Лежащи мами- 46

  • 38 491
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте, момичета.
Искам да попитам тези от вас със серклаж от миналия месец: Как се чувствате? Как се развива положението при вас? Какво ви разрешиха да правите?

 
Здравей. Чувствам св добре. Правя кратки разходки, на бавни темпове, без никава тежка домакинска работа, без носене на тежко. Внимавам определено.

# 556
  • Мнения: 372
Момичета, включвам се с въпрос към тези от вас със скъсена шийка и без серклаж. Трябва да ми вземат микробиология тази или другата седмица (32-33гс ще съм).
При вас взимането на микробиология оказа ли влияние върху контракциите ви? Малко се притеснявам с взимането да не раздразним повече ситуацията, въпреки че знам, че микробиология се взима доста по-напред и нежно, отколкото цитонамазка.

# 557
  • Мнения: 290
Момичета, включвам се с въпрос към тези от вас със скъсена шийка и без серклаж. Трябва да ми вземат микробиология тази или другата седмица (32-33гс ще съм).
При вас взимането на микробиология оказа ли влияние върху контракциите ви? Малко се притеснявам с взимането да не раздразним повече ситуацията, въпреки че знам, че микробиология се взима доста по-напред и нежно, отколкото цитонамазка.
Аз също бях със скъсена шийка, без серклаж и са ми взимали микробиология. Не съм имала никакъв проблем.

# 558
  • Мнения: 129
Здравейте, момичета.
Искам да попитам тези от вас със серклаж от миналия месец: Как се чувствате? Как се развива положението при вас? Какво ви разрешиха да правите?
Candy мисля че с теб серклажите ни бяха близки но ти беше в по-голяма седмица, аз се чувствам добре правя леки разходки без никаква домакинска работа правихме МБ чиста е утре сам на фетална морфология 20г.с съм ти в коя седмица си надявам се всичко да е добре утре на ФМ

# 559
  • Мнения: 744
Мими, стискам палци всичко да е ок утре. Аз съм в 25г.с.+ 4 д. Общо взето съм добре. Все още не ми позволяват разходки. Излизам до болницата и вкъщи. Лежа предимно, помагам за кратко в кухнята на половинката и пак покой. Утре съм на преглед за МБ, че след последната имах клебсиела. Лекувахме и се надявам вече нищо да не хващам.

# 560
  • Мнения: 129
Мими, стискам палци всичко да е ок утре. Аз съм в 25г.с.+ 4 д. Общо взето съм добре. Все още не ми позволяват разходки. Излизам до болницата и вкъщи. Лежа предимно, помагам за кратко в кухнята на половинката и пак покой. Утре съм на преглед за МБ, че след последната имах клебсиела. Лекувахме и се надявам вече нищо да не хващам.
Надявам се да излезе чиста МБ щом не ти позволяват пази се всичко ще е наред и ще си имаме прекрасни бебенца на финала

# 561
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен.Живея в Нидерлания и съм бременна в 12 та г.с. На 18ти февруари ми правиха хорионбиопсия през влагалището и ме предупредиха че може да има прокървяване и да почивам два дни. Така и направих и всичко беше наред до събота следобед. Започнаха болки ниско в корема и прокървих(обилно като при цикъл). Обадих се в болницата и после отидохме в спешното. Там ме гледаха с ехограф вагинално и видяхме ,че бебето е добре но се виждаше доста количество кръв в матката. После ме отвори със щипка и изтече страшно много кръв и друга течност(така ми казаха). Последва пак ехографа и като видяха ,че бебето е все още добре в мехура си с околоплодната си течност бяха изненадани. Помислили ,че това е изтекло. Така отидох до тоалетна,защото мехура ми беше пълен. Върнах се последва пак преглед със щипка и накрая ехограф. Общо взето не разбраха от къде е тази цялата кръв. Може и от биопсията,казаха ми също ,че при кървене понякога следва аборт  и това е. От там в къщи да лежа. Нито изписват лекарства ,нито вкарват в болница за наблюдение. Обадихме се лекар в Бг и също каза,че може да е от биопсията и каза да пия Дуфастон 3х1. Тук има лекарка ,която ще ми вземе лекарствата но чак утре. Вчера ,неделя от обяд кървенето спря,тази сутрин също нищо ,до преди два часа. Изведнъж имах леко зацапване. Като отидох до тоалетна пишках и нямаше кръв и изведнъж на хартията един голям съсирек. Нямам болки сега,за разлика от миналия ден но притеснението ми е голямо а тук отговори трудно да получиш. Страх ме е да отида до тоалетна😞
Някой дали има подобна ситуация или да е правил хорионбиопсия и последвало кръвотечение?

