детектив, от любопитство проверих какви са премиите. Според тази статия от миналата година в спойлера премията за златен медал на Европейско първенство е 6000лв.
Излиза, че влетите пари в къщата са на стойността на 4 златни медала и малко отгоре.


Авторката да не е Станка Златева, която лъже за възрастта си, тя май имаше някъде толкова медали Grinning

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 16:29 от Анонимен

# 187
  • Мнения: 2 749
Абе аз май разкрих коя е авторката  но няма да споделя. 😂

# 188
  • Мнения: X
Абе аз май разкрих коя е авторката  но няма да споделя. 😂

В грешният форум си попаднала значи. Тук сме клюкари - казвайййййй. Joy

# 189
  • Мнения: 2 749
Уважавам правото на анонимност.

# 190
  • Мнения: 18 974
Ако е 2017, както го смятам, тогава имаше много медали на борба за момичета. Ако някой се порови коя е сираче, ще разкрием авторката, но така вече е гадно.

Е, то не всеки с медал е европейски шампион. Трябва да е златен медалът, иначе не е шампион. Съмнявам се да има съвпадение на действително лице с лирическата героиня от тукашната форумна драма.

# 191
  • Мнения: 866
Голяма новина, все едно аз съм спал до сега и не съм разбрал, но не смятам, че е редно да се коментира това, а и какво значение има. На никой няма да споделя.

# 192
  • Мнения: 5 832
Това вече е гадно. Ако е искала да каже коя е, щеше да го направи. И въобще, много хора се престрашават да споделят тук точно заради анонимността. Какво значение има коя е?

# 193
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако е 2017, както го смятам, тогава имаше много медали на борба за момичета. Ако някой се порови коя е сираче, ще разкрием авторката, но така вече е гадно.

Е, то не всеки с медал е европейски шампион. Трябва да е златен медалът, иначе не е шампион. Съмнявам се да има съвпадение на действително лице с лирическата героиня от тукашната форумна драма.
Нарочно го казах така неточно.

# 194
  • София
  • Мнения: 35 092
Долни клюкаристи.

# 195
  • София
  • Мнения: 38 476
Обаче и аз си мисля, че историята е изцяло измислена. Такива суми така да се изкарват и дават? 🤷

Една къща в провинцията е към 100 хил лв и то хубава. Тя ако е дала 1/4 или 1/2 от тази сума, може и да има право на претенции.

# 196
  • Мнения: 866
Призовавам да не се коментира личността, а да си коментираме казуса.
Поставете се на нейно място, тя има нужда от помощ и подкрепа и се е престрашила да пита във форума, който и позволява да запази анонимност. Обратното може да и навреди, просто се поставете на нейно място.

Пишете мнения с които смятате, че може да и помогнете в случая, да може да вземе най-правилното решение, как да процедира. Аз не знам какви са и плановете, ако ще иска да е с него и само да промени някой неща, съветите ще са едни, но ако мисли за раздяла тогава съветите ще са в друга посока.

Ако е второто, то трябва да опита да си върне максимално от това което е изхарчила. Колата примерно най-лесно може да я върне. Това са били изкарани пари с много труд и лишения. Само профи спортистите знаят за какво става на въпрос.

Пишете по казуса и да и помогнем, иначе знаете какво ще се случи с темата.

# 197
  • София
  • Мнения: 39 758
Заключено по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт