Избор на климатици и миялна

  • 571
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте. Предстои ми да обзавеждам нов апартамент, имам ограничения в бюджета разбира се, но смятам да инвестирам в хубави климатици, иска ми се да сложа миялна, която наистина мие добре и за първо време останалите уреди мога да ги купя евтини или дори втора ръка от ОЛКС, тъй като не са ми приоритетни и се сменят лесно(хладилник, фурна, микровълнова и т.н). Може би за абсорбатора и плота с котлоните не съм сигурен до колко биха се сменили лесно в последствие.

Питането ми е за климатиците. Имам да сложа в две стаи - хол с кухня 24 квадрата, който е с правоъгълна форма и малка спалня около 11кв.

Основните ми изисквания за климатиците са да работят максимално тихо, и да могат да духат максимално леко, а не като вентилатор. След това ми идва вече приоритета колко ток ще харчат.

Мой приятел ми препоръча много този климатик: https://vimax.bg/hiperinvertoren-klimatik-mitsubishi-electric-ms … 0-btu-klas-a.html

Бил зверски тих по негови думи.

Той го ползва в 15квадрата стая, много е доволен и като лимит му дават до 25 квадрата, но май за 24квадрата е по-добре следващия размер 12000 който е 2600лв?

До колкото разбрах основния минус на климатика е, че от загасено положение не може да вдигне достатъчно бързо температурата на стаята при автоматичен режим, тъй като се стреми винаги да работи тихо, но ми се струва, че ако работи постоянно няма да има проблеми?

За спалнята се колебая между този от линка горе с 9000 и от по-ниския клас

https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz-ap2 … AYASAAEgIDBfD_BwE

Чудя се по-евтиния с какво точно е по-слаб и дали ще е по-шумен?

За миялни машини може ли да препоръчате, кое е най-добро като цена качество? До колкото знам там БОШ са най-силни като марка и хубавите модели, които наистина мията добре са около 1000-1200лв

# 1
  • София
  • Мнения: 38 475
И ние сме с Мицубиши, не го усещам. Даже вчера го бях пуснала, забравила съм и се чудя откъде ми духа. 🤪 Пояснение - пуснат беше на такъв режим, че подухва леко от време на време. Може да се пусне така, че да не се усеща.
Уреди си купи среден клас, но по-добре да са нови. Особено мокрите.

# 2
  • Мнения: 46 508
Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 23

Избор на климатик

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 14:29 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт