Бебе при поликистозни яйчници и висок тестостерон?

  • 800
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3


Здравейте🤗
Аз съм на 21г., с моят годеник искаме да си имаме бебе, от 3г не се пазим, но и не сме ходили на лекар, не съм и смятала овулация и пр., защото искахме да не пришпорваме нещата, и да се случи, когато му е времето. Но така желаният резултат все не идваше и не идваше и се обърнахме към гинеколог. Миналата година по това време ходих на гинеколог, каза ми, че имам поликистозни яичници, назначи ми лечение, пих лекарства, но изгубих скъп човек и прекъснах лечението... Трябва да кажа, че съм пълна, но това никога не ми е било проблем и не ми е създавало дискомфорт, както в личен така и в професионален план, водя активен начин на живот, но пък си хапвам, това което ми е на душата, разбира се, не се тъпча. Имам много нередовен цикъл, случвало се да не ми идва 2 месеца, или в месеца 2 пъти. Миналата седмица, отидох при друг гинеколог, за да подновя лечението и предписа ми INOFOLIK combi-2×1 и след една седмица ми каза да си направя изследвания на тестостерона и прогесторон, след което да започна да пия и Дуфастон по схема, също така годеникът ми ще ходи на сперматограма, защото има слаба евакуация. Паралелно с това и личната ме прати на други изследвания, заради това, че съм пълна. Желанието да имаме бебе става толкова силно, а всеки следващ месец, който не носи желания резултат ме подтиска, усещам, че влияе и на годеникът ми. От резултатите разбирам, че имам високи стойности на тестостерона. Пращам снимки на резултатите от лабораторията, ако някоя дама е била или е със същата история, но вече се радва на бебче, ще съм много благодарна да сподели, па макар и за моралната подкрепа, която ми е много нужда, в момент като този. [/img]

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 17:18 от Atina8

# 1
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Освен нередовен цикъл, гинекологът установи ли дали имаш овулация. Аз имам СПКЯ. Освен нередовен цикъл (може и по половин година да нямам М, ако не пия медикаменти) се оказа, че нямам и овулация. Дуфастон пиех с години преди това за регулиране на цикъла. Най-добре около датата на овулацията (12-14 ден от началото на МЦ) да отидеш на гинеколог да види дали имаш овулация. При мен се оказа, че трябва да ме стимулират с допълнителни медикаменти (а после и с хормонални инжекции) за предизвикване на овулацията. При мен проблемът се оказа по-сложен и в крайна сметка стигнахме до инвитро, но знам, че доста жени се повлияват и само с медикаменти.
Задължително отиди и на ендокринолог и проследи хормоните на щитовидната жлеза. Те също оказват голямо влияние на забременяването.
Успех! Млади сте и имате време Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 622
При СПКЯ овулацията обикновено настъпва доста по-късно.

# 3
  • Мнения: 2 352
Аз съм с поликистозни яйчници, с изключително нередовен цикъл(прескачало ми е месеци или между 31-45 дни). Вече 14 години е така. В началото ми казваха, че през пубертета ще се регулира или като родя, ама не се случи. Но интересно, че според мен бързо забременях, отне ни 4-5 месеца. Бях готова, че ще се борим много време. Според мен се насочете към добър ендокринолог, за регулиране на хормоните, по- скоро там е проблема. Но както и други са казали и овулация трябва да се докаже, че има.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Хубаво е и да редуцираш теглото, това помага за нормализирането на хормоните.

Общи условия

Активация на акаунт