Генетичен неинвазивен пренатален тест след 10 седмица- кой избрахте?

  • 81 313
  • 879
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 124
Доста ниска цена.

# 61
  • Мнения: 829
Точно затова го избрах. Казаха, че е същата технология и се прави в Щатите.

# 62
  • Мнения: 1 804
Аз се спрях на Invitae. За трите основни синдрома, пол и 5 микроделеции в Св.Марина- Варна излиза към 300лв всичко.
Здравей, може ли да споделиш малко повече информация? Цената е доста ниска. Никъде не намирам информация за този тест във Варна, за това ще съм благодарна ако дадеш повече инфо, линк, с кого се уговорихте и тн. Може и на лично. Благодаря!

# 63
  • Мнения: 829
Аз се спрях на Invitae. За трите основни синдрома, пол и 5 микроделеции в Св.Марина- Варна излиза към 300лв всичко.
Здравей, може ли да споделиш малко повече информация? Цената е доста ниска. Никъде не намирам информация за този тест във Варна, за това ще съм благодарна ако дадеш повече инфо, линк, с кого се уговорихте и тн. Може и на лично. Благодаря!
Звънях директно в Св.Марина за запазване на час. Кръвта се взима в тяхната генетична лаборатория и се праща в Щатите. Няма много инфо в интернет (по необясними за мен причини). Мен ме насочи приятелка, която го е правила. Единствено в интернет разглеждах самия сайт на Invitae.

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бихте ли споделили впечатления от теста на Invitae - надежден ли е и наистина ли цената е толкова ниска в сравнение с останалите тестове?
Ще съм благодарна на всякаква допълнителна информация Simple Smile

# 65
  • Мнения: 829
При мен излезе за 2 седмици. Искрено се надявам да е достоверен Blush

# 66
  • Мнения: 28
Това, което прочетох в сайта им е, че това е тип скрининг тест и се нарича “ Не инванзивен пренатален скрининг тест”  и казва дали има риск от синдорм. Ако има завишен риск, препоръчват да се направи пренатален тест. Иначе пак е така с кръвна проба, изследват днк- то.
 Инванзивния им пренаталния тест представлява вземане на проба от околоплодни води, което е най- сигурния начин.

Честно казано, може би и другите тестове - Прена, Вижън и др. са такъв тип, просто Invitae да препоръчват, ако има положителен отговор,  за още по- сигурно, да си направиш амниоцентеза.
Не знам, мой размисли ✌🏻

Последна редакция: вт, 31 авг 2021, 09:03 от Silviqq

# 67
  • Мнения: 3 199
просто Invitae да препоръчват, ако има положителен отговор,  за още по- сигурно, да си направиш амниоцентеза.

Ако има положителен неинвазивен, не се взима решение на база него - винаги се прави и амниоцентеза.

# 68
  • Мнения: 28
Да, така е, от доста четене и аз стигнах до това заключение и че дали ще е Invitae, Прена, Вижън, или друг вид, всички са еднакви. Изолират Днк-то на плода и имат 98-99% сигурност, единствената разлика е в цената.

# 69
  • Мнения: 829
Абсолютно всички неинвазивни тестове от този тип са скринингови. Ако има лош резултат задължително се потвърждава/отхвърля с инвазивен метод- амниоцентеза или хорионбиопсия.

# 70
  • Мнения: 91
Здравейте,
Аз избрах Panorama. Пробите се пращат в САЩ и резултатите се получават в рамките на 14 дни. Пуснах го в 13+2 г.с. Получих моя резултат днес, на 9ия ден от вземането на пробата. И слава на Бога всичко е наред!
Направих го заради изчисленият риск за Даун 1:33 на БХС (на 40 съм, първа бременност, нормална).
Ако знаех какъв кошмар ще изживея в тези 9 дни - изобщо нямаше да се помайвам и щях да го пусна в първият възможен момент, както и тотално никога нямаше да направя БХС!

# 71
  • Мнения: 3 124
Аз БХС не правих. Държах да не се праща кръвта извън Европа, а да е на континента.

# 72
  • Мнения: 648
БХС е най-голямата глупост, която съществува и според мен направо трябва да се забрани! Много момичета изживяват ужасен стрес "благодарение" на това изследване, включително и  аз 5 дена не можех място да си намеря, и то при вече направен пренатален тест с отрицателни резултати.

# 73
  • Мнения: 18 524
При по-голяма възраст просто няма как да излязат особено добри резултати. И аз имах 1:40 риск за Даун, но на 43 години - това е положението.

# 74
  • Мнения: 3 199
Е тогава моят е бил много хубав за възрастта 1:373 на 40+ съм също

Общи условия

Активация на акаунт