Проблеми във взаимотношенията

  • 6 183
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 247
Какви доказателства, к' ви пет лева. Не си готова за раздяла, ако си губиш времето да му доказваш каквото и да било. За какво ти е?!
Сядаш, правиш план и се изнасяш след месец, два, три, колкото ти трябва да отделиш някой лев и да намериш квартира. Той през това време да си мълчи. И ти си мълчи.
Ако баща ти финансите го притесняват, но има възможност да живееш при него, предложи да поемеш разходи или семестриалната си такса.

# 61
  • Мнения: 15
Това с венерическата болест, няма да стане, пък и да стане баща ми не знам какво ще каже сигурно няма да повярва😂, ама сестра ми ще продължи да си комуникира с него сигурна съм. Даже и ще го пита🤣

# 62
  • Мнения: 282
Пързаляш ли ни, себе си ли пързаляш...

# 63
  • Мнения: 15
Пързаляш ли ни, себе си ли пързаляш...

Историята е съвсеееем реална, по-скоро пързалям себе си.😏 Лично за себе си мога да кажа, че от детството ми мисля, че ми е повлияло толкова трудно да казвам край, когато има тормоз.

# 64
  • Мнения: 12 629
Предполагам, че защото си толкова млада, все още нямаш самочувствие за това НЕ. Никакъв тормоз, ти си важната! Дано успееш да го осъзнаеш скоро, за да не ти се мотае този 26-годишен момък и да ти подбива допълнително самочувствието.

# 65
  • Мнения: X
Ето, тук си много права! Ако такова е било детството ти, явно на подсъзнателно ниво си приела това за норма и винаги ще ти е трудно (не само сега) да прекратяваш тормоз от раз, макар разума да сочи най-логичното решение. Съветът ми е да се обградиш с хора, които те подкрепят и ценят (това очевидно не е семейството ти нито приятеля ти) и ще видиш как скоро и ти ще сдобиеш повече увереност и самоуважение, а това вече е ключът за проблема ти.

# 66
  • Мнения: 15
Предполагам, че защото си толкова млада, все още нямаш самочувствие за това НЕ. Никакъв тормоз, ти си важната! Дано успееш да го осъзнаеш скоро, за да не ти се мотае този 26-годишен момък и да ти подбива допълнително самочувствието.

Ами все още ми е останало някакво самочувствие. 😅 Но ми падна в очите с тоя сайт за запознанства, айде стига, толкова риба в морето, той баш там още не мога да повярвам 😃 толкова ли ниска самооценка трябва да има за себе си, че баш там в този сайт.. ами когато баща ми тормозеше майка ми, тя много дълги години го търпя, заради финансова зависимост като цяло..от там съм се нагледала на всякакви неща и ми е оставило отпечатък.

# 67
  • Мнения: 2 478
Оле, ще се напикая от смях✌. Околните ме питат защо се хиля като луда. 🤩😎🥳.

На второ четене идеята е прекрасна. Принтирам скрийншот  със снимката му от сайта, малко проучвания за HPV и рисковете от рак, това, че вирусът не се вижда, но остава до живот и с папката при тате и сестрата да им чете лекции. Може да се споменат и херпеси мимоходом. Представям си как нервно минават на другия тротоар като го видят и му затварят троснато.

Аз самата не бих играла такъв театър за да се разделя от партньор, но съм го правила зад гърба на досаден колега.
Абсолютно. Форумът има този ефект. И аз се забавлявкам доста често. Хиленето с глас е гарантирано. GrinningJoySmile

# 68
  • Мнения: X
Виж сега, ти си казала НЕ и се спасила от баща си при гаджето. Номерът е да се научиш да казваш НЕ и да се спасяваш сама.

# 69
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Предполагам, че защото си толкова млада, все още нямаш самочувствие за това НЕ. Никакъв тормоз, ти си важната! Дано успееш да го осъзнаеш скоро, за да не ти се мотае този 26-годишен момък и да ти подбива допълнително самочувствието.

Ами все още ми е останало някакво самочувствие. 😅 Но ми падна в очите с тоя сайт за запознанства, айде стига, толкова риба в морето, той баш там още не мога да повярвам 😃 толкова ли ниска самооценка трябва да има за себе си, че баш там в този сайт..
ами когато баща ми тормозеше майка ми, тя много дълги години го търпя, заради финансова зависимост като цяло..от там съм се нагледала на всякакви неща и ми е оставило отпечатък.

Точно, нагледала си се на всякакви неща, осъзнала си, че са ти оставили отпечатък, ами сега не позволявай да се случват и на теб.

Виж сега, ти си казала НЕ и се спасила от баща си при гаджето. Номерът е да се научиш да казваш НЕ и да се спасяваш сама.

# 70
  • Мнения: 3 865
Съветът ми е да се обградиш с хора, които те подкрепят и ценят (това очевидно не е семейството ти нито приятеля ти) и ще видиш как скоро и ти ще сдобиеш повече увереност и самоуважение, а това вече е ключът за проблема ти.

да не мислиш, че е толкова лесно да намериш и да се обградиш с такива хора. За мен е проблем да си намеря среда, която ме харесва, подкрепя и цени такава каквато съм. Защото аз наистина съм различна и имам кусури, но имам позитиви, които компенсират многократно дефектите и ме правят по-качествен човек от стадото

# 71
  • София
  • Мнения: 577
... всичко се е изчерпало. (Преди някой, да ме нападне ще кажа, че и аз не съм цвете за мирисане и аз си имам мойте кусури и е изтърпял някакви мой неща.) Та тук въпроса ми е това нормално ли е? Преодолява ли се? Ако, да. Как?
... Как момчето правило толкова много за мен, как съм била неблагодарна, как правил толкова много за мен, веднъж да съм намерила някой ‘свестен’ и съм го заебавала и т.н. И от цялото това нещо се чувствам много подтисната. От никъде като не получавам подкрепа и от всичко случило се, изпаднах в доста тежка депресия, с много натрапчиви мисли. Като например, че с каквото и да се хвана няма да се справя, че дори да излезна сама на квартира няма да се справя и други..


Кое?!?  Кое дали се преодолява? Не, не се преодолява нищо.

Не знам дали си даваш сметка какво си причиняваш. Нямате деца, нямате брак. На 20г. си и вече си смачкана и живееш с един свестен мъж, който обаче не те прави щастлива. Само като чуя думата свестен в контекста "седи си при него, той е свестен" и ме обливат студени вълни.

Имаш време да се събудиш. Времето до събуждането обаче го считай за пропиляно. Изправи се сама, без подкрепа. Не можеш да промениш фактите, само можеш да извоюваш шанса си да бъдеш щастлива.

# 72
  • Мнения: 93
Здравейте. Имам нужда от вашата обратна връзка за това, което ще разкажа. Аз съм мъж на 40 год. Започнах една връзка, която в началото беше изпълнена с много бурна любов. Буквално все едно бях намерил човека на живота си. Давах любов и ми се отвръщаше с любов. Като приказка. Това продължи около 1 месец. Момента в който казах, че я обичам и направих сантиментален подарък. Тя дори се разплака от щастие. Но от там вече се започна. Сърдене постоянно за елементарни неща от рода на казал съм дума която не трябва да използвам. Или ако се похваля с нещо, което съм постигнал в работата ми вдигаше скандал, че едва ли не съм се състезавал с нея и, че нейната работа къде къде била по престижна и отговорна. Ако направя мил жест, като доставка на цветя на работата и, тя след 1 час намери повод да се скара с мен и буквално захвърли букета. Измислях все нови неща за да покажа, че я обичам, но всичко беше до момента. След 1-2 дена това вече не се помни. Когато се разсърди обижда много лично, че не ставам за нищо и такива неща. Сърди се с дни. Започнах всеки път след раздяла да ходя при нея и да се моля да се върне и да казвам колко много я обичам. В един от моментите ми каза "Нали знаеш колко много трябва да се постараеш, за да заслужиш любовта ми отново". Тези думи някак си останаха в главата ми. Последната раздяла се случи, защото изказах мнение по една тема. След 30 мин. намери повод да си тръгне през ноща от вкъщи. Но този път аз не отидох да я взема. След 3 дни намери повод да направи нов скандал, обижда ме отновои си тръгна. Аз прекратих повече взаимоотношенията си с нея. От време на време ме блокира във Фб, после отблокирва, намира повод да ми пише и аз съм малко в дилема. Само да спомена, че тя е тежък интроверт. Без никакви социални контакти и усещам, че не и е приятно когато аз имам такива социални контакти. Наскоро попаднах на статия за нарцисизъм. Не знаех, че съществува такова нещо. Започнах да се ровя в темите и според мен тя проявява всички форми на скрит нарцисизъм. Молбата ми е като странични хора, поне от малкото което написах дали според вас има нотки на нарцисизъм или аз се заблуждавам? Много ще ми е полезно да чуя ващите коментари. А в една статия която попаднах за връзка между емпат и нарцист, аз се припознах като абсолютен емпат, вечно борещ се за нейната любов. Никога не отчита вина. За нея винаги аз съм имал вина. Благодаря Ви. Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 юли 2020, 18:52 от pepsito37

# 73
  • Мнения: 1 247
Звучи като да има. Но дори да не е точно нарцисизъм от тази връзка няма смисъл.

# 74
  • Мнения: 22 867
Не знам дали е нарцис, но и не знам на теб за какво ти е такава? Прави ти интересен живота със скандалите и отношението си ли, що ли........Усетила е, че може да те мачка както си иска и доста успешно го прави. Я се дръж малко по-мъжки........ "Нали знаеш колко много трябва да се постараеш, за да заслужиш любовта ми отново". Е, що ли не ми постави някой такова условие, пращам го той да се старае, като иска. Не ме разбирай неправилно, човек естествено трябва да се старае в любовта, тя не е даденост и константа, но като те чета, ти си го правил. Да ти го поставя обаче като задължително условие......да си гледа работата, както се казва. А на 40 трябва да имаш все пак някакъв опит с жените и да можеш да отсееш коя каква е. Разбирам, привлякла те е, може да хубава жена, добра в леглото......ама с такъв характер. Ако ти се старае докато си жив, увъртай се покрай нея.
Мен, ако питаш, огледай се за по-читава! Тая не е ТЯ!

Общи условия

Активация на акаунт