Приятелите ми все се напиват!

  • 4 399
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Малко контекст: Компания от 4 момичета и 4 момчета сме. Момичета са на 15, а ние на по 16-17.

И така, аз като за 16 (след 2 седмици 17) годишен държа на алкохол. И при всеки един купон, който организираме, тези глупаци ще се напият на куче. Пореден купон аз ги събирам, чистя повърни, преобличам неадекватни приятели от мръсните,потни и оповръщани дрехи и го докарвам до сън. Във всеки един купон, аз и още най-много един човек се оказваме трезвени. (повечето от тях има и други хора и ставаме 11-12 човека, но те са за настроение там.)

И сега е 3 часа, и чопля семе сам на верандата със бутилка бира в ръка и пиша това на лаптопа ми да попитам:
Какво да правя?! Вече с тях ли да се напивам, имам чувството, че ако стане това ще съборим къщата (в едно село точно до градът ни, не пречим на никой, отдалечено е от други къщи,) Вече ме е страх да ходя на дискотека с тях, защото не ги знам какво може да се случи. Пробвал съм да говоря с тях и все получавам едни и същи обещания, и след седмица, две, вадя главите на приятелите ми от тоалетната чиния.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Какво по точно ти е питането?

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 933
Не се събирай с тях като ти е неприятно.На въпроса:"Защо?" кажи им всички неща,които написа тук.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 199
Ами дъщеря ми, като беше на 15, я оставих да си направи купон. Условието беше да ми върне къщата чиста. После знаеш ли какво каза: Мамо, никога повече!
Та така.
Стига си се правил на "готиния приятел с къщата за купони".

# 4
  • Мнения: 75
Просто на купони слагай по-малко алкохол, колкото да си пийнат съвсем малко.

А като не ти е приятно със сегашните ти приятели, просто си намери други.

Родителите ти къде са в цялата история?

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Помисли дали не трябва да смениш приятелите си?
Това ли е подходящата среда за теб?
Такова ниско ниво задоволява ли те или искаш да си нещо повече?

Ако на 16 години се напивате редовно ,като прасета ,на 30 вече ще сте алкохолици.

# 6
  • Мнения: 40 280
Това си е "детска болест" на момчетата тийнове. Така се опитват да изразят себе си, да се направят на големи. Отминава като цяло, но някои ги държи повече и даже може да има последствия, други минават леко. В държавите с по-строг контрол на възрастта за алкохол в първи курс на университета масово се напиват като прасета, щото слободия. Ама им минава на повечето за година. По принцип не можеш да се бориш с това, то трябва да се изживее. И да си намериш нови приятели, може и те да са същите. Но опитай да управляваш това, което не можеш да спреш. Ние, аз и моите съученици/приятели, на твоята възраст се измъкнахме от напиването, защото стана модерно (и готино, разбира се) да пием хубави вина. А с вино по-трудно се напиваш, пък и ако е хубаво е скъпо и няма пари за много. Точно тогава почнаха да се появяват модерните вина с година, район, наименование за произход и почнахме да изследваме. Но си бяхме и по-интелектуална среда де, 91 НЕГ.  В техникумите май нямаше да мине. Но си е вариант, опитайте да сведете пиенето не до напиване, а до дегустация и разбирачество. То и пийнат ли веднъж водка Белуга после ще им се повдига от Средец не, ами и от Столичная Wink

Последна редакция: сб, 27 юни 2020, 14:46 от Черна станция

# 7
  • Мнения: 6
Повечето пъти сме на различни места, и доста пъти сме плащали. Големи лапета са, нямат мярка! Момичета са от математическата гимназия в града ни, аз съм в езикова. И в повечето пъти точно момичетата правят проблеми. Момчетата се напивам и заспиват на поза "звезда" където намерят и е до там с тях. Докато другите пикли винаги ще се оповръщат и винаги ще намерим липсващата легнага при мравките на двора на другата сутрин.

Мога ли да ги превазпитам...?
Ако намаля алкохола някой ще се измъкне да купи или ще се пръкне някоя бутилка от някъде.

# 8
  • Мнения: 12 625
Не можеш да ги превъзпиташ.
Няма смисъл и ти да се напиваш, за да си в тон с останалите.
Извън алкохола и поза звезда, имате ли изобщо нормални теми за разговор? Ако има изобщо неалкохолни моменти във вашето "приятелство", бъди с тях само в тези моменти.  Ако няма такива и всичко се върти само около едното пиянство, направо ги зарежи и си намери читави приятели, с които наистина да си допадате.

# 9
  • Мнения: 224
Снимай ги някой път и после им покажи да видят колко са смешни и жалки. Един или два пъти съм се напивала на тази възраст и повече не се е повтаряло от срам най-вече. Пийте когато вече поне сами си изкарвате парите за алкохол.

# 10
  • Мнения: 40 280
Ей сетих се за този стар виц:

Един разхайлазен съпруг всяка вечер излизал с приятелите си, напивал се като свиня и се връщал по малките часове вкъщи. Една вечер той се прибрал пак мъртво пиян и заспал веднага като труп! Жена му за да му отмъсти му събула панталоните, взела един презерватив, разгънала го целия и му го напъхала в задника.
На сутринта мъжът дума не обелва, седи един такъв намусен и само сумти. Жена му го пита:
- Kак изкарахте снощи с приятелите?
- Ех, нямам аз приятели вече...

# 11
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Голямата ми тийн любов беше баш в твоята роля в компанията на времето (все едно него слушам направо) - много свежи пичове бяха всичките, ама злоупотребата с всякакви вещества си беше ежеседмична родна картинка. Прибирахме си ги, водехме си ги по къщите, спасявахме ги, набивахме канчета .. Grinning До ден днешен го уважават супер много, повечето още са си компания. При него плюсът беше, че спасителите в компанията бяха двама, та имаше с кой да си допива и чопли семки след като другите са в състояние "морска звезда" .
Та трябва да си прецениш колко са ти важни, колко ти пречат пиянските изцепки и т.н.. Превъзпитаването няма да се получи, а напиването в тон с тях - съвсем.

# 12
  • Мнения: 2 039
Защо си губите времето и златните години с тези пияни гарги?Намерете си други приятели.Не е Ваша работа да ги превъзпитавате!

# 13
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
Изкажи ги на родителите им. Trollface

# 14
  • Мнения: 8
Кофти ситуация. Не върви да им гледаш поведението, но е тъпо и да ги изпортиш. То че с годините им, че ще мине - ще мине. Въпросът е как ти да си го направиш по-лесно. Аз бях в твоята позиция в тийнейджърските си години и хич не е готино, така че те разбирам. Колко повръщано съм изчистила само аз си знам😀 Единият вариант е да им кажеш право, че като не могат да държат да не пият, но едва ли ще те чуят. Другият вариант е да им разреждаш алкохола и да слагаш повече мезета, за да държат една идея повече. Ноо както и да го погледнеш, каквото и да направиш си зависи от тях и все някога ще се осъзнаят.
  Един съвет бонус, ако на някой почне да му се гади му дай нещо кисело и ще размине Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт