Как е по-евтино

  • 5 514
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 508
Мили мами от Германия,как е по-евтино да се и3пращат пари до БГ.Дьщеря ми е студентка.И3пращам и всеки месец по 200? по пощата с уестьр юнион.Коства ми 25?.Има ли някаква друга вь3можност?

# 1
  • Мнения: 945
До сега и аz съм пращала само с WU, zащото обикновен превод от моята банка Sparkasse струва много повече, а и в БГ получателите трябва да доплащат нещо. И така е при всички банки, мисля.

Но сега погледнах на сайта на WU ... zа 200? таксата е 19?. Ти от къде ги пращаш? Reisebank (http://www.reisebank.de/sixcms/detail.php?id=3870&_lang=de) е така да се каже официалният представител на WU zа Германия. За съжаление бЮра имат само в големите градове, най често на гарите и летищата. Ако полzваш друга банка zа превода, стува 10 до 15% от сумата zа пращане(аz при Deutschebank бях проверявала).

# 2
  • MUC
  • Мнения: 571
Миналата година превеждах на БГ cметка в Raiffaisenbank  и платих 15 евро за превод oт 300 евро. Парите стигнаха за 3 работни дена.Превеждала съм и на сметка в БГ Пощенска банка, но те  таксуваха допълнително 15 евро и излезна 30 евро общо:twisted:
Raiffaisenbank в БГ не таксуват нищо!
За по малки суми виж Western Union oбаче чрез Reisebank www.reisebank.de.

# 3
  • Мнения: 945
Иzлъгах  zа 10те % Embarassed .
Postbank работят с WU и услугата се нарича Postbank Minutenservice, а таксите са мин. 20?, иначе 5% от сумата.

А  на мен в Sparkasse ми каzаха, че дали в БГ ще им вzемат още един път такса zависи иzцяло от банката на която пращаш, а не от която. Па може и те да са ме zаблудили нещо Outta Joint . Ама ме zагубиха като спонсор де Twisted Evil

# 4
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: geri_1

А  на мен в Sparkasse ми каzаха, че дали в БГ ще им вzемат още един път такса zависи иzцяло от банката на която пращаш, а не от която.

На мен също така ми казаха и тъй се оказа.
Но да се доуточня, говоря за клона на Raiffaisen в София. Тук ги преведох  от Deutsche Bank.

Цитат
Ама ме zагубиха като спонсор де Twisted Evil

Мен също Stuck Out Tongue

# 5
  • Мнения: 508
Благодаря ви много 3а отговорите Sign Exclamation  Simple Smile А3 и открих сметка в Добрич в RAIFFEISENBANK,като и моята  тук е в сьщата банка и си мислих че таксите 3а преводи ще са ниски,но ми отговориха ,че банките сьс сьщото име,било тук или в БГ нямат нищо общо помежду си и всяка си определя сама таксите.И така си остана варианта от  пощенска банка с уестьрн юнион.Жалко че няма друга вь3можност Confused Вижда ми се малко скьпичко Close ама няма как.3абравих да кажа ,че с RAIFFEISENBANK в която е моята сметка ми струва превода 3а тая сума 40? Twisted Evil

# 6
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Според мен е по-добре или по-човек или като си ходиш цялата сума, която си решила да отделяш през годината, да сложиш на сметка с карта. Така ще може да си тегли, когато има нужда, а ти си спестяваш много пари. За тях по-добре да си купи нещо.

# 7
  • Мнения: 508
Много си права,но баща и е комарджия който ми и3игра всичките пари и3работени в Германия Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil и ме е страх че може да му дава или той да я и3нудва.Вече не мога да рискувам Imp

# 8
  • Мнения: 1 194
Аз също ползвам тези обирджии Уестърнюнион от Франция, но мъжа ми (нали е габровче Grinning )праща парите по автобусите за БГ. Знам че много хора практикуват това, аз лично съм малко недоверчива, но той никога не е имал проблем

# 9
  • Мнения: 1 502
Цитат на: perla
Благодаря ви много 3а отговорите Sign Exclamation  Simple Smile А3 и открих сметка в Добрич в RAIFFEISENBANK,като и моята  тук е в сьщата банка и си мислих че таксите 3а преводи ще са ниски,но ми отговориха ,че банките сьс сьщото име,било тук или в БГ нямат нищо общо помежду си и всяка си определя сама таксите.И така си остана варианта от  пощенска банка с уестьрн юнион.Жалко че няма друга вь3можност Confused Вижда ми се малко скьпичко Close ама няма как.3абравих да кажа ,че с RAIFFEISENBANK в която е моята сметка ми струва превода 3а тая сума 40? Twisted Evil


Аз си направих сметка в тукашна банка и пратих на нашите дебитната карта, към сметката. Така те ще могат да теглят по всяко време. Мисля, че е 2,50 евро на теглене, не съм сигурна максимума 200 евро ли беше или лева.
Между другото да те питам ти от Добрич ли си?

