Лежащи мами- 46

  • 38 486
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 623
Макмирор не съм слагала, но имах такъв проблем като слагах пробиотик Гинофлор. Голям зор докато влезе тази твърда таблетка, мокрех я с вода, но не помагаше особено.

И аз вчера бях на преглед и се сдухах. Шийката до сега си държеше дължината от преди серклажа- 2.8 см( даже от началото на бременността всъщност), но вчера я измериха 2.1 см. Скъсила се е, а даже нямам кой знае какви контракции. Последния път имах гъбички на мб, които лекувах и другата седмица ще мерим пак шийка и ще пускам мб. Казаха, че е нормално да се скъсява с напредване на седмиците- аз съм 23 та и щяло да е притеснително ако нямам серклажи и тръгвам от 4 см. При положение, че тръгвам от 2.8 не било толкова страшно, ама аз си се поизплаших.
Отделно другото, което много ме спече, въпрекие че според лекарката не е изобщо притеснително, е че напречния диаметър на главата bpd го измерихме отговарящ на 22 седмица, но пък надлъжния е малко по- голям- тоест на дребния му се е сплеснала малко главата, заради седалищното му положение и позата му. Ооравяло се като смени позата или след раждането. До сега винаги е бил по учебник. Обиколката на главата, която била най- важния показател е идеална, обаче аз се спекох и за това и ще има и това да го мисля.

# 346
  • Мнения: 612
Алесандра, напълно е права лекарката. Ти тръгваш от 2.8, нормално да се скъсява с времето.
 За главата, да те успокоя. 2017год, когато родих дъщеря ми - показват ми я за първи път и аз в шок. Главичката й крива на една страна, нослето и то. Доктора явно видя реакцията ми и взе да се смее. Каза, че се случва много често, когато бебенцето е застанало на една страна. След 5 дена нямаше и помен от тези неща. Иначе нослето й беше като на боксьор. Така че спокойно и хич не го мисли.

# 347
  • Мнения: 623
Мерси за успокоението, Сvete. 🧸 Аз съм толкова спокоен човек по принцип, а сега не мога да се позная. Изпадам в големи стресове от всичко, ужас направо.

# 348
  • Мнения: 612
Такова е за жалост. И аз уж съм над нещата за всичко, а сега съм драма куйн. Днес сутринта отидох с колата до магазина да пазаря за половин час, а сега легнах почти умряла на дивана все едно съм извършила смъртен грях Joy  Така ще е докрая, убедена съм. Понякога помага като гледам как седмичка по седмичка минават. Ще се избута и това време, ето октомври идва средата.. Един ноември и айде Grinning

Алесандра, звъннаха ми от Надежда, че Христов няма да преглежда до края на месеца. Аз така или иначе нямаше да пътувам де. Да знаеш ако още не са звъннали.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 13:13 от AnMary

# 349
  • Мнения: 623
Хмм.. странно, явно нещо непредвидено. Че и чак до края на месеца. Аз вчера отидох към 5 следобед по спешност, защото имах съвсем леко зацапване и нямаше да издържа до другата седмица и си ме прегледа, всичко точно. Даже и мб взехме.
Гледам, че и на мен са ми звъняли преди малко, но не съм чула тел. Интересно защо ли.. дано не е Ковид 😀

# 350
  • Мнения: 612
Кой знае. Като бях средата на Септември и довално си чаках 4 часа Joy и до мен по едно време беше Стаменова с едно момиче - водеше и нея при Христов(прередиха ме разбира се Grinning), та тя по телефона говореше с някой, че еди кой си колега не дошъл на работа и му звъняха да питат дали не е Ковид.
 Важното е че вчера си минала. Радвам се че всичко е наред.

# 351
  • Мнения: 5 234
Благодаря за отговорите!
Spooky, честито бебе!
Скъсена шийка + още контракции вероятно не е ок и сигурно води до още по-скъсена?
Ще се побъркам вече, направо не искам да идва нощ, че някои нощи положението е доста кофти.

