Лежащи мами- 46

  • 38 537
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 612
Ще си полежиш докато сакчето се закрепи. Утрогестан и дуфастон е добре. Нормално да имаш кафяво зацапване-изчистваш се. С времето ще намалее. Спокойно Hug

# 331
  • Мнения: 5 234
Здравейте,
Имам сто въпроса и притеснения.
Утрогестан по 2 капсули вагинално - вечер преди лягане ли е най-добре да се поставят?
28 мм шийка в 30 г.с. много критично ли е?
Лежането с повдигнати крака ли трябва да е? Ставане само до wc ли е ок?
Седнала позиция предполагам, че не е ок?

# 332
  • Мнения: 140
Фифи ,не се филмирай толкова. Не ти е зле положението ,опасно е когато шийката падне под 20мм .Аз съм със шийка 2.5 -2.0 още от пети месец .Утрогестана го слагам още от началото ,просто като си лягаш ги поставяй и забравяш за тях.Не съм се залежавали, чак сега в 30г.с вече започвам да внимавам повече ,че като гледам в групата как започнаха да раждат и се наплаших. Просто внимавай за контракций, защото скъсяват шийката .Пий магнезий и веднага като получиш болка гледай да легнеш.Трябва да устискаме още 1 месец.


Здравейте,
Имам сто въпроса и притеснения.
Утрогестан по 2 капсули вагинално - вечер преди лягане ли е най-добре да се поставят?
28 мм шийка в 30 г.с. много критично ли е?
Лежането с повдигнати крака ли трябва да е? Ставане само до wc ли е ок?
Седнала позиция предполагам, че не е ок?

# 333
  • Мнения: 2 481
Фифи, и аз ще кажа споко.
Утрогестан вечер преди лягане да, аз слагам и сутрин. Вече станах 31 г.с. и все още слагам... И моята шийка беше толкова последно, но не се спирам.
Полежи малко да се успокоиш, но ако нямаш контракции по- лежерно го карай.

# 334
  • Мнения: 423
Момичета, щастлива съм да споделя, че преди 10 дена се роди в 38 седмица излежаната ми дъщеричка. С внезапно скъсена шийка 2 см от 26 седмица и без серклаж, с отлепяне на плацента и контракции вследствие на миома, издържахме... Много лежах, почти до края бях на утрогестан, магнезий и алеракт. Кортикостероидна терапия в 29 г.с. Проследяване и мерене на шийка - всяка седмица. Раждането беше по спешност заради изтекли води, секцио заради миомата. Връщам времето назад, виждам, че всичко си е струвало. Нито къщата наопаки, нито постоянното стоене у дома беше най-трудното. Най ми беше мъчно, че не обръщах достатъчно внимание на голямото детенце, но тепърва ще наваксваме. Кураж, бъдете силни. Пожелавам всяка да издържи максимално, и да гушка щастливо и здраво бебенце после.
🍀🤞💕

# 335
  • София
  • Мнения: 1 338
Момичета, щастлива съм да споделя, че преди 10 дена се роди в 38 седмица излежаната ми дъщеричка. С внезапно скъсена шийка 2 см от 26 седмица и без серклаж, с отлепяне на плацента и контракции вследствие на миома, издържахме... Много лежах, почти до края бях на утрогестан, магнезий и алеракт. Кортикостероидна терапия в 29 г.с. Проследяване и мерене на шийка - всяка седмица. Раждането беше по спешност заради изтекли води, секцио заради миомата. Връщам времето назад, виждам, че всичко си е струвало. Нито къщата наопаки, нито постоянното стоене у дома беше най-трудното. Най ми беше мъчно, че не обръщах достатъчно внимание на голямото детенце, но тепърва ще наваксваме. Кураж, бъдете силни. Пожелавам всяка да издържи максимално, и да гушка щастливо и здраво бебенце после.
🍀🤞💕
Честита радост, мамче! Да е жива и здрава, все така борбена и много щастлива малката принцеса ❤

# 336
  • Мнения: 623
Честито бебче!!! 🧸🌸❤

# 337
  • Мнения: 782
Честита дъщеричка! Да ви е жива и здрава, бързо възстановяване на вас и бъдете щастливи всички заедно! 💗

# 338
  • Мнения: 212
Честита рожба, spooky! Ще наваксате с голямото дете! Просто си заслужава лежането, ти си герой с всички тези премеждия!
Фифи, и аз ще го кажа - не се филмирай Simple Smile Толковя беше моята в 28 гс и Христов каза, че е нормално за тази седмица. Ако не са ти казали да лежиш - движи се, това е важно при нормална бременност. Дори с лежането аз се опитвах да раздвижвам различни части на тялото по няколко пъти на ден.
Утрогестан две вечер, вагинално и аз съм запомнила от няколко лекари, че има най-голям ефект върху шийката.
Успех, мили борбени момичета!
🥰🥰🥰🥰🥰

# 339
  • Мнения: 612
Момичета, пусках микробиология на 17ти септември и беше чиста. Вчера бях да мерим шийката и 25г.с.  е 3.5, което ме успокой доста. Но Аг искаше да направим превантивно един курс с Макмирор. То хубаво, ама такъв зор докато снощи сложа 1.А утрогестана без проблем. Какво е това чудо с Макмирора.
 Правили ли сте превантивен курс с вагинални глобули? И виждали ли сте зор с поставянето?

# 340
  • Мнения: 1 716
Слагам малко лубрикант с тях. Иначе боли зверски, все едно залепват за лигавицата

# 341
  • Мнения: 612
Абсолютно. По-добре неможех да го опиша. Какъв лубрикант ползваш?

# 342
  • Мнения: 1 716
Най-малката разфасовка, която намерих в аптеката, на водна основа, без аромати; оцветители и екстри 😃 glide се казваше. Просто потърси нещо максимално чисто. Приятелка ми е казвала, че мокри самата капсула с вода, аз не съм пробвала така. Много ме заболя първия път и не ми се рискуваше повече.

# 343
  • Мнения: 189
Аз също мокря с вода крайчето на капсулата и нямам проблем 👌😊

# 344
  • Мнения: 612
Ще пробвам тази вечер с малко вода, че направо настръхвам като се сетя Joy
 Ако не стане ще търся лубрикант. Благодаря момичета.

Общи условия

Активация на акаунт