Мартенски мами 2021

  • 54 947
  • 784
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7
Здравейте. Някоя от вас може ли да ми каже как стоят нещата с личния лекар на бебето, ако моят не е от града, в който ще раждам?

# 646
  • Мнения: 431
Здравейте. Някоя от вас може ли да ми каже как стоят нещата с личния лекар на бебето, ако моят не е от града, в който ще раждам?

Само ще раждате в друг град или ще живеете в град, различен от този на педиатъра?

# 647
  • Мнения: 7
Здравейте. Някоя от вас може ли да ми каже как стоят нещата с личния лекар на бебето, ако моят не е от града, в който ще раждам?

Само ще раждате в друг град или ще живеете в град, различен от този на педиатъра?
Ще живея в друг град.

# 648
  • Мнения: 13
Здравейте. Някоя от вас може ли да ми каже как стоят нещата с личния лекар на бебето, ако моят не е от града, в който ще раждам?

Само ще раждате в друг град или ще живеете в град, различен от този на педиатъра?
Ще живея в друг град.

Аз мисля, че не е нужно да бъдете при един и същ лекар с бебето.
Вие можете да си смените лекаря, ако искате да сте при един и същ с бебока, защото при сменена адресна регистрация можете да смените лекаря си по всяко време (не само декември и юни) 😊
https://pravatami.bg/3278

# 649
  • Мнения: 7
Добре, благодаря!

# 650
  • Мнения: 463
здравейте,
от известно време следя форума и тази тема, но се притеснявах да се включа... вече съм в 31+2 г.с. и ми е малко по-спокойно (само малко обаче)...
сега съм на вълна пазаруване.. тъй като в момента на дневен ред са бебешките дрехи, се чудя за дрехите за изписването (около и след средата на март).. предполагам обличането е на няколко ката дрехи - боди, гащеризон/пижама с чорапчета и след това ми е малко неясно.. някакъв по-дебел плюшен гащеризон и одеалце (след като сложим бебето в кошницата за кола) дали ще са достатъчни?

# 651
  • София
  • Мнения: 661
Е, то един бог знае какво ще е времето. На този етап аз планирам боди, гащеризонче и одеалце. Пък ако се очертава някакъв кански студ, ще се снабдя и с нещо по-дебело в последния момент. Предишното ми детенце се роди април и си спомням, че по боди и пижамка си го прибрах.

# 652
  • Мнения: 12
Аз съм подготвила боди, чорапки, рокличка, клинче и зимно одеяло. Мисля, че ще е достатъчно. Пък ще видим. И аз ще се падна към средата на март - 30+4, но ще съм съм секцио.

# 653
  • Мнения: 138
Боди, чорапи, гащеризонче, тънка шапка и ръкавички. Имам дебело одеяло и космонавт, според температурите.

# 654
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, искам да попитам коя степен на зрялост ви е плацентата. Днес бях на последната фетална 30 г.с съм и ми казаха втора степен, аз доста се притесних, но тя каза, че не е притеснително.

# 655
  • София
  • Мнения: 661
Мисля, че към този етап на бременността това е нормално състояние на плацентата.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 17:49 от Faumea

# 656
  • софия
  • Мнения: 125
В 29+2 г.с на феталната морфология ми беше 0 към 1 степен.

# 657
  • Мнения: 88
За сега съм подготвила боди с дълъг ръкав, гащеризонче, елече, шапка, терлички и дебело одеялце. Ако е голям студ освен ще го увием в едно по-тънко одеяло под дебелото.
Относно плацентата - на мен никой не ми казва каква степен е. На нормален преглед ли се установява или на ФМ?

# 658
  • Мнения: 54
На ФМ ми казаха, но и на редовен преглед като съм винаги ми казва зрялост на плацентата.

За сега съм подготвила боди с дълъг ръкав, гащеризонче, елече, шапка, терлички и дебело одеялце. Ако е голям студ освен ще го увием в едно по-тънко одеяло под дебелото.
Относно плацентата - на мен никой не ми казва каква степен е. На нормален преглед ли се установява или на ФМ?

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 22:16 от stefito25

# 659
  • Мнения: 463
Относно плацентата - на мен никой не ми казва каква степен е. На нормален преглед ли се установява или на ФМ?

и мен не са ме 'затормозявали' с тази информация освен на ФМ.. може би си зависи от следящия лекар и/или техниката, с която разполага... чакам последната ФМ началото на другата седмица, за да видя как се развиват нещата...

Общи условия

Активация на акаунт