# 10
Да поясня относно лимитите на теглене от банкомати в БГ, защото е всеобща заблудата, че те са 400лв дневно.
Дневният лимит за теглене, е този, който вашата банка е определила - ако той е 1000 евро, то тогава от там ще могат да се изтеглят същите пари в левовата им равностойност.

И още нещо. Вместо да давате карта от банковата си сметка, в която са всичките ви пари, откривайте сметка, в която оставяйте сумата, която трябва да изтеглят.

# 11
  • Мнения: 1 502
Цитат на: pg220899
И още нещо. Вместо да давате карта от банковата си сметка, в която са всичките ви пари, откривайте сметка, в която оставяйте сумата, която трябва да изтеглят.


Точно това имах в предвид. Наистина е малко глупаво да си даваш картата, на личната си сметка, а и ние непрекъснато използваме тук дебитните си карти. Тук всеки клиент на банка си има интернет банка, и по нея си извършва плащанията и следи парите в сметките си, а това още повече улеснява.
Мерси за обяснениението относно таксите при тегленето.

# 12
  • Мнения: 508
Мамо Веси,в Добрич сьм живяла от 1клас до 2000 година,а родителите са ми от Кранево.Идеята 3а отделна сметка с карта кьм нея е наистина добра,ще пора3питам в банката.Пак благодаря.Много сте мили.

# 13
  • Мнения: 94
Хей, и аз съм от Добрич т.е. живях там последните 15 години и си го обичам този град А иначе когато се наложи пращам пари по пощата, пристигат за около 5 дни Поздрави на добричлии и весели празници Close-mas:

# 14
  • Мнения: X
Като бивш банков служител, когато се наложи да пращам пари винаги ползвам банка. Правя превод от нашата банка тук - BNP Paribas в сметка в Първа Инвестиционна Банка в БГ  по SWIFT. Последния път за сравнително голяма сума - 5000 евро, комисионната на БНП беше 16 евро, а в ПИБ нямаше комисионна. Пристигнаха за 2 дена.
За мен Уестърн Юнион  са си обирджии, а да пращам парите по хора е твърде глупаво. Човек веднъж се пари.

# 15
  • Мнения: 3 394
Цитат на: perla
Много си права,но баща и е комарджия който ми и3игра всичките пари и3работени в Германия Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil и ме е страх че може да му дава или той да я и3нудва.Вече не мога да рискувам Imp


Това вече е много гадно!!! Боже, дано не ми се налага един ден да взимам от детето си пари #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 502
Цитат на: dorela
Хей, и аз съм от Добрич т.е. живях там последните 15 години и си го обичам този град А иначе когато се наложи пращам пари по пощата, пристигат за около 5 дни Поздрави на добричлии и весели празници Close-mas:


Благодарности, подобно и на теб! Ей, че е гот да се засечеш със съграждани.

# 17
  • Мнения: 4 244
Да споделя и аz моята практика да праЩам на мама пари в Бг
НалагаШе се доста че сто zаЩото мама беШе беzработна повече от една година и нямаШе иглед а си намери работа (сега слава Богу има)
Та тогава минах и аz преz етапа Western Union ама ми иzлиzаШе пвече от солено
ПраЩала съм и колети с zалепени стиксо на кутията, увити в алуминиево фолио банктноти. Винаги успеШно.
Ама накрая и отких сметка в ПИБ
Парите оттук ги праЩах от Pостбанк че те имаха най ниска тарифа zа такива преводи. Пробвах и няколко пъти преz Спаркасе ама там ми иzлиzаШе таксата по скъпа.
В ПИБ (Първа инвестиционна банка) zа откриването на сметка ни трябваШе само 5 ?, които си стоят като zадължителен остатък и като прЩах парите винаги подчертавах че аz поемам 2 раzхода (нали имат опция аz да поема само моя раzход и получатела неговие, после получателя всички раzходи и накрая сам праЩача).
И не съм плаЩала повече от 1% от сумата като раzход.
Хе zнам как е по другите немски банки.
Досега не zнам да има някоя дето да работи с българските
От Постбанк zнам че имат договор само с Булбанк, ама Булбанк са обирджии откакто ги купиха италианци ли бяха или други
Сметка може да се открие вече в почти всички БГ Банки стига условията по поддържането на сметката да са добри

Общи условия

Активация на акаунт