# 562
  • Мнения: 4 660
Защо се съгласихте на тази процедура има далеч по щадящи кръвни тестове за
за вродени дефекти и генетични аномалии. Мисля че тук в БГ повечето тестват за тия неща чрез кръвни тестове и чак когато има съмнения за нещо се прави хорионбиопсия.
И защо те бъркат отдолу като в 12 седмица бебето се вижда и през корем Rage

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 15:52 от kikair

# 563
  • Мнения: 744
DanyS, как си днес? Стискам палци за вас с бебо.

# 564
  • Мнения: 10
Тъкмо си тръгнах от болницата. Днес имах само тъмен съсирек и зацапване и усещане на тежест долу в корема. Видяхме бебока,беше си добре,активен. Чухме пулса. Пак ми правеха преглед от долу,така искат за да видели по обстойно.Не исках в началото,но как да оспорвам и после да кажат,че не съм дала. Тук не мога стана и да отида просто при друг лекар. Нямат обеснение от къде е всичко това,но вероятно е след биопсията.
Решихме да я направим,първо защото ще е за втори път при първи успешен. Запознават ме,че има риск но е много малък. Има вариант и чрез кръв от майката след 20 та седмица да се направи скрининг анализ но едно,че е доста по късно и друго,че при хорионбиосията процента на иследването е много висок. В нашия случай,след всичко което сме преживели с другите деца нямам как да не го направим(има но поемаме риска просто). Исках да споделя и да видя мнение на някой преминал през това. Много положително ми дейста историйте на много майки тук с прокървяване и тежки бременности накрая щастлив край. Аз си заппчнах на своя глава Дуфастона по предписание от Бг и въобще не им казах дори.

# 565
  • Мнения: 744
Силно се надявам и се моля всички да завършим благополучно този път и да гушкаме здрави бебоци.

# 566
  • Мнения: 129
Днес ми мина феталната морфология всичко е наред със сигурност ще си имаме момиче казаха да започна да взимам по 1 таблетка Акард 150 даже съм закъсняла с един месец но не било фатално прегледа беше много обстоен гледаха всяко едно органче  😊

# 567
  • Мнения: 744
Привет, момичета. Искам да попитам как сте с позата за лежане. Стремите ли се да бъдете повече на лява страна? Аз забелязвам, че на дясно беба повече мърда. Отбягвам да лежа по гръб.
Вчера бях на консултация при следящия ме АГ. Взехме МБ, утре би следвало да излезне. Пак мисля, че имам нещо. Също така силно ме притеснява, че имам някакво воднисто течение, което на моменти е леко жълтеещо. Много ме е страх от спукване на водите. Вчера отново това гледахме с доки, като за него водите са в норма, влагалището също. Абе мира не ми дава. В събота мисля да отида на преглед при друг АГ да си каже мнението и да ме погледне с ехограф за самите шефове на серклажа. Не искам да изперквам, но  искам да съм сигурна. Днес влизаме в 26 г.с., при замерването онзи ден беше 800гр.

# 568
  • Мнения: 242
Лежа основно на лявата страна, така знам, че е по-добре за бебето. Понякога се излягам в полуседнало/полулегнало положение по гръб.

Вчера бях на втора фетална и при прегледа лекарят предположи, че неизясненото кървенето, което имах е от отлепване на амниона. По-рядко се случва,  но е по-безобидно от отлепване на плацентата. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

# 569
  • Мнения: 4 660
Амнион и плацента не е ли едно и също.Sad Безобидно отлепване няма щом има кървене е сериозно. Лежане и някаква терапия. При нас наливат Кормагнезин една седмица и докрая Магнерот или някакъв магнезий.

Общи условия

Активация на акаунт