За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 83

  • 25 493
  • 906
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 365
Като говорите за изследвания, кога са първите кръви, които се назначават?

# 526
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Като говорите за изследвания, кога са първите кръви, които се назначават?

На 6 месеца.

# 527
  • Мнения: 221
Здравейте! Дъщеря ни е на 3+++ и ден след слагане на ваксина получи разстройство педиатърката каза,че не може да е от нея и каза да даваме адирекс бейби. След като й давах един ден,на следващия така и не се изака.
Днес пак има разстройство, изцяло на кърма е.
Въпроса ми е може ли да се дехидратира? По принцип отказва вода и доста се поти (има многокосичка), но иначе суче и няма температура. Как мислите и от какво може да се е получило?

# 528
  • Мнения: 35 105
Може да е храна, която ти си яла

# 529
  • Мнения: 515
А дали е разстройство. Нашето до към 4м имаше между 6-8 наакани памперса, а 4ти месец падна на половина  бройката. Иначе, да - има вероятност за обезводняване. Следете напишканите памперси - 5-6 бр. , по-често кърмене и повече вода пийте - 3л поне.
Ако е ротарикс ваксината - може да се получи разстройство. Но не помня дали беше толкова късно вторият прием.
Макситрол не беше ли кортикостероиди?! Аз не бих капала в очите, особено ако има друга алтернатива и без да го е изписал лекар в краен случай.

# 530
  • Мнения: 15 356
Ами явно е кортикостероиди,точно  две капвания съм сложила за ден и спря гурела.

# 531
  • Мнения: 42
Здравейте,
Бебчето ми е на 3 месеца и половина и се научи да се върти по корем самичко, това супер, обаче... постоянно иска да седи така, не признава нищо. Проблема ми е, че през нощта също иска да се завърти, но аз не му давам. Не мога спя, постоянно се притеснявам да не се обърне и да не се задуши, защото странното е,че не извърта глава настрани, а си заравя главата в матрака. Купих възглавничка, която да го държи настрани, но когато се опита пак и види, че не може, започва да плаче. Съответно аз се будя... не знам какво да правя. Някой друг да е с такъв проблем?

# 532
  • Мнения: 953
Здравейте,
Бебчето ми е на 3 месеца и половина и се научи да се върти по корем самичко, това супер, обаче... постоянно иска да седи така, не признава нищо. Проблема ми е, че през нощта също иска да се завърти, но аз не му давам. Не мога спя, постоянно се притеснявам да не се обърне и да не се задуши, защото странното е,че не извърта глава настрани, а си заравя главата в матрака. Купих възглавничка, която да го държи настрани, но когато се опита пак и види, че не може, започва да плаче. Съответно аз се будя... не знам какво да правя. Някой друг да е с такъв проблем?
Все едно аз съм го писала това. Същата работа сме. Само че като се обърне и вирва главата и се разсънва. След 5 минути почва да плаче някой да я обърне обратно и всичко започва отново. Решение не съм намерила. Подпирах с одеяло, никакъв ефект. Сега ми прави впечатление, че като се обърне и се подпира понякога е обиколника и заспива така, важното е да няма място за цяла обиколка 😀А тя е на 6 месеца и има повече сили, наляво, надясно, подскача, набира се ...

# 533
  • Мнения: 20
И при нас положението е същото,но притеснението ми е,че като стои по корем  и връща храна. Вашите бебета дали го правят?

# 534
  • Мнения: 125
https://www.lullabytrust.org.uk/wp-content/uploads/fact-sheet-back-to-sleep.pdf
В сайта на Lullaby trust може да видиш ( да не кажеш че аз си го измислям). Ако детето е достатъчно силно само да се завърти по корем, няма опастност да се задуши. Означава, че вратлето и дихателните му органи са достатъчно развити, можеш да го оставиш да спи както му е удобно. Ако искаш може леко да се опиташ да му насочиш главичкта настрани, но то и само ще се нагласи. Махни всякакви възглавници, подпори, играчки и тн от кошарата, те са много по-опасни.
Няма смисъл (или медицинска причина) да го обръщаш, само ще се боричкате цяла нощ и никои няма да спи.
Дъщерями се обърна за пръв път по корем вечер към 4м. И от тогава спи по корем. Абсурд е да я обръщам или подпирам, тя се завърта и само така иска, щом така й е удобно. Все едно аз да дойда у вас да те бутам и подпирам да не спиш както ти е удобно.
При нас като започна да спи по корем запопна и много по-спокойно да спи, надявам се и при вас да има този ефект 😊
Здравейте,
Бебчето ми е на 3 месеца и половина и се научи да се върти по корем самичко, това супер, обаче... постоянно иска да седи така, не признава нищо. Проблема ми е, че през нощта също иска да се завърти, но аз не му давам. Не мога спя, постоянно се притеснявам да не се обърне и да не се задуши, защото странното е,че не извърта глава настрани, а си заравя главата в матрака. Купих възглавничка, която да го държи настрани, но когато се опита пак и види, че не може, започва да плаче. Съответно аз се будя... не знам какво да правя. Някой друг да е с такъв проблем?

# 535
  • Мнения: 953
Аз я държа поизправена на шезлонга известно време, защото ако я оставя веднага започва да се върти и ако по някаква причина не я и обърна на десетата минута връща храната. Иначе и аз нямам никакво желание да я дебна цяла вечер, ако заспи по корем не се притеснявам, че ще се задуши. Проблема е, че не си и обръща главата настрани, а я вдига нагоре и започва да се оглежда, без значение колко дълбоко е била заспала и като се измори забива носа в леглото и започва да плаче.

# 536
  • Мнения: 1 286
А оригваш ли, като се е наяла?

# 537
  • Мнения: 1 107
Моето бебе откакто се научи да се обръща по корем само така спи и никога не съм се притеснявала, че може да се задуши. Мисля, че бебетата не са глупави. Не слагам възглавница.

# 538
  • Мнения: 698
Моето бебе от двумесечно до сега (6 месеца) спи само по корем.
Не мисля, че е проблем.
Всеки спи както му е удобно, включително и бебетата 🙂

# 539
  • Мнения: 197
Момичета, попринцип кърмя, но преди 3 седмици бяхме отворили АМ Нан, защото се съмнявахме, че не му достига. Та както и да е сега пак се налага да го храним и пише на кутията, че до 3 седмици след отваряне може да се използва т.е до днес и въпроса ми е може ли след тези 3 седмици да го ползвам ако някой е наясно?

Общи условия

Активация на акаунт