# 352
  • Мнения: 780
При мен контракциите забелязах, че се получават като имам напрежение и съм ядосана или притеснена. При малка възбуда и веднага имам стягане.
Трудно е да не обръщаме внимание, защото може би и хормоните усилват реакцията ни, но пък има защо да се стремим да бъдем спокойни.
На мен ми помага медитацията, спокойната музика и да се изолирам от дразнителя или проблема. Вчера бях и на преглед и лекаря установи, че нямам допълнително скъсяване, шийката си стои на 3,2 от 19 г.с , а сега съм 26та. Та емоциите са ми проблема 🙃

# 353
  • Мнения: 612
Момичета, на гости съм от сутринта, а забравих да си сложа утрогестана. Дали да ходя да търся някъде аптека.. Или не е фатално?

# 354
  • Мнения: 406
Сложи го довечера,като си легнеш.

# 355
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! Включвам се в отбора на лежащите. Със скъсена шийка 28мм в 20г.с. На 37 години съм, със спонтанна бременност след 15 год. стерилитет и 4 неуспешни опита ин витро. Преди 4 г.  окончателно се отказахме за биологично дете и си осиновихме момченце. С потвърдена диагноза двустранно запушени тръби и никакъв шанс според лекарите за ест.забременяване, ето ме - бременна спонтанно. И сега на въпроса. Заради скъсената шийка доктора ми предлага серклаж на горещо. Според вас да го направя ли или да разчитам само на лежане и лекарства? Четох много за плюсовете и за рисковете( най- вече от инфекции) и съм доста притеснена и разколебана. Той ми разясни рисковете и при двата варианта, но каьа решението да го взема аз.

# 356
  • Мнения: 612
Здравей Chiara, възхищавам се на хора като вас. Поздрави от мен.
 Сега по същество. Аз лично бих направила серклаж, въпреки рисковете. Даже бях готова да направя в 24 седмица, но самия доктор ми каза, че е излишно. Според мен спокойствието е над всичко. Ще правиш МБ на две седмици, ще следите положението.
Желая ти успешна бременост.

# 357
  • Мнения: 778
Здравей Chiara.  Аз съм на 38год и в 17 седмица имах 16мм шийка, фуниевидно отворена. Твоето положение не изглежда страшно, но предвид годините борба зад гърба ти, аз бих те посъветвала да се презастрахоеваш.  Самият серклаж е рутинна,  бърза процедура и след него ще си пушка веднага. Аз си правя МБ и стерилна урина веднъж месечно. Не се плаши от инфекции и серклаж,  защото това не е по-опасно от инфекция и скъсена шийка без серклаж. А и с малко дете,  както си ти, предполагам няма как да лежиш по цял ден, а от 7ми месец плода започва сериозно да си тежи на шийката. Презастраховай се да ти е спокойно на душата.

# 358
  • Мнения: 2 478
И аз в 16 г.с. бях с фуниевидна и с 22мм шийка, но след лежане пет дни в отделение, лежане активно вкъщи, само до ВС, и с утрогестан 2*2 и магнерот. 3*2 се задържа. Ежеседмично следене на шийката и като видях че се пооправи на 3 мм-3,2мм и се махна фунията се успокоих. Сега съм 32+4 г.с. без да съм слагала серклаж. Огромна беше дилемата и отговорността за това решение. Наистина и в двата случая се рискува. Аз явно искарах късмет..... Но фуниевидната шийка се затвори според мен след лечение 12 дни с Макмирор. Явно съм имала някаква инфекция, която се е повлияла.

Съвети е трудно да се дадат, слушайте лекаря, моя като видя че се пооправи х каза сам че съм се закрепила и да лежа така да не правим серклаж че и той е нож с две остриета.

Но не е и късно за серклаж, все още може да се действа.....
Пожелавам Ви успех и спокойствие и дано се закрепи бебчето. / Шийката Wink

# 359
  • Мнения: 31
Благодаря ви за бързите отговори. За вторник съм се разбрала с доктора си за серклаж, просто днес четох доста тук и почнах да се колебая, това беше и причината да се допитам до вас. Готова съм на всичко, за да прегърна момиченцето си. От една седмица ставам само до тоалетна, ще лежа до края щом се налага, всичко